Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @berke1998 Yüksek CN’li olupta bir kişi dışında cevap alan oldu mu? Yoksa cevap mı bekleniyor?

• @berke1998 4 ncu email dediginiz tam olarak nedir?

• Ben bu hafta içi 1.maili aldim yanıt olarak kcc den

• Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Interviews for the DV 2022 program will begin in October 2021 and will conclude on September 30, 2022. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Interviews are scheduled numerically according to assigned case numbers which have completed processing. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. You may refer to the visa bulletin at travel.state.gov for the list of current numbers. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

• @yasbirq Bu sayfada üst tarafta isminizin baş harfininin yer aldığı kısımda profil düzenleye basınız ve oradan profilin en kısmında imza kısmı var, oraya cn numarasını misalen 23xxx şeklinde, ds260 submit tarihi ile birlikte yazınız. Aksi takdirde sürecinizi imzanıza taşımadığınız için net cevaplar alamayabilirsiniz...

• @yesilturk dostum öyle değil. Örneğin bizde aile fertleri ile birlikte kazanan 2022 yılında 2526. (Dikkat edersen sitede, ilgili stunun başında aile bireyleri dahil diyor.) bunların yarısı başvuru yapmamış, bir şekilde ds260 formunu göndermemiş olanlar desek rakam düşüyor. Benim öngörüm şu, iki defa toplu mülakat dağıtılsa, her kese sıra gelir gibi geliyor bana...Bize emsal olacak yılların 2015, 2018, 2019 olması dileği ile...

• @Onder teşekkür ederim Yani hala evrak onayı da gelmedi

Dosya numarası: 2022EU0019XXX
    DS260 gönderimi: 28.05.2021
    Kcc evrak isteği: 14.09.2021
    Kcc evrak gönderim:1.10.2021

• @sanaldeniz Merhaba benim imzam var yanlız gözükmüyor mu?

• @Mert-doğan

8 Nisan Cuma günü 15:36'da gönderdiğim sorgulama mailime 10 Nisan Pazar günü saat 19:20'de cevap geldi. CN: 137XX

Az önce tekrar bir mail attım sağlamasını yapmak için. Düzenli olarak KCC'ye durum için mail atıyorum.

interviewpro1.jpg

• @Mert-doğan Hayırlı olsun. Umarım Nisan ayı içerisinde bütün formlar işlenir ve mülakata hazır hale gelir.

• @gamefry Çok teşekkürler.

Twitter ve instagram üzerinden, US Ankara Embassy'nin paylaşımlarına, eşimle beraber, #dv2022 ve #savediversityvisa etiketli yorum yapmaya çalışıyoruz. Mülakat bekleyen herkesin bu şekilde günlük rutin haline getirmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Kendi hesaplarından yapmaya çekinenler 5 dakikada bir yan hesap açıp oradan yardırabilirler.

• Merhaba, https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/ sitesinde aşağıdaki gibi bir ifade var. Bu ifade randevuların tamamen KCC'nin kontrolünde olduğu ve Ankara'nın mülakat verme ile ilgili rolünün kısıtlı olduğu anlamına gelir mi?

Çeşitlilik göçmen vizesi randevuları Kentucky Consular Center (KCC) tarafından verilmektedir.
    Bu işlem ile ilgili daha fazla bilgi için bu siteyi ziyaret ediniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@agaslan teknik olarak evet, mülakatı KCC gönderiyor talihlilere.
    ancak buradaki ince detay şu, mülakat yapılacak yer konsolosluk ve haliyle ne kadar ve ne zaman mülakat gönderilmesi gerektiği tamamen konsolosluk takdiri. ankara, "bana X ayı için xx mülakat gönder" talimatını KCC'ye veriyor ve KCC de bu talimata göre elindeki dosyalardan mülakatı talihlilere gönderiyor. ankara'nın kapasitesindeki boş slotların ayarlanması KCC'nin işi değil, tamamen ankara'Nın inisiyatifi.

• @gucarslan Anladım, Teşekkür ederim cevap için.

• Arkadaşlar benim case numberım 25k da ancak dv formumu 3 gün önce yolladım. Yeni yeni bilgileniyorum ve çok korkmuş durumdayım açıkcası. Bu 27bin bulletin içeriside değerlendirelecek miyim? Biraz bilgisizim. Bir de durumumuzu dosya takibimizi falan nereden yapıyoruz dv260 formunu doldurduğumuz sitede sağ üstten mi?

• @M-Talha-Keserci Hayırlı olsun. Her şey belirsiz. Mülakatlar henüz doğru düzgün dağıtılmadı. Alamazsınız deriz ama bir bakarsınız herkesten önce siz alırsınız.

Beklemedeyiz hepimiz sizin gibi. Önümüzdeki günlerde mülakat dağıtılırsa belli olacak.

• @gamefry Teşekkür ederim. Siz eylülde doldurmanıza rağmen bekliyor musunuz? Mülakat dağıtımı için belirli bir tarih mi var?

• @Oneirou dv yi ben de yeni yolladım acaba bunun bir sakıncası var mıdır? Uzun süredir forumda geziyorum sadece benim sanıyordum biraz rahatladım açıkcası

• @M-Talha-Keserci, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Oneirou dv yi ben de yeni yolladım acaba bunun bir sakıncası var mıdır? Uzun süredir forumda geziyorum sadece benim sanıyordum biraz rahatladım açıkcası

İnanın hiçbir fikrim ve bilgim yok. Ben de konuyu buradan takip ediyorum. Sizin de başvurunuz hayırlı olsun. Umarım herkes en kısa zamanda beklediği haberleri alır.

• @M-Talha-Keserci @Oneirou canınızı sıkmayın. ben bu sene kazanan bütün arkadaşlarımızın greencard sahibi olacağına inanıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |