Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba. pasaportum yeni geldi 10 mart günü mülakat günüm sağlık raporu için randevu alıcaktım fakat hiç müsait tarih ve saat görülmüyor ne yapmam gerekiyor acaba?

• Arkadaslar merhaba. 25.02.2022 Unganlar deneyimimizi paylasacagim. Onceki mulakatlar ile ayni olan kisimlari tekrarlamadan farkli olan kisimlardan bahsetmek istiyorum.

10.00 da olan randevumuze esim ile birlikte 9.30 da gittik ve evraklari teslim edip sureci baslattik. Daha onceki deneyimler gibi kan tahlili ve akciger filmlerini saat 11.00 da tamamladigimizda muayene icin 12.15 de gelmemiz gerektigini soylediler. 2 kisi icin toplam 95 usd yi kredi karti ile 1352 tl olarak odedik.
    12.15 de muayene icin geldik 13.00 da once ben sonra esim Dr. Handan Ungan tarafindan muayene ve asilarimiz tamalandiktan sonra saat 14.00 da islemlerimizi tamamladik. Muayene ve asilardan sonra benim icin 250 usd esim icin ise 200 usd yani toplamda 450 usd karsiligi 6426 tl istendi ve odedik.
    Esim icin 50 usd fark odememizin sebebi muayeneden 10 gun once esim evde parmagini kesti ve bizde ozel bir hastenenin acilinde eline dikis attirmaya gittik. Orada eline dikis atildi ve tetanoz asisi yapilmasi gerektigi soylendi. Bunun uzerine doktora surecimizi anlattim belki unganlarda bu asiyi kabul ettiremeyebiliriz, tekrar olmasi gerekir mi acaba, tekrar yakin zamanda olmasi saglik acisindan problem yaratir mi vs diye konustuktan sonra tetanoz asisini orada yaptirdik. Islemlerimiz tamamlandiktan sonra hastaneden kaseli ve imzali epikriz raporunu, ozellikle tetanoz yapildigini belirten belgeleri alip yanimizda unganlara goturduk. Sonuc olarak tekrardan asi yapilmadi kendisine. Ama tabi aldigimiz asi kartinda (Vaccination Documentation Worksheet) tetanoz asisi 10 gun once yapilmis olarak islenmis oldugunu gorduk.
    Ozellikle bu kisimdan bahsetmek istedim boyle bir durumda kaldiginizda yardimi dokunabilir. Bilginize.
    Daha sonra 26.02.2022 Cumartesi gunune denk geldigi icin kapali zarf teslimleri saat 11.00 ile 12.00 arasinda oluyormus. O saatler arasinda gidip zarflarimizi teslim aldik.
    Zarflari alip donerken yolda farkettim, esimin zarf ve asi kartinin uzerinde Cn numaramiz uzun hali (2022EU00007xxx) ile yaziyordu ama bende aradaki sifirlar atilmis hali (2022EU7xxx) ile yaziyordu. Kendilerine ulastigimda hic bir sorun olmayacagini ilettiler. Bunu da kisa bir bilgi olarak geceyim. Hepinizin sorunsuz halletmesi dilegiyle…

• Merhabalar bir sorum var bu hastane ve konsolosluk ücretlerini kredi kartıyla tl olarak yapabiliyor muyuz? Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokhanbagatur mesajiniz için teşekkürler. ben DV2021 davalarından rezerv vize bekliyorum, tıpkı benimle birlikte bekleyen DV2021 kazananı dostlarım gibi.

hükümet, dava sonrası çıkan kararlara itiraz edip davaları temyize götürdüğü için bekliyoruz temyizden çıkacak kararları.

umudumuzu kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz.
    son ana kadar mücadelemiz devam edecek.

• @gucarslan umarım rezerv visa ile sizin de işiniz hallolur sizin adınıza bunu bizde çok istiyoruz forum gayet iyi böyle devam ..

• @gucarslan inanin hakkiniz sirf su foruma ayirdiginiz zaman ve yardimseverliginiz adina bile bunu fazlasi ile hak ediyorsunuz🙏🏼👍🏽

• @emirhanbrtc cokca arkadas mulakat ve muayene tecrubesini paylasti ve paylasmaya devam ediyorlar,forumu takip ederseniz kredi karti ile odeme yapilabildigini goruceksiniz.

• Geçmiş deneyimlere göre Unganlar'a telefon açıp durumun aciliyetini bildirirseniz slot açma ihtimalleri var. @eliff3

• ⭐⭐⭐

@eliff3, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

merhaba. pasaportum yeni geldi 10 mart günü mülakat günüm sağlık raporu için randevu alıcaktım fakat hiç müsait tarih ve saat görülmüyor ne yapmam gerekiyor acaba?

Pazartesi günü Unganlara telefon açıp o şekilde randevu almaya çalışın. Bazen ek kontenjan açabiliyorlar veya araya ekleyebiliyorlar.

Eğer bu şekilde mülakat öncesi randevu alamazsanız yapacak bir şey yok, mülakata sağlık muayenesi olmadan gireceksiniz. Sağlık muayenesinin olmaması mülakata girmeye engel değldir. Mülakatta vizenizin onaylandığı söylenirse sağlık muayenesine girip raporu konsolosluğa ulaştırıncaya kadar vizeniz basılmayacaktır. Telefonla randevu alamzsanız sistem üzerinden alabileceğiniz en erken zamanı almaya çalışın. Mülakat sonrasında muayeneye ne kadar erken girebilirseniz vizenizin basılması da o kadar erken olur.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@gokhanbagatur mesajiniz için teşekkürler. ben DV2021 davalarından rezerv vize bekliyorum, tıpkı benimle birlikte bekleyen DV2021 kazananı dostlarım gibi.

hükümet, dava sonrası çıkan kararlara itiraz edip davaları temyize götürdüğü için bekliyoruz temyizden çıkacak kararları.

umudumuzu kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz.
    son ana kadar mücadelemiz devam edecek.

Şu forumda vize aldığını okumayı en çok istediğim insanlardan birisiniz ve inanıyorum ki bu emeğinizin ve bu iyi niyetinizin karşılığını mutlaka alacaksınız🙏🏻 Bunun dışında diğer 2020 ve 2021 talihlilerinin de dava sonunda vizelerine kavuşmalarını diliyorum 🙏🏻

• arkadaşlar merhaba ; sağlık muayenesine giderken e nabızdan baktığımda hiç bir aşım vurulmuş görünmüyor , bu sistem yeni bir sistem benim gibi orta yaş olanlar bu konuda ne yaptı

• Yasaklı

@nihat26 Aşı kağıdınız yoksa tekrar olacaksınız. Benim de aşılarım tam ama kanıt gösteremediğim için ungarlarda aşı yaptılar.

• @gucarslan teşekkür ederim.

• merhaba. Mülakata götüreceğimiz belgelerle alakalı olarak Türkçe olmaları yeterli diye biliyorum ancak Ankara'dan gelen e mailde hem orijinalleri hem de İngilizce çevirileri mi yazıyor. Yanlış mı anladım. Teşekkür ederim

• @Mirali-Doğan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

merhaba. Mülakata götüreceğimiz belgelerle alakalı olarak Türkçe olmaları yeterli diye biliyorum ancak Ankara'dan gelen e mailde hem orijinalleri hem de İngilizce çevirileri mi yazıyor. Yanlış mı anladım. Teşekkür ederim

Belgeleriniz Türkçe veya İngilizce dışında bir dildeyse çeviri yaptırmanız gerekiyor. Belgeleriniz Türkçe veya İngilizce ise çeviriye gerek yok, olduğu şekliyle kabul ediyorlar.

• @eynar teşekkür ederim

• @gucarslan merhabalar , bu başlıkta güncelleme yapacağınızı iletmiştiniz.. Güncelleme ve son durum hakkında bilgilendirme fırsatınız olursa sevinirim tşk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulyc merhaba.
    alıntıladığınız mesajdaki konu farklı geldiği için soruyorum; tam olarak hangi konu için güncelleme bekliyordunuz benden?

• Bu ileti silindi!

• Tekrar merhaba.
    3 Mart'ta mülakatım var. Biraz heyecan yaptım.
    Talihli benim. DS260 formunu doldururken her birey için doldurduk. Eşim ve çocuklar için "Is your spouse immigrating to the U.S.with you?" sorusuna hayır dedim. "Is your spouse immigrating to the U.S. at a later date to join you?" sorusuna ise evet dedim. Yani daha sonra onları almayı planlıyorum inşallah. Ancak Ankara konsolosluktan gelen maile göre eşim ve çocuklar da applicant ve mülakat randevulu görünüyor. Ve onlar için de evrak talep ediliyor. Yada ben yanlış anlıyorum bilmiyorum. Onlar için sağlık raporu ya da vize gönderim adres kaydı da yapmadık. Mülakata giderken onlardan istenen evrakları götürmeli miyim. Evrakları ya da onları mülakata götürmesem problem yaşar mıyım. İlginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |