Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @doncarleone ben de NJ den alacağım sanırım. TR ehliyetin olduğu için sadece yazılıya mı girdin? Süreçle alakalı bilgilendirebilir misin?

• @esra-esra
    64. sayfada goreceksiniz cok uzun ve guzel bir aciklama var diger arkadaslar tarafindan her adimin anlatildigi. Oraya bakarsaniz surec hakkinda daha iyi bilgilenebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esra-esra @Seyahat-Ruhu ile new jerseyde buluşursanız sizlere yol gösterirler onlarda daha 1 ay olmadı hatta youtube kanalları var.

• nj ehliyeti yazili sinavi bugun west depfordda gectim. aklimda kalan sorular
    oncelikle nj driver manual iyi bir sekilde okudum. 45 de 40 yaparak sinavi bitirdim.
    400 adet soru cozdum. tavsiyem iyice okudukdan sonra soru tipine ya da sorulus sekillerine alismaniz icin bol soru cozun.
    sinavi hafife almayin. benim son cozdugum denemeler beni kurtarmistir.

nj registration suresi iki yilda bir olur
    okul otobusu ile ilgili kurallardan iki soru
    yoldaki cizgiler sari beyaz vs
    pennant sekil ne anlama gelir
    icki es degerleri bir bucuk kadeh viski ne kadar bira ediyor
    special permit varken ne sartlarda araba surersin
    graduate permit varken sartlar nedir

durma mesafesi
    sehirici business district hiz limiti
    isiksiz intersectionda yol onceligi.
    yesil isikta sola donerken ne yapilir.

bonus bu aksam sekizi bes gece bir tane yazili sinav randevu iptal edecegim ayin 9 una patterson icin.

ekstra not: bugun genc bir arkadasimiza translation ehliyetine vs derlerken rastladim. hemen turk oldugunu anladim arkasinda var goster gerek yok diye bilgilendirdim.

• Bu ileti silindi!

• @esra-esra acaba ogrenebıldınızmı?

• @bitkicel NJ icin yeterli bilgi var sayfa da ama Philadelphia icin istedigim cevaplari tam alamadim. Ogrenirsem yazarim sizler icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

başka sayfa da soru sorulup cevaplanmıştı ancak asıl başlık burası olduğu için burada da paylaşıldı. Tenesse ehliyet almak

Şunların kanıtını sağlayın:
    Yasal ABD statüsü (ör. ABD pasaportu, çalışma yetkilendirme kartı, ABD doğum belgesi).
    Kimlik (örn. ABD doğum belgesi, evlilik lisansı, ABD vatandaşlık belgesi).
    TN ikametgahı (son 4 ay içinde düzenlenen 2 belge).
    Sosyal güvenlik numarası.
    DDS, hem GERÇEK Kimlik lisansı hem de uyumsuz lisans için kabul edilebilir belgeler için kılavuzlar sunar.
    SSN'niz yoksa ve GERÇEK Kimlik başvurusunda bulunmuyorsanız, Bir Sosyal Güvenlik Numarası Beyannamesi (Form SF-1324) gönderebilirsiniz.
    Varsa isim değişikliği (örneğin boşanma kararnamesi, evlilik cüzdanı, mahkeme kararı).
    Aşağıdaki DMV testlerini geç:
    Görme taraması.
    Bilgi sınavı.
    Ehliyet sınavı. (Bu sınava katılmak için randevu almanız gerekecektir.)
    28 dolarlık ücreti öde.
    Aksi belirtilmedikçe, ehliyetiniz bir seferde 8 yıl boyunca geçerli olacaktır.

Bilgi ve Sürüş Testleri
    TN sürücü ehliyetinizi almak için hem yazılı bilgi sınavını hem de sürüş becerileri testini geçmeniz gerekecektir.

Bilgi Sınavı
    Sürüş testinizi denemeden önce, önce şu sorularla oluşacak bir bilgi sınavını geçmelisiniz:

Trafik işaretleri ve sinyalleri.
    Yerel yol kuralları.
    Güvenli sürüş teknikleri.
    Uyuşturucu ve alkol kullanımı.
    Bilgi sınavından başarısız olursanız, tekrar sınavaabilmeniz için 7 gün beklemeniz gerekir.

İlk denemenizde bilgi sınavını geçin

Bilgi sınavına hazırlanmanıza yardımcı olmak için DOS temel bir deneme testi sağlar. Ayrıca onaylı ortağımızdan çevrimiçi bir deneme testi denemenizi öneririz.

Sürüş Becerileri Testi
    Yol testiniz için TN DOS'tan randevu almalısınız. Bunu şunları da yapabilirsiniz:

İnternetten.
    VEYA
    (866) 849-3548 veya (615) 532-2281 (işitme engelliler) numaralı telefonu arayarak.
    İyi çalışma durumunda ve düzgün bir şekilde kayıtlı olması gereken test için kendi aracınızı getirmeniz gerekecektir. Sınav görevlisiniz, aracı halka açık yollarda kontrol etme ve manevra yapma ve yerel trafik yasalarına uyma yeteneğinize not verecektir.

Şunları yaparsan otomatik bir başarısızlıkla karşıla karşılacaktır:

Herhangi bir trafik yasasını ihlal edin.
    Sınav görevlisinin size verdiği talimatlara uymayın.
    Sürüş sırasında herhangi bir tehlikeli eylem gerçekleştirin.
    Bir kazadan sorumlular.
    Sürüş testinizi başarısız olursanız, sınav görevlisi tekrar binebilmeniz için ne kadar beklemeniz gerektiğini size bildirir.

Daha fazla bilgi için TN Sürücü Kılavuzu'na bakın.

Başka bir adreste ki bilgiler

Tennessee Sürücü Lisans Gereksinimleri
    Tennessee, acemi sürücülerin kendi başlarına sürüş yapmadan önce belirli koşulları yerine getirmelerini gerektiren bir Mezun Lisans Programı izler. Amaç, yeni sürücülerin yollarda ek denetimli uygulamalarla olgunluk kazanmalarına ve daha güvenli sürüş becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Tennessee'deki Lisansüstü Lisans Programı'nın 18 yaşından küçükler için üç aşaması vardır ve gereklilikler şunlardır:

Öğrenci İzni – Sürücü en az 15 yaşında olmalı ve standart bir görme taramasından geçmelidir. Ayrıca, sürücünün yazılı sınavı geçmesi ve okula kayıtlı olduğuna dair kanıt göstermesi gerekir. Mektubun müdür veya rehber öğretmen tarafından imzalanması, başvurudan en fazla 30 gün önce tarihlendirilmesi ve öğrencinin devam ettiğini ve tatmin edici bir ilerleme kaydettiğini göstermesi gerekmektedir. Ebeveyn veya yasal vasi, bir yeminli ifade, mali sorumluluk formu imzalamalı ve doğum belgesi veya mahkeme belgesi şeklinde vasilik kanıtı sağlamalıdır.

Kısıtlı Ara Sürücü Belgesi – Tennessee'de ara sürücü belgesi alabilmek için başvuru sahibinin en az 16 yaşında olması ve en az 180 gün geçerli bir sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir. Sürücü, gece saatlerinde bu saatlerin on saati ile birlikte 50 saatlik direksiyon arkası sürüş deneyiminin belgelerini sağlamalıdır. 50 Saatlik Sertifika Formu bir ebeveyn veya vasi tarafından imzalanmalıdır. Sürücü bir yol becerileri testinden geçmelidir, ancak vizyon taraması yalnızca başvuru sahibi başka bir eyaletten öğrenci izni alışverişi yapıyorsa gereklidir.
    Sınırsız Orta Ehliyet – Sürücünün 17 yaşında olması ve bir yıl ara ehliyetine sahip olması gerekir. Sürücünün ehliyetinde altıdan fazla puan olamaz, hatalı olduğu düşünülen bir trafik kazası geçirmiş veya iki veya daha fazla emniyet kemeri ihlali geçirmiştir. Sürücü 18 yaşına geldiğinde, lisans normal D Sınıfı bir lisans haline gelir, ancak yine de "21 Yaş Altı" göstergelerini içerecektir.

Gerekli Belgeler

Tennessee lisansı için başvuran tüm sürücüler için aşağıdaki öğeler gereklidir:

ABD Vatandaşlığı Kanıtı, Yasal Daimi İkamet Statüsü veya ABD'de kalmaya uygun olduklarının kanıtı;
    Birincil Kimlik Kanıtı;
    İkincil Kimlik Belgesi;
    Tennessee'nin İkametinin İki Kanıtı;
    Numarası olmayanlar için Sosyal Güvenlik Numarası veya yeminli beyan
    On iki sürücü de okula devam kanıtı, Genç Yeminli Ifade / Mali Sorumluluk ve 50 Saatlik Sertifika getirmelidir. Tennessee'de vatandaşlık, kimlik ve ikamet için hangi belgelerin kabul edildikleri hakkında bilgi çevrimiçi olarak bulunabilir (http://www.tn.gov/safety/driverlicense/gdl/shtml).
    Lisans Ücretleri

Tennessee sürücü belgeleri için ücretler, alınan lisansın türüne bağlı olarak değişir. Bunlar:

•Normal (Sınıf D) – $19.50 – Beş Yıl İçin
    Geçerlidir•18 yaş ve üzeri olanlar için Öğrenci İzni (Sınıf PD) – 5.50 USD – Bir yıl
    için geçerlidir•18 (PD) altında öğrenci izni – 10.50 $ – Bir yıl
    için geçerlidir•Zorluk Lisansı – 9.00 $ – Bir yıl için geçerlidir

Yol testleri (https://apps.tn.gov/dlappts/) ihtiyacı olanlar için çevrimiçi olarak planlanabilir ve çevrimiçi bir deneme testi (http://www.tn.gov/dlpractice/) de mevcuttur.

Hak kazanan 14 yaşındaki reşit olmayanlara Zorluk Lisansı verilebilir ve bunlar bireysel olarak verilir. Lisans sadece gündüz saatlerinde ve önceden yetkilendirilmiş yerlere seyahat için geçerlidir. Yolcular yalnızca yakın aile üyeleriyle sınırlıdır ve başvuru sahipleri devlet tarafından onaylanmış bir Sürücü Eğitimi Kursu'nun başarıyla tamamlandığını kanıtlamalıdır. Zorluk Lisansına sahip olanlar, otobüs taşımacılığı yoksa okula seyahat etmek, otobüs yoksa ders dışı okul aktivitelerine, aileyi desteklemek veya tıbbi randevulardan mali olarak sorumlularsa çalışmak için onaylanabilir. Zorluk kanıtı, Zorluk Lisansı başvurusu ile Sürücü Hizmetleri İdari Ofisi'ne (http://www.tn.gov/safety/contact.shtml#DL) postalanmalıdır.

Yeni Sakinler

Yeni Tennessee sakinleri veya başka bir eyalette lisansla eyalete dönenler, ikametgah kurduktan sonraki 30 gün içinde Tennessee lisansı almak zorundadır. Lisanslar, eyalet genelinde bulunan tam hizmet sürücüsü servis merkezlerinden (http://www.tn.gov/safety/driverlicense/dllocationserv.shtml) alınır. Başvuru anında diğer eyaletlerden lisanslar teslim edilmeli ve başvuru sahipleri vizyon taramasından geçirilmelidir. Tennessee veya eyalet dışı lisansın süresi altı aydan uzun bir süredir dolmuşsa, başvuru sahibinin yazılı sınava da alınması gerekir. Tennessee'de lisans alan ve başka ülkelerde ehliyet alan vatandaşlar için, sürücü ehliyeti diğer ülkeden koruyabilse de, bir vizyon, yazılı muayene ve yol testi gereklidir.

Tennessee'de Kim Ehliyetsiz Araba Kullanabilir?

ABD vatandaşı olmayan ancak Tennessee'de teknik veya yönetimsel bir pozisyonda çalışırken başka bir ülke veya eyalet tarafından 6 ay süreyle verilen geçerli bir sürücü belgesine sahip bir aracı çalıştırabilen kişiler.
    Tennessee'deki ilgili bir ehliyet türüne veya sınıfına uyan, kendi eyaletinde/ülkesinde alınan geçerli bir sürücü belgesine sahip olmayanlar.
    Bir çiftlik traktörü veya yol makinesi işletenler geçici olarak tennessee otoyolunda hareket etti veya işletildi.
    Devlet/özel ortaokullarda veya lisanslı CDTS'de (ticari sürücü eğitim okulları) sürücü eğitimi kursu alan öğrenciler.

• Merhaba arkadaşlar 15 Şubat'ta California'ya giriş yaptım ve 17 Şubat günü road testi geçerek ehliyeti almış bulunmaktayım bu aralar randevu almak çok kolay bilgi vermek istedim

• Yasaklı

@doki-arlington Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

• Bende Ohio'da ehliyet sınavına girdim arkadaşlar gayet kolay. Sınav soruları olan uygulamalar var, indirin ve biraz pratik yapın her türlü geçersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

new jersey ehliyet alan mutlu videosu. Çok ilginç bir bilgi verdi sınavı türkçe alsan da soruları ingilizceye de çevirip tekrar türkçe yapıp diller arası geçiş oluyormuş

• @doki-arlington tebrikler , ne kadar hızlı gelişmiş, detaylarınızı bilmedigim icin biraz daha acıklar mısınız surecı acaba ... vize turu vs tesekkurler kolay gelsin

• ⭐⭐⭐⭐

@doki-arlington hayırlı olsun. bize süreçle ilgili ne yaptığınızı nasıl yaptığınızı bunu hangi statü (B1/B2 vizesi ile mi Greencard la mı??) ile yaptığınızı da anlatırsanız seviniriz. bizler için çok önemli bir konu bu. teşekkürler şimdiden.

• Turist vizesi ile abd ye gelip, eş dolayısı ile greencarda başvuru yapacagız. Bu süre zarfında houstonda ehliyet almam mümkün mü, yapan yada bilen varmı acaba? Teşekkür

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nejlakerim turist vizesi ile eyaletlerden ehliyet alabilirsin.

• Merhaba arkadaşlar. Size bir sorum olacaktı. Benim yakın gözlük sorunum çıktı ve dün itibari ile yakın gözlüklerimi aldım. Raporumda bu haliyle araç kullanmasında sakınca yoktur ibaresi var ben ben bu halini yeminli tercumana cevirtsem ve apostil yaptırsam Amerika'da ehliyette kabul görür mü? Texas için online eğitimi tamamladım ve sertifikam da geldi. Orada göz muayenesi gerekmektedir ondan sonra ehliyet alabilir yaziyor. Bu konuda tecrübe sahibi olan var mı acaba

• @MAHMUT-MARTIN
    bu konuda ilgili eyalet başlığındaki kişiler daha iyi bilebilir.

• @MAHMUT-MARTIN, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Merhaba arkadaşlar. Size bir sorum olacaktı. Benim yakın gözlük sorunum çıktı ve dün itibari ile yakın gözlüklerimi aldım. Raporumda bu haliyle araç kullanmasında sakınca yoktur ibaresi var ben ben bu halini yeminli tercumana cevirtsem ve apostil yaptırsam Amerika'da ehliyette kabul görür mü? Texas için online eğitimi tamamladım ve sertifikam da geldi. Orada göz muayenesi gerekmektedir ondan sonra ehliyet alabilir yaziyor. Bu konuda tecrübe sahibi olan var mı acaba

Ehliyet basvurusu sirasinda goz muayenesi yapiliyor. Gorevli gozluk kullanip kullanmadiginizi soruyor. Ehlyeti ona gore duzenliyor. Tr'den alacaginiz belgenin orda muayene sirasinda bir etkisi olmaz. Sonucta oradaki cihazdaki harfleri okumaniz beklenecek. Okuyabildiginiz surece sorun olmaz.

• @doki-arlington CA da yazili testi ingilizce mi aldiniz? Tercuman ile yada turkce test alabilme imkani var mi diye merak ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |