Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @faviner ben bu current olma işini anlamadım doğrusu, benimde 3 lerde olmasına rağmen bekliyorum

• @myym ben de anlamadım🙃

Ds260 ı zaten current olmadan 4.5 ay önce gönderdim
    Üstüne de 4 aydır current im ama hala mülkat alamadım.
    Daha yeni current olanlar sırf benden 15 gün önce formu doldurmuş diye mülakat aldı. Tamam herkes alsın zaten almamak olmamalı ama bu hak yemek değil mi? KCC çok insanın hakkına girdi ve giriyor.

Neyse ki sürecin bitmesine daha 6 ay var. Mart ı kaybettik zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihankocaturk mülakat aldığınızda [email protected] adresine, kişisel bilgilerinizi (cn dahil) mail atıp, eşinizi DS260 formuna eklemek istediğinizi belirtin ve resmi evlilik evraklarınızla birlikte mülakata katılın.

kalan kısma mülakatı yapan konsolos karar verecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@myym, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@faviner ben bu current olma işini anlamadım doğrusu, benimde 3 lerde olmasına rağmen bekliyorum

şuan ki durumunda sizin mülakat alamama sebebiniz bültende cut-off olup olmamanız değil. ki zaten aylar önce bültende cut-off içindesiniz. bu nasıl oldu derseniz bu iletiyi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim..

şuan mülakat alamama sebebiniz, kcc'nin bu seneki saçma uygulaması.
    DS260'ı geç submit etmiş olmanız, şuan mülakat alamamanıza sebep oldu. ama elbette bu böyle devam edecek değil.. siz ve sizin durumunuzda olan kazanan arkadaşların, bir sonraki mülakat dağıtımında mülakat alacağına inanıyorum. diğer türlü bu pisliği temizleyemezler çünkü..

kısaca, geç de olsa alacaksınız ama bunun bülten ile, cut-off ile, current ile alakası olmayacak.

tek suçlu, kcc ve bağlı olduğu kurumlar.

• Bu ileti silindi!

• Tekrar merhaba,

maili ingilizce mi atmalıyım ?

• @myym Current olmanın göstergesi, artık mülakata çağırılabilecek gruba girmemiz. Benim CN'm henüz current olmadığı için Mayıs ayında formumu ilk gönderen de olsam bir şey değişmeyecekti, mülakata çağırılmayacaktım. Burada da sizin formu gönderim zamanınız önemli. Önceki senelerde formu ne zaman gönderdiğinizin bir önemi yokmuş mülakatlar CN sırasına göre ilerliyormuş. Bu sene farklı bir durum var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihankocaturk türkçe de olur ama tavsiyem ing. atın.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

sn @SUAT-GUNAY
    Öncelikle süreçle ilgili bilgilerinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐

@smartcells kusura bakmayın, haklısınız. zaten siz yazınca farkettim, yanlış yere yazdığımı zira bende süreç falan yok (DV 2023), yanlış odadayım. konu kafama takılan ve olası kazanma durumunda DS 260 doldurulurken yaşayacağım bir sorun, burada görünce de direkt yazdım. becerirsem 2023 odasına taşırım 🙂

• @ezgilera Çok teşekkürler. Bu şekilde doldurup gönderdim formu

• Merhaba bir konuda fikrinizi merak ediyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Eşimden ayrıyız ve green kart ile abd girişini anne izni ile 12 yaşındaki oğlum ile yapmak istiyorum. Ds260 formumuzu da oğlum ve benim için doldurdum. Fakat gerek hayat mücadelesi gerek yerleşme anlamında zorlanacağım için ilk etapta abd'ye oğlumu da götürerek green kartını aldıktan sonra 6 ayda bir giriş çıkış şeklinde bir yol mu izlemeyim ? yoksa giriş yaptıktan sonra re-entry permit şeklinde türkiyede devam eden okulunu gösterebilir oğlum için izin alabilir miyim ? veya şuan ilk girişte yalnız gidip sonrasında belirli bir yaşa kadar oğlumun da benim üzerimden green kart hakkından yararlandırabilir miyim? Açıkcası oğlumunda bu haktan faydalandırmak istiyorum. Fikirleriniz olursa çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

• @gucarslan teşekkür ederim... ds 260 ı haziran başında göndermişim halbuki, ama diger tüm evrakları da 1 ekim de gönderdim....Ama bilgi için teşekkür ederim, yapacak bir şey yok beklemeye devam...

• Merhabalar, Ds 260 Formunu doldurduktan sonra Anne Kızlık Soyadı ve Ünv. mezuniyeti Bölüm adını hatalı yazdığımızı sonradan fark etmiştik. Bunun İçin dosyayı açtırmaya gerek olmadığı ifade edilmişti forumda Mülakat da bu konuyu gündeme getirmeli miyiz? Ne önerirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyinme söyleyip düzeltilmesini talep edebilirsiniz.
    hiç bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yildirim84 ilk girişinizi oğlunuzla birlikte yapıp onun da bu haktan faydalanmasını sağlayın öncelikle. sonrasına re-entry permit ile 2 yıl kadar abd dışında kalabilirsiniz. en sağlıklı ve güvenli yol budur..

oğlunuz, 21 yaşına kadar sizin üzerinden green card hakkını sağlayabilir ancak bu çok uzun ve meşakkatli bir süreç. kesinlikle ama kesinlikle ilk girişi oğlunuzla yapın ve dilerse burada kalıp okulunu bitirsin.

sonrasında abd'ye yerleşme durumu için kendisi kararını verip hiç olmadı SB-1 ile tekrardan vizesini alır, en son ihtimal.

tekrar ediyorum, lütfen ilk girişinizi çocuğunuz ile birlikte yapın.
    en doğrusu bu olacaktır.

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan bey vakit ayırıp bilginizi paylaştığınız için gerçekten çok teşekkür ederim. sadece şunu sormak istiyorum eğer bilginiz dahilindeyse. ilk girişimizi birlikte yapıp amerikadayken re-entry permit için sadece oğluma bu izni alabilir miyim ? yani ben kalıp iş ve düzenimi kurarken kendiside türkiyedeki okulunu tamamlayabilir. Bu sebepten dolayı. Yani bu izni sadece oğlum için alabilir miyim ? ve okulun olması re-entry permit için geçerli bir sebep sayılabilir mi ? Teşekkürlerimi sunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |