Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Dün ilk defa Wise ile 8k doları TR'ye yolladım (ACH ile). EUR yollamaya çalıştım, müsaade etmedi; 'ancak TRY yollayabilirsiniz' dedi. Masraf olarak ise yaklaşık 100$ kesti. Çok fazla geldi bana.

• @icu, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Merhaba,

Dün ilk defa Wise ile 8k doları TR'ye yolladım (ACH ile). EUR yollamaya çalıştım, müsaade etmedi; 'ancak TRY yollayabilirsiniz' dedi. Masraf olarak ise yaklaşık 100$ kesti. Çok fazla geldi bana.

Aslında kardasiniz. Şuan tr bankalarında Makaslar çok yüksek. Wise direk banka satış kuru gibi bozuyor. Buda dolar başına 25 kurus kar demek.Buda dolar bazında 150$ 🙂

• @m-emir

Evet makastan kurtardığım doğru..

25 kuruş fark varsa 'iyi kurtardık' denilebilir 🙂

• @icu 1-2 sayfa ponce bir postum var ama ters islem sizinkine gore, bir arkadasimin TR den USA 'e para transferini yazmıstım. USA den TR cok geldi bana. Meblag uzerinden konusuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@icu Birkaç gün önce Wise mesaj yollamıştı, Türkiye'ye para gönderme ücreti artıyor diye. Volatilite ve diğer sebeplerle böyle olmuş diyordu. Yani önceden bu kadar yüksek değildi demek istiyorum.

• @knnrn
    Mesaja rast gelmedim hocam. Yani diğer seçenekler arasında en uygunu bu gözüktü. Bir de kendi web sayfasında da 'nerden gönderirsen kaça mal olacağı' karşılaştırması vermişti. Ben de burdan yolladım. Ters bir zamana denk geldik sanırım, bize patladı.

• ⭐⭐⭐

@icu @knnrn onceki sayfada fiyat artis haberini paylasmistim ama 24 Ocak’ta artacak diyor. Zamli fiyat degil yani.

https://yesilkartforum.com/forum/post/253722

• Wise kullanarak USden TRye $1000 yollarken
    Wise $6
    TEB 20TL
    komisyon aliyordu eskiden. Hala oyle mi?

• arkadaşlar bu teb banka kartına abd de boa atn sinden para yatırılabiliyomu peki

• ⭐⭐⭐⭐

@ramazancoskun77 youtuberlar ve gidenler alabildiklerini söylemişler.

• ⭐⭐⭐

@ramazancoskun77 Hayır yatırılmıyor. En azından son dönemde hiçbirimiz yatıramadık. Yalnızca para çekim seçeceği aktif.

• @sono, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@ramazancoskun77 Hayır yatırılmıyor. En azından son dönemde hiçbirimiz yatıramadık. Yalnızca para çekim seçeceği aktif.

Yakinda Arjantin gibi dolari sabitleyecekler bu gidisle

• merhaba arkadaşlar, New York da elinizdeki nakit parayı verip cripto para hesabınıza coin yada alt coin transfer edebileceğiniz bir exchange office, yada bir kuruluş varmı?

• ⭐⭐⭐

Yakın zamanda yaptığım bir işlemi fikir olması açısından paylaşayım;

ABD hesabından > Türkiye TEB USD hesabına direkt dolar->dolar olarak $2.500 yolladım ve toplam masrafı $3.41 tuttu.

Para TEB USD hesabına ulaşınca ekstra bir kesinti olup olmayacağını henüz bilmiyorum fakat bir ara deneme amaçlı $50 yolladığımda, herhangi bir ekstra kesinti olmamıştı.

Parayı direkt Türkiye hesabına yollamak yerine, önce ABD hesabımdan Wise üzerindeki USD hesabıma transfer ettim (Ücretsiz). Sonra Wise hesabımdan TR hesabına yolladım ($3.41). Bu şekilde masraf daha az oluyor. Birkaç gün sürüyor fakat zaten acelem yoktu.

Guncelleme: Para TEB USD hesabına ulaştı ve $5 daha kesilmiş. Toplam masraf $8.41 oldu. Bu işlemden ayrı olarak $100 daha yollamıştım, o da ulaştı fakat o paradan kesinti yapılmamış, net rakam yattı.

7fe714f3-f664-49ef-b0a7-ba30f2b3655e.jpeg

• @freeworld eline saglik bende bunu merak ediyordum. yakinda lazim olacakti.

• Ben WesternUnion kullanıyorum.
    Yakın zaman da us banka hesabımdan çekilmek üzere ve 0-4 business day olarak Türkiye de ki $ hesabıma geçecek şekilde $2000 gönderdim $6 fee ödedim.
    Bence gayet makul.

• @freeworld Paylastigin icin tesekkurler. ABD banka hesabindan Wise USD hesabina ACH ile mi transfer ediyorsun? Ucretsiz olduguna emin misin? $2500 icin $4 istiyor benden. Hangi banka bu? Belki bankadan bankaya farklidir

• @rookie, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Ben WesternUnion kullanıyorum.
    Yakın zaman da us banka hesabımdan çekilmek üzere ve 0-4 business day olarak Türkiye de ki $ hesabıma geçecek şekilde $2000 gönderdim $6 fee ödedim.
    Bence gayet makul.

Siz nasil banka hesabina gonderdiniz? Bende banka hesabi secmeye izin vermiyor

https://imgur.com/a/J6hoxbx

• @erol-eriste cash pick up seçeceğini seçeceksiniz alıcı para ulaştığında verdiğiniz takip numarasıyla online ya da mobile bankacılık üzerinden direk hesabına aktaracak.

• @rookie, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@erol-eriste cash pick up seçeceğini seçeceksiniz alıcı para ulaştığında verdiğiniz takip numarasıyla online ya da mobile bankacılık üzerinden direk hesabına aktaracak.

Siz de "cash pickup" ile yolladiniz yani "Türkiye de ki $ hesabıma geçecek şekilde" demenize ragmen.
    Peki diyelim parayi gonderdik. Gonderici ve alici ayni kisi. Online/mobil bankaciliktan nasil para aliniyor? Orayi anlayamadim.

Westernunion sitesinden banka hesap bilgileri mi giriyoruz?
    Turk bankalarinin western unionla direk anlasmasi mi var? Direk uygulamalarindan western union kodu girince aliniyor mu? Baktim boyle bisey goremedim

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 10
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |