Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar amerikada sba’da 50 bin dolar kredi cektim. Simdi bunu turkiyeye gondermek istiyorum ama nasil yapicam korkuyorum sorun olur mu? Bu arada vatandasim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErhanTokmakci, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Selam

• US'den TR'ye komisyonsuz USD yollamak mumkun mu?

• (TL'ye cevirmeden ve ATM ile ugrasmadan)

Arastirmama gore sanirim imkansiz.

Maalesef bunu yapamazsiniz ama eger tek seferlik gonderim yapacaksaniz bu durumda sitelerin kampanyalarindan veya ilk gonderim promosyonlarindan yararlanarak masrafi dusurebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gul_bencee, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Arkadaslar amerikada sba’da 50 bin dolar kredi cektim. Simdi bunu turkiyeye gondermek istiyorum ama nasil yapicam korkuyorum sorun olur mu? Bu arada vatandasim

SBA, bireysel kredi vermiyor, is yeriniz icin kredi veriyor... Eger bunu is icin kullaniyorsaniz zaten kormaniz gereken bir durum yok, banka hesabinizdan direkt transfer yapabilirsiniz; eger kisisel amaclarla kullanmaya calisiyorsaniz bunu yapmamalisiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@ErhanTokmakci, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Selam

• US'den TR'ye komisyonsuz USD yollamak mumkun mu?

• (TL'ye cevirmeden ve ATM ile ugrasmadan)

Arastirmama gore sanirim imkansiz.

Maalesef bunu yapamazsiniz ama eger tek seferlik gonderim yapacaksaniz bu durumda sitelerin kampanyalarindan veya ilk gonderim promosyonlarindan yararlanarak masrafi dusurebilirsiniz.

O zaman tek yol US debit kartla TRdeki ATMden komisyonsuz para cekmek.. Benim banka komisyonsuz cekime izin veriyor ama kullanmadigim icin PINi unuttum.

PINi sadece mektupla gonderiyorlar veya brancha gelin diyorlar. Mektup istedim. 3 haftadir gelmedi. Sanirim gelmeyecek. Tavsiyeniz var mi? Takip kodu veremiyorlarmis ve hizli gonderim mumkun degil diyorlar...

• Bir arkadasım Abdye para gonderdi, QNB den , Chase e gondermis. Cifte vatandas. 340000 dolar gondermis, 65 dolar Qnb, 85 dolar Chase masraf kesmis. Duydugumu paylasayım dedim. 1 gunde gelmis.

• ⭐⭐⭐

@cnpist gonderdigi paradaki bir sifiri yanlislikla fazla yazmis olsaniz bile cok da kotu bir kesinti sayilmaz. ATM'den parca parca ugrasilacagina tek seferde SWIFT ile almayi tercih ederim.

• chase isteyince feeyi rebate ediyor

• @keysnambır 340000 dogru rakam, o kadar zengin degil biliyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@cnpist aslinda ben 34000'den o kesinti yapilsa bile kotu degil demek istemistim 😁

• @keysnambır fazla sıfırlı tanıdık varsa paslasalım 🙂

• @ErhanTokmakci tesekkurler, soyleyeyim hemen.

• @cnpist, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@ErhanTokmakci tesekkurler, soyleyeyim hemen.

Rica ederim, bu konuda fikriniz var mi?

Benim bir bankanin debit PINini unuttum. Banka PINli mektup yolladi (TRye). Bir ay oldu gelmedi. Sanirim gelmeyecek. Ne yapmali?

Baya eski kafalilar. Internet veya telefon bankaciligindan PIN almaya izin vermiyorlar. Tracking no da vermiyorlar.
    Daha once limit degistirince falan otomatik mektup gelmisti. Bu gelmedi. Adresi bu sefer manuel yazip hata mi yaptilar, ne yaptilar bilmiyorum.

• @ErhanTokmakci anladigim siz su an Turkiyedesiniz ve banka bunu biliyor ki yeni pin numarasını Turkiye adresine gondermisler, yanlıssam duzeltin lutfen. Fikrimi sorarsaniz, pin gelmedi diyerek yeniden isteyin. Bankacilik sistemine girip eger adres degisikligine izin veriyorsa, o zaman amerikada guvendiginiz birine postalatabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmisimdir.

• Merhaba, Wise ile alakalı bir sorum var. Özellikle başta sayın @knnrn ve @crazycells olmak üzere tecrübeli arkadaşlar destek olursa çok sevinirim. Türkiyedeki Garanti Bankası dolar hesabımdan, Amerikadaki hesabıma wise üzerinden hangi adımlarla para transferi yapabilirim(20k dolar). Dolar>Dolar seçeneği yoktu ancak müşteri ilişkileriyle konuştum ve bu seçeneği aktif edebileceklerini söylediler ve ettiler. Peki bu noktadan sonra nasıl olacak? Swift gibi bir adım mı izleyeceğim. Wise'ın belirlediği komisyonun dışında bankalar da kesinti yapacak mı? Destek olursanız çok sevinirim. İlgili 3 adımlı ekran görüntüsünü paylaşıyorum aşağıda. Soru işaretli alanlarda nasıl devam edeceğimi bilmiyorum. O adımlarda da yardımcı olmanızı rica derim. Ayrıca, wise mı mantıklı bu meblada yoksa garantiden chase'e yapılacak swift mi?(garanti 30dolar, chase 15dolar, muhbir bilinmiyor) - Bu şekilde bilgi aldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murty Ben sadece TL-USD veya USD-TL transferi yaptım. Wise bu şekilde hizmet veriyor diye biliyordum. Bence doğrudan swift ile göndermek daha mantıklı olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murty garanti western union üyesi direk hesabından internet bankacılığından western union göndersen yakınında muhakkak western union vardır ayrıca western union 2 türlü gönderme şekli var hemen geçsin yaada bir gün sonra diye bence bu iki seçeneğin kesintilere bir göz atsan şimdi linki buldum hemen geçerse bir gün sonra için de standart olana bakarsın

bu arada aağıdaki linke bakarsan dolar - dolar seçeneği yok @knnrn dediği gibi dolar - TL yada dolar - euro var örnek hesaplama da var

• Sayın @craziess1907 Western Union 20k dolar için 200 dolar para kesiyor incelediğim kadarıyla. O seçenek olmaz 🙂
    Amerika'dan Türkiye hesabına para yollarken, hangi seçeneği işaretliyorsunuz? Balance(Bakiye) hesabını mı kullanıyorsunuz? Şimdiden teşekkürler. @knnrn @crazycells
    --Banka tahsilatı(ACH) - 0,80 USD
    --Banka havalesi - 4.14 USD
    --Uluslararası havale - 4,14 USD

• ⭐⭐⭐

@murty Bir sayfa önce Wise'dan dolar dolar gönderim deneyimimi paylaşmıştım, belki fayda sağlayabilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/70/abd-türkiye-arası-para-transferleri/751?page=38

Wise size göndermeden önce aradaki muhbir banka ücretini ben ... tutar karşılığı sigortalayabilirim diye bir seçenek de sunuyor. Dilerseniz Wise'ın alacağı komisyonu biraz arttırarak aracı banka ücret kesintisi riskini azaltabilirsiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sono Sono 
  • ⭐⭐⭐

• Remitly kullanan bir tanidigim var onu da inceleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |