Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mstktlb 3 aydır current olan benden daha önce alacağınız kesin 😃 😃

• @beyc valla keske 3 ay icinde alabilsem. Vancouver Konsolosluğu nun green card onay süreci malesef cok iyi degil. Umarim en kisa zamanda hayirlisi ile hepimiz mutlu sona ulasiriz

• @mstktlb inşallah hocam darısı hepimizin başına

• Cnleri ilk 3 bin olanlar mail atsın acil olarak.

Mülakat aldığını bilmiyor olabilirler.

• @megatron dosya ready olmayanlar için de geçerli mi?

• Merhaba, mülakatta bankada ki parayı gösterirken anlık varlıklarım belgesinimi yoksa 3 aylık hesap dökümünü mü almamız gerekir sizce?

• Yasaklı

@emircav 6 aylık hesap geçmişini ve çift imzalı alman gerekiyor. Dv2021 için böyleydi eğer değişmediyse.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emircav merhaba.
    sn. @Orhan-Cabarov 'un dediği gibi iki banka çalışanından imzalı 6 aylık hesap dökümü ve bu çalışanların imza sirkülerini almanız gerek.

• Günaydın,

Hesapta göstermemiz gereken tutarı, mülakat tarihinden 1-2 hafta öncesinde hesaba yatırmamız bir problem yaratır mı? Paranın 6 aydır hesapta olmaması ve hesaba sadece 2 hafta önceden giriş yapması sorgulanır mı? (Paranın kaynağının belgelendirmemde herhangi bir problem yok). DV2021 kazananlarından bildiğiniz örnekler var mı?

İyi haftalar

• @uaa491 büyük ihtimalle sorun yaratmaz. Ama eski mülakat deneyimlerine bakarsanız sorulduğu da olabiliyor. Örneğin ailenizin verdiğini söylediniz, borç mu yoksa kalıcı olarak mı verildiği sorulabiliyor. Paranın kaynağını belgelendirmekte sıkıntı yoksa çok da dert edilecek bir konu değil 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uaa491 sizden beklenen ilgili tutarın mümkün olduğunca erken tarihte yatırmanız elbette. ancak DV2021'de sizin gibi yapan kimse sorun yaşamadı. tabi bu sizin sorun yaşamayacağınız anlamına gelmesin, sadece yaşananları söylüyorum. paranın kaynağı aktarıldığı sürece bir sorun yaşamadılar kısaca..

• ⭐⭐⭐

@uaa491, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Günaydın,

Hesapta göstermemiz gereken tutarı, mülakat tarihinden 1-2 hafta öncesinde hesaba yatırmamız bir problem yaratır mı? Paranın 6 aydır hesapta olmaması ve hesaba sadece 2 hafta önceden giriş yapması sorgulanır mı? (Paranın kaynağının belgelendirmemde herhangi bir problem yok). DV2021 kazananlarından bildiğiniz örnekler var mı?

İyi haftalar

Merhaba bildiğim kadarıyla ne zaman yattığı sorun yaratmıyor sadece mülakat sırasında nereden geldiği sorulabilir o durumda da ailenizden vb destek aldığınızı veya herhangi birşeyinizi sattığınızı söyleyebilirsiniz. Önceki postlardan okudum kadarıyla hiçbiri problem oluşturmuyor. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin lütfen. Şimdiden bol şans...

• ⭐⭐⭐

2 arkadaşımız daha (CN 0XXX ve CN 3XXX) bu sabah girdikleri mülakttan vizeleri onaylanmış olarak çıktılar.
    Kendilerine yeni hayatlarında başarılar ve mutlulular diliyoruz.

• @smartcells çok güzel haber. Mutlu etti. İşteyken dahi, sürekli mülakat haberlerinde kalıyor düşünceler. Şu son 3 yıldan, eminim bir Hollywood filmi çıkar.

• Merhaba Arkadaşlar; benim açımdan çok heyacanlı bir süreç olan mülakat deneyimlerimi yazmaya başlamak bile ne kadar mutluluk verici anlatamam. İlk önce muayene deneyimimden bahsetmek istiyorum;
    Ailemle birlikte(4 kişi) 15 Ocak' ta(Cumartesi) sabah 09:00' da ilk muayene randevusunu aldık ve Unganların oraya vardığımızda sekiz buçuktu. Kapı saat dokuzda açıldı ve içeriye alındık, geçmişten beri elimizde olan aşı belgelerimizi, pasaportlarımızı, covid 19 aşı kartlarımızı personele verdikten sonra tek tek fotoğraflarımız çekilerek bir form oluşturuldu ve eşimle ben bir kat aşağıdaki Güven Labaratuarına yönlendirildik. Orada ciğer filmlerimiz ve tes için kanlarımız alındı(Not: Çocuklarımız 15 yaşından küçük oldukları için Düzen lab.' na yönlendirilmediler). Daha sonra tekrar Unganlara çıktık ve 3 ssat sonra gelmemiz söylendi. ^saat sonra gittiğimizde ise hemen içeri teker teker alındık genel kontrol muayenesinden sonra aşılarımız yapıldı. Doktor muayene sırasında pek konuşmadı, sadece daha önce ABD' de bulundunuz mu diye sordu. Daha önceki aşı kayıtlarımızın olası dolayısı ile biraz uygun olarak 4 kişi için toplamda Düzen Lab' da dahil olmak üzere 1130 dolar ödedik ve pazartesi gelip zarflarımızı+aşı belgelerimizi almamız söylendi. Sonuçta pazartesi öğleden sonra giderek zarflarımızı, aşı kayıtlarımızı ve göğüs filmlerinin olduğu cd' lerimizi aldık.

Şimdi gelelim büyük güne; 19 Ocak Çarşamba; gece heyecandan pek uyuyamadım. Ankara' da yaşayan ve bölgeyi iyi bilen biri olmama rağmen sabah erkenden yola çıkarak ailemle 08:45' te olan randevumuz için elçiliğin önünde 08:20 gibi hazırdık. Tam zamanında içeri alındık, içeri girerken üst baş araması yapıldı ve pasaportlarımzı görüldü. Sonrasında içeride ilk bankoda sıra numarası verilerek kişi başı 330 dolar ödememiz için ödeme bankosuna yönlendirildik. Burada pasaportlarımızı alan görevli ücretleri de larak bir fişi pasaportların içine yerleştirdi(ne olduğuna bakmadım). Daha sonra beklememiz söylendi. 5 dakika sonra numaramız yandı ve bir bankoya yönlendirildik, orada Türkçe konuşan bir görevli, asıl talihli için polis belgesini, nüfus kaydını, diplomanın aslını ve bir fotokopisini, evlilik cüzdanının aslını ve bir fotokopisini, askerlik belgesini, mali geçim belgelerini(banka dökümleri, tapu kayıtları, işe kabul mektubu vs.) ve varsa mesleğiniz ile ilgili belge ve sertifikalrınızı pasaportun arasına koymamı ve alttan uzatmamı istedi. Daha sonra eşimin pasaportuna, polis belgesi, nufus kaydını ve evlilik cüzdan fotokopisini, çocuklarınkine ise nufus kayıtlarını koymamı ve alttan uzatmamı söyledi. Sonrasında beklememiz için bizi bekleme salonuna tekrardan yönlendirdi. Biz beklerken evrakları bizden alıp dosyalayan memurun dosyalarımızı malum iyi niyetli siyahi konsolosa verdiğini gördüğümde içimi garip bir sevinç sardı. 20-30 dakikalık bir bekleyişte diğer konsolosların insanları kastırdığını ve siyahi konsolosun gayet güler yüzle insanlara nazik davranışını gördükçe şansımın yaver gittiğinin farkına varıyordum. En son baktığı kişiden sonra bizim evraklarımız yaklaşık 20 dakika tek tek inceledikten sonra nihayet düğmeye bastı ve evet numaramız yanmıştı:))) Bana ingilizce biliyormusunuz sorusunu sorup evet yanıtını aldıktan sonra ailenizin hepsi burada mı diye sordu. Sonrasında benim ve eşimin parmak izlerini aldı ve Türkiye de nerede yaşadığımı ve ne iş yaptığımı sordu. Eşimin ne iş yaptığını sordu. Çocuklarıma yaşlarını sordu ve çocuklar ingilizce olarak karşılık verince mutlu oldu. Nereye gideceğimi ve ne iş yapacağımı sordu. Bende işe kabul formumda da yazdığı gibi İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışacağımı belirttim. ABD' de arkadaşım olup olmadığını sordu. Bende Dallas' ta, Washington' da ve New Jersey' de arkadaşlarımın olduğunu söyleyince kendisinin de New Jersey' li olduğunu söyledi ve kocaman bir gülümseme ile tebrikler dedi. Nasıl yani bitmişmiydi!!! İnanamadım ve bitti mi diye sordum. evet beş gün içinde PTT' den pasaportlarınızı alabilirsiniz diyerek evlilik cüzdanını, eski pasaportlarımı ve diplomamın aslın alttan uzattı. Ses düğmesini kapattı. Ve bitmişti! Ailemle birlikte dışarı çıktığımızda hala inanamıyordum. aylardır hazırlandığım, heyecandan ve stresten uykularımı kaçıran mülakat toplamda 5 dakika bile sürmemişti.

İnanın bu heyecanı hepinizin yaşamasını isterim. O tebrikler ifadesiye uğurlanmanın mutluluğunu ne kadar cümle kurarak anlatsam bile yetmez. İnşallah en kısa sürede Türkiye' deki işlerimi hallettikten sonra Teksas' ta beni bekleyen işime başlayabileceğim.

Herkese başarılar, umarım bu stre dolu bekleyiş tüm talihliler için en kısa ürede son bulur ve hepiniz mülakat tarihlerini alabilirsiniz.

Saygılarımla, selamlar.

• ⭐⭐⭐

Sayın @mahmut-martin, tebrikler. ABD'deki yeni hayatınızda şimdiden bol şans dilerim.

• @mahmut-martin tebrik ederim.Yeni yaşantınızda hersey gönlünüzce olsun.

• @mahmut-martin Ne guzel bir tecrube. Yeni hayatinizda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mahmut-martin tebrikler, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ev sağlık diliyorum.

yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@mahmut-martin, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar; benim açımdan çok heyacanlı bir süreç olan mülakat deneyimlerimi yazmaya başlamak bile ne kadar mutluluk verici anlatamam. İlk önce muayene deneyimimden bahsetmek istiyorum;
    ve kocaman bir gülümseme ile tebrikler dedi. Nasıl yani bitmişmiydi!!! İnanamadım ve bitti mi diye sordum. evet beş gün içinde PTT' den pasaportlarınızı alabilirsiniz diyerek evlilik cüzdanını, eski pasaportlarımı ve diplomamın aslın alttan uzattı. Ses düğmesini kapattı. Ve bitmişti! Ailemle birlikte dışarı çıktığımızda hala inanamıyordum. aylardır hazırlandığım, heyecandan ve stresten uykularımı kaçıran mülakat toplamda 5 dakika bile sürmemişti.

İnanın bu heyecanı hepinizin yaşamasını isterim. O tebrikler ifadesiye uğurlanmanın mutluluğunu ne kadar cümle kurarak anlatsam bile yetmez. İnşallah en kısa sürede Türkiye' deki işlerimi hallettikten sonra Teksas' ta beni bekleyen işime başlayabileceğim.

Herkese başarılar, umarım bu stre dolu bekleyiş tüm talihliler için en kısa ürede son bulur ve hepiniz mülakat tarihlerini alabilirsiniz.

Saygılarımla, selamlar.

Yeni yaşamınızda ailecek sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Şans hep yanınızda olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |