Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben de muayenemi 11.07.2018 tarihinde, vize mülakatından 3 hafta kadar önceden hallettim. Tahlil ve muayene süreci bundan önceki arkadaşların yazdıkları şekilde işliyor, çok fazla bir farklılık yok, o yüzden o kısma yeniden değinmeyeceğim. Randevu saatinden yaklaşık olarak 1 saat daha önce orada olmama rağmen, sürecimi hızlı bir şekilde başlattılar. Bence en önemli bilgi diyebileceğim şey; muayene öncesi tetanos, difteri, hepatit B, pneumonia aşı kartlarımı sunduğum için bir veya iki aşı eksik oldum. Bana sadece sanırım MMR ve Varicella aşıları yapıldı. Aslında bu hastalıkları da geçirmiş olmama rağmen 3-4 gün antikor testi sonuçlarını beklemek istemediğim ve vücuda bir zararın olmadığını öğrendiğim için, yeniden bu aşıları olmayı tercih ettim.Nitekim bu öngörümde haklı çıktım; aşılar sonrası vücudum herhangi bir olumsuz reaksiyon göstermedi. Bu süreçte toplam, net olarak Düzen laboratuvarına 118$ Unganlar'a ise 200$ yani toplamda 318$ ödedim. Muayeneye gidecek ve nakit olarak Dolar ile ödeme yapacak arkadaşların bu şekilde yanlarında bozuk Dolar bulundurmalarında fayda var. Bu saydığım tüm işlemler yaklaşık olarak 2.5 saat kadar sürdü. Ertesi gün saat 15 gibi ise çıkan sonuçların, akciger grafisi CD'sinin ve aşı bilgilerinin yer aldığı kapalı zarfı aldım. Düzenli Laboratuvarları da Unganlar da çalışan profili açısından oldukça kibar, deneyimli ve eğitimli insanlardan oluşmakta. Sağlıklı olduğumu öğrendiğim ve muayene esnasında hiçbir problem yaşamadığım için oradan mutlu ayrıldım.

Darısı artık aynı şekilde vize mülakatına! 🙂 Umarım vize mülakatı deneyimlerimi de bu şekilde sizlerle paylaşabilirim.

• @hockeyumpire2 bulunduğumuz eyalette 1 ay geçerliydi. Geldiğimizin 2. Haftası yeniledik.

• @hockeyumpire2 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sayal nasıl yani Türk ehliyeti işe yarıyor mu amerika'da?
    Banada dmv'de arabayı üstüme alırken ve sigorta yaptırırken çok işime yaradı yenisini alabiliyorsanız mutlaka alın bence çoğu insan bilmiyor zaten international de ok diyorlar arkasında da İngilizce açıklamasıda var faydalı yani 🙂

• Arkadaşlar 6 agustosda greencard vize görüşmem var evraklarım tam herhangi bi adli durum olayım yok yanlış bilgide vermedim bu ret yiyenler neyden yiyo 2. kez soruşum ama içimi biraz rahatlatmak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz

• @onur ds260 a Evliyken bekar yazarsan bekarken evli yazarsan . aids hastalıgın varsa ..lise mezunu degilsen . mülakat yapan konsolosluk memuruyla laf dalaşına girersen elenirsin :)) bunlar harici elenen görmedim şu 1 senede

• @yekta Yok o tarz şeylerim yok şükür

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar 6 agustosda greencard vize görüşmem var evraklarım tam herhangi bi adli durum olayım yok yanlış bilgide vermedim bu ret yiyenler neyden yiyo 2. kez soruşum ama içimi biraz rahatlatmak istiyorum bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz

daha once buna benzer bir soruya cevap vermistim, aynen alintiliyorum:

su arkadaslar genelde red aliyorlar

adli sicil kaydinda sucu olan ve 6 aydan uzun hapis yatan arkadaslar, ya da para cezasina cevrilmesine ragmen 1 yildan fazla ceza alan arkadaslar, (eger adli sicil kaydinizda suc varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini de konsoloslukta yaninizda goturmelisiniz, vizeye uygunluk durumunuza dosyaniza bakan konsolos karar verecek), basvuru sirasinda GC alacak bir aile uyesini basvuruya eklememis olan arkadaslar, basvuru sirasinda medeni durumunu yanlis olarak evli/bekar belirten arkadaslar, formlarda ya da belgelerde sahtecilik yapan arkadaslar, yanlis bilgi veren ya da bilgi saklayan arkadaslar (bu ortaya cikarsa)...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@onur ds260 a Evliyken bekar yazarsan bekarken evli yazarsan . aids hastalıgın varsa ..lise mezunu degilsen . mülakat yapan konsolosluk memuruyla laf dalaşına girersen elenirsin :)) bunlar harici elenen görmedim şu 1 senede

AIDS sorun olmaz sayin @yekta , toplum sagligini etkileyecek hava yoluyla bulasan bir hastalik degil bu 🙂 ayrica bir suredir ilaci da var, AIDS'ten olmuyor artik insanlara, tam olarak virus giderilemese de surekli ilac kullanarak HIV+ kalip , AIDS olmamak mumkun...

• @crazycells hadi ya ben genelde Afrika ondan çok Red aliyor diye biliyordum .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hadi ya ben genelde Afrika ondan çok Red aliyor diye biliyordum .

yok, bu 10 yil onceki bilgi 🙂 artik HIV kontrol altina alinabiliyor, AIDS'ten olenlerin sayisi her gecen yil dramatik sekilde azaliyor.

Afrika'daki redlerin sebebini bilmiyorum ama ben genelde yanlis bilgi beyani oldugunu dusunuyordum, oradaki arkadaslar tek basina ABD'ye gelmek istiyorlar bu durumda es ve cocuk bilgilerini girmiyorlar formlara ve sonucta yanlis beyandan vize alamiyorlar.

• Afrika basli basina ayri bir dunya. 4 yildir Afrika`da calisiyorum. Burada insanlarin bircogunun birakin pasaportu kimlikleri bile yok. Resmi daireler calismiyor. Sicil kaydi almak isteseniz adalet sarayi yok. Saglik raporu almak isteseniz hastane yok. Yani diyecegim Afrikada red oraninin yuksek olmasi cok anlasilabilir bir sey an itibariyle icerisinde bulunduklari hayat sartlarindan dolayi.

• merhabalar, sizce muayene randevusunu ne kadar sure onceden almak lazim? hemen yakin tarihe randevu veriyorlar mi?

• @karva istediginiz herhangi bir tarihe alınabiliyormuş . mail gelmedi degil mi sizede hala ?

• @karva 2 gün önce almak genelde yeterli oluyor

• @crazycells
    Vize başvurusunda kullandıgımız DS260 formu herhangi bir yerde işimize yarar mı, saklamamız gerekir mi? Biz ailecek pasaportlara vizelerimizi aldık zaten

• ds 260 formu için girdigimiz sayfada 4 5 gündür kapalı . The Consular Electronic Application Center – Immigrant/Diversity Visa portal is currently undergoing maintenance. böyle bir hata veriyor .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells
    Vize başvurusunda kullandıgımız DS260 formu herhangi bir yerde işimize yarar mı, saklamamız gerekir mi? Biz ailecek pasaportlara vizelerimizi aldık zaten

Bu form resmi olarak sadece konsolosluklarda vize almak icin kullanilabilir. Daha sonra size bu formu sormazlar, ama saklayip saklamamak size kalmis.

Sizin USCIS'te bulunan ABD vatandaslik dosyanizda DS260 formunuz her zaman var olacak. Formda verdiginiz cevaplar referans olsun diye sonrasi icin saklayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ds 260 formu için girdigimiz sayfada 4 5 gündür kapalı . The Consular Electronic Application Center – Immigrant/Diversity Visa portal is currently undergoing maintenance. böyle bir hata veriyor .

Bu tur bakim calismalari arada oluyor, telaslanacak bir durum yok.

• merhabalar
    forumun sessiz takipçilerindenim. eylül mülakatı için ucundan yakalayanlardanım. Belki daha önce sorulmuştur ama , asıl talihli olarak ben önce tek giriş yaptıktan sonra eşim ve çocuklar ben olmadan giriş yapabilirler mi ? Yoksa beraber mi giriş yapmamız gerekir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gocagonyalı DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhabalar
    forumun sessiz takipçilerindenim. eylül mülakatı için ucundan yakalayanlardanım. Belki daha önce sorulmuştur ama , asıl talihli olarak ben önce tek giriş yaptıktan sonra eşim ve çocuklar ben olmadan giriş yapabilirler mi ? Yoksa beraber mi giriş yapmamız gerekir.

Sizden sonra, yanlarinda siz olmadan giris yapabilirler. Beraber giris yapmaniza gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |