Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Sorum greencard kazananlara ailenize bu durumu açıklayınca tepkileri ne oldu

• ⭐⭐

...green card kazanan sahis evin tek oglu ise ve anna/babasiyla ayni evde yasiyorsa,bilhassa anne oglundan ayrilmak istemez,bazi aileler turkiyede kendilerinin iyi durumda olduklarini dusunup evlatlarini yurt disina gondermek istemezler, bazi ailelerde ileriyi iyi gorenlerdir.cocuklarinin yurt disina gidip yasamalarini normal gorebilirler.gercek olarak ailenin dagilmasi iyi degildir ama ister istemez gunun hayat sartlari dogdugun yerde degilde doydugun yerde yasa diyor.ben oylesine yazdim,elbet green card kazana arkadaslardan bazilari buraya cevap yazabilirler

• Rezil olursun gitme memursun yetmiyormu iki cocuk var gidersen naparsin vs

• GC kazanırsam eğer aileme(anne ve babama) söyleyeceğim ama geçen hafta konusu açılmıştı yurtdışı hakında dedim baba benim abd ye gitme gibi bir şansım olursa izin verir misin destek çıkar mısın tepkileri annem napacan orda kaçırırlar seni:D içimden gülesim geldi babamda daha fırına kadar gidemiyorsun birde amerikaya mı gidicen sen tepkisi oldu çıkarsa eğer büyük ihtimale kararlarını değiştirirler umuduyla bekliyorum

• Türk aile geleneklerimiz malesef bu duruma pek müsait değil 😃 Eşim ve ben çalışıyoruz. Evimiz ve arabamız var. Ancak ülkenin büyük bir çoğunluğu gibi hak ettiğimiz noktada olmadığımızı geçin, herkes gibi alım gücümüz malesef yerin dibinde. Ayrıca doğacak çocuklarımızında geleceği için herşeyden vazgeçip Greencarda başvuruyoruz 2 yıldır. Herşey daha güzel olur mu bilmem ama gidip bazı şeyleri zorlamak istiyoruz.

Konu başlığına gelecek olursak;
    Ailenin 2. erkek çocuğuyum ve evliyim, çocukta yolda inşallah 🙂 Ne zaman Amerika lafı açsam babam "Neyin eksik ?", annem ise "Abooow ben sizi bir yere yollamam, ben sizi görmeden duramam" diyor. Sürekli aynı muhabbetler. Kafa eski kafa ne yazıkki. Biz ister miyiz ailenden uzak kal, kurulu düzeninden vazgeç git sıfırdan hayata başla???

Hayırlısıyla bize de çıkar inşallah. Ama aile durumunu nasıl aşarız bilmiyoruz. Helallik önemli. Bu yıl kazanan arkadaşlar nasıl bir ikna yoluna gitti foruma yazarlarsa bize de yol göstermiş olurlar 😃

• ⭐⭐

@sabri-ft, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

GC kazanırsam eğer aileme(anne ve babama) söyleyeceğim ama geçen hafta konusu açılmıştı yurtdışı hakında dedim baba benim abd ye gitme gibi bir şansım olursa izin verir misin destek çıkar mısın tepkileri annem napacan orda kaçırırlar seni:D içimden gülesim geldi babamda daha fırına kadar gidemiyorsun birde amerikaya mı gidicen sen tepkisi oldu çıkarsa eğer büyük ihtimale kararlarını değiştirirler umuduyla bekliyorum

Yavas yavas akillarina gir bence 😄 ben 4 yildir diyorum hala da diyorum gidecegimi bana destek cikiyorlar ve amerikayla ilgili bir sey olsun hemen beni cagiriyorlar, evde adim Greencard Erkan'a cikti 😂

• ⭐⭐⭐

Soruyu kazananlara sormuşsunuz ama ben yine de ilk başvurusunu yapmış birisi olarak annemden alacağım tepkiyle ilgili yazmak istedim. Öncelikle zaten yıllardır aile içinde ülkeyle ilgili rahatsızlıklarımı, burada huzurlu olmadığımı, kızlarım için kaygılarım olduğunu sürekli dile getiriyordum ama yaklaşık 6 7 aydır ciddi ciddi Amerikaya gitme düşüncemi olduğunu söylüyorum. Önceden çoğu bunu 'işin gücün kurulu düzenin var' diyerek gereksiz görürken şimdilerde haklısın hakkınızda hayırlısı olsun demeye başladılar. Hatta siz gidin bakarsınız peşinizden yeğenlerin de gelir diyorlar 😁 Bir tek annem çok tepkili küsmekle başlıyor hakkını helal etmemeye kadar götürüyor işi 😢 Ben de daha belli bişey yok diye üstüne gitmiyorum. Bir şekilde Amerika planlarımız gerçekleşirse Annemi üzmeden, kırmadan, gönlünü ferahlatarak gitmek için elimden gelen herşeyi yapacağım ama kendisi dediğim dedik bir insan olduğu için son dakikaya kadar tavır yapacaktır eminim 😔 Bir yerde ben de kendi çocuklarımın geleceğini düşünmek zorundayım o yüzden gönül koysa da yoluma bakacağım elbette 🙏🏻

• babam torunu bırak git dedi:)

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Soruyu kazananlara sormuşsunuz ama ben yine de ilk başvurusunu yapmış birisi olarak annemden alacağım tepkiyle ilgili yazmak istedim. Öncelikle zaten yıllardır aile içinde ülkeyle ilgili rahatsızlıklarımı, burada huzurlu olmadığımı, kızlarım için kaygılarım olduğunu sürekli dile getiriyordum ama yaklaşık 6 7 aydır ciddi ciddi Amerikaya gitme düşüncemi olduğunu söylüyorum. Önceden çoğu bunu 'işin gücün kurulu düzenin var' diyerek gereksiz görürken şimdilerde haklısın hakkınızda hayırlısı olsun demeye başladılar. Hatta siz gidin bakarsınız peşinizden yeğenlerin de gelir diyorlar 😁 Bir tek annem çok tepkili küsmekle başlıyor hakkını helal etmemeye kadar götürüyor işi 😢 Ben de daha belli bişey yok diye üstüne gitmiyorum. Bir şekilde Amerika planlarımız gerçekleşirse Annemi üzmeden, kırmadan, gönlünü ferahlatarak gitmek için elimden gelen herşeyi yapacağım ama kendisi dediğim dedik bir insan olduğu için son dakikaya kadar tavır yapacaktır eminim 😔 Bir yerde ben de kendi çocuklarımın geleceğini düşünmek zorundayım o yüzden gönül koysa da yoluma bakacağım elbette 🙏🏻

Umarim kazandiginiz da oraya gidince sizin rahatladiginizi ve uyum sagladiginizi anneniz gorunce emin olun sizden mutlu olacaktir, ne kadar tepkili olsa da cocugunun mutlulugunu hic bir seye degismez.

• ⭐⭐

@erkand, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Ailem ve kardeşlerim bana cephe oldular, yani öldüler benim için aylardır görüşmüyoruz. Duysalar çok sevinirler gider de artık zırnık koklayamaz diye. 😁

• ⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@erkand, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Ailem ve kardeşlerim bana cephe oldular, yani öldüler benim için aylardır görüşmüyoruz. Duysalar çok sevinirler gider de artık zırnık koklayamaz diye. 😁

😂 Rakip eliyorlar

• @marti2771, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

babam torunu bırak git dedi:)

😄
    Akıllı adam...

• Hem sizin hasretinizi torunu ile giderecek
    • Hem sizin oraya kalıcı yerleşmenize engel olacak
    • Hemde yanılırda siz kalıcı olursanız; kendilerini de aldırmanız için torunu, rehine olarak kullancak 😅 😅 😅
  • ⭐⭐

@orhancengizk, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@marti2771, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

babam torunu bırak git dedi:)

😄
    Akıllı adam...

• Hem sizin hasretinizi torunu ile giderecek
    • Hem sizin oraya kalıcı yerleşmenize engel olacak
    • Hemde yanılırda siz kalıcı olursanız; kendilerini de aldırmanız için torunu, rehine olarak kullancak 😅 😅 😅

bakış açısı önemli, ben sadece torununa kıyamamıştır diye düşünmüştüm

• @erkand ayn akılarına fln girmeye çalışıyorum ama görmeden inanmazlar dalga fln geçiyorlar benle yaş tabi daha genç 18 yaşındayım çıkarsa bile ister istemez onlarda da bir kaygı oluşur tanıdık kimsede yok emanet edecek biri de yok çok zor olur her iki taraf içinde. ne diyelim hayırlısı

• ⭐⭐

@sabri-ft, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@erkand ayn akılarına fln girmeye çalışıyorum ama görmeden inanmazlar dalga fln geçiyorlar benle yaş tabi daha genç 18 yaşındayım çıkarsa bile ister istemez onlarda da bir kaygı oluşur tanıdık kimsede yok emanet edecek biri de yok çok zor olur her iki taraf içinde. ne diyelim hayırlısı

Çikarsa gitmeniz bile 20 yasinizi bulur ne kadar erken o kadar iyi adaptasyon surecinde ve Forum da o kadar insan var ki birbirine yardim eden gideceginiz yerde birini bulup yardim isteyebilirisiniz zamani varsa seve seve yardim edeceklerine eminim.

• @erkand umarım o günleri de görürüz inş

• Çıksında aileden izin bile alma gereği duymuyorum. Sadece gideceğimi söylerim yeter. Anne ile babaların zaten yaş geçmiş. O yaşlardan sonra hayatlarında büyük reformlar yapamazlar. Tek yapmaları gereken şey benim kararıma seve seve saygı duymaları.İzin alma muhabbetine kalırsa hiç bi ebeveyn evladından ayrılmak istemez ama bu hayat bizim onada bi kere geliyoruz. Anne babanın kucağında olalım diye vasat bi hayat yaşayarak ölmek bana ters

• @furkan-aydın bana da terste yaş daha 18 olunca onlara bağımlı oluyorsun maddi olarak çıksa bile bana ailemden maddi bir destek almadan amerika ya gitmek imkansız hale geliyor

• Açıklandığında 8 mayıstı Beşiktaş Galatasaray maçı vardı. maç keyifsizdi... o an aylar once oluşturduğum ama unuttuğum takvimde hatırlatma olarak bir bildirim geldi. başvurduğumu unutmuştum yani telefon falan kırılsa ve yeni telefon alsam büyük ihtimal aranızda değildim.
    Sonra girdim siteye önce tedirgin oldum adresim yazıyor adım falan var sayfanın altında bol sıfırlı bir sayı vardı. Google a greencard çıkınca ekranda nasıl görünür gibi bişey yazmıştım 😂 karşılaştırıyorum ve aynısı benim sayfamdakiyle. Annem içerde uyukladığı için önce sessiz bir çığlık attım. ( onu nasıl yaptım bende bilmiyorum) ardından soğuk duş etkisine kapıldım, bir yandan da arkadaşım ısrarla arıyor "aşağıdayım hadi" diye yanına gittim ve "galiba greencard kazandım" diyorum ama hala şoktayım. O da şok altındayken arkadaşlarımızın arasına gittik. Kimse ingilizce bilmediği için bunun mealini açıklayacak bilgili bir zat geldi ve "kanka kazanmışsın" dedi büyük bir coollukla. Arkadaşımın babası da 8 yıldır tüm ailesi için başvuruyormuş ama çıkmamış hiç bana "kaçıncı başvuruda çıktı, orada ne yapacan oğlum, zordur bak emin misin" diyince bende"ilk başvurumda çıktı abiher şey halledilir" dedim sonra aramızda soğuk rüzgarlar esti gece boyunca. İnsanlar bana bakıyor ben onlara ama büyük bir sevinç yok tabi benim içimde bir patlama var ama sadece salak salak sırıtıyorum. Anneme ise 4. Gün sonunda tamamiyle emin olduktan sonra söyleyebildim. Çok mutlu oldu ve süreç nasıl bişey anlatmamı istedi. Ama hep içinde bir buruk bir sevinç vardı. Hatta bir gün ona "belediye de kadromu yoksa amerikamı" diye bir soru sordum. Ve haliyle "belediye" cevabını alınca dozu yüksek bir tartışma çıktı aramızda. Ara sıra yine hayıflansa da desteğini gösteriyor.

• @xarivas anne desteğini alman çok güzel birşey seni daha çok motive eder amerikadaki hayatına ama belediye sorusunu sormayacaktın 🙂 bizler nasıl bu durumu aşacağız bilmiyorum. Hakkımızda hayırlısı

Benzer Başlıklar

• 9
  • 3
  • 36
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |