Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Abilerim arkadaşlarım biliyorum belkide çok defa böyle bir konuda başlık açıldı veya vardır bilemiyorum bakındım ama net bir cevap alamadım açıkçası dizlerinde rahatsiz etmek istemedim şahsen en güzeli buraya yazmak istedim şimdiden özür dilerim tekrardan aynı başlığı açtıysam benim merak ettiğim neden red oluyor bir abimiz onlar sizlere card vermek için oradalar diyor ama hiç red alan yokmuş gibi bir düşünceye kapıldım veya yazan olmadığı için galiba bende merak ediyorum şimdi ben evliyim 1 sene 3 ay oldu aslında evleneli meslek yüksek okulu mezunuyum eşim ve ben 2 yıllık üniversite evimiz kira bir arabamız var çok önceden evlenmeden önce almıştım bilirsiniz klasik her doğan aslında bir birikim olarakta şuan işin birikim yapmam pek mümkün degil aslında 10 15 bin dolar gibi ama o zamana kadar ne kadar birike bilirse diyorum babam da mesela destek çıkarım demişti önünde arabası ve evi var aile desteği hep arkamdalar arabayı satarız öyle birşeyde dedi onun arabasını göstersem olurmu ki acaba üstüme degil sonuçta ama ailemin arabası ve onların evi burada bir sıkıntı yaşana biliriminsizce sonuç olarak benim degil aslında. Hiç biri bunlar beni çok düşündürüyor küçüklüğümde hep hayalimde aslında Amerika veya Avusturalya ya gitmek ama kısmet evleninceymiş aslında başvuru yapmak diyeyim bilmiyorum belki düşünce olarak çok karamsar bakıyorum bazen kafa olarak herşeyi yapa bilirim diyorum ki yapıyorum da aslında elimden hemen hemen her iş geliyor ben 27 yaşındayım küçüklüğümden beri aslında hep çalıştım her işi de yaptım inşaat olsun klima olsun bilgisayar tezgahtarlık herşeyi yaptım bügüne kadar kaç saat olursa olsun çalıştım o yüzden de iş konusunda korkmuyorum aslında gitmek den vb şeyler den biraz dil sıkıntım var biliyorum aslında ama düşünmek problem oluyor benim konuşurken oda pratik ile alakalı galiba diye düşünüyorum yoksa 1 dk bazen yeri geliyor düşünüyorum bu neydi su neydi diye çok da iyi değilim demekki diyorum eşim benden daha iyi yazlık kesimde büyüdüğü için ben izmiriliyom dogma büyüme ailem Bulgaristan göçmeni ama vatandaş değiliz aslında keşke olabilseydik herneyse ısıtma soğutma işleri acaba Amerika’da nasıl ilerliyor benim aklımda hep daime Chicago oldu neden ve genelde akrabalarımız aile dostlarımız baya bir kalabalığız ama çokta samimi değiliz belki bir + olurmu bana katıcakları 2. Houston aslında ondanda en büyük etken Kadir zora abim oldu videoları sebebinden aslından bir güzellik bir cezbedici oldunaslında birde eskiden tanırmısnz bilmem ama Atila Altuntaş vardı Facebook gruplarında eskiden aktifsi çok küçüklüğümden beri hep konuşurduk orada tanışmıştık bana eğitim hakkında bile çok fikir vermişti tanımadığı halde birde en büyük etken o benim için aslında kısaca Chicago ve Houston kafamda eşimde de aynı kararsızlık ama bu çıkarsa tabi o zaman için fikirleriniz oluşur diye düşünüyorum şimdiden benim fikirlerimizi düşüncelerimi okuduğunuz için çok teşekkür ederim biliyorum biraz uzun oldu belkide bunun içinde değerli vaktinizi aldığım için özür diliyorum herkese iyi günler sağlıklı mutlu huzurlu günler …

• ⭐⭐⭐

@Mert-Şentürk Merhaba muhtemelen değil açıkçası konular var bu şekilde , ancak cevap verelim size

1. sorunuz MYO mezunu olmanız sorun değil lise mezunu üstü yeterli.
    2. Ev araba sizin adınıza olmaz ise bir geçerliliği yok.
    3. Sizin aracınız var ise onun değerini gösteren belge ile gidebilirsiniz.
    4. İngilizce konusu bir şekilde çözülüyor ama gidene kadar geliştirmenizde fayda var daha ziyade Türkiye de kalsanız dahi geliştirmenizde fayda var
    5. genelde ısıtma soğutma da klima kullanılıyor ama bunların bir sertifika programı var mı bakmanda fayda olur.
  • Yeşilkart (Greencard) ve Göçmenlik bölümünden taşındı  gucarslan gucarslan 

• Çok teşekkürler bilgi için İngilizcem aslında iyi konuşma yazma var aslında oku kısmındada gayet aslında sadece bazen çok düşünüyorum Buda çekingenlik oluşturuyor açıkçası normal şartlarda telefonda vb gayet akıcıyım birazcık konuşma bozukluğu olduğu içi de aslında düşünüyorum biraz da bir nevi kekemelik yani ama değerli beşiğiniz için çok teşekkür ederim bir araştıracam sertifikaları @tolgasatir

• @Mert-Şentürk Greencard kazandiniz mi?

• Merhaba Mert;

Maddi olarak sıkıntı genelimizde var.Fakat birazda nasıl kazanacağını bilmek lazım.Dolar bazında biriktirmek kolay değil...Peki kolay değilse ne yapmak lazım.

1. Evde 2 kişi çalışmalı. Tek maaş artık biriktirme değil, geçim kaynağı bile olmuyor nerdeyse.
    2. Anladığın ürünleri alıp satmak.Klima ve onun gibi ufak tefek bakımla ayağa kaldırabileceklerini mesela
    3. Motor ve araba gibi dolar bazında fiyatı değişen ürünleri alıp satmak. Hem kullan hemde karlı ılm satım denk geldiği zaman çıkar elinden gitsin.
    4. TL biriktirmemek mümkünse dolar altın ve euro. Çıksada çıkmasada bu senin alım gücünü sabit tutmak demektir.

Bu yolu izleyerek çok şükür, sıfırdan 2 kişinin kabul göreceği kısma geldim. Tabiki nakit değil ruhsat ve tapu olarak. Büyük kısımları kredi olmasına rağmen enflasyon sayesinde kendi kredilerini ödemiş oluyorlar. Koyduğun anapara artmış oluyor. Ufak tefekten başlayarak yapacağın ticaret maaşlı işten çok daha iyi gidiyor. Tabiki maaşlı işini bırakma ama yapabileceğin ticareti kesinlikle kaçırma.

Ben pc al sat yaparak aylık nerdeyse bir asgari ücret biriktiriyorum. Tabiki her ay değil ama bazen risk iyidir. Sıkma canını çıktığı zaman bi şekilde bulunur bence.

• Yok maalesef inşallah Birgün ama 😊şimdiden bir yol çizmeye çalıyorum doğru yoldamym diye acaba bir bilgi istedim sadece ☺☺️@nicely

• @Doğaniçke çok mantıklı söylüyorsun abi allahtan 2 kişi çalışıyoruz aslında Bundan sadece bir kaç ay öncesi çok rahattı aslında ama şu sıralar herşey çok zorlaştı zamlar filan derken al sat klima yapıyorum aslında ama malum fiyatlar onlardan yüksek olunca aldığını elden çıkarmak birazcık zorluyor gibi abi pes etmek tok tatbikinde şuan senin söylediklerin çok güzel bir noktaya değindin aslında abi çok teşekkürler cevabın için eğer olurda İzmir’e gelirsen bir kahve ismarlaya bilirim abi 😊😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |