Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dosyada neler olmasi gerektiği ankaradan gelen emailde yazıyor zaten madde madde ama burda yazmayip bazi arkadaslardan istenen belgeler olmuştu.. biz isi riske atmak istemeyip ne var ne yok her belgeyi yanimda bulundurduk. Size tavsiyem siz de bulundurun fazla belge göz cikarmaz ama eksik belge size fazladan 2 haftaya mal olur. Gerekli belgeler buralarda yorumlarda yazıyor zaten hepsini not edip alabilirsiniz oradaki gorevlinin kimden ne isteyeceği sabit değil çünkü birinden aldığını baskasindan almayabiliyor ya da kisilerinn durumlari farkli olabiliyor siz en iyi kendiniz bilirsiniz durumunuzu uyarlayin kendinize. Hasılı kelam belgelerimin hepsini alip gittim mülakata, heyecandan gerilebilirsiniz çok normal ama o kadar da değilmiş 😁 ben resmen kapidan mide bulantisiyla girdim ama güle oynaya çıktım (tabii girmeden o an orda bulunan emir, ferhat ve nedim de sağolsunlar cesaretlendirdiler 🤗onlar da vizesini aldılar kutluyorum burdan yine) içeriyi anlatayim. Güvenlikten gecip girdim sıra numarami alip oturdum bekledim numaram gelince kalkıp gişe ye gittim türk birisi belgelerimi aldi ve oturup bekle dedi. 10 dk sonra numaram yeniden yandi bu sefer başka giseye geçtim yabancı bi görevli vardı ve hangi dilde mülakat yapacağımı sordu bende ingilizce bilmediğim için türkçe istedim tercüman getirdi. Once yemin ettirip sonra parmak izi aldı. Sorularina cevap verdim basit sorulardı nerde ne zaman tanistik nerde nasil evlecegiz ve ikimizin işleri gibi.. en sonunda bana gülümseyip👍 isareti yaparak onaylandığını söyledi ve çıktım. Not: iliskiye dair göründüğüm tüm kanitlari bakip bana geri verdi.
    Çıktıktan sonra ceac sitesindeki case status sorgu ekranindan kontrole devam ediyoruz." Administrative processing " yaziyor eger ek belge falan istenmediyse ve yolundaysa işlemler. 30 kasımda "issued" yazdi ayni ekranda bu şu anlama geliyor o gün sari zarfinizi ptt ye vericekler. Ankaradan kayseriye bir gunde geldi benim dosyam. Kenarinda 2 3 minik yirtik vardi ama sorun teskil etmeyecek kadar. Bende geri gondermedim cok boydan boya yırtık olsa mecbur gönderip yenisini talep edicektik.
    Evet bitti sanırım hepsi bu kadardi. Bakin simdi yazınca kisacik geldi ama yasarken hic de kisa degildi bunlar 😂 yardim lazim olursa ben burdayım girmeyi unutursam mesaj atin o zaman emaile bildirim düşüyor daha erken görürüm. Sağlıcakla kalın 😊

• @Rmyss gözünüz aydın her zaman söylediğim gibi asıl süreç buradan sonra başlıyor bol şanslar ☺

• Gözünüz aydın, darısı tüm bekleyenlerin başına hayırlısıyla en tez zamanda 💕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rmyss, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Selam okuyanlara😊 19 ocak 2021 de resmen başlayan sürecimiz 1 aralik 2021 de resmen kazasiz belasiz son buldu 😊 6-8 ay sürer diye başladığımız sey 10 ay 10 gün sürdü 😁 tabi bu forumdakilere paylaştıkları tecrübeler için müteşekkirim. Bazı şeyleri onlardan öğrenmesem 13 14 ay bile sürebilirdi. Özellikle en kritik nokta olan randevu alma aşamasında hızlı ve akıllıca davranabilmek süreci kisaltmis oldu😊 iyi ki varsınız arkadaşlar.. ruhsal anlamda zor ve yıpratıcı bir süreçti ama çok iyi insanlar tanıyıp arkadaş edinme fırsatım da oldu bu yolda 😊 Şimdi vizesini alıp sevdiceklerine çoktan kavuşmuş olan, yakın zamanda kavuşacak olan( benim gibi) ve sürecin sonuna doğru sabırla ilerleyen arkadaşları düşünüyorum da Umarim hepsi çok mutlu olurlar 😇 mülakat süreci tecrubelerimi başka bir yorumda not edeceğim buraya 👍

Tebrikler, gozunuz aydin. Bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• Merhaba k1 vizesi için 16 nisanda amerikadan başvuru yaptık fakat henüz hiç bir dönüş yapılmadı sizce neden ?

• ⭐⭐

@nuroztrk şuan süreç normal sizin 236 gün olmuş yakında sonuçlanır 240 günü geçerse uscise lütfen dilekçe yazın. Süreci hangi tarihlerde inceleyecekleri ile alakalı dönüş yaparlar

• Bu ileti silindi!

• @nuroztrk USCIS şu an aşırı yavaş ilerliyor mart bile doğru düzgün başlamadı benim fikrim yıl başından sonraya kaldı nisan olanlar

• Herkese iyi forumlar,
    3 yıldır konuştuğum kız arkadaşımla Amerika da yaşama kararı aldık kendisi Amerika vatandaşı bunun için en uygun yol k1 vizesi olduğunu öğrendik fakat bir sürü danışman sadece soru sormaya dünyanın parasını istiyor. Danışman ya da avukata para vermeden gerçek cevaplar alabileceğim birisi çıkar mı ? çok teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐

@aliozby öncelikle tebrik ederim. Kararınızdan dolayı evet genelde en uygun mantıklı yasal yol bu gibi görünüyor bende k1 vizesine başvurdum. Sürecimin sonundayim. Süreç genelde Amerika göçmenlik bürosuna başvuru ile başlar. Oraya gerekli evrakları sunduktan sonra evraklarda sorun yoksa ilk etebanız bu şekilde başlamış olur. Şuan süreçler uzun olduğu için orada dosyanız 7 8 ay ortalama incelenmek üzere bekler 8 ay sonra dosyanız onaylanırsa oradan 30 gün içinde ulusal vize merkezine aktarılır orada 3 hafta kadar beklendikten sonra. Dosyanız başta in transit sonra ready statüsüne geçer ve akabinde dosyanız ready olunca Ankara elçiliğine aktarılır. Elçiliğe gidince dosyanız size e-mail gelir bu emaili aldiktan sonra sistemden gerekli evrakları hazırlayıp mülakat günü alırsınız toplam süreç genel olarak 11 12 ay sürer

• @emirgenco cevap verdiğin için çok teşekkürler, tebrik mesajın için de ayrıca teşekkür ederiz. Bu işlemler için avukat ile çalışmak şart mıdır? Kendimiz bunları yapabilir miyiz? Yanlış yapma durumu olduğunda bütün süreç tekrar başlarsa çok büyük bir zaman kaybı olur bizim için.En yakından hepsini yaşayan biri olarak bu kardeşine ne tavsiye edersin.

• ⭐⭐

@aliozby evet kendiniz yapabilirsiniz yapan var ama çok detaycı olmalısınız bir eksik evrak sizin sürecinizi uzatır dikkat edin lütfen ben avukat ile bu süreci aştım biraz maliyetli oldu lakin sonuçta sürecin sonuna ulaştık. Bu size kalmış uzun bir süreç sonuçta bir eksik evrak sizin için zaman kaybı olabilir sizi bunaltabilir 1 2 ay geriye atar rapit visa diye bir kurum var nişanlıniz onları arayıp konuşsun fiyatı makul diye duymuştum
    Ayrıca yanlış yapmak sürece sil baştan etki yapmaz. Sadece 1 yada 2 ay uzatır süreç sıfırlanmaz yani

• @emirgenco nişanlım Türk ve Türkiye’de yaşıyor tüm işlemleri burada yapabiliyor muyuz? Yoksa Amerika’da mı bulunması gerekiyor?Bizi yönlendirebileceğiniz birisi var mı ?Bu arada tebrik ederim sizin adınıza çok sevindim.

• Nişanlınızın amerikada olmasına gerek yok ama dosyanızı amerika’da ki adrese göndermeli. Konsolosluklar kabul ettiğini zannetmiyorum. Bide nişanlınız tax return yaptı mı son yıllarda? Çünkü mülakat aşamasında size sponsor olmalı. Ya da başka birini bulmalısınız

• Bu uscise noldu son zamanlarda anlamadım. K1 vizelerini kaplumbaga hızında işlemeye başladılar. Boyle giderse bizim noa2ler yılan hikayesine dönecek diye korkuyorum. Daha öncede böyle yavaşlayıp hızlandığı aylar oldu mu arkadaşlar, bilginiz var mı?

• ⭐⭐

@aliozby sayın Mary1014 ün dediği gibi

• Arkadaşlar merhaba birkaç hafta içerisinde bizde süreci başlatacaktık fakat bugün kız arkadaşımdan kötü bir haber aldım kendisinin ağır bir hastalığı ve ameliyat edilmesi gerektiği durumunu öğrendik yani kısaca bu k1 vize süreci 1 yıl gibi bir zamanı bulabilir benim bu zor zamanında yanında olmam gerekli yapabileceğim bir durum var mı acil vize randevusu veya sağlıklı ilgili başka bir vize türü var mıdır ? Kendisi doktorlardan bir belge veya mektup tarzı bir yazı felan alsa işimize yarar mı ?

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @Aslan1905 sureci baslatin hemen. Doktordan yazili raport alip..expedite request yapicaksiniz sonrasinda.

• @yonca_2020 Evet Yonca Hanım bu ayın sonuna kadar süreci başlatacak. Doktordan rapor aldıktan sonra nasıl ne yapmalıyız ondan biraz bahseder misiniz ? Expedite Request nedir lütfen biraz açıklayabilir misiniz? Durum gerçekten ciddi ve bu k-1 vize sürecini bekleyecek kadar zamanımız olmayabilir.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 50
  • 858
  • 1234
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |