DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Shady-El-Shazly DQ ya göre randevu veriliyor diyen arkadaşlar vardı size gelen habere göre anlayacağız bizim dq lar sizden önce sizinde pd önce bakalım nasıl olacak

• @moonlight
    Evet ankaradan bekliyorum
    State of chargebility: Saudi Arabia

• @patron3535 arkadaşın durumu bizlerden oldukça farklı bizlere bir örnek teşkil etmiyor çünkü Ankara konsolosluğundan vize bekleyen Türk vatandaşı ancak başka bir ülke dogumluysa çok uzun süre randevu bekliyor. Bunun çok örneği Ir1 başlığında var. Normalde Ir1-cr1 kategorisi ortalama 3 ayda randevu alıyorsa başka ülkede doğmuş Türk vatandaşları 1 seneden fazla bekliyorlar. Bunlar vatandaş eşleri, öncelikli oldukları halde böyle f2a-f2b gibi kategorisi olanları düşünemiyorum bile, tabi herkesin durumu kendine özel ama genel çerçeve bu şekilde.

• @patron3535
    PD’ye göre veriliyor diye biliyorum ama bakalım nasıl olacakmış

• @patron3535
    Internet sayfasında okuduğum kadar ile PD her şey belirtiyor öncelik eski PD’ye veriliyor diye biliyorum
    Pd zaten öncelik tarihi demek

• @Shady-El-Shazly Avukatım ile görüştüm. Merak eden arkadaşlarada faydası olabileceği icin paylasmak istedim. Yazdığı ileti şu şekilde;

"Size buyukelcilikten mulakat gunu verilebilmesi icin Priority Date’inizin current olmasi gerekiyor. Mayis visa bulletin itibariyle bu tarih current olacak. Sonrasinda buyukelciligin uygunluguna gore mulakat tarihi tayin edilecek.

Documentarily qualified oldugunuz tarihin mulakat gunu verilmesi icin bir onemi yok."

• @ftkaya1 avukatınız tam doğru demiş 🤝🤝

• Evet aylaar yıllaaar sonra uscis onayım geldi tüm bekleyenlere güzel haberler gelsin inşallah

• @lina Tebrik ederim çok sevindim darısı en kısa zamanda başımıza🤲 🤲 🤲

• @lina hayırlı uğurlu olsun 🙂

• @ftkaya1 Mayıs bülteni itibari ile current olduk mayıs gelmediği içinmi acaba bir hareket olmuyor acaba birde avukatınızın bir süre beklentisi varmı Ankara için kaç ay sürer vize randevu alımı bu konuda bir tahmini varmı

• @patron3535
    Bir şey sorcağım sizin DQnuz aralık 2022, f2a sınıfta PD tarihiniz current’ti Nisan 2023’e kadar ona rağmen mülakat tarihi verilmemiş size!

• @patron3535 evet Mayıs ayı vize bülteni ile birlikte current olduğumuz için Mayıs ayına girene kadar bir ilerleme olmuyor..
    Daha önce bu soruyu sormuştum. Bana söylediği current olduktan sonra herhangi bir bülten gerilemesi gibi bir durum olmazsa 3-4 ay içinde mülakata girmiş olursun demişti.
    Mayıs bülteni itibariyle tarih çok ileriye attığı için biraz rahatlama var, umarım öyle bir durum olmayacak.
    Bekleyen herkese bol şans dilerim.. 😊

• @yasmin982 amin inşallah en kısa zamanda onay alırsınız allahım inşallah 🙏

• @ftkaya1 teşekkür ederim 🙏

• @Shady-El-Shazly
    Evet bu durum Ankara konsolosluğundaki sıradan dolayı geçen sene current olduğumuz aylarda randevu alamadık birçok arkadaş gibi sonra geri çekilme oldu. Ozamanlar 6 ay içinde sıra gelir deniyordu bakalım bu sene durum nasıl olacak.

• @ftkaya1 teşekkür ederim bilgi için umarım herkes en kısa zamanda vizeyi alır

• @patron3535
    Peki NVC diyor ki Current olduktan 90 gün içerisinde mülakat tarihi belirtilmemişse public inquiry form doldurabilirsiniz, hiç denediniz mi?

• @burcuş nişanlımda 2019dan beri F2b bekliyor. 2021de vaka dışişleri bakanligina gonderildi diye mektup geldi daha sonrasında bir gelişme olmadi hala… Sizin sürecinizde bir gelişme var mi?

• @Shady-El-Shazly denemedim açıkçası zaten 3-4 ay current olduk herhalde sonra geri çekildi tarihler beklenmedik birşeydi F2A uzun zamandır current idi tarih sınırı olmadı uzun süre geri çekilme süpriz oldu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

219

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.6k

| | | |