Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar.

Geçen ay green kart başvurusu için bir form doldurdum. Aya global isminde bir firma aradı. Başvurum, online ingilizce eğitimi ve sağlık raporu için para talep etti ve kredi kartımdan çekilmesine izin verdim. Firma hakkında araştırma yapıyorum. Bu firmanın güvenilirliği nedir? Bilgisi olan cevap verebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrmrsn, içinde söyledi: AYA GLOBAL

Merhabalar.

Geçen ay green kart başvurusu için bir form doldurdum. Aya global isminde bir firma aradı. Başvurum, online ingilizce eğitimi ve sağlık raporu için para talep etti ve kredi kartımdan çekilmesine izin verdim. Firma hakkında araştırma yapıyorum. Bu firmanın güvenilirliği nedir? Bilgisi olan cevap verebilir mi?

Bu araştırmayı ödeme yapmadan önce yapmanız daha iyi olmaz mıydı?

Şu başlığı inceleyin: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1702/green-card-için-arayan-sahtekar-numaralar?_=1628178054213

• @mrmrsn çekiliş daha olmamışken ne sağlık raporu anlamadım sanırım dolandırmışlar sizi, evet arkadaşlar lütfen araştırmaları önceden yapın !!

• @mrmrsn, içinde söyledi: AYA GLOBAL

Merhabalar.

Greencard başvurusu tamamen ücretsiz olup, çekilişi kazanamamanız durumunda hiçbir işlem yapmayıp, hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Sadece çekilişi kazanmanız durumunda mülakat öncesinde sağlık raporu için ücret ödemeniz gerekiyor ve o ücreti de muayene esnasında sizden alıyorlar, danışman şirketler ödeyemiyor. Geçmiş olsun, umarım çok bir para kaptırmamışsınızdır.

• Geçmiş olsun. Ne yazık ki Green Card başvurusunun bu kadar kolay olmayacağına dair bir algı var. İnsanlar Green Card araştırırken böyle firmalara para kaptırıyorlar. Oysa 10 dakikalık bir form dolduruyorsunuz. Fotoğrafı güncel tutmanız yeterli oluyor. Ha ilerleyen süreçler çok kolay değil. Ama insanlarda "Amerika bu kadar kolay kimseyi almaz" algısı var.

• Valla kanımca gayet güvenilir, instagramda 26 bin takipçisi olan youtube da videoları olan kurum. Ben İŞlem yaptım dün de başvuru numaramı sonra da ekran görüntüsünü aldım.

• @osmaner peki guvenilir oldugunu nerden biliyosunuz ben biraz kararsiz kaldim vallaa

• ⭐⭐⭐⭐

kesinlikle dolandırıcı olan bir kurum itibar etmeyiniz o kadar takipçiyle güvenilir olunmuyor malesef. başvurular bitmişken nasıl başvuru numarası alabiliyorsunuz ? işlemi çok önceden mi yapmıştınız ?

• @Serkan-Cifci valla, herkes her konuda yorum yapıyor. Ben istanbulda yaşıyorum ve sizin gibi kararsız olduğum için ofislerine gittim. Faturam kesilip gönderildi, kayıt altında işlemim yapıldı. Gayet şık bir ofis ve ilgililer. Kusura bakmayın ama dolandırıcı olan kimse bu akdar aleni açık şekilde barınamaz. Devlet bir şey yapmasa sizce bu kadar insanı dolandırıyor olsalar sen ben biz ne yaparız o ofisi 🙂 ayrıca başvuru numaramı da aldım dediklerini yaptılar. Dolandırılmadım.

• @Rhonster Evet ben 6. ayda işlemimi yaptım dediğiniz gibi. Ayrıca başvurumu yaptığımda başvurunun bitmesini bırakın başlamamıştı bile yılın her günü başvuru alıyor bu kurum ayın 9 unda başvuru bitti ertesi gün onay numaramı ekran görseliyle yolladılar. Hatta başvuru bittikten sonra yeni dönem için arkadaşımda başvuru yaptı, onun onay numarası şuan yok bende olduğu gibi başvuru açıldığında verecekler onun onay numarasınıda. Takipçiyle tabii ki güvenilir olunmuyor ama bakın yani adreslerine web sitelerine numaralarına kadar herşey var. Görünmez bir şirket değil takip ediyor musunuz bilmiyorum ama gayet interaktif ve şeffaflar izleyin videolarını bence

• ⭐⭐⭐

Ad, soyad, doğum tarihi, ev adresi, pasaport numarası gibi çok basit bilgileri girmekten ibaret basit bir başvuru formunu doldurmak için neden insanlar başka insanlara para verir hiç anlamamışımdır. Belki de o güzel ofislerin dekorasyonu bu şekilde finanse ediliyordur 🙂 Bir başvuru formuna 6-7 basit temel bilgiyi kendisi girmeyi becermeyeceğini düşünen birinin kıta değiştirip bambaşka bir dil ve kültür ortamında yaşamaya niyetlenmesi de ayrı bir ironi.

• Bu kafayla çok paranızı söğüşleyen olur, müstehak. Facebook’a üye olmak kadar kolay ve ücretsiz olan Green Card başvurusunu 2021 yılında internette bulunan tonla kaynağa rağmen https://dvprogram.state.gov/ üzerinden kendi yapamayacak insanda zaten kart çıktından sonra da bir zahmet Amerika’ya gelmesin, burada çok zorlanır.

• Geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@osmaner çiftlik bank'ın kocaman çiftlikleri vardı ama açık alanda barındılar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmaner, içinde söyledi: AYA GLOBAL

Valla kanımca gayet güvenilir, instagramda 26 bin takipçisi olan youtube da videoları olan kurum. Ben İŞlem yaptım dün de başvuru numaramı sonra da ekran görüntüsünü aldım.

bu basliktaki 3 yorumu yapmak icin mi foruma uye oldunuz acaba? profilinizden oyle gorunuyor...

• @osmaner, içinde söyledi: AYA GLOBAL

@Serkan-Cifci valla, herkes her konuda yorum yapıyor. Ben istanbulda yaşıyorum ve sizin gibi kararsız olduğum için ofislerine gittim. Faturam kesilip gönderildi, kayıt altında işlemim yapıldı. Gayet şık bir ofis ve ilgililer. Kusura bakmayın ama dolandırıcı olan kimse bu akdar aleni açık şekilde barınamaz. Devlet bir şey yapmasa sizce bu kadar insanı dolandırıyor olsalar sen ben biz ne yaparız o ofisi 🙂 ayrıca başvuru numaramı da aldım dediklerini yaptılar. Dolandırılmadım.

Bu kadar yaglayip ballamaniza gerek yok. Sirkettenseniz ben bu sirkette calisiyorum ve biz dolandirici degiliz diyebilirsiniz. Ama ofisleri var ve cok ilgililer bu yuzden dolandirici olamazlar gibi bir yaklasim cok sacma. Yarin dukkani kapatip ortaliktan duman olmayacaklarini garanti edebilirler mi?

@crazycells, içinde söyledi: AYA GLOBAL

@osmaner, içinde söyledi: AYA GLOBAL

Valla kanımca gayet güvenilir, instagramda 26 bin takipçisi olan youtube da videoları olan kurum. Ben İŞlem yaptım dün de başvuru numaramı sonra da ekran görüntüsünü aldım.

bu basliktaki 3 yorumu yapmak icin mi foruma uye oldunuz acaba? profilinizden oyle gorunuyor...

Muhtemelen 🙂

• @TMG aynen bu osmaner şirket çalışanı aklınca burada reklam yapıyor, yemezler hayvan terli derler bizim orda.

• Aya Global diye google da aratinca 3. sirada yesilkartforum cikiyor. Burada bu sirket icin dolandirici dedigimizde super bir reklam oluyor arkadaslar icin 🙂

Bu isi duzgunce yapabilirsiniz, bazi insanlarin ingilizcesi olmayabilir, yaptigi isleme guvenemeyebilir, hata yapmak istemeyebilir bu yuzden bu basvuruyu yapmak icin sizi secebilir. Musteriye uzun atlamadan, yalan soylemeden, uc kagit yapmadan bu isi insan gibi yapabilirsiniz ve kendinizi duzgunce anlatabilirsiniz. Ancak fake hesaplar acip bu sirket soyle iyi boyle iyi demek en azindan benim gozumde sizi dolandirici yapiyor. Hadi kalin saglicakla.

• Aslinda guzel bir fikir! Sayin @crazycells siz de Istanbul'da soyle guzel bir ofis kiralasaniz, manken gibi birkac sekreter ise alsaniz ofisde calismak icin (hani su Turkish dizilerde holding calisanlari oluyor ya, aynen onlar gibi), greencard basvurulari, vize danismanlik falan filan derken birde bakmissiniz, Ankara, Izmir, Adana subeleri falan holdinglesebilirsiniz belkide 😃

Hatta Delaware'dede bir ofis kiralayip sube acariz, "Amerika'ya ayakbasti fee" toplariz giris yapanlardan 😛

Note: Ben gonullu olarak finansal islemleri takip ederim 😃 😃

• ⭐⭐

Bu sirketin reklamini yapip kendinize yeni musteri bulmak istiyorsunuz gibi geldi. Lutfen boyle seylere ihtiyac duymayin eger boyle bir niyetiniz varsa bu forumdan uzak durun!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |