Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2022 Green Card çekiliş başvuru tarihleri 7 Ekim - 10 Kasım 2020 olarak açıklandı. Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

(soru)ilkokul mezunu olup greencard basvurusu yapmak

• Merhabalar,
    ilkokul mezunuyum,7 yıldır labaratuvarda calisiyorum.tahsil aramiyolardi ise girdigimde su an labaratuvar teknisyeni konumum.ve amerikada yasayan aile dostumuz var kendisi amerikali bir erkek ile evlenerek gitti hala orada yasiyor.onun yanina giderim.sizce basvuru yapmallimiyim lise diplomasi olmadan.greencard basvurusu yapip baskalarinin hakkini yemek istemem bosubosuna.

• @mgirays Merhaba, bende seninle aynı durumdaydım, yani ilkokul mezunuyum ve 2017 yılında GC aldım. 2 yıldır ABD ye giriş çıkış yapıyorum, şöyle yapabilirsin önce başvurunu internet üzerinden Ekim ile Kasım ayı içerisinde yap, ondan sonraki süreçte sana yarfımcı olurum. çalıştığın iş yerinden yaptığın işle ilgili detaylı bşr yazı hazırla/lat İngilzce olursa daha iyi olur, bunlar ilerki zamanda laxım olacak sana, tabi lottery i kazanırsan, kafana takılan birşey olursa yaz bana.
    gadu67@gmail.com

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mgirays meslek sartini sagliyor olabilirsiniz, suradaki konuyu gozden gecirmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

• @magnetius2015 teşekkür ederim.peki başvurdum çekiliş bana çıktı konsoloslukta 300 dolar gibi mulakat oncesi bi para alıyolarmış mulakatı geçemezsek şartlarım yeterli görülmez ise yanıyomu verdiğimiz para

• @crazycells teşekkür ederim verdiğiniz site den sorguladım
    -KİMYACI-
    Başlık Dördüncü Bölge: İhtiyaca Hazırlık Gerekli
    Eğitim Bu mesleklerin çoğu dört yıllık bir lisans derecesi gerektiriyor, ancak bazıları gerektirmiyor.
    İlgili deneyim Bu meslekler için önemli miktarda işle ilgili beceri, bilgi veya deneyim gereklidir. Örneğin, bir muhasebecinin dört yıllık üniversiteyi tamamlaması ve nitelikli sayılması için birkaç yıl muhasebede çalışması gerekir.
    Mesleki Eğitim Bu mesleklerdeki çalışanlar genellikle birkaç yıl işle ilgili tecrübeye, iş başında eğitime ve / veya mesleki eğitime ihtiyaç duyarlar.
    İş Bölgesi Örnekleri Bu mesleklerin çoğu, başkalarını koordine etmeyi, denetlemeyi, yönetmeyi veya eğitmeyi içerir. Örnek olarak emlak komisyoncuları, satış yöneticileri, veritabanı yöneticileri, grafik tasarımcıları, kimyagerler, sanat yönetmenleri ve maliyet tahmin edicileri sayılabilir.
    SVP Aralığı (7.0 ila <8.0)
    -KİMYASAL TEKNİSYEN-
    Başlık Meslek Alanı Üç: Orta Hazırlık Gerekiyor
    Eğitim Bu bölgedeki mesleklerin çoğu meslek yüksekokullarında, meslek içi tecrübesiyle ilgili veya bir önlisans eğitimi gerektirir.
    İlgili deneyim Bu meslekler için daha önce işle ilgili beceri, bilgi veya tecrübe gerekir. Örneğin, bir elektrikçi ç veya dört yıllık çıraklık eğitimini veya birkaç yıllık mesleki eğitimi tamamlamış ve işi yapmak için genellikle bir lisans sınavını geçmiş olmalıdır.
    Mesleki Eğitim Bu mesleklerdeki çalışanlar genellikle hem iş başında hem de deneyimli çalışanlarla gayri resmi eğitim içeren bir veya iki yıllık eğitime ihtiyaç duyarlar. Tanınmış bir çıraklık programı bu mesleklerle ilişkilendirilebilir.
    İş Bölgesi Örnekleri Bu meslekler genellikle başkalarını hedeflere ulaşmak için koordine etmek, denetlemek, yönetmek veya eğitmek için iletişim ve organizasyon becerilerini kullanmayı içerir. Örnekler arasında hidroelektrik üretim yöneticileri, seyahat rehberleri, elektrikçiler, tarım teknisyenleri, berberler, mahkeme muhabirleri ve sağlık görevlileri yer almaktadır.
    SVP Aralığı (6.0 ila <7.0)

bu şekilde çıkıyor hangisi benim yaptıgım işe uygun kestiremedim iş yerinden istesem ayarlarlarmı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mgirays, içinde söyledi: (soru)ilkokul mezunu olup greencard basvurusu yapmak

bu şekilde çıkıyor hangisi benim yaptıgım işe uygun kestiremedim iş yerinden istesem ayarlarlarmı acaba

Bunu sizin bilmeniz lazim 🙂

Ustte yazdiginiz meslek cekilise uygun, asagidaki uygun degil maalesef.

• Merhaba kral ben bu gün green card başvurusu yapacağım ama orta okul mevzunuyum başvuru yapabilirmiyim acaba

• Orta okul mezunları green card başvurusu yapabilirmi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Guven-Tek, içinde söyledi: (soru)ilkokul mezunu olup greencard basvurusu yapmak

Orta okul mezunları green card başvurusu yapabilirmi acaba

Meslek sartini saglamiyorsaniz basvuru yapmamalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

• @crazycells merhabalar.Eşim ilk okul mezunu.Son 5 yıl içerisinde 2 yıl sigortalı bir işte çalışıyorsa bu geçerli olurmu.Mesleğin önemi varmı?

• ⭐⭐⭐

@mert35
    bu siteden https://www.onetonline.org/ mesleğinizi buluyorsunuz sonra puanı eğer 7 üzeri ise başvuru hem siz hem de eşiniz ayrı ayrı başvuru yapabilir ancak 7 puan altında ise eşiniz başvuru yapamaz sadece siz yaparsınız ancak kazanınca ikiniz birlikte gidebilirsiniz.

"'Job Zone' başlıklı bölümü bulmalısınız. Bu bölümde bulunan Title kısmında Job Zone Four veya Job Zone Five yazıyor olmalı, ayrıca en alttaki SVP Range ise 7.0 veya daha yüksek bir sayı olmalı."

• @ayvalik10 teşekkür ederim cevapladığınız için

Log in to reply

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

10.5k
Users

2.7k
Topics

166.4k
| | | |