Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba. 29 Ekim 2021 günü eşimle birlikte Newark International Airport’ tan Amerikaya ilk girişimizi gerçekleştirdik. Herşey çok güzel geçti. Aslında daha önce yazacaktım fakat birsürü telaş arasında vakit bulamadım. Forumda emeği geçen herkese çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Şu anda Jersey City de tuttuğumuz Airbnb evindeyiz ve yarın inşallah yine Jersey City de 1 yıllık tuttuğumuz apartman dairesine taşınacağız. Kısa da olsa gelişmelerden haberdar etmek istedim. Vakit buldukça deneyimlerimizi aktarmaya devam edeceğim. Herkese Jersey City den sevgiler, selamlar.

• @alia Hayırlı olsun Darısı bizlerin başına.
    Yeni yaşamınızda siz ve ailenizle birlikte mutlu ve gönlünüzce yaşamanızı temenni ederim.
    Oradaki yaşadığınız evreleri ve değerli bilgileri bizimle paylaşmayı unutmayın sakın.
    O bilgiler sonradan gelecekler için ışık kaynağı oluyor.

• Merhaba Arkadaşlar,

İngiltere'de aldığımız İngiliz ehliyeti Amerika da geçerli midir. Yoksa Amerika ya giriş yaptıktan sonra yeniden ehliyet mi almamız gereklidir? Konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Şimdiden teşekkürler,

• @alia yeni hayatinizda guzellikler dilerim... Doya-doya tadini cikarin

• @FUAT-ARI eyalete gore degisiyor genelde 3-6 ay arasi kullanabiliyorsunuz ama burdaki ehliyeti almaniz gerekli. Cogu eyalette sadece yazili sinava giriyorsunuz ve yeni ehliyetinizi aliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI lütfen sorularınızı uygun başlıklarda sorun;

Amerika'da Ehliyet Almak
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak?_=1637126056478

• @alia Hocam büyük geçmiş olsun, bundan sonraki hayatınız gönlünüzce olsun, tecrübelerinizi dinlemek isteriz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alia gözünüz aydın, tebrik ederim.
    sonraki süreçte de bol şans.

• @alia sizinle gitmiş gibi sevinçliyiz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Sizden yeni haberler bekliyoruz

• Yasaklı

@alia Amerika da başarılar dilerim.

• herkese merhabalar,

dv 2020 başlığı altında cevap alamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım. şuan gündemde ve onaylanmak üzere olan BBB(Build back better) içeriğinde dv kazananları için hangi maddeler yer almaktadır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senay-VATANSEVER ilgili tasarı eğer istediğimiz gibi sonuçlanırsa geçmiş yıllarda yasalar ve diğer süreçler sebebiyle vizesini alamayanlara hakları geri verilecek.

• Merhabalar. Bu post bu başlığa uygun mu bilmiyorum. Değilse uyarın beni sayın @crazycells. Sorum şu : ben 2019 talihlisiyim. 1 senedir Amerika’dayım. Mülakat zamanı(2019) 18-25 yaş arasındakiler için askerlik ile ilgili bir belge imzalamıştık.(Amerikan Askerliği). Geçen yine bir Green Cardlı arkadaş Amerika’ya geldiğimiz zaman da askerlik ofisine kayıt olmamız gerektiğini orda da işlem yapmamız gerektiğini söyledi. Eğer bunu yapmazsak vatandaş olamayacağımızı söyledi. Lakin 2019 da Konsoloslukta bize askerlik ile ilgili Amerika’da herhangi bir işlem yapmamız gerektiğini söylemediler. Tüm işlem sadece imza attığımız o belgeydi. Bu konuda bilgisi olan veya o yılların talihlileri arkadaşlar bilgi verirlerse çok sevinirim. Çünkü arkadaş beni baya korkuttu. Şimdiden teşekkürler herkese.

• @gucarslan yani buradan şunumu anlamalıyım. dv 2020 kazananları olarak bütün numaralar vize görüşmesine gidebilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senay-VATANSEVER bunu bilmemiz mümkün değil.
    ilgili tasarı yasalaşsın, sonra hep birlikte görelim 🙂
    ama tasarı, bütün mağduriyetleri kapsıyor bu net.

• @gucarslan merhaba.bahse konu yasa ne zaman oylanacak (tarih olarak)

• @Maybeoneday kesinlikle boyle birsey yok. Rahat olun

• Arkadaşlar merhaba 8 kasımdan itibaren aşı şartı gelmişti. e devletten çıkardığımız aşı kartı belgesi yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem bugün oylanacak.

edit: yarına ertelendi 😕

• @gucarslan heyecanla bekliyoruz, takipteyiz. Hepimiz için güzel sonuçlar çıkar umarım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |