Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @turgaytekin Hayırlı olsun .

• @arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

n. Nüfus kayıt örneğini e-devletten kabul ediyorlar mı. Her hangi bir şey demediler mi niye kırmızı damgalı değil diye. Sonuçta kabul etmişler ama orada gerginlik yaşamayalım diye soruyorum.

e-devletten kabul ediliyor nufus kayit ornegi de adli sicil kaydi da.

• ⭐⭐

10 yaşında ufaklık var bir de. Onu nasıl alacağız e-devletten.

• @arnblt çok teşekkür ederim sağ olun. Evet ediyorlar. Tek tereddütüm nüfus kayıt örneğinde ailem gözükmüyordu sorun olur diye bekledim, herhangi bir sorun olmadı.
    Nüfus kayıt örneği alırken tek dikkat etmeniz bütün seçenekleri seçerek (Eski eş, vukuatlı belge gösterir şekilde) çıktı almanız gerektiğidir. Şimdiden başarılar dilerim 🙂

@serkanist çok teşekkür ederim sağ olun.

• @turgaytekin tebrikler. Hayırlı olsun. Darısı tüm bekleyenlere inşallah.
    Masraflarınızı kim karşılayacak sorusuna cevabınız tam olarak neydi? ve Hesapta eğitim ücreti ve yaşam maliyeti kadar mı bakiye gösterdiniz? Sakıncası yok ise, bizlerinde kendi durumu için çıkarımda bulunmak için hesap bilgileri ile ilgili bir fikir paylaşabilir misiniz?

• @roccorocco teşekkür ederim, çok sağ olun. Masraflarınızı kim karşılayacak sorusuna, "babam" diye yanıt verdim. Doğrusu kendim çalışıp karşılayacağım fakat net olmak için babam dedim. Hesabımda yaklaşık 24.000 Türk Lirası vardı. Bu parayı kredi çekerek gösterdik. Yani hesaba birden bire bu kadar para transferi oldu fakat bu konuda bir şey sorulmadı.

• @turgaytekin Yolunuz açık olsun.
    Böylece şu çıkarımda bulunabiliriz. Her ne kadar mali yeterlilik içi 15K usd dense bile (ki konsolosluğun böyle bir rakam telaffüz etmişliği veya yazılı bir bilgisi yok) memurlar tamamen iyi niyet çerçevesinde, ABD ye gidecek kişinin orada kendini geçindirebilecek kabiliyeti olup olmadığını anlayabiliyor veya sezebiliyorlar.
    Tekrar tebrikler. bol şanslar.

• Açıklanan rakam tam bir rezillik...

• EU september cut off 25.775 açıklandı. Ne talihsizlik be. 300 kişi ile kaçırdık :(((

• Çok üzüldüm...

• @turgaytekin hayırlı olsun darısı başımıza 😉

• ⭐⭐

üzülmeyin arkadaş umut veremk istemem ama 15 gün sonra tekrar bakın current olabilir
    afrikayı bir ay önce current verip 39000 kapattılar ne olur olmaz

• merhaba, mulakata giderken goturmem gereken belgelerin maili geldi onunla ilgili bir kaç sorum olacaktı
    1-Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    High school or University Diploma (Original and English translation with copy).evlilik cuzdanı ve dıplomamın cevirisini istemiş goturmem gereklimi
    2-DS260 form (Electronic submission), Please complete an electronic visa application. Oglum için istenilen belgelerin altındada boyle sarı ısaretli bir yazı cıktı formu kontrol ettım copmlete yazıyor ne yapmalıyım

• ⭐⭐

Türkiyede evli ve Türkiyedeki üniversiteden mezunsanız çeviriye gerek yok.
    Mail banada bugün geldi ama sarı renkli bir yazı yok.

• @arnblt evet turkıyeden evli ve mezunum sarı renkli yazı sadece oğlum için gerekli belgelerin altında yazıyor ve sarı renkle belirtmişler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turgaytekin hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@turgaytekin hayırlı olsun. Nüfus kayıt örneğini e-devletten kabul ediyorlar mı. Her hangi bir şey demediler mi niye kırmızı damgalı değil diye. Sonuçta kabul etmişler ama orada gerginlik yaşamayalım diye soruyorum.

sorun olmuyor, zaten disisleri bakanliginin resmi sayfalarina da e-devletten kabul edildigi yaziyor:

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

10 yaşında ufaklık var bir de. Onu nasıl alacağız e-devletten.

Cocugunuzun almasina gerek yok, kendinizin fotokopisini koyabilirsiniz onun yerine, zaten sizin kayitlarinizda kendisi gorunecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erhan91 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba, mulakata giderken goturmem gereken belgelerin maili geldi onunla ilgili bir kaç sorum olacaktı
    1-Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    High school or University Diploma (Original and English translation with copy).evlilik cuzdanı ve dıplomamın cevirisini istemiş goturmem gereklimi
    2-DS260 form (Electronic submission), Please complete an electronic visa application. Oglum için istenilen belgelerin altındada boyle sarı ısaretli bir yazı cıktı formu kontrol ettım copmlete yazıyor ne yapmalıyım

sayin @arnblt 'in dedigi gibi cevirilere gerek yok

complete yaziyorsa baska bir sey yapmaniza gerek yok, herkesin ds260 formunun barkodlu son sayfasini yaninizda getirmeniz yeterli.

• Herkese merhaba, son bulletin ile ucundan şansını devam ettiebilenlerdenim. 25775in üzerindeki arkadaşlara çok geçmiş olsun, inanın ne hissettiğinizi çok iyi biliyorum...

Daha önce muhtemelen bu sorunun cevabı verilmiştir ama bir türlü bulamadım. Şimdi mülakata giren arkadaşlar daha iyi bilirler muhtemelen, Eylül için mülakat tarihini yaklaşık ne zaman öğrenebilirim? Sizce mülakata çağrılmayan kişi olur mu 25775'in altında olduğu halde? Yoksa hepsi yetişir mi?

Ümidi kesmişken hala inanamıyorum, hala stresliyim yok yine de çağırmazlar belki yetişmez diye...

• ⭐⭐

Yetişmeyecek olan bir şey yok. Bana bülten açıklandıktan 12 gün sonra mail geldi geçen ay

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |