Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@RIDVAN @Orhan-Cabarov buralarda ise hemen onunla iletişime geçer misin kendisi mülakat yerini değiştirmişti

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@RIDVAN @Orhan-Cabarov buralarda ise hemen onunla iletişime geçer misin kendisi mülakat yerini değiştirmişti

Orhan Cabarov TC vatandaşı olduğu için mülakata Ankara'da girdi.

• @smartcells Çok teşekkür ederim

• @Furkan-Uçar Ben, bir gün sonra e devletten erişebilmiştim. Haftasonuna sarkarsa durum değişebilir.

• @gucarslan Cevap için teşekkür ederim.

• Syn. @gucarslan @ayvalik10 @smartcells

dv 22 talihlisi olarak bu seneyi olumsuz görmeye başladım. Bu sebeble dv 23 için de başvuru yapacağım.

Dv 23 e başvurmam dv 22 sürecim için herhangi bir olumsuzluk yaratır mı ?

Teşekkürler şimdiden 🙂

• ⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Syn. @gucarslan @ayvalik10 @smartcells

dv 22 talihlisi olarak bu seneyi olumsuz görmeye başladım. Bu sebeble dv 23 için de başvuru yapacağım.

Teşekkürler şimdiden 🙂

Hiç bir şekilde yaratmaz. Her DV çekiliş yılı birbirinden bağmsızdır.

• Yasaklı

merhaba geçen gün kcc mail attığım sizlerle paylaşmıştım. Konuyla alakalı tekrar istedikleri şekilde mail attım ve bugün cevap geldi cevabı sizinle paylaşmak isterim.
    Thank you for your inquiry.

Sorgunuz için teşekkür ederiz.

DS-260'ınız işlendi. Kentucky Konsolosluk Merkezi'nden, davanızın işlemeye devam etmesi için tamamlamanız gereken talimatları içeren bir e-posta almış olmalısınız veya yakında alacaksınız. Lütfen e-postadaki talimatları izleyin. Mülakatlar, işlenmesi tamamlanmış vaka numaralarına göre sayısal olarak planlanır. İşlenmekte olan mevcut numaraları bulmak için lütfen travel.state.gov adresindeki vize bültenine bakın. Bu bülten her ayın 15'inden sonra güncellenir. Bir görüşme tarihi planlandığında, dvprogram.state.gov adresini kontrol etmek için e-posta yoluyla bildirim alacaksınız.

Kentucky Konsolosluk Merkezi belgelerinizi aldı. Lütfen belgelerinizin işlenmesi için zaman tanıyın. Belgeler, piyango sıra numarasına göre sayısal sırayla işlenir. KCC belgelerinizi işleme koyduktan sonra, eksik bir şey olup olmadığını veya gereken her şeyi aldığımızı size bildireceğiz.

DV 2022 programı için görüşmeler Ekim 2021'de başlayacak ve 30 Eylül 2022'de sona erecektir. KCC, davanız için bir görüşme tarihinin ne zaman müsait olabileceği konusunda bilgi sağlayamaz. Mülakatlar, işlemesi tamamlanan atanmış vaka numaralarına göre sayısal olarak planlanır. Dışişleri Bakanlığı, vize müsaitliğine göre her ay kaç görüşmenin planlanacağını belirler. Güncel sayıların listesi için travel.state.gov adresindeki vize bültenine başvurabilirsiniz. Bu bilgiler bundan sonra her ayın 15'inde güncellenir.

Kısacası beklemeye devam edin biz size döneriz diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RIDVAN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells
    Hocam Merhaba, daha önce sorduğum durum ile ilgili;
    ''Ben Türküm eşim ise yabancı uyruklu, kazanan eşim ve kendisi yabancı olduğu için Türkiye'de mülakata çağırılmayacak'' şeklindeki söylenti hakkında yeni bir gelişme oldu mu, olduysa paylaşabilir misiniz lütfen? Teşekkür ederim.

konsolosluk su an icin sadece TC vatandaslarina mulakat verecegini acikladi, lakin Ekim ayini bos gectiler ve Kasim ayinda forumda randevu alan 1 kisi oldu; yani su an icin TC vatandaslarina bile mulakat verdigi tartisilir... Zamanla bu sureclerin hizlanacagini tahmin ediyoruz ve umuyoruz ama bunun ne zaman baslayacagi belli degil... dolayisiyla esinizin ulkesindeki konsoloslukta mulakatlar daha hizli ilerliyorsa oraya aldirmaniz akillica olabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@raerox Üstad Mahkeme kararını, yeminli, noter onaylı, veya her ikisi olmaksızın(Bunlar için ayrı ayrı fiyat belirliyorlar) nasıl çevirteceğiz. Bilginiz var mı? Bilgisi olan üstadlar yardımcı olursa sevinirim...

"certified translation" demeniz yeterlidir... noter onayi veya apostil gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

degistirmek icin email atmisti sayin @ayvalik10 , ama dosya numarasi kucuk oldugu ve DS-260 formu halihazirda Ankara'ya gonderilmesi icin siraya alindigindan mulakat yeri degisiklik istegi reddedilmisti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Syn. @gucarslan @ayvalik10 @smartcells

Teşekkürler şimdiden 🙂

Halihazirda Green Card sahibi olmayanlar DV-2023 icin basvuru yapabilir, DV-2022 surecinize bir zarar gelmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Azazel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Aynı durum bende de var ve korkunç bir haber oldu bu. Dediğiniz gibi bizden öncekileri takip etmemiz gerekecek ancak biz forum üyeleri aynı duruma haiz kişilerin kim olduğunu bilmiyoruz. Acaba sizler bizi bilgilendirir misiniz Ankarada mülakata çağrılıp çağrılmadıklarını?

Sayin @RIDVAN 'a yazmistim, sizin icin de gecerli:

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@RIDVAN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells
    Hocam Merhaba, daha önce sorduğum durum ile ilgili;
    ''Ben Türküm eşim ise yabancı uyruklu, kazanan eşim ve kendisi yabancı olduğu için Türkiye'de mülakata çağırılmayacak'' şeklindeki söylenti hakkında yeni bir gelişme oldu mu, olduysa paylaşabilir misiniz lütfen? Teşekkür ederim.

konsolosluk su an icin sadece TC vatandaslarina mulakat verecegini acikladi, lakin Ekim ayini bos gectiler ve Kasim ayinda forumda randevu alan 1 kisi oldu; yani su an icin TC vatandaslarina bile mulakat verdigi tartisilir... Zamanla bu sureclerin hizlanacagini tahmin ediyoruz ve umuyoruz ama bunun ne zaman baslayacagi belli degil... dolayisiyla esinizin ulkesindeki konsoloslukta mulakatlar daha hizli ilerliyorsa oraya aldirmaniz akillica olabilir...

Girisimden once, tasiyacaginiz ulkenin durumunu da ogrenin...

• 5-6 gün önce KCC'ye form kilidini açmaları için mail atmıştım no-reply mesajıda geldi ne dönüş var nede kilidin açılması forumda yazılan gibi bizzat yolladım buna bile bakmaya acizler heralde şu sıralar 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakbas01_ tavsiyem ara sıra sisteme girip kontrol edin formunuzu.
    çünkü formunuzu açıp, size haber vermemiş olabilirler.

• ⭐⭐⭐

@burakbas01_, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

5-6 gün önce KCC'ye form kilidini açmaları için mail atmıştım no-reply mesajıda geldi ne dönüş var nede kilidin açılması forumda yazılan gibi bizzat yolladım buna bile bakmaya acizler heralde şu sıralar 😃

Ds260 açma isteklerine 1,5-2 ay kadar sonra cevap veriyorlardı. Şu sıralar bu 12-20 güne kadar düşmüş durumda bu süre. İsteğinizi göndereli 5-6 gün olduysa en az 1 hafta daha sürebilir açılması. Günlük olarak maillerinizi kontrol etmeye devam edin.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@burakbas01_ tavsiyem ara sıra sisteme girip kontrol edin formunuzu.
    çünkü formunuzu açıp, size haber vermemiş olabilirler.

hergün kontrol ediyorum işin tuhaf tarafı önce düz metin ile mail attım aynı gün cevap attılar lütfen doğum tarihi - isim soyisim ve vaka numaranızı ileterek bu maili cevaplayınız şimdi bakmıyorlar bile 😃

• Merhaba @crazycells ben kendi ülkeme mülakatımı kcc ye mail atarak değiştirsem, fiziki olarak mülakat verilene kadar o ülkede bulunmam gerekirmi? Yoksa mülakat tarihi belli olduktan sonra Türkiye'den gitsem olurmu? Sürecimi etkilermi? Teşekkürler.

• Merhabalar
    Belgeleri KCC'ye gönderdikten sonra adımdaki bir harfin özel karakterde olmadığını fark ettim ve KCC'ye bilgi verdim, DS 260 formunu benim için yeniden açtılar ve ds260'ı doldurup tekrar gönderdim. Belgeleri tekrar sorarlar mı biliyor musunuz? Yine biraz zaman alacağı için soruyorum, bu arada KCC belge doğrulamasından henüz bir cevap almadım.

• Ad ve soyadımızda ğ, ç, ş, gibi türkçe karakterler varsa evrakları isimlendirirken bunlar yerine ingilizce karakter kullanıyoruz değil mi? G, c, s gibi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |