Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @masyali neye gore en 30k olur diyorsunuz?
    Yukarida arkadaslar datalar paylasmis o hesaba gore 23bin vize verirse 30ki goruyor.

• beyler bayanlar henüz cuma ya da pazartesimiz(bir ihtimal ) varken 2 günlük green card talihlisi olma keyfini çıkartın. az kaldı bu ünvandan azade olmamıza.

• @periscope aynen son iki gun ben green card talihlisiyim pardon talihsizi olacakti demek icin hahahahahah

• @onur1601 19500 -->24875 22000-->29460[cn]
    @rocken 19500-->25250 (max)
    @superdem22 19500 --> 26500

Hesaplamalar bu sekilde, birbirinden farkli. Bu reel ID'lerin hepsi gorusmeye giriyorlar mi? Yoksa hesaplamayi hepsi respond edecek gibi yapiyorsunuz?

Bir de @superdem22 ve @rocken sizin hesabiniza gore 29k'e ulasmasi icin kac bin vize gerekir?

• @metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@periscope aynen son iki gun ben green card talihlisiyim pardon talihsizi olacakti demek icin hahahahahah

tadını çıkartalım, ben bu süreçte birbirinden farklı bir çok kişiyle tanıştım. bana çok şey kazandırdığına eminim. en başta zaten sabırlı biri olan beni god mode on şekline soktu 🙂

her neyse ben bu sevdadan vazgeçmem bir yolu yordamı olmalı. mücadeleden kaçmak bana yakışmaz, cesur olmak lazım.

latince motto kullanan insanları gülünç bulurum ancak bir tanesini bende çok severim hatta yıllardır mail imzam da durur fortuna favet fortibus yani talih, şans cesurlardan yanadır. 🙂 demek ki piyangoyla değil başka şekilde gideceğiz.

• @northfield tahminleri issued / real id oranı 1,2 ile finalize olacak diye yapıyorum. Ne kadar doğru olur bekleyip göreceğiz. Bu yüzden bunu sadace olasılık gibi düşünelim. En azından bazılarımız rakam görmek istiyor 🙂
    29K'ya kadar yaklaşık 17500 real id var. Bu da 21K vize verilmesini gerektiriyor.

• @northfield selam,
    Aslinda benim dusuncem ucumuzunde hesabi ayni. Yani ben diger arkadaslarin hesabinin da dogru oldugunu dusunuyorum.

Aramizdaki tek fark @superdem22 hesaplamayi mevcut durum uzerinden tabloya aktarrarak yapiyor. @rocken gecmisten gelen id leri hesaplayarak yapiyor. Ben ise hem gecmisten gelenleri hemde eylul ayinda gelecek ortalamayi ekleyerek yapiyorum.

Elbette bu gecmisten geleceklerinde hepsi gorusmeye gidecek yada vize alabilecek diye bir durum yok. Ancak haziran sonuna kadar gerceklesen ortalama ile gecmisten gelecekleri dahil ederek hesapladigimizda rocken ile benim rakama arasinda bir yerlerde sonuclanacaktir.

• Aslında ilk 3-4 aydaki bu oranı yani Ekim, Kasım, Aralık, Ocak gibi ayların (issued/real id) oranları tahmin edilebilirse ( ki bu ayları tahmin etmek bence daha kolay. Nedeni de backlog bu aylarda artık saturasyona uğramaya başladı ) son aylarda da (issued/real id) hemen hemen bu oranlara yakın ya da %0,05 ya da %0,06 gibi farklar olur . Ancak burada @arnblt Hakkı abi ap'lerin son ay çözülme olasılığından bahsetmişti. Bu da zaten bütün kurguyu ve hesaplamaları karıştırıyor.

• @periscope

• @northfield geriden gelenler, respond rate, derivatives, AP, Ready vb hepsi modelleniyor.

• Kimse yanlis anlamasin ama gecen ayda boyle bi ton hesaplama yapilmadi gerek burada gerek baska forumlarda . Kimseninki de tutmadi. Ross un dedigi gibi bircok bilinmeyen faktor var ve esas etkileyende onlar. Burdaki tahminlerin daha kotusude olabilir iyiside . Gonul iyisinden yana bakalim son bi kac gun keyfini cikaralim

• @superdem22 çözülme olacaktır zira AP de önceden aylık ortalama 15 kalmış. Backlog konusunda da aylar belli olmuyor zira Ağustos ve Temmuz da en çok geriden gelenler ekimden geldi ( ekim kasım Aralık’a baktım) yaklaşık 120.

• @metert yaklaşık son 3 aydır tahminler 25-26 max.a kitlendi çok değişmiyor. Hakkımızda hayırlısı bakalım.

• youtube dan rastgele şarkı açıp türkçeye çeviriyorum 🙂 hesap yapmaktan daha sonuç verir bir eylem olduğuna karar verdim 🙂

• benim tahminim 36k olacaktır

• @azeusa abi sallada bari biraz inandirici olsun bu biraz fazla gibi geldi :)))

• @metert yarın akşama kadar bana zaman ver )))

• Arkadaslar merhaba 26 binleri bulurmi sizce? Nedir son durumlar? Bir sans varmidir acaba?

• Umarım hepinize sıra gelir. Her seyden önce umarım hayal ettiğiniz hayatı yaşarsanız. Annem için umudum yok ama ondan öncesine her türlü gelecek bence:)

• @orhann 26 binler bence şimdiden VB çıkmadan uçak biletlerini alsınlar ))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |