Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn Obama care ile gelen federal zorunluluk kalkti ama eyalet meclisi karariyla zorunlu olan eyaletler var. MA de zorunlu. Uzun sure orada yasadim biliyorum. Issiz iseniz yada geliriniz MAGI nin belirledigi limitin altindaysa MA eyaleti ucretsiz sigorta yapiyor. Ancak sigortasizsaniz ve yillik kazanciniz MAGI nin uzerindeyse o zaman gelirinize gore hesapladiklari aylik primle saglik sigortasi almak zorundasiniz. Aksi halde tax filing yaparken para cezasi odersiniz. Gecen sene NJ ye tasindim, burada da durum ayni. PA de zorunlu degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

@knnrn Obama care ile gelen federal zorunluluk kalkti ama eyalet meclisi karariyla zorunlu olan eyaletler var. MA de zorunlu. Uzun sure orada yasadim biliyorum. Issiz iseniz yada geliriniz MAGI nin belirledigi limitin altindaysa MA eyaleti ucretsiz sigorta yapiyor. Ancak sigortasizsaniz ve yillik kazanciniz MAGI nin uzerindeyse o zaman gelirinize gore hesapladiklari aylik primle saglik sigortasi almak zorundasiniz. Aksi halde tax filing yaparken para cezasi odersiniz. Gecen sene NJ ye tasindim, burada da durum ayni. PA de zorunlu degil.

Teşekkürler, eyalet bazında zorunlu olduğunu bilmiyordum.

You may have to pay a penalty for not having health insurance if you live in one of the following states:

Massachusetts
    New Jersey
    Vermont
    California
    Rhode Island
    District of Columbia (Washington D.C.)

Kaynak

• @knnrn, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

@hasbelkader, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

@knnrn Obama care ile gelen federal zorunluluk kalkti ama eyalet meclisi karariyla zorunlu olan eyaletler var. MA de zorunlu. Uzun sure orada yasadim biliyorum. Issiz iseniz yada geliriniz MAGI nin belirledigi limitin altindaysa MA eyaleti ucretsiz sigorta yapiyor. Ancak sigortasizsaniz ve yillik kazanciniz MAGI nin uzerindeyse o zaman gelirinize gore hesapladiklari aylik primle saglik sigortasi almak zorundasiniz. Aksi halde tax filing yaparken para cezasi odersiniz. Gecen sene NJ ye tasindim, burada da durum ayni. PA de zorunlu degil.

Teşekkürler, eyalet bazında zorunlu olduğunu bilmiyordum.

You may have to pay a penalty for not having health insurance if you live in one of the following states:

Massachusetts
    New Jersey
    Vermont
    California
    Rhode Island
    District of Columbia (Washington D.C.)

Kaynak

İşte bu eyaletlerden birinde yaşamak lazım. Ceza veriyorsa sigorta da vermez zorunda. :-):-)

• Merhabalar. Türkiyede doğmuş kızım için sağlık sigortası nasıl alabilirim.Henüz 1.5 aylık. Şuan green cardlıyım Eşim için F2A başvurusu yaptık beklemedeyiz Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

Merhabalar. Türkiyede doğmuş kızım için sağlık sigortası nasıl alabilirim.Henüz 1.5 aylık. Şuan green cardlıyım Eşim için F2A başvurusu yaptık beklemedeyiz Teşekkürler

Texas için : https://www.texaschildrenshealthplan.org/apply

Diğer eyaletler için de benzer siteler vardır. Bulamazsanız başvuruyu resmi siteden yapabilirsiniz: https://www.healthcare.gov/

• @knnrn Newyorktayız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @gkhanfeez benim nacizane dusuncem, geliri yuksek olmayanlara bu eyaletlerdeki kira, vergi, pahalilik agir gelir. Bunu bizzat yasayarak gordum. ABD ye yeni gelenler yasayacaklari eyaleti secerken bu durumu da goz onunde bulundurmalidirlar.

• @gkhanfeez gelir durumun MAGI tablosunda belirtilen minimumun altindaysa eyalet sana health ins saglar. Ancak tablodaki rakamlar cok komik(!) Yani o kadar dusuk ki, o gelirle zaten o eyalette gecinmen mumkun degil gibi birsey. Bu durumda yapilmasi gereken sey, herkesin aklinda olan fakat birbirine soyleyemedigi sey mi acep?

• @hasbelkader, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@gkhanfeez benim nacizane dusuncem, geliri yuksek olmayanlara bu eyaletlerdeki kira, vergi, pahalilik agir gelir. Bunu bizzat yasayarak gordum. ABD ye yeni gelenler yasayacaklari eyaleti secerken bu durumu da goz onunde bulundurmalidirlar.

Bunlar kişilerle alakalı ben en pahalı eyalette de yasadim ki California ve Türkleri en mantıklı bulduğu Texas Houston'da yaşıyorum kiram 950 su ile beraber. Bugün yine olsa California'yı seçerdim hemde iki çocukla. Sağlık sigortası çocuklar için ayrı yetişkinler için ayri koşulları içeriyor. Bizim çocuklar bedavaydı hem cali'de hem houstonda. Bizim sigortalarda aylık 80'i hiç geçmedi out of pocket yıllık 5000'i hiç gecmedi. Kişilerin olayı bilip ona göre hareket etmeleri çok önemli. Basit bir örnek ben uber yapıyorum. Bir yardım ya da sağlık başvurusu yaparken yıllı ya da aylık kazancımı w2 çalışan gibi brütten değil netten vermek daha uygun olur ve o zaman self employment olmanın avantajı kullanıp kazancımın net durumunu ona göre bildirebiliyorum. O zaman gelir seviyem yüksek oomuyor hiç bir zaman. Velhasıl her şehrin kendine göre dinamikleri var. Ona göre de yasam standartları oluşuyor. Bence büyük şehirler başlangıç için on numara yerler. İlla seçecek olsam demokratların eyaletlerini seçerdim.

• @knnrn Merhaba bir konuda daha kafam karisti kizim icin saglik sigortasi aldigimda para odemem gerekiyor mu amerikada dogmadigi icin ? Green cardli olarak amerikada yasiyacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@knnrn Merhaba bir konuda daha kafam karisti kizim icin saglik sigortasi aldigimda para odemem gerekiyor mu amerikada dogmadigi icin ? Green cardli olarak amerikada yasiyacak

Nerede doğduğunun veya göçmenlik statüsünün bir önemi yok. Sigorta poliçesine ekleniyorsa ücret ödemeniz gerekebilir. Ancak CHIP vb bir programdan yararlanırsanız ücretsiz olabilir.

• @knnrn, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@hasbelkader Sigorta artık hiçbir yerde zorunlu değil.

California da zorunlu diye biliyorum yillik kişi başı 1200 dolar cezası var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

aşağıdaki videodan sonra artık kimsenin aklında bir soru işareti kalmayacaktır. Tarık çok güzel tek tek anlattı.

• Washington Healtcareplanfinder icin bir sorum var. Tax Credit denilen olay tam olarak nedir, bunun daha sonra sigortaya basvuran kisi tarafından mı odenmesi gerekiyor?

• Merhaba, yaşadığımız eyalete iki çocuğum eşim ve kendi adıma ücretsiz sağlık sigortasına başvurduk gelirimiz çok düşük olduğu için eşim ve çocuklarım adına çıktı ama bana çıkmadı. Kendi adıma da healtcare.gov dan başvurayım dedim verdikleri en ucuz seçenek tek kişi olarak başvurmama rağmen ayda 360 dolar. Bu para bana çok geliyor sizce bu normal mi? Teşekkürler.

• ⭐⭐

@tetradox Başvuru formundaki tum sorulara doğru yanıt verdiginize emin misiniz? Bronz planlara baktınız mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@portl, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

Washington Healtcareplanfinder icin bir sorum var. Tax Credit denilen olay tam olarak nedir, bunun daha sonra sigortaya basvuran kisi tarafından mı odenmesi gerekiyor?

Olası vergi iadenizin size bir yıl önceden ödenmesi anlamına geliyor. Eğer yıl sonunda vergi iadesi alamazsanız sizin için ödenen bu tutarı geri ödemeniz istenebilir.

• @saulgoodman hepsine itinayla cevapladım. Şu an da istesem o iş vasıtasıyla ayda 100 dolara bir plan yapabilecek işte çalışıyorum ama bu işi devam ettirmeyi düşünmüyorum çünkü saatlik 12 dolara çalışıyorum ve günümün neredeyse en verimli saatleri bunla geçiyor. Tekrar food full zamanlı döneceğim. Sorular kısmında şu anki işinizde sigorta yaptırma imkanınız var mı gibi sorular da vardı ona da evet dedim acaba bunun bir yan etkisi var mı? Sonuçta ayda brüt gelirim 2000 dolar dört kişilik aileyiz.

Benzer Başlıklar

• 53
  • 15
  • 31
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |