Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells ama kcc ye göndermemiz gerekiyor öyle değil mi , formun ilgili sayfasında öyle yazıyor çünkü.

• ⭐⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells ama kcc ye göndermemiz gerekiyor öyle değil mi , formun ilgili sayfasında öyle yazıyor çünkü.

Yaptıysanız gönderin tabi.
    Türk vatandaşlarının DV sürecinde askerlik yapmış veya yapmamış olması bir önem arzetmiyor. Zaten Ankara konslosluk sayfasına bunu kendileri açıkça yazmış durumdalar.

6a8724ba-6c67-41b8-9835-97d84b4fc938-image.png

• @smartcells Anladım cevabınız için tşk ederm )

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells ama kcc ye göndermemiz gerekiyor öyle değil mi , formun ilgili sayfasında öyle yazıyor çünkü.

Yaptıysanız gönderin tabi.
    Türk vatandaşlarının DV sürecinde askerlik yapmış veya yapmamış olması bir önem arzetmiyor. Zaten Ankara konslosluk sayfasına bunu kendileri açıkça yazmış durumdalar.

6a8724ba-6c67-41b8-9835-97d84b4fc938-image.png

Rica etsem alıntı yaptığınız sayfayı da linkleyebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@mac, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Rica etsem alıntı yaptığınız sayfayı da linkleyebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba green. Card çekilişi başvurusu için pasaport geçerlilik tarihi ne kadar olması gerekiyor acaba mesela şuan 2 ay sonra biterse pasaport geçerlilik tarihi bu sıkıntı oluşturur mu

Bu tur sorularinizi DV2023 baslikli konularda sormalisiniz 👍

• @smartcells internetti brit simon abimizin, halen ds 260'lar başvuru tarihine göre gitmiyor diye herkesle atışmasına, soru sorunu azarlamasına ne diyorsunuz 🙂 ? Adam inatla, yok öyle şey, görecekseniz bir süre sonra, ceac verileri gelince anlayacaksınız, CN'a göre gidiliyor diyip duruyor 🙂 Ben açıkcası bu arkadaşları görünce, bu işleri takip ettiğini söyleyen brit simon ve irtibatta olduğu avukatlık ekipleri konusunda şaşırıyorum 🙂 Bu forumdaki bilgiler ve yorumlar kadar faydalı bir yer görmedim. Emeği geçen herkese teşekkürler. @gucarslan @crazycells

Bir ricam olacak, artık lütfen belgesini önden göndermek istemeyene, ya da soru sorana açıklama yapmayın 🙂 Okumaktan sıkıldım artık, eski postları okumayıp sürekli aynı konuları açıp, sonra tartışma başlaması buranın verimini düşürüyor. Saygılar.

• ⭐⭐⭐

@archer2, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells internetti brit simon abimizin, halen ds 260'lar başvuru tarihine göre gitmiyor diye herkesle atışmasına, soru sorunu azarlamasına ne diyorsunuz 🙂 ? Adam inatla, yok öyle şey, görecekseniz bir süre sonra, ceac verileri gelince anlayacaksınız, CN'a göre gidiliyor diyip duruyor 🙂 Ben açıkcası bu arkadaşları görünce, bu işleri takip ettiğini söyleyen brit simon ve irtibatta olduğu avukatlık ekipleri konusunda şaşırıyorum 🙂 Bu forumdaki bilgiler ve yorumlar kadar faydalı bir yer görmedim. Emeği geçen herkese teşekkürler. @gucarslan @crazycells

Bir ricam olacak, artık lütfen belgesini önden göndermek istemeyene, ya da soru sorana açıklama yapmayın 🙂 Okumaktan sıkıldım artık, eski postları okumayıp sürekli aynı konuları açıp, sonra tartışma başlaması buranın verimini düşürüyor. Saygılar.

Dv 2022 süreci ile ilgili en doğru ve hızlı bilgi alınabilecek tek mecra bu forum ve buna istinaden kurulmuş Telegram grubudur. Bunun dışındaki mecralara itibar etmeyiniz 🙂 Sizleri yanıltır, hata yaptırırlar. Grubumuza dahil olmadan önce bazı danışmanlarla, avukatlarla çalışanlar olmuş veya hala devam ediyorlar. Bu danışman, avukat diye geçinenlerin yaptıkları, cevapları, tavsiyelerini görseniz saç baş yolarsınız. Çoğunun olan bitenden haberi yok, zerre bilgisi yok. O kadar yalan yanlış bilgiler veriyorlar ki Telegram grubumuz ve bu forum olmasa çok kişiyi mağdur ederlerdi.

Telegram grubu vasıtasıyla anında haberdar olduğumuz 570+ kişilik bir canlı database'imiz var. Neyin ne olduğunu görebiliyoruz. Bütün evrak istekleri ve onayları DS260 gönderme sırasında göre gitti, bunun istisnası tek bir case bile olmadı.

Bu arada dünya çapında verilen ilk 2 DV2022 mülakatının haber kaynağı da burasıdır.

• Arkadaslar herkese merhabalar,

Evrak talebi, onayi, mulakat tarihi alanlara hayirli olsun diyorum oncelikle. Biliyorsunuz DV 2023 basvurulari da basladi. Benim CN 21binlerde, DS gonderimim 9 temmuz. Acikcasi epeeey karamsarim bana sira gelecek de, mulakat tarihi alicam eylule kadar vs. Gercekten herkese ulasmalari mumkun olacak mi? Nasil olacak bu yavaslikla anlamiyorum 😕 Sizce karamsar olmamali miyim ve sabirla beklemeli miyim? 2023 tekrar basvuru icin icimde gram heves, istek yok, hicbir sey kalmadi ya.

• KCC evrak gönderimi ile ilgili bir kaç sorum var.

1. Eşimin haliyle 2 adet nufus kaydı çıkıyor (evli ve bekar) bunları nasıl isimlendirmeliyim. sonuna 1-2 yazsam olur mu?
    2. Evrakları [email protected] adresine gönderirken konu kısmana ne yazmalıyım. sadece case numarası yeterli mi? başkada bi şey yazmalımıyım

• @Mysterio, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar herkese merhabalar,

Evrak talebi, onayi, mulakat tarihi alanlara hayirli olsun diyorum oncelikle. Biliyorsunuz DV 2023 basvurulari da basladi. Benim CN 21binlerde, DS gonderimim 9 temmuz. Acikcasi epeeey karamsarim bana sira gelecek de, mulakat tarihi alicam eylule kadar vs. Gercekten herkese ulasmalari mumkun olacak mi? Nasil olacak bu yavaslikla anlamiyorum 😕 Sizce karamsar olmamali miyim ve sabirla beklemeli miyim? 2023 tekrar basvuru icin icimde gram heves, istek yok, hicbir sey kalmadi ya.

Kesin planlar yapmadan, sabırla beklemek en güzeli.

Öte yandan 2023'e başvurmamanız için hiç bir neden yok. Örneğin ilk bir kaç binde bir sıralama ile tekrar kazansanız 2022 için mülakata girebileceğiniz aydan en kötü ihtimalle 3-4 ay sonrasına sonraki yılın mülakat zamanı gelir.

• @mozturk228, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

KCC evrak gönderimi ile ilgili bir kaç sorum var.

1. Eşimin haliyle 2 adet nufus kaydı çıkıyor (evli ve bekar) bunları nasıl isimlendirmeliyim. sonuna 1-2 yazsam olur mu?
    2. Evrakları [email protected] adresine gönderirken konu kısmana ne yazmalıyım. sadece case numarası yeterli mi? başkada bi şey yazmalımıyım

1- Sadece evli olduğu güncel halini gönderin. İki tane gönderip onaylanmama/tekrar evrak istenme riskine girmeyin bence.
    2- Evet sadece case numarası (sıfırlarıyla beraber tam numarayı)

• Merhaba , bedelli askerlik yaptım ve askere hiç gitmedim askerde görev yaptınız mı sorusuna hayırı işaretledim. Evrak talebinde askerlik belgesini göndermelimiyim ve göndermem gerekliyse bu durum bir uyumsuzluk olarak algılanır mı sizce tekrar formu açtırmalımıyım?

• @emre34 askerlik belgesi gönderilmiyor zaten

• https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

Ekte istenilen belgelerde yer aldığı belirtiliyor ama

• @Mysterio bence başvurun
    Sonuçta bir zararı yok hatta faydası olabilir
    Dedikleri gibi düşük numara çıkarsa hemen alabilirsiniz.
    Denemekten zarar gelmez

• @emre34 Ben de sizinle aynı durumdayım. Bedelli askerlik yaptım ve DS-260' da ki soruyu hayır olarak işaretledim. Evraklar içerisinde askerlik durum belgesi gondermeyecegim.

• @emre34 sanırım yapmadıysanız bir şey yollanmıyor ben öyle okudum bir iki sayfa geride

• @Mysterio zaten bu yavaşlıkla giderse bize de sıra gelmeyecek
    Bir yerden sonra artık hızlanmaları ya da taktik değiştirmeleri gerekiyor KCC'nin.
    Bence büyük patlama olacak🌋😁

• @eynar haklisiniz. bu hesaplamalara gore 2023'u kucuk numarayla kazanip, kazandigimin ertesi gunu ds'i gondersem one gecmis olacagim gibi neredeyse 🙂 ooofffff ki ne of. cok tesekkurler cevabiniz icin, sagolun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |