Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cafer-mokar oraya gönderilecektir. zaten ilk girişte de adres teyidi yapmanız istenecek, girişten sonra gönderilecek kartınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipek1907, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Ayrıca konu başlığının ilk sayfalarında herşey çok güzel,ayrıntılı bir şekilde paylaşılmış fakat yazı 2017 yılına ait.konuyla ilgili son yıla ait güncel bir yazı var mı acaba?aynı şekilde detaylı bir şekilde açıklanmış?çok sayfa var okuyamadm hepsini.teşekkürler

Ilk sayfadaki bilgiler hala gecerlidir, ama I-130 formunu posta ile degil online olarak gondermeniz lazim. Destekleyici belgeleri de siteye yukleyeceksiniz. Diger sureclerde bir fark yok.

• @crazycells size özelden mesaj attım bakar mısınız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipek1907, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Amerikada bankada hesap olmasını ödeme için mi istiyorlar? Eğer öyleyse amerikada bankada hesabı olan biri benim adıma ödeme yapabilir mi? Kendisi türkiyede yaşıyor ama hesabı var orada. Ya da kredi kartıyla ödeme yaparsam yine de hesabımın olmasın gerek yok heralde değil mi?

Eger I-130 'u online gonderirseniz kredi karti ile de odeme yapabiliyorsunuz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar,
    Bugün Green Card için ödememi yaptım USCIS üzerinden fakat bana kartın nereye gönderileceği konusunda adres sormadı.
    Hangi adrese göndereceklerini ya da onlarda kayıtlı olan adresimi nereden görebilirim?
    USCIS hesabı içerisinde kayıtlı bir adres felan göremedim.

DS-260 formunda verdiginiz adrese gonderilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Okcu, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells size özelden mesaj attım bakar mısınız 🙂

Biraz beklemeniz gerekiyor maalesef. Once forumdaki sorulari cevapliyorum. Ancak sonrasinda ozel mesajlara bakabilirim. 👍

• Bu ileti silindi!

• @ekdodo Chicago adresini yazın full olarak

• Merhaba.

I-130 formunu doldurmaya başladık.

Eşim ( Amerikan vatandaşı) Los Angeles'ta işe başlamak için 15 Ekim'de Chicago'ya arkadaşlarının yanına gidecek. Çalıştığı firma 2022 Ocak ayına kadar uzaktan çalışma modeli ile çalışacağından hemen ev tutmayacak ve ocak ayına kadar Chicago'da arkadaşlarının yanında yaşayacak. Daha sonrasında Los Angeles'ta kendi evini tutacak ve ben de umuyorum göçmen vizemi aldığımda Los Angeles'a yanına gideceğim.

Burada sorum şu:

Provide the beneficiary's address outside the United States, if different from Item Numbers 11.a. - 11.h. If the address is thesame, type or print "SAME" in Item Number 13.a. sekmesindeki soruya nasıl bir cevap vermem gerekir. Sadece Los Angeles cevabı yeterli olacak mıdır? Sorun oluşmaması adına Chicago'daki adres mi yazılmalı? Adresi ocak ayında değişeceğinden Chicago adresini yazmak farklı bir sorun oluşturur mu?

Özel notum: Süreç zaten çok yavaş ilerlediğinden Los Angelas'a taşındıktan sonra adresini yazmayı düşündük ancak zaten sürecimiz yavaş ilerleyecek. Bu anlamda ocak ayına kadar beklemek bize çok zaman kaybettirecek.

Bir diğer sorum da ek belgelerle ilgili. Okuduğumuz bilgilere istinaden I-130 formunu doldurduktan sonra I-130A formunu da ekte yollayacağımızı anladık. Bunun dışında ekte yollamamız gereken belgeleri şu şekilde listeledik:
    .
    • Evlilik cüzdanı, İngilizceye tercüme ettirilip yüklenecek,
    • Amerikan vatandaşı eş ve beneficiary eş için 2şer adet 5*5 biometric pasaport resmi yüklenecek,
    • Beneficiary eş için pasaport biyografi sayfası yüklenecek,
    • Amerikan vatandaşı eş için US pasaport biyografi sayfası yüklenecek,
    • Vukuatlı nüfüs örneği her 2 eş içinde ayrı ayrı e-devletten alınıp tercüme ettirilip yüklenecek,
    • Adli sicil kaydı her iki eş içinde e-devletten İngilizce alınıp yüklenecek,
    • Her iki eş içinde Türkiye'de çalıştıklarına dair SGK dökümleri E-devletten alınıp İngilizce tercüme ettirilip yüklenecek,
    • Yüklenen belgerin özetini gösteren İngilizce bir cover letter hazırlanıp yüklenecek.

Burada yüklenecek belgelerle ilgili sorum da şu. Eşim şu an TR'de çalıştığı işinden istifa etti. Yine de önceki işinin SGK dökümünü çıkartıp tercüme ettirmeli miyiz?

Ve son sorum da şu:

Evliliği destekleyen belgeler için sadece fotoğraf yüklemek yeterli olacak mıdır? Birlikteliğimiz liseden beri sürüyor ancak yeni evliyiz ve buna istinaden beraber hiç yaşamadık, ortak banka hesabımız ve sigortamız yok. Ancak 6 yıllık bir fotoğraf geçmişimiz var. Ekstra öneriniz var mıdır?

Çok uzun bir flood oldu hepinizden özür diliyor ve desteklerinizi bekliyorum.

Sağlıklı günler.

• @ekdodo Herhalde online basvuru yapiyorsunuz. Chicago'da ki fiziksel adresini yazsin. Sonra tasininca online dan change of address yapmak cok kolay zaten. I-130 biz Subat 2021 de basvurmustuk ve Agustos ta approve oldu. Yani hangi service center in baktigina bagli ama 5-7 ay suruyor ortalama.

• @ekdodo ben sadece resim yollamistim evlilik kanitliyan (4-5 tane) is ile ilgili herhange bir SGK dokumu falan yada Amerika'da ki isimden bir belge bu asamada hic yollamadim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo bu belgelerin bir kismi ilk basvuruyu yaparken istenmiyor, sadece evlendiginizi gosteren belgeleri ve nufus bilgilerinizin oldugu belgeleri cevirip gondermeniz yeterli. Is yerinden alinan belgeye ve adli sicil kaydina bu asamada gerek yok...

Bu tur belgeler ikinci asama olan NVC asamasinda yuklenmeli.

• @labelle siz DQ oldunuz mu?

• @yonca_2020 hayır henüz gelmedi 😕 sizinkinde bir gelişme oldu mu ?

• @crazycells @hulyaek @yonca_2020 yanıtlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Nüfus müdürlüğünden Formül A ve Formül B belgelerine ihtiyaç var mıdır?

Sağlıklı günler.

• @ekdodo formul A ve Formul B ne demek bilmiyorum 🙂 Ama her 2 eş için de e-devletten vukuatlı nüfus sureti alıp, tercüme ettirilip yüklenmesi gerekli.

• @ekdodo O belgelerin hiçbirine ihtiyaç yok.

• @labelle benim biraz daha zamanim var 10 Agustos'ta yuklemistim ama sizin daha evvel gelmesi gerekiyor. Bizden baska burda bekleyen yok sanirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells @hulyaek @yonca_2020 yanıtlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Nüfus müdürlüğünden Formül A ve Formül B belgelerine ihtiyaç var mıdır?

Sağlıklı günler.

normal evlilik cuzdani ve vukuatli nufus kayit orneginin ingilizce cevirileri (certified translation) yeterlidir.

• Eşim green card vizesi ile eylül ayı başında Amerika'ya geldi ve o geldikten bir hafta sonra 220 dolar green card ücretini ödedik. Bir ay olmasına rağmen halen green card gelmedi. Ne kadar sürede green card geliyor acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |