DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @hulyaek, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@AE123 Evet, pandemi ve dosya yığılmaları sebebiyle süreçler çok uzun görünüyor. Umarım hızlanacaktır. Ama son zamanlarda çok duyduk, dosyası Nebraska da görünüp aslında CA da veya Potomac ta olan. O yüzden dosyası Nebraska da görünen herkese bundan emin olmalarını yazıyorum, çünkü zaman gelince hayal kırıklığı oluyor maalesef 😞

Evet bize gelen ilk bildirimde dosyamızın Nebraska SC'de olduğu yazıyordu. Dosyamız Nebraska SC'nin zamanına göre uzun süre onaylanmayınca eşim USCIS'i aradı. O şekilde dosyamızın en başından beri Potomac SC'de olduğunu öğrendik.
    Yapacak birşey yok, bekliyoruz. Nasip sonuçta.
    Hayırlısıyla en yakın zamanda, bekleyen herkesin işlemleri olumlu sonuçlanır inşAllah.

• Merhaba
    Ben amerikabin vatandaşıyım eşinle türkiyede yaşıyoruz.burdan eşime green card için başvuru yapıcam.ben de amerikada yaşamadığım için orda bir bankaya ait hesabım yok.sanki hesap istendiğini okudum.siz nasıl yaptınuz acaba?

• Ayrıca konu başlığının ilk sayfalarında herşey çok güzel,ayrıntılı bir şekilde paylaşılmış fakat yazı 2017 yılına ait.konuyla ilgili son yıla ait güncel bir yazı var mı acaba?aynı şekilde detaylı bir şekilde açıklanmış?çok sayfa var okuyamadm hepsini.teşekkürler

• Amerikada bankada hesap olmasını ödeme için mi istiyorlar? Eğer öyleyse amerikada bankada hesabı olan biri benim adıma ödeme yapabilir mi? Kendisi türkiyede yaşıyor ama hesabı var orada. Ya da kredi kartıyla ödeme yaparsam yine de hesabımın olmasın gerek yok heralde değil mi?

• @hulyaek, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@labelle yakında gelir onayınız merak etmeyin, şu an NVC temmuz başı dosyalarına bakıyor görünüyor. 10-15 gün içerisinde muhtemelen dönüş alırsınız.

7 Eylül diye gözüküyor 20 Eylül güncelleme

• Merhaba yine ben
    Evlilğin gerçekliğini kanıtlamak için belge isteniyor.biz 5 yıllık evliyiz ve 1 çocuğumuz var.burda arabamız var ama benim üstüme .türkiyede herşey ortak zaten evlendikten sonra.annemin evinde oturuyoruz.ortak banka hesabımızda yok.başka ne gibi belgeler sunabilirim? Yani 5 yıl ve 1 çocuk bence yeterli ,böyle sahte evlilik olmaz heralde ama bu benim düşüncem tabi:)

• @ipek1907 🙂 evlilik cüzdanı, fotoğraflar yeterli olur, zaten herşey normal ve gerçekse çok ta ispata gerek olmuyor

• @ugly sizin dediğiniz tarih case creation (USCIS den yeni gelen onaylı başvuruların NVC sistemine girişi) tarihi olması lazım. Case inceleme temmuz başında yüklenenlere bakıyorlar

• @hulyaek bu hafta tarihlerde güncelleme de olmadı 😕

• @labelle pazartesileri oluyor genelde, yani bizim salılarımız

• @hulyaek evet genelde pazartesi akşam 7den sonra güncelleniyordu. Bu hafta(27 eylül) güncelleme olmadı. Hâlâ 20 eylül 😕

• @labelle pek takip etmiyorum artık oralarla işim bittiği için çok şükür, bayrağı size teslim ettim 🙂 Pazartesi birden 2 hafta atabilir, bazen ara ara oluyordu böyle şeyler ben takip ederken de

• Eşim için Turist vizesi alıp (eğer verirlerse tabi) işlemleri amerikada yapsak oluyor mu acaba?

• @hulyaek aynen aynen, çok iyi olmuş sizin. Hayırlı olsun. Darısı artık tüm bekleyenlerin başına 🙂

• @ipek1907 Evliyseniz şu anda, eşinize turist vizesi almanız çok zor artık. 2. si turist vizesi olsa bile, o vize ülkenize gireceğim ama çıkacağım demek, dolayısıyla o vizeyle girip AOS yapmak çok zor, visa fraud yiyebilir o vizeden de olabilirsiniz. Ama tabiki risk sizin.

• @hulyaek anladım çok teşekküler.

• Guncelleme geldi NVC ye 27 Eylul itibariyle 13 Temmuz'da yuklenen dosyalara bakiyorlarmis.

Malasef son 2 haftadir yavasladilar. 😞

• Merhaba arkadaşlar,
    Bugün Green Card için ödememi yaptım USCIS üzerinden fakat bana kartın nereye gönderileceği konusunda adres sormadı.
    Hangi adrese göndereceklerini ya da onlarda kayıtlı olan adresimi nereden görebilirim?
    USCIS hesabı içerisinde kayıtlı bir adres felan göremedim.

• @cafer-mokar DS260 bir adres yazmış olmalısınız

• permanent adres girdim evet amerikada. oraya gönderirler dimi sıkıntı olmaz?

Benzer Başlıklar

• 656
  • 4928
  • 8
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

200

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.7k

| | | |