Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Aynen şimdi edevletten baktım asliye hukuk mahkemesi x sayılı karar y sayılı no vs yazıyor ama türkçe bunu kabul ederler mi ?

ederler. Zaten diger isminizi de formlara yazdiniz, degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mia, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar evraklarimiz icin onay maili beklerken bugun gelen mailde butun belgeleri tekrar istediler.neden boyle oldu anlamadik.boyle bir durumla karsilasan var mı acaba?

ilk iletiyi okudugunuza emin olun ve tum belgelerin gecerli olduguna da emin olun. hatali belge gondermis olabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells state.gov sitesinde evraklarla ilgili şöyle bir bilgi var,
    Each applicant must submit a birth certificate issued by the official custodian of birth records in the country of birth, showing the date and place of birth and the parentage of the applicant, based upon the original registration of birth. Important Notice: You must submit a long form original birth certificate. Short form birth certificates will not be accepted.
    tüm başvuru sahipleri doğdukları ülkeden aldıkları bir doğum belgesi ibraz edecekler yazıyor galiba.
    adres linki https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html
    bunları okumaktan kafam iyice karıştı,tüm süreci eksiksiz anladım bir tek şu çifte vatandaş doğum belgesi nasıl olacak onu tam çözemedim.

normalde hangi ulkede dogduysaniz o ulkeden dogum belgesini almaniz gerekiyor, ama sizin durumunuzda onemli olan tek dogum belgesi sizinki olacagi icin kapsamli alacaginiz bir vukuatli nufus kayit ornegini herkes icin kullanabilirsiniz. Ankara'daki ABD konsoloslugu o sekilde istiyor: https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf

NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ: Kurayı kazanan esas başvuru sahibinin tüm aile fertlerini içeren Vukuatlı
    Nüfus Kayıt Örneği’nin aslı ve her aile bireyi için birer fotokopisi gerekmektedir. Nüfus kayıt
    örneğinin aslının Nüfus Müdürlüğü’nden alınmalı ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli
    damgası olmalıdır. Belge tam adınızı, soyadınızı, doğum yeri ve tarihinizi ve anne babanızın adlarını,
    varsa evlenme, boşanma detaylarını ve varsa eş ve çocuklarınızın bilgilerini belirtmelidir. Türkiye
    dışında doğmuş kişiler doğdukları ülkeden doğum belgesi ibraz etmelidirler. Türkiye dışından alınacak
    doğum belgeleri için yeminli tercümandan İngilizce tercüme ibrazı zorunludur.

• @crazycells ; büyükelçilik sayfasında "üzerinde Nüfus Müdürlüğü'nün kırmızı renkli damgası olan" nüfus kayıt örneğini, e-devlet'ten aldığımız QR kodlu belge karşılıyor değil mi? DV-için-açıklamalar pdf'inde yeterli diyoruz ama yaşayıp tecrübe eden var mı acaba sorun olmayacağını?

• Sabırla beklemekten başka çare gelmiyor artık elimizden. Üniversitem açılıyor bir yandan bir yanda mail beklemek iki arada bir derede kalıyorum. Ne gelen var ne giden.

• Merhaba ben dv 2022 green kart talihlisiym.ds 260 i 26 mayista doldurdum ve gonderdim. Hala evrak talep maili gondermediler.ve sıra numaram 411. Ne zaman gelir acaba.

• Arkadaslar izninizle bir sorum daha olacaktı. Evlilik cuzdaninin hangi sayfalarini gonderdiniz.

• Biz yazının olduğu ilk 3 sayfayıda yolladık..

• Arkadaşlar merhaba dün akşam evrak onay maili aldım. Sadece 3 belge göndermiştim askerlik yapmadığım, bekar olup hiç evlenmediğim, yurtdışına çıkmadığım ve daha önceden bir mahkemem olmadığı için sadece vukuatlı nüfus kayıt örneği, arşivli adli sicil kaydı ve pasaportun fotoğrafını çekip pdf'e dönüştürüp o şekilde atmıştım. Onay mailinin altında şöyle bir paragraf var ama sanırım onu onay alan herkese atıyorlar.

Important Notice on Missing Documents: You will need to bring all necessary documents to your interview, especially if you have not already provided them to KCC. You do still have time to provide documents to KCC, or an explanation of why a document is not available. As a general rule, any document that is listed as �available� on the country-specific guidelines must be reviewed by a consular officer during your interview. Failure to obtain all required documents will delay your case. If you claimed any of the exemptions to the passport requirement when you submitted your initial entry you must provide documentation or a statement supporting your claim to an exemption

• @huseyinme nasil yolladınız herbir sayfanin ayri ayri fotoğrafını mi cektiniz.sonra bunlari ayri dosyalar halinde mi tek bir dosya olarak mi gonderdiniz

• Tüm sayfaları PDF formatına çevirdik. Dosya adına da ingilizce olarak evlilik cüzdanı 1,2,3 şeklinde ayrı ayrı dosya yapıp yolladık

• @huseyinme tesekkur ederim.bizde ayri ayri yollamistik fakat pdf degildi.simdi pdf ye donusturup hepsini tek bir dosya yapip oyle gonderecegiz

• @mia, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@huseyinme nasil yolladınız herbir sayfanin ayri ayri fotoğrafını mi cektiniz.sonra bunlari ayri dosyalar halinde mi tek bir dosya olarak mi gonderdiniz

Windows 10 kullanıyorsanız, bilgisayarda üç resmi de aynı anda seçerek sağ tuş menüsünden Yazdır'a tıklayabilir, ve sonrasında "Yazıcı" olarak "Microsoft Print to PDF"i seçebilirsiniz. Böylece yazdırma butonuna bastığınızda 3 dosya tek bir PDF olarak kaydedilecektir.

Resimler PDF'te isim sırasına göre listelenecektir. Bu yüzden resimlere "sayfa1.jpg", "sayfa2.jpg" gibi isimlendirme yaparsanız sıralama istediğiniz şekilde olur.

• ⭐⭐⭐

@Not_Born_Yesterday, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells ; büyükelçilik sayfasında "üzerinde Nüfus Müdürlüğü'nün kırmızı renkli damgası olan" nüfus kayıt örneğini, e-devlet'ten aldığımız QR kodlu belge karşılıyor değil mi? DV-için-açıklamalar pdf'inde yeterli diyoruz ama yaşayıp tecrübe eden var mı acaba sorun olmayacağını?

Konsolosluk sayfasındaki belge biraz eski kalmış. Yeni gelen mülakat maillerinde kırmızı mühür-ıslak imza şartı yok, e-devlet çıktısını kabul ediyorlar.

• ⭐⭐⭐

@sultanofhearts, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba dün akşam evrak onay maili aldım. Sadece 3 belge göndermiştim askerlik yapmadığım, bekar olup hiç evlenmediğim, yurtdışına çıkmadığım ve daha önceden bir mahkemem olmadığı için sadece vukuatlı nüfus kayıt örneği, arşivli adli sicil kaydı ve pasaportun fotoğrafını çekip pdf'e dönüştürüp o şekilde atmıştım. Onay mailinin altında şöyle bir paragraf var ama sanırım onu onay alan herkese atıyorlar.

Important Notice on Missing Documents: You will need to bring all necessary documents to your interview, especially if you have not already provided them to KCC. You do still have time to provide documents to KCC, or an explanation of why a document is not available. As a general rule, any document that is listed as �available� on the country-specific guidelines must be reviewed by a consular officer during your interview. Failure to obtain all required documents will delay your case. If you claimed any of the exemptions to the passport requirement when you submitted your initial entry you must provide documentation or a statement supporting your claim to an exemption

Hayırlı olsun. Mülakat alacak ilk kişilerden biri olacaksınız.
    Lütfen sürecinizle ilgili kısmı tarihleri excel'de işler misiniz?
    excel link

• @huseyinme Merhaba. Evlilik cüzdanını yekpare halde pdf uzantılı göndermek istiyorsanız ya word'den ya da powerpointten .jpg uzantılı olarak ve de gerekli marjin ayarlarını yaparak resimleri sayfa sayfa ekleyin ve düzenleyin, daha sonra bu çalışmayı farklı kaydet seçeneği ile .pdf uzantılı olarak kaydedin. (not: resimleri çok yüksek çözünürlükte taratmayın 96 dpi çözünürlülük kafi geliyor, çok yüksek yaparsanız bu sefer dosyanın boyutu yüksek olabilir bu da upload ederken yükleme kotasında sorun çıkartıp ekstradan e-posta göndermenize neden olabilir)

• Kolay gelsin

Bu mülakat maili ortalama olarak mülakattan ne zaman önce geliyor ? Benim evrak onayım geldi bu arada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcuks aşağıdaki linkten her ay için C maddesinde europa kısmında hangi rakam varsa o rakama kadar ki kişiler bir ay sonra ki ayda mülakata gireceği için o mail ozaman gelecek senin de numaranı takip edeceksin

• @ayvalik10 tmdır.

• Öncelikle Selamlar

İnternette araştırırken forumunuza denk geldim ve çok beğendim. Size Soru sormak istiyorum

Ben Greencard çekilişi kazananı olarak bu bütün işleri Danışmanlık firmasıyla yürütecektim. Sonrasında buna gerek olmadığını bu işlerin kendi başımızada yürütebileceğimizi duydum. Bu doğru mu sizce ? Bazı yerlerde Danışmanlık şart tarzında yazılar gördüm. Bir de size sorayım dedim. Ds 260 belgesi ve tüm gereken işleri kendimiz halledebiliriz dimi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |