Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan hanım gözünüz aydın. İnsallah son düzlüğü de atlatacaksınız ve bizler de mulakat deneyimlerinizi mutlulukla okuyacağız. ☺

• @Sono Tesekkur ederım Mustafa bey, Insaallah. Bu heyecan cok guzelmıs

• Tekrar merhaba, asıl talihli eşim (iran vatandaşı) kendisi çalışmıyor (Türkiye’de yüksek lisans eğitimi alıyor) , görüşme sırasında beyan edilen banka hesabındaki paranın asıl talihlinin ya da benim üzerimde gözükmesi fark eder mi, parayı çalışmadığı halde onun hesabına mı geçirmeliyim ikilemde kaldık ? Ayrıca banka hesabının detaylı son 6 aylık dökümünü mü vermek lazım yoksa direkt hesaptaki bakiyeyi gösteren bir belge yeterli midir ?

• ⭐⭐⭐

@Tolga-0 İkinizden birinin hesabında da olabileceği gibi, ortak bir banka hesabınızda olabilir.

• @Orhan-Cabarov çok mutlu oldum, tebrikler 🙂 umarım bir sorun çıkmadan vizenizi de alırsınız...

• @gokayK Teşekkür ederim. 🙂

• İnan senin kadar sevindim. Tebrik ederim. İnşallah kolaylıkla geçer gider.

@Orhan-Cabarov

• @ankaralıdoktor43 Çok teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar, vize görüşmesinden, AP’ye ve vizemi alma sürecinde yaşadığım deneyimi paylaşıyorum.
    26 Ağustos günü 11:15 vize görüşmesine yaklaşık yarım saat kadar erken gittim, güvenlik görevlisine sorduğumda 11:05 de gelebilirsin dedi, o süreçte yine 11:15 görüşmesi olan forumdan arkadaşlarla tanışıp sohbet ettik biraz zaman geçirdik, daha sonra içeri aldılar. Güvenlikten geçtikten 20 adım sonra bir kapı var kapıdan giriyorsunuz ve size bir numara veriyorlar artık o numaraya göre işlemleri takip etmeniz gerekiyor, numarayı unutmayın çünkü ilk işlemle birlikte sizden alıyorlar.
    İlk olarak ücret ödemesi yaptım, aslında aklımda ilk işlem hep evrak teslimi diye kalmıştı oradaki görevliye sorduğumda yok ilk ücret ödemesi oluyor dedi. Daha sonra tekrar numaram yandığında evrakları teslim ettim hem yeni hem de KCC’ye gönderdiklerimi verdim, kısa bir bekleyişin ardından numara tekrar yandı ve vize görüşmesi başladı. Sorulan sorular; nerede yaşıyorsun, ne iş yapıyorsun, nereye gideceksin, neden oraya gideceksin. Daha sonra üniversite diplomanın orjinaline baktı ve diplomayı sordu. Hesabımdaki parayı kontrol etti. Her şey iyi gözüküyor herhangi bir sorun yok dedi ben de harika dedim ama ekstra kontrol gerekli dedi ve pasaportu geri verdi, tabii ben şok ağzım açıkta maskeden dolayı ağzımın açık olduğu gözükmüyor ama ben hareketlerimden nasıl yani demek istedim. Çünkü bütün kriterleri karşılıyorum; üniversite mezunuyum, sabıka kaydım yok, bankada bulunması gerekenden çok daha fazlasını göstermişim, ingiltere, schengen vizelerim var daha önce Amerika’ya wat ile gitmişim. Sana mail atacağız ve o mailden sonra hızlıca bize pasaportunu gönderirsin dedi, tamam dedim çıktım. Çıktıktan 2 saat sonra mail geldi ekstra istedikleri bilgiler için, formu doldurup gönderdim. Hem formu doldururken hem de forumdaki AP deneyim yazılarını okuduktan sonra sanırım çok ülke ziyaretimden dolayı AP’ye kalmış olabileceğimi düşündüm(ilk başta soyadımdan diye düşünmüştüm belki ikisinin kombinasyonu da olabilir).
    1 Eylül konsolosluktan aldığım mail ile AP sürecimin sona erdiğini ve pasaportumu göndermemi istediler. Aynı gün pasaportumu gönderdim. 3 Eylül günü PTT takip sisteminden gördüğüm kadarıyla pasaportum konsolosluğa ulaştı, 9 Eylül günü konsolosluktan pasaportunuzu aldık mailini aldım. 13 Eylül günü issued oldum, cong. mailini aldım ve 14 Eylül günü pasaportumu teslim aldım.
    Başta @crazycells olmak üzere foruma katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

• @Orhan-Cabarov sizin adiniza cok sendim simdiden basarilar.

• @Atmosfera Hayırlı olsun. Mülakatı hangi dil yaptınız? Gerçi çok yurt dışına çıktığınız için ingilizceniz iyidir. 😅

• @kratos Çok teşekkür ederim. Darısı bekleyenlerin başına olsun. 🙏

• @Atmosfera Biraz heyecan olmuş ama sonunda yüzünüz gülmüş, bundan sonraki sürecinizin gönlünüzce olması dileğiyle...

• @Orhan-Cabarov evet ingilizce olarak yaptım

• @melcem teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

@Atmosfera Azıcık daha sabırla beklemen gerekti, ama cok şükür hızlıca tamamlandı sürecin. Yeni hayatında tekrardan başarılar dilerim. ☺

• @Atmosfera daha önce AP'ye kalmış mıydınız wat için filan, bir kere kalındığında sonra ki başvurularda da AP'ye kalınabiliyor

• @Orhan-Cabarov Nihayet,en sonunda oldu,hayırlı uğurlu olsun 2021 bekleyenlere.

• @baikini74 Çok teşekkür ederim. 🙂 Darısı sizlerin başına. 🙏

• @letseewhathappens yok hayır daha önce kalmamıştım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |