Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Bir de bu tür bilimsel açıklamalar var? Kafam iyice karıştı.🤔

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Haberi okuyuncu bizdeki bağımsız!!!! yargımızdan fazla bir farkları olmadığını düşündüm.

Hem sinovacı ticari kaygılardan dolayı tanımayın, hemde biz tanımıyoruz diye karar alın ve bu karara uyularak sinovac olan kişilerin seyahatine engel olun.
    "Minareyi çalan kılıfını hazırlar " durumu
    Tamamen duygusal mahkeme kararı olmuş.

• @kartalveat, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Haberi okuyuncu bizdeki bağımsız!!!! yargımızdan fazla bir farkları olmadığını düşündüm.

Hem sinovacı ticari kaygılardan dolayı tanımayın, hemde biz tanımıyoruz diye karar alın ve bu karara uyularak sinovac olan kişilerin seyahatine engel olun.

Bence adamlar hakli eger sinovac asisi faydali bir asi olsaydi devlet ucuncu asiyi biontech yaptirmazdi

• @kursat68, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@kartalveat, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Bence adamlar hakli eger sinovac asisi faydali bir asi olsaydi devlet ucuncu asiyi biontech yaptirmazdi

Dikkatinden kaçmış olabilir.
    Almanlar bu kararı aşıların etkinlik durumunu ve koruyuculuğu hakkında hiç bir bilgisi yokken aldılar.
    2 doz sinovac aşısı yaptıranlar ücüncü doz için biontec olmalarını gerektiren bilimsel veri olmadığından 3.dozun sinovaç aşı olunmasına hala müsade ediliyor.3.dozu tercihe bıraktılar.

Biontec aşısı bu kadar güvenilir ve ileriye dönük tehlikesi yoksa Bakanlık niye hala ilaç firmasını ve kendilerini korumak için zorunlu taahütname imzalatmaya devam ediyor?
    Bunu öncelikle izah etsin.
    Yada çok güvenilirse bu kağıdı zorunlu imzaltmasın ve kaldırsın.

Konuya geri dönersek almanlar ticari kaygılarla bu yasaklamayı getirmişlerdi.

• Yasaklı

@kartalveat sinovac olmasalarmış

• @PeS-MoBiLe, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@kartalveat sinovac olmasalarmış

Salgının ilk başlarında bakanlık ve hükümet başının gevşek ve yavaş davranması sebebi ile biontec aşısı siparişi edemediler.
    Bu nedenle sinovac aşısına sarıldılar ve vatandaşlara bu aşıyı kaktırdılar yani mecburen tek aşı sinovac varken insanlar onu olmak durumunda kaldılar.
    Biontecle sözleşme yapıldığında iş tercihe bırakıldı..
    O zamanlar iki aşının ne kadar süre etkili olduğu bilinmediği için haliyle bir çok insanda bilinen klasik aşı üretimi olan sinovacı tercih etti.

• ⭐⭐

Bugün ilk doz sinovac oldum. Ankaradaki sağlık kontrolünde Greencard için sinovac kabul ediliyor. Mrna aşıların henüz ne oldukları belli değil. Bildiğimiz aşı yöntemi olan inaktif en sağlamı. Bana kalsa hiç olmazdım ama çok büyük bir baskı var. Hiç değilse inaktif bir aşı olup sıyrılmak en akılcı yöntem diye düşündüm. Yoksa diğer taraftan aşı yüzünden işimizden olacağız. Covid19 hikayesine inanmıyorum. Bildiğimiz grip bu. Büyük bir aşı piyasasının zorla müşterileri yapıldık. Ama tarih bunu affetmeyecek. Önümüzdeki yıllarda çok büyük hukuk savaşları olacak bu konuda. Bugün insanlara aşıyı dayatanlar çok büyük cezalardan kurtulamayacak.

• Bu ileti silindi!

• @Drywall, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Bugün ilk doz sinovac oldum. Ankaradaki sağlık kontrolünde Greencard için sinovac kabul ediliyor. Mrna aşıların henüz ne oldukları belli değil. Bildiğimiz aşı yöntemi olan inaktif en sağlamı. Bana kalsa hiç olmazdım ama çok büyük bir baskı var. Hiç değilse inaktif bir aşı olup sıyrılmak en akılcı yöntem diye düşündüm. Yoksa diğer taraftan aşı yüzünden işimizden olacağız. Covid19 hikayesine inanmıyorum. Bildiğimiz grip bu. Büyük bir aşı piyasasının zorla müşterileri yapıldık. Ama tarih bunu affetmeyecek. Önümüzdeki yıllarda çok büyük hukuk savaşları olacak bu konuda. Bugün insanlara aşıyı dayatanlar çok büyük cezalardan kurtulamayacak.

Bu virusun bildigimiz grip olmadigini soyleyebilirim. Umarim insanlik olarak hepimiz bu pandeminin kontrol altina alindigi gunleri ve olasi hukuki hak aramalarini gorecek kadar uzun yasayabiliriz. Teknolojisi ve etki mekanizmasi ne olursa olsun asisiz bu virusten kacmak cok zor olacak.
    Gelecek olanlara (fazladan asi olmak istemiyorlarsa) Sinovac yerine burada yavasca dayatilmalara baslanilan J&J, Biontech veya Moderna olmalarini tavsiye ederim. TX icin henuz asilanma oranlari TR den dusuk olsa da vaka artislarina cok hizli tepkiler aliniyor. Federal hukumet simdiden zorunluluklari genisletmeye basladi. Kurumsal ve kucuk olcekli sirketlerin de bunu takip edebilecegini dusunuyorum.
    Bkz.: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/question-and-answers-hub/q-a-detail/coronavirus-disease-covid-19-similarities-and-differences-with-influenza

• ⭐⭐

Amerikaya girişte aşı zorunluluğu yok. Sadece test sonucu isteniyor. Amerikanın içinde söylediğiniz aşıların mecbur kılındığına dair kanıt sunabilirmisiniz? İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim. Sinovac aşısının kabul edilmeyerek yeniden aşı istendiğinde dair bir kural varsa lütfen bunu kanıtlayın bizlerde bilelim. Sinovac dsö tarafindan onaylanan bir aşı. İnsanlar olacaksa inaktif aşı olmalılar. Mrna aşılarının sonuçları henüz belli değil. Vebal altına giriyorsunuz insanları yanlış bilgilendirerek. Ayrıca benim aşıya dair bakış açım beni bağlar. Ben kimseye aşı karşıtlığı propagandası yapmadım. Sadece kendi fikrimi belirttim. Fikirlere saygı ve hoşgörü gösterebilmeliyiz. Hemen bir mahalle baskısı ve linç duygusuna yenik düşmeyelim lütfen. Sevgilerimle.

• ⭐⭐

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki; bu aşı konusunda aşı olmak istemeyenlere tarihin en baskın mobbing'i uygulanıyor. Gerek resmi gerekse toplumsal anlamda buyuk bir tahammülsüzlük ve akıl durması yaşanıyor. Baskılardan ve mobbinglerden şikayet edenler bir bakıyorsun ki aşı konusunda kendileri mobbing uyguluyor ve baskı yapıyor. Tıp dünyası su an ikiye bölünmüş durumda. Ama bir akıl tutulması var. Eleştirel yaklaşan tıp açıklamaları hemen linç ediliyor. Ve toplumda bu linçi ve mobbing'i destekliyor hatta katkı sunuyor. Bu doğru bir şey değil. Aşı olmayanın aşı olana hiç bir zararı olmaz. Aşınızı olduysanız hayırlı olsun. Kimseye baskı olusturamazsiniz. Yukarıdaki ilk paylaşımım hiç kimseye bir hakaret veya saygısızlık içermediği halde linç edildi. Beğenmeme butonu bence kullanılmaması gereken bir şekilde bir linç aracı olarak kullanıldı. Bilgilerinize..

• Sayın @crazycells sizi gün görmüş bir kişi ve ifade özgürlüğüne saygı duyan bir kişi olarak gördüğümden dolayı ne kadar takdir etsem de burada aşı olmak istemeyen kişilerin fikirlerini beyan etmeleri halinde hemen eksilenmelerini şiddetle kınıyorum.

Bu arada @caglaror arkadaşımız kesinlikle yanlış yazmamış ben ne demek istediğini gayet iyi anladım. Hatta aynı şeyi ben de düşündüm. Şöyle ki; mesela burdan gitmek için sinovac olan biri evet Amerika'ya gidebilse bile orda çalışmak istediğinde büyük ihtimalle Amerika'da kabul gören aşılardan olmasını isteyecekler, o yüzden olacaksanız diğerlerini olun demiş. Kesinlikle insanları yanlış yönlendirdiğini düşünmüyorum.

@Drywall arkadaşımız ise hakkı olarak ısyan edebilir, size istemediğiniz ve karşı olduğunuz bir şey yapılsa buna mecbur kalsanız ne yapardınız? mRNA aşıları covidden koruyabilir fakat taşıyıcı olmanızı etkilemez. Taşıyıcılık herkeste eşit ise nedir bu baskı? Aşı aşı olanı korur, yoğun bakımları doluluktan korur vs.. ama bulaşıcılığı düşürmez üstüne üstlük yeni varyantlar doğurur. Tıpkı antibiyotikler gibi daha da güçlendirir.

Bu tartışmaların sonu yok, zaten burası da yeri değil, ben sadece körü körüne baskı ve haksızlık yapılmasına karşıyım, herkese iyi çalışmalar.

• ⭐⭐

@ayla-can Evet aşının teknik yönleri konusunda ki tartışma bir yere kadar kabul edilebilir ve farklı düşünceler saygıyla karşılanabilir ama bu linç ve mobbing asla kabul edilemez bir durum. Fikirlere karşı neden hoşgörü ve saygı duyamıyoruz? Asıl problem burada. Yoksa isteyen mrna olur isteyen inaktif isteyen de olmaz. Kaldiki dediginiz gibi aşıların tasiyiciliga karşı bir engelleyici gücü olmadığı anlaşıldı. 2. 3. Ve hatta 4. Aşılar yapılıyor. Ama bunu dile getirildiğinde hemen bir akıl tutulması ile linç ve mobbing başlanıyor. Tuhaf bir durum.

• ⭐⭐

Sayın @crazycells yorumlarıma resmen saldırı yapılıyor. Çifte standart mı var acaba? Yoksa forumda eksi ve artı beğeni şartlarını mı değiştirdiniz? Başka konularda bu şekilde linç etmek üzere eksi verilseydi müdahale ederdiniz. Şimdi ne değişti acaba? Lütfen yorumlarımı sebepsiz yere eksileyen şahıslara daha önce diğer konularda uyguladığınız yaptırım veya uyarıları yapınız. Sizi adaletle davranmaya ve bu duruma müdahale etmeye davet ediyorum.

• Isteyen inansin isteyen inanmasin bu asilara ben iki doz biontech asisi oldum esim asi olmak istemedi. Sonuc: ben iki gun burun akintisiyla atlattim esim 4 gun oksijen makinasina bagli kaldi hastanede vasiyet yazdirdinmi sorusuna maruz kaldi cok sukur iyilesti...tercih sizin

• ⭐⭐

@kursat68 Çok geçmiş olsun. Ayrıca eşinizin seçimine saygı duyduğunuz için de kutlarım sizi. Ben de pandeminin başlangıcından düne kadar aşı olmadım. Kendimi de korumadım ama hastalanmadım da. Dün artık baskılar karşısında köşeye sıkışmış bir halde mecburen aşı oldum (Düşürüldüğüm bu mobbing durumunu hayatım boyu yaşamamıştım). Dünden beri acayip halsizim, burnum akıyor ve kolumun ağrısı geçmedi. Umarım kısa sürede atlatırım bu durumu.

• @Drywall, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@kursat68 Çok geçmiş olsun. Ayrıca eşinizin seçimine saygı duyduğunuz için de kutlarım sizi. Ben de pandeminin başlangıcından düne kadar aşı olmadım. Kendimi de korumadım ama hastalanmadım da. Dün artık baskılar karşısında köşeye sıkışmış bir halde mecburen aşı oldum (Düşürüldüğüm bu mobbing durumunu hayatım boyu yaşamamıştım). Dünden beri acayip halsizim, burnum akıyor ve kolumun ağrısı geçmedi. Umarım kısa sürede atlatırım bu durumu.

Tesekkur ederim gecmis olsun umarim en yakin zamanda sagliginiza kavusursunuz

• Yahu kim neyi isterse eksiler artılarsa artılar kime ne yaa , eger herkes yorum yapabiliyorsa herkes te istediğini beğenir veya beğenmez ne yaptırımı allah aşkına demek ki bazı kişilerin yorumunu beğenmiyorlar ki eksiliyorlar madem buraya yorum yazıyorsunuz sonuçlarını da eleştirel olarak kabul etmeniz gerekiyor.. @Drywall

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |