Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sono teşekkürler

• boşanma belgesine yeminli ingilizce tercümesi yaptırmam gerekiyo sanırım bunu nerden yaptırabilirim

• ⭐⭐⭐

DV2022 çekilişini kazanmış olanlar, kazandığını yeni öğrenenler, konu başlığının en başını okumadan doğrudan son sayfaya gelip yazanlar, soru soranlar ve Telegram grubuna katılmak isteyenler;

Lütfen:

1. Bu konu başlığının ilk 3 mesajını baştan sona dikkatlice ve anlayarak okuyun
    2. Sürecinizi bu linkte anlatıldığı gibi imzanıza taşıyın ==> https://bit.ly/3cIMFIw

Bu şekilde hayatı hepimiz için kolaylaştırmış olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sudegül-bayram yeryüzündeki herhangi bir yeminli türcüme bürosunda.
    "elbette afrika dahil.."

• @gucarslan teşekkür ederim:) bi şey daha sorucaktım boşanma belgesini ya da sicil kaydını apostil ettirmemize gerek var mı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sudegül-bayram hayır gerek yok.

• Sn.@crazycells. 21 yaşla ilgili iletileri okuyorum.Net olarak mülakat günü mü, yoksa cn current olduğu gün mü, yoksa current olduğu ayın ilk günü mü hesaba katılacak net bilgi alamadım. Sizde temkinli konuşup riski dosya sahibine bırakıyorsunuz haklı olarak. Daha önce bu süreci yaşayıp nasıl sonuçlandığını yazan ve sonrakilere ışık tutması açısından süreci anlatan bir yazıya da rastlamadım.

Yaşarsak bakıp görecez.teşkkürler

• ⭐⭐⭐

@AYSY33 USCIS’in sayfasına göz attınız mi? Orada net bir şekilde süreci örnekleriyle anlatmış farklı vize türleri icin ve onlardan biri de DV.

• Sn.@Sono cevap için teşekkür ederim. İngilizcem iyi değil.Google çeviriden baktığım kadarıyla vize almaya uygun tarihi bulamadım.Mülakat günü mü?current olduğu gün mü? Onu çözemedim.Konsolosluğun dikkat edeceği tarih hangisi anlamadım.saygılar.

• @gucarslan selamlar, forumdaki yardımların için teşekkür ederim.

Interview location’ı sonradan İngiltere olarak değiştiren sanırım 2021 talihlisi bir arkadaşımız vardı, postunu okumuştum ama konunun tam bana uyup uymadığından emin olmak için tekrar izninizle soruyorum.

Asıl talihli olarak kendim ve eşim adıma ds 260’ı Temmuz ortasında submit ettim ve CN 12K dolaylarında. İkametgahımız TR’de olduğu için interview location standart Ankara. Belçika’dan bir iş teklifi gelmesi neticesinde 3-4 ay içinde oraya yerleşme durumum olabilir.

1. Benim case number’ı (12K) düşündüğümde, işler sorunsuz bile gitse Ocak-Şubat öncesi current olma durumu olmayacaktır. Şu an ama KCC’den yapılan her talep ortalama 2 ay sürüyor. Böyle bir yurtdışına taşınma durumu olursa, kesin olarak interview location’ı Ankara’dan Belçika’ya aldırmam şart mı? Oraya gitsem bile interview için TR’ye gel git yapıp interview yapılabiliyor mu?

2. Belçika’ya aldırmam şart ise, bunu KCC’ye mail ile talep etmem gerekecektir. Sonrasında Türkçe olarak topladığımız e-devletten aldığımız belgeleri, artık süreç Belçika’da devam edeceği için oradaki official dillere çevirip mi KCC’ye yollamak gerekir? Yoksa KCC interview location Belçika olsa da Türkçe kabul eder mi?

3. Asıl kafama takılan, şu an diğer arkadaşların yazdıklarından gördüğüm KCC’ye yapılan taleplere ortalama 2 ay gibi bir sürede dönülüyor. Bu durumda DS260 unlock edip interview location değiştirmem vs belki tam da current olup TR’deki interview zamanlarına denk gelecek. Bu süreçte arada kalıp olumsuz etkilenmekten korkuyorum. Tavsiyeniz ne olur? Benim hedefim interview verildiği zaman vakit kaybetmeden vizeyi almak olacaktır. Belçika DV hızlı mı yavaş mı veriyor bakmadım henüz.

Tekrar teşekkür ederim.

• Arkadaşlar Merhaba,

Ayın yarısına doğru ilerliyoruz. Çok az sayıda evrak talebi alan ve onayı alan var. Bu durum hakkında bir düşüncesi fikri olan var mı?

Karamsar olmak istemiyorum ama hiç gelmeyecek gibi geliyor bana...

• ⭐⭐⭐

@AYSY33 Şöyle ki,

DV2022 için:

Approval Date - Filing Date = Pending Time

8 Mayıs 2021 - 7 Ekim 2020 = 213 Gün ≈ 7.1 Ay

Age at Time of Visa Availability - Pending Time = CSPA Age

Sizin sorduğunuz ve kritik olan da Age at Time of Visa Availability. USCIS'in yönergelerine göre bu dosya numaranız current olduğu ilk bültenin yayınladığı tarih:

"For DVs, the date a visa is considered available is the first day on which the principal applicant’s rank number is current for visa processing."

• @EMRAH-KOÇ Gözden kaçırmamak adına soruyorum, 2022 den Evrak onayı alan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer2, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan selamlar, forumdaki yardımların için teşekkür ederim.

Interview location’ı sonradan İngiltere olarak değiştiren sanırım 2021 talihlisi bir arkadaşımız vardı, postunu okumuştum ama konunun tam bana uyup uymadığından emin olmak için tekrar izninizle soruyorum.

Asıl talihli olarak kendim ve eşim adıma ds 260’ı Temmuz ortasında submit ettim ve CN 12K dolaylarında. İkametgahımız TR’de olduğu için interview location standart Ankara. Belçika’dan bir iş teklifi gelmesi neticesinde 3-4 ay içinde oraya yerleşme durumum olabilir.

1. Benim case number’ı (12K) düşündüğümde, işler sorunsuz bile gitse Ocak-Şubat öncesi current olma durumu olmayacaktır. Şu an ama KCC’den yapılan her talep ortalama 2 ay sürüyor. Böyle bir yurtdışına taşınma durumu olursa, kesin olarak interview location’ı Ankara’dan Belçika’ya aldırmam şart mı? Oraya gitsem bile interview için TR’ye gel git yapıp interview yapılabiliyor mu?

2. Belçika’ya aldırmam şart ise, bunu KCC’ye mail ile talep etmem gerekecektir. Sonrasında Türkçe olarak topladığımız e-devletten aldığımız belgeleri, artık süreç Belçika’da devam edeceği için oradaki official dillere çevirip mi KCC’ye yollamak gerekir? Yoksa KCC interview location Belçika olsa da Türkçe kabul eder mi?

3. Asıl kafama takılan, şu an diğer arkadaşların yazdıklarından gördüğüm KCC’ye yapılan taleplere ortalama 2 ay gibi bir sürede dönülüyor. Bu durumda DS260 unlock edip interview location değiştirmem vs belki tam da current olup TR’deki interview zamanlarına denk gelecek. Bu süreçte arada kalıp olumsuz etkilenmekten korkuyorum. Tavsiyeniz ne olur? Benim hedefim interview verildiği zaman vakit kaybetmeden vizeyi almak olacaktır. Belçika DV hızlı mı yavaş mı veriyor bakmadım henüz.

Tekrar teşekkür ederim.

Görüşme için birkaç günlüğüne Türkiye'ye gelip yapabilirsiniz. Belçika olarak değiştirme şartı yok. Ben şahsen Türkiye'de yapmanızı tavsiye ederim.

• @MehmetArikan Formun alt sayfalarda görmüştüm evrak onayı alan geçmişe doğru giderseniz görürsünüz.
    Bana henüz evrak talebi gelmedi.
    Umarım herkesin gelir ve süreç hızlı bir şekilde ilerler.

• @MehmetArikan Forumdan Yekta adında bir arkadaşımız almış.

• Merhaba,
    Benim askerlik tecilim Temmuz 2022'ye kadar. ABD'ye bu tarihten sonra gidersem sıkıntı yaşar mıyım?
    Teşekkürler.

• @MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EMRAH-KOÇ Gözden kaçırmamak adına soruyorum, 2022 den Evrak onayı alan var mı?

Evet bir kaç arkadaş var. Ancak bildiğimiz kadarıyla mülakat tarihleriyle ilgili bir gelişme yok henüz.

• 2022 süreci de normal ilerlemiyor. Bir başlıyorlar sonra beş duruyorlar. Bu haliyle yine davalık olacağız. Evrak talepleri gelecek (5-10 kişiye geldi) , onayı gelecek randevu v.s uzun iş gibi görünüyor. Konsolosluk Ekim mulakatlarını ne zamn açıklar? Olursa tabii. Tecrübeli arkadaşlardan durumla ilgili yorum bekliyoruz.

• @MehmetArikan şu ana dek 2 kişi (1i telegram DV2022 grubunda, digeri ise forumda) acikladi onay geldigini. 2 talihlinin de CN 4xx.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |