Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @İsmail-Karakaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mehmet48 onceki senelerde gosterilen maddi birikimlerle alakali is teklifi ya da sponsor bul seklinde istekler vardi. 2020 yili gosterilen maddi birikim listesi var forumda. Dilerseniz goz atabilirsiniz. Esiyle birlikte 9500+16000 gosteren kisiden de is teklifi/sponsor bulmasi istenmis mesela. Bu tamamen ordaki konusmadaki inandırıcılık durumuyla alakalıdır diye düşünüyorum.

Simdi benim kafam karisti. Bankada gosterilmesi gereken $15K rakamini artirsak artisi olurmu? Yoksa baska ne yapilabilir? Employement offer i nerden bulucazki daha kartimiz yok ssn miz yok..
    Her surpriZe acik olmak mi lazim

• Gectigim sayfada birisine mulakatta employment offer istendigini gordum..hesabinda yeterli para oldugu halde
    Kafam karisti, bu bankadaki para bizim abd de is bulma surecimiz icin gecirdigimiz vakitte giderlerimizi karsilamasi gereken para degilmiydi?
    Yani ben $15K deniyordu eyaletler arasi degismekle beraber; $30K bulundursam bir artisi olurmu?
    Yoksa employement offer icin yer aramam daha mi isabetli olur?
    Ben insaat muhendisiyim abd den lisansim, bir arkadasim gelince is ayarlayabilirim sana dedi ama kartini aldigin zaman(en iyi ihtimalim subat) suanda nasil bir offer emailini herhangi bir sirketten alabilirmiyim? Bilemedim..
    Ne yapmami tavsiye edersiniz

• Merhabalar yakında bir dövme yaptıracağımda sağlık raporunda sıkıntı oluyormu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyc bu konuyla ilgili bu başlığı inceleyin lütfen;

Green Card Alırken Vucuttaki Dövme Problem Yaratır mı ?

• ⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Formu ilk gönderdiğimde bilgilerim başkaydı şimdi başka anladığım kadarıyla açıldıktan sonra doldururken güncel bilgiler ile doldurmamı söylüyorsunuz doğru mudur ? Diploma kısmına none yet mi yazayım yoksa diploma mı yazayım mülakata giderken her türlü yanımda olacak almış olacağım zaten mezun oldum 1 - 2 ay önce sadece diplomamı teslim almadım henüz

Formu actirdiysaniz güncel durum neyse ona göre düzeltin. Actirmadiysaniz gönderdiğiniz günün bilgileriyle kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nigdeli kural gereği lise mezunu olmanız ya da iş konusunda tecrübelerinden gerekli gereksinimleri sağlamanız gerek. okulunuzun MEB'e bağlı olmaması gibi bir durum olacağını zannetmiyorum. e-devlet'ten kontrol ettiniz mi?

• @Mevlut-Yilmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@İsmail-Karakaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mehmet48 onceki senelerde gosterilen maddi birikimlerle alakali is teklifi ya da sponsor bul seklinde istekler vardi. 2020 yili gosterilen maddi birikim listesi var forumda. Dilerseniz goz atabilirsiniz. Esiyle birlikte 9500+16000 gosteren kisiden de is teklifi/sponsor bulmasi istenmis mesela. Bu tamamen ordaki konusmadaki inandırıcılık durumuyla alakalıdır diye düşünüyorum.

Simdi benim kafam karisti. Bankada gosterilmesi gereken $15K rakamini artirsak artisi olurmu? Yoksa baska ne yapilabilir? Employement offer i nerden bulucazki daha kartimiz yok ssn miz yok..
    Her surpriZe acik olmak mi lazim

Vizeyi almakla ilgili, konsolos "tebrikler" diyene kadar söylenecek her şey tahminden ibaret. Ama yıllardır yüzlerce (belki binlerce) kişinin deneyimlerindeki ortak noktalar bazı genel kanaatler oluşturduğu için bu noktalarda arkadaşlar tavsiyelerde bulunuyor. Bilmediğimiz sayıda bilinmeyenli bir denklemde öyle bir bilinmeyen vardır ki hesapta gösterilen parayı bile etkisiz elemana çevirebilir.
    İsmi yüzünden AP'ye kalıp, belki son günlerde mülakata girdiği için de hakkını kaybeden insanların bile olabileceği bir süreç bu.

Bize düşen elimizden gelen en iyi şekilde şartlarımızı ve kendimizi mülakata hazırlamak ve kendinden emin bir şekilde mülakata girmek. Sonrası ise nasip.

• @smartcells Teşekkür ederim, açılmasını bekliyorum açıldığında bu bilgileri de güncelleyeceğim o zaman şu anki meslek durumunu öğrenci değil de çalışan olarak güncellemem de gerekiyor

• Herkese Merhabalar ;
    Dosya numaram 8 binlerde tahmini hangi ayda current olurum ?

• ⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz Kafanızın karışmasına gerek yok. Mülakat sürecindeki yaşanılacaklar bir kurala bağlı değil. Eğer varsa da bu kurallar tekil degil. Yani 15k’yi gösteren herkes vizeyi alır, 25k’yi gösterenden is teklifi isteme şeklinde basit kurallara göre ilerlemiyor.

Yapacağınız şey sizin topluma yuk olmayacağınızı hem maddi kaynağınızla, hem planlarınızla göstermek ve kanıtlamak. Gerisi konsolosun değerlendirmesinde.

• ⭐⭐⭐

@xbens İlerleyis başlamadan kesin bir şey söylemek zor ancak gecen yılların deneyimlerine göre Aralık - Şubat arasında current olmanız olası.

• @Sono anladığım kadarıyla ortalama 2500 kişi artıyor her ay

• ⭐⭐⭐

@xbens Ortalamadan bahsetmek zor, çünkü burada devreye CN'lerin arasındaki boşluklar, bölgelerden dağıtılan vize sayısı, bölgelerdeki konsoloslukların kaynakları gibi farklı parametreler işin içine giriyor.

• @Sono Anladım cvp için tşk ederim )) Beklemeye devam ))

• @smartcells cevap için çok teşekkürler. Peki bu şekilde mi belirtilmeli yoksa bölüm be derece yazılıp formu yazdığımız tarihi mezun olarak göstermek mi daha sağlıklı?

• @Sono 👍eywallah.. mantikli geldi simdi

• @eynar tesekkurler👍 Aynen elimizden geleni yapalim gerisi nasip

• Merhaba,

KCC den mail gelmeye başladı mı acaba? Yada evrak isteği için maili gelen varmıdır DV 2022 den?

Selamlar,

• ⭐⭐⭐

@FUAT-ARI Evet var tabi ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba.21 yasla ilgili kızımın durumu var. Ve cut-off icindeyiz. Mülakat alabilmemiz için kcc ye veya Ankara'ya mail atmam işe yarar mı?Gerekir mi?

Isterseniz deneyebilirsiniz, ama bir etkisi olmasini beklemeyin. Maalesef bu tur dosyalari da normal surece gore isliyorlar genelde, istisna saglamiyorlar...

Benzer Başlıklar

• 21
  • 114
  • 26
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |