Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba,

Bu uzun yolculuğumuzun ardından; 19 Ağustos tarihli 11.15 vize mülakatım olumlu şekilde gerçekleşmiş bulunmaktadır. Öncelikle bu forum çatısı altında bizi buluşturan @crazycells'e ve adminler başta olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

11.15 vize mülakatım için 10.30'da konsolosluğun 2 no'lu kapısında hazır bulundum ve güvenlik personeli tarafından ikişer gruplar halinde saat 10.45'te içeriye davet edildik. Konsolosluğa geçilmesi akabinde giriş bölümündeki masada bulunan beyefendiye pasaportumu teslim ettim, sıra numaramı teslim aldım. Sıra numaramın numaratörde yanmasının ardından evraklarımı teslim etmek amacıyla ilk vezneye geçtim. Veznedeki hanımefendi öncelikle vize görüşmemin hangi dilde yapılmasını istediğimi sordu, görüşmenin İngilizce yapılmasını istediğimi belirttim. Ardından mailde belirtilen sıra ile evrakların tümünü teslim ettim, (KCC'ye gönderilen evrakları teslim edip etmemem gerektiğini sorduğumda ise gerek olmadığını belirtti.) Evrakları teslim etme aşamasının ardından bekleme salonuna geri dönerek numaramın tekrar yanmasını bekledim. Numaram tekrar yandığında 330 USD'lik vize görüşme ücretini veznedeki beyefendiye ödeyip bekleme salonuna geri döndüm. Ödemenin ardından numaratörde son kez numaram yandı ve vize görüşmesine geçtim. Vize görüşmem Asyalı konsolos hanımefendi ile gerçekleşmiş olup hatırladığım kadarı ile sorduğu sorular aşağıdaki şekildedir:

• İsmin nedir?
    • Ne iş yapıyorsun?
    • Ne zamandır avukatlık yapıyorsunuz?
    • Ne üzerine avukatlık yapıyorsunuz?
    • En yüksek eğitim dereceniz nedir?
    • Hangi fakülteden mezunsunuz?
    • Daha önce Amerika'da bulundunuz mu?
    • Başka bir ülkede yaşadınız mı?
    • Amerika'da nereye gitmeyi düşünüyorsunuz, neden?
    • Abiniz Amerika'da mi yaşıyor?
    • Hesabınızda ne kadar paranız var?
    • Daha önce hiç evlendiniz mi? Çocuğunuz oldu mu?
    • Yeni vize basılacağı için vizenizi iptal ediyorum, uygun mudur?

Yukarıdaki soruların cevaplanmasının ardından "vizeniz onaylandı, 7 gün içerisinde seçtiğiniz postaya pasaportunuz teslim edilecektir." cümlesi ile vize mülakatım sona ermiş oldu.

Vize mülakatı bekleyen tüm arkadaşların deneyimlerini okumak dileğiyle...

• ⭐⭐⭐

@ugr2021 bey tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızın güzel anılarla dolu olması dileğiyle.

Darısı tüm bekleyen DV2021'lerin başına inşallah...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugr2021 gözünüz aydın, tebrikler.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve huzur dilerim.

yolunuz da bahtınız da açık olsun
    bol şans.

• ais kaydını yaptığımızda son aşamada başvuru sahibi ve teslimat seçeneğinin gösterildiği sonuç sayfasının çıktısını almıştık. ama sonradan ekstra ödeme yaparak adrese teslim olarak değiştirdik. bu durumda mülakata götürmemiz gereken "ais kaydı belgesi" hangisi oluyor? en başta ais kaydımızı oluşturduğumuzda gelen sonuç sayfası mı (o sayfanın çıktısında eski teslimat seçeneğimiz yazıyor)? yoksa teslimat seçeneğini değiştirdikten sonra gelen ödeme yöntemini vs gösteren "değişiklik başarılı" ekranı mı? hangisinin çıktısını götürmeliyiz? bana ilk ais kaydımızı yaptığımızda çıkan ekranın çıktısını götürmek daha doğru gibi geliyor, ama orada eski teslimat seçeneklerimiz yazdığı için emin olamadım.

• ⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

ais kaydını yaptığımızda son aşamada başvuru sahibi ve teslimat seçeneğinin gösterildiği sonuç sayfasının çıktısını almıştık. ama sonradan ekstra ödeme yaparak adrese teslim olarak değiştirdik. bu durumda mülakata götürmemiz gereken "ais kaydı belgesi" hangisi oluyor? en başta ais kaydımızı oluşturduğumuzda gelen sonuç sayfası mı (o sayfanın çıktısında eski teslimat seçeneğimiz yazıyor)? yoksa teslimat seçeneğini değiştirdikten sonra gelen ödeme yöntemini vs gösteren "değişiklik başarılı" ekranı mı? hangisinin çıktısını götürmeliyiz? bana ilk ais kaydımızı yaptığımızda çıkan ekranın çıktısını götürmek daha doğru gibi geliyor, ama orada eski teslimat seçeneklerimiz yazdığı için emin olamadım.

İkisini de götürün. Problem solved..

• @gokayK ais kaydini yaptiginiz siteyi biraz kurcalayin bence yeni teslimat seceneginizi gosteren bir sayfa vardir. bulamazsaniz bahsettiginiz ikisini de goturebilirsiniz. ek olarak bizden evrak tesliminde ais kaydi istenmedi ais kaydini verelim mi dedik gerek yok dediler. mulakat bitiminde konsolosa da soyledik istemedilerse gerek yoktur sorun olmaz dedi. siz tabi yine de goturun yaninizda mutlaka

• @smartcells @CoinLocker çok teşekkürler, ikisini de götürelim duruma göre birini veririz artık

• ⭐⭐⭐

@ugr2021 tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim

• Merhabalar dün mülakatım olumlu sonuçlanmıştı bir sorun yoktu ama bu gün mail olarak benden e-devlet den alacağım mezuniyet belgemi tekrar göndermemi istediler gelen maile ve büyükelçilik mailine gönderdim farklı bir şey yapmama gerek var mı ve bu durum bir AP mi.

• @gucarslan Güvenlik soruşturması derken, adli sicil kaydı mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93 merhaba. eğer mail ile cevap verdiyseniz sorun olmaz.
    gelen mailde DS5535 formu var mıydı? yani doldurmanızı istedikleri bir form?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dolcepts, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Güvenlik soruşturması derken, adli sicil kaydı mi ?

kısmen. eğer adli sicil kaydınızda bir suç varsa bunu soruştururlar.
    ama yoksa bu soruşturma abd güvenlik birimleri tarafından yapılıyor. (fbi / cia)
    genelde sizin ad-soyad kombinasyonunuzda benzer bir isim varsa bunu bulmaya çalışıyorlar.

• Merhaba,

Mülakatım bugün (20 Ağustos) 8:15 de idi.

Mülakat adımları herkesinki gibi işledi. Siyahi beyefendi özel bir soru sormadı. Ne iş yapıyorsun? Tanıdığın var mı? Orada ne iş yapmak istiyorsun? Nerede yaşamak istiyorsun? gibi rutin sorular sırdu.

Sonrada AP verdi.

Özellikle sordum evraklarda bir sorun var mı diye yok herşey tamam dedi.

Tek kişiyim. Evlilik, eski eş, çocuk, sabıka hiçbiri yok. Başka br ülkede yaşamışlığım vs. yok. 59K+ dolar para gösterdim. Ama yine de AP.

Moral bozucu bir durum.

Artık elçilikten email bekleyeceğim sanırım.

• @muratisik Size bir açıklama yapmadılar mı ? Bu AP kalmanın nedeni nedir iyice moreller bozuldu...

• @dolcepts Sebebi nedir diye sorup kurcalamak istemedim. Beyefendi kendisi "ek incelemeler yapmamız lazım" dedi.

• @muratisik Peki pasaportunuzu aldı mı yoksa geri mi verdiler ?

• @dolcepts Pasaportu geri verdi. Size email atacağız sonra PTT ile bize yollayacaksınız dedi.

• ⭐⭐⭐

@muratisik
    Daha önceden hatırladığım AP ye kalan mülakatlarda isim benzerliğinden dolayı da bıraktıklarını hatırlıyorum.
    inşallah bu süreci sıkıntısız atlatmanız ümidiyle

• @fetihy Teşekkürler

• @muratisik Çok ilginç eksik evrak mı var veya sorun nedir diye sorsaydınız bence. Bu durum tuhafıma gitti neden olabilir benimde aklıma gelmedi birşey..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |