Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goblis açıklamanız için teşekkür ederim. Peki gönderecğeim mailde evrak maili gelmediğini belirtmeliyi miyim? Yoksa yalnızca istemen eveaklar ektedir vs mi yazmalıyım sizce?

• ⭐⭐

@Ezgi-Korkut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@goblis açıklamanız için teşekkür ederim. Peki gönderecğeim mailde evrak maili gelmediğini belirtmeliyi miyim? Yoksa yalnızca istemen eveaklar ektedir vs mi yazmalıyım sizce?

Herhangi bir açıklama yazmayın. Başlığa full cn yazmanız yeterli, içerik boş olabilir. Evraklar [email protected] adresine gönderiliyor.

Bol şans!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba,
    Buradaki birçok arkadaş gibi ben de KCC'de mail bekliyordum. Açıkçası Trump'ın süreci durdurması, DV20'lerin yarıda kalması , pandemi v.s. derken umudumuzu yitirmişiz heralde ki, süreci de, bu grubu da yakından takip edememişim. Dün uzun süre sonra girdim, iyi ki de girmişim. KCC'den mail beklemeden evrakları göndermemiz gerekiyormuş.
    Yakın zamanlı tüm yazışmaları okudum ama tam bilgiye ulaşamadım benim sorum şu olacak;

• KCC'ye en kısa sürede evrakları mail atacağım ancak bu süre zarfında pasaportum bitti yenilemem lazım, iş bilgilerim v.s. değişti formu açtırmam lazım. Bunların hepsi süre alacak şeyler. Özellikle şu an pasaportta bir yoğunluk var.

Sizce KCC'ye şimdi eski pasaportu gönderip, vize randevusu alırken tekrar formu açtırıp hem pasaportu hem iş bilgilerini güncellesem olur mu? (Pasaport şu an geçerli değil, süresi 2020'de doldu ancak DS-260'ta girdiğim pasaport)

Pasaport çıkartmakla uğraşırken süreci de kaçırmak istemiyorum hele ki 30 Eylül deadline ise.

Teşekkürler

Dosya Numarasi: 2021EU23XXX
    DS-260 Gonderimi: 21.06.2020
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baltrox edited message.

• @gucarslan Çok teşekkürer, Aşağıda @Ezgi-Korkut (EU28xxx) arkadaşımızın yazışmalarında da evrakların gönderilmesi tavsiye edilmiş, case number'ı benden yüksek olduğu için, ben de bir an geç kalmış hissettim. Şimdilik hemen pasaport işlerimi halledeceğim o halde. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baltrox bi dakika, siz DV2012 talihlisisiniz..

lütfen yukarıda yazdığım iletiyi komple unutun! iletide imzanız olmadığı için o şekilde cevap verdim. ben sizi DV2022 talihlisi sandım..

siz yeni pasaport alıp evraklarını hemen gönderin, ama lütfen eski + yeni pasaport ile gönderin. aksi takdirde evrak onay + mülakat alamazsınız.

sizin beklemenize gerek yok yani.
    acilen yeni pasaport almaya gayret gösterin.

• Eylül mükakatlarıyla ilgili hala sıfır haber, bu saatten sonra umutla beklemek mantıklı mıdır 😞 çünkü mailleri belirli bir süre önceden göndermeleri gerek miyor mu , apustos ayı bitti biticek hangi ara gönderip insanlar hazırlanmaya başlicak

• @gucarslan Anladım, umarım geç kalmamışımdır 😞 Peki, sadece pasaport ve iş bilgisi değişikliği için DS-260 formunu açtırmama gerek olmayacak diye anlıyorum? Doğru mudur? Pasaportu yenileyip, direkt evrakları göndereyim mi?
    Teşekkürler.

ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baltrox evet, yeni pasaport alıp eski + yeni pasaportla birlikte diğer evraklarınızı hemen KCC'ye gönderin. DS260'ı güncellemenize gerek yok..

bol şans dilerim.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Umarım süreç olumlu sonuçlanır.

ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hykargin, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Eylül mükakatlarıyla ilgili hala sıfır haber, bu saatten sonra umutla beklemek mantıklı mıdır 😞 çünkü mailleri belirli bir süre önceden göndermeleri gerek miyor mu , apustos ayı bitti biticek hangi ara gönderip insanlar hazırlanmaya başlicak

herkes gibi biz de bekliyoruz ne yazık ki.
    evet, çoktan dağıtılması gerekiyordu ama dağıtılmadı.

umarım bu şekilde devam etmez.. etmeyecek de, ben inanıyorum ki maksimum seviyede mülakat dağıtacaklar.

• @gucarslan hocam acaba en azından şöyle bişey yapabilir miyiz. Önümüzdeki hafta mülakat girecek olan arkadaşlar interview yapan memura eylül ayı mülakatlarının durumunu sorsa sorumuza cevap alabilir miyiz acaba? 🙂

• @hykargin Geçen hafta mülakatı olan bir arkadaş sormuştu ve konsolosluğun cevabı "biz eylül ayı için yüklü miktarda dosya talep ettik henüz kcc den bize dönüş olmadı" şeklindeydi sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hykargin, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gucarslan hocam acaba en azından şöyle bişey yapabilir miyiz. Önümüzdeki hafta mülakat girecek olan arkadaşlar interview yapan memura eylül ayı mülakatlarının durumunu sorsa sorumuza cevap alabilir miyiz acaba? 🙂

sn. @srhnkskn'nin de yukarıda dediği gibi geçen hafta gelen cevap bu şekildeydi.
    ne kadar gerçekleşir bilinmez ama..

• @gucarslan eğer gerçekten öyleyse hayallerimiz KCC nin keyfinden çöpe gitmek üzere

• Merhaba! Çok daha önceden telegram grubuna ekleyebilir misiniz diye mesaj atmıştım ancak görülmedi sanırım. Rica etsem beni de ekleyebilir misiniz? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Giray-Uzun özel mesajla bilgi verdim size.

• Bende rica edebilirmiyim telegram grubunu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batu_kaya bana özel mesajla ulaşın lütfen.
    bir de lütfen imzanızdaki DV2020.. ibaresini DV2021 olarak düzeltin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |