Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz kural da şu yazar. En son mezun olduğunuz okulunuz en az lise mezunu olmalıdır. Eğer lise mezunu değilseniz meslek puanı olarak en az 7 olacak meslekte en az kayıtlı 2 yıl çalışmış olmasınız yazıyor. DS260 2 adet soru vardır

1-) Highest Level of Education Completed bu soruya mülakat zamanından önce mezun olacaksa yüksek lisans

2-) Number of Educational Institutions Attended bu soruya da liseden başlayıp yüksek lisansa kadar doldurabilirsin

ds260 açıklamalı boş hali ve ayrıca Türkiye evi kapatıp amerika evini açana kadar ki yapacağın a dan z herşeyin toplanmış hali paketin linki sende yoksa söyle sana paketin linkini atıyım daha önce paylaşmıştım sen kaçırdın galiba

• @smartcells çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz sana mesajla attım
    yeni gelen olsun yada gözden kaçıranlar için 2 adet link vardır. Birinci linkte ds260 boş hali ve açıklaması ikinci linkte de adan z Türkiye evi kapatıp Amerika evini açana kadar ki aklınıza gelen gelmeyen herşeyin bulunduğu toplu dosyasıdır

• @ayvalik10 çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

özellikle eve alınacaklar listesinde eksik yada yazılmayan varsa söyleyin ki bu listeyi güncelleme yapalım

• Arkadaşlar Merhaba,

DV2022 Ekim ayı bülteni açıklanmış EU 2300 ancak evrak talebi alan çok az CN bu sayının altında ancak evrak talebi almadım. Bu durumdan bir fikri olan var mı?

• @samet-tr nereden baktınız link atar mısınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darkside bu linke bastıktan sonra aşağıdaki başlığı bulup tabloda yazıyor

C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN OCTOBER

• @ayvalik10 teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar aklıma birşey takıldı, KCC den evrak isteği geldi bana. Belgeleri yollarken e-Devletten çıkartılan belgelerde sadece Adli Sicil Kaydı İngilizce çıkartılıyor diğerlerini Türkçe göndermem bir problem teşkil edermi ?

• @beyc digerlerini turkce atiyoruz

• alt metni

Soru: Arkadaşlar, 15 Ekim-30 Ekim arasındaki bir gün mü mülakata gireceğim?

• MERHABALAR. Security and Background: Miscellaneous Information 1 bolümünde bir soru var tam olarak anlayamadım. 'Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?' pdf açıklamasında farklı çevrilmiş translate farklı çevriliyor. ye mi demeliyim no mu bilemedim 🙂 yardımlarınızı rica ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

MERHABALAR. Security and Background: Miscellaneous Information 1 bolümünde bir soru var tam olarak anlayamadım. 'Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?' pdf açıklamasında farklı çevrilmiş translate farklı çevriliyor. ye mi demeliyim no mu bilemedim 🙂 yardımlarınızı rica ediyorum.

NO

• @smartcells teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells teşekkürler 🙏

Bu soruda kısaca "Amerikan çalışma bakanlığının henüz onaylamadığı bir işi yapmayı düşünüyor musunuz?" diye soruluyor.

ABD'de yapılabilecek bütün iş grupları ve meslekler tasnif edilmiş, kodlanmış ve onaylanmıştır. Bunun anlamı onaylanmamış bir mesleği icra etmek veya niyetinde olmak yasadışıdır. Bu yüzden NO demelisiniz bu soruya.

• herkese merhaba ds-260 formunu doldururken mesleğimiz soruluyordu, ben okulu yeni bitirmiştim ve öğrenci olarak doldurdum geçici diplomam ise bu ay verildi. o soruyu cevaplarken hala öğrenci gözüküyordum fakat diplomamı almamıştım mülakat esnasında sorun yaratır mı yoksa ds-260 ı açtırmalı mıyım ?

• İlk 2300 kişiye hayırlı olsun, umarım eksiksiz ve hızlı bir süreç olur. Darısı bizim başımıza.

Üç gündür DS-260 formuma defalarca baktım. Bu akşam 2 nokta fark ettim. Birinde sağolsun @gucarslan bey bunun sorun olmayacağını iletti. Diğer sorunum ise; geçmiş mesleklerimde Duties kısmında görevimi yazarken yazım yanlışı yapmışım. Months yerine Mounths yazdığım bir yazım hatam var. Bunun için DS-260 açtırılmaz diye umuyorum. Tek bir harf yüzünden de sorun yaşamak istemiyorum. Yorumunuzu rica ederim.

Teşekkürler, tekrar herkese hayırlı ve sorunsuz bir süreç dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Stiff, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İlk 2300 kişiye hayırlı olsun, umarım eksiksiz ve hızlı bir süreç olur. Darısı bizim başımıza.

Üç gündür DS-260 formuma defalarca baktım. Bu akşam 2 nokta fark ettim. Birinde sağolsun @gucarslan bey bunun sorun olmayacağını iletti. Diğer sorunum ise; geçmiş mesleklerimde Duties kısmında görevimi yazarken yazım yanlışı yapmışım. Months yerine Mounths yazdığım bir yazım hatam var. Bunun için DS-260 açtırılmaz diye umuyorum. Tek bir harf yüzünden de sorun yaşamak istemiyorum. Yorumunuzu rica ederim.

Teşekkürler, tekrar herkese hayırlı ve sorunsuz bir süreç dilerim.

Çok çok önemsiz bir hata. DS260 açtırmanıza gerek yok bunun için.
    Ama daha ciddi bir hata olduğunu farkedip açtırırsanız o arada bunu da düzeltirsiniz. Yoksa sırf bunun için hiç gerek yok.

• Benim case no ilk 1500'de evrak talebi gelmedi daha. Evrak talebim gelmezse bir sonraki grubamı dahil olurum ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |