Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayin @gucarslan @crazycells amerika kovidden dolayi hangi ulkelere girislere olumsuz bakıyor? Bununla ilgili bir link vardi bulamiyorum. Teşekkürler

• Ds-260 formunu doldururken iş durumunu öğrenci olarak yazmıştım, ama okulum yeni bitmişti bu ay geçici diplomamı aldım mülakatta iş durumu kısmı ile ilgili sorun yaşar mıyım ? ds-260 ı açtırmama gerek olur mu sormak istedim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@osman-1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Benim case no ilk 1500'de evrak talebi gelmedi daha. Evrak talebim gelmezse bir sonraki grubamı dahil olurum ?

Talep gelmeden evraklarınızı gönderin.
    Bu şekilde Ekim'de randevu alabilme şansınız olur.
    Eğer siz evrakları gönderdikten sonra evrak talebi gelirse yine gönderin.

• @smartcells Bilmediğimden soruyorum.Kcc evrak isteği gelmeden evrakları göndermek problem yaratmazmı ? Herkezden aynı evraklarmı isteniyor ? Yoksa kişiden kişiye değişen birşeymi ?

• ⭐⭐⭐

@smartcells Bilmediğimden soruyorum.Kcc evrak isteği gelmeden evrakları göndermek problem yaratmazmı ? Herkezden aynı evraklarmı isteniyor ? Yoksa kişiden kişiye değişen birşeymi ?

Yaratmaz. Bir an önce gönderip onay almaya bakın.

• ⭐⭐⭐

Evraklarınızı nasıl, hangi formatta ve hangi email adresine göndreceğinize dair tüm bilgiler aşağıdaki linkte:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐

@Burak-ÖR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ds-260 formunu doldururken iş durumunu öğrenci olarak yazmıştım, ama okulum yeni bitmişti bu ay geçici diplomamı aldım mülakatta iş durumu kısmı ile ilgili sorun yaşar mıyım ? ds-260 ı açtırmama gerek olur mu sormak istedim.

Numaranız küçük ve büyük ihtimal Kasım ayına mülakat alırsınız. Dosya açtırarak boşuna zaman kaybetmeyin. Diplomanızı mülakata götürürsünüz. Önemli olan DS260 gönderimi sırasında o anki güncel bilgileri vermenizdi. O an öğrenciseyniz ve öğrenci olarak gönderdiyseniz bir sorun çıkmaz.

• @mcuks, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@AYSY33 Teşekkür ederim 🙂 Hep beraber sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde hallederiz umarım şu işleri 🙂

Tebrik ederim, imzanızdaki 17bin olan numaranız doğrumudur yoksa 1700 civarı bir numarayamı sahipsiniz? numaraya göre çok kısa sürede evrak isteği almış olabilirsiniz diye soruyorum.

• @Burak-ÖR Hayır, mülakata giderken liseden itibaren (lise dahil) mezun olduğun okulların diplomalarını götürmen yeterli olacaktır.

• 11k cs ile tahmini ne zaman mülakat olur sizce? Önceki senelerde hangi aylara denk gelmiş

• ⭐⭐⭐

@ertosavage, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

11k cs ile tahmini ne zaman mülakat olur sizce? Önceki senelerde hangi aylara denk gelmiş

Dün açıklanan current rakamına öre Şubat ve sonrası gibi görünüyor. Current rakamları hızlı ilerlerse Ocak ayında bile olabilir. Bu sadece tahmin tabii ki.

• Herkese iyi günler, DV2022 Talihlilerindenim Case numaram 15xx ,Ds 260 formunu 16 mayısta gönderdim.Henüz bir evrak istemi maili almadım. Formdaki arkadaşların evrak istemi tarihlerine bakarak tahmini 18 agu gibi gelir diye düşünüyorum. Henüz eşim ve 2 yaşındaki çocuğumun pasaportlarını çıkartmadım.Haftaya bu işlemleri tamamlamayı düşünüyorum. Pasaport işlemlerimiz tamamlandığında bu yeni pasaportları DS 260 Formuna eklemem gerekiyor mu ? Yoksa direk evraklarımızı gönderirken mi eklemem mi gerekli ?

• @smartcells Arkadaşlar merhaba şu anda fark ettim ben DS-260 doldururken bu soruyu başka şekilde algıladığım için evet demiştim ve açıklama kısmına da "YES I AM COMING TO THERE FOR WORK AND LIVE MY LIFE UNDER THE LAW " yazmıştım sizin dediğiniz gibi bir anlama geldiğini hiç anlamadım formu tekrardan açtırıp bu soruya cevabımı değiştirmem lazım mı ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz lütfen

• ⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Arkadaşlar merhaba şu anda fark ettim ben DS-260 doldururken bu soruyu başka şekilde algıladığım için evet demiştim ve açıklama kısmına da "YES I AM COMING TO THERE FOR WORK AND LIVE MY LIFE UNDER THE LAW " yazmıştım sizin dediğiniz gibi bir anlama geldiğini hiç anlamadım formu tekrardan açtırıp bu soruya cevabımı değiştirmem lazım mı ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz lütfen

Hangi sorudan bahsediyorsunuz?

• selamlar,
    amerikada yasal olarak bulunurken green card lotosu kazanırsak mülakata orada katılabilir miyiz yoksa dönmek gerekir mi?

• ⭐⭐⭐

@mustafamermut, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

selamlar,
    amerikada yasal olarak bulunurken green card lotosu kazanırsak mülakata orada katılabilir miyiz yoksa dönmek gerekir mi?

Sorunuzun cevabı aşağıdaki linkteki konu başlığında:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐

@recentibus Bültene göre Ekim ayı içinde mülakata girebilir durumdasınız. Pratikte bu ne kadar gerçekleşir göreceğiz. 2021 ilk ay current olan arkadaşlarımız malum nedenlerden Temmuz-Ağustos'ta girebildi.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Arkadaşlar merhaba şu anda fark ettim ben DS-260 doldururken bu soruyu başka şekilde algıladığım için evet demiştim ve açıklama kısmına da "YES I AM COMING TO THERE FOR WORK AND LIVE MY LIFE UNDER THE LAW " yazmıştım sizin dediğiniz gibi bir anlama geldiğini hiç anlamadım formu tekrardan açtırıp bu soruya cevabımı değiştirmem lazım mı ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz lütfen

Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?' Bu sorudan bahsediyorum ben bu soruyu çevirip okuduğumda " Birleşik Devletler'e vasıflı veya vasıfsız iş yapmak amacıyla mı girmek istiyorsunuz, ancak henüz Çalışma Bakanı tarafından onaylanmadınız mı?" şeklinde algılayıp yes cevabı verip açıklamaya da "YES I AM COMING TO THERE FOR WORK AND LIVE MY LIFE UNDER THE LAW " yazmıştım

• ⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?' Bu sorudan bahsediyorum ben bu soruyu çevirip okuduğumda " Birleşik Devletler'e vasıflı veya vasıfsız iş yapmak amacıyla mı girmek istiyorsunuz, ancak henüz Çalışma Bakanı tarafından onaylanmadınız mı?" şeklinde algılayıp yes cevabı verip açıklamaya da "YES I AM COMING TO THERE FOR WORK AND LIVE MY LIFE UNDER THE LAW " yazmıştım

DS260'ı göndermediyseniz NO diye düzeltin.
    Gönderdiyseniz hemen açtırma maili gönderip açtırın DS260 formunuzu ve NO olarak düzeltin.

Buna (ve diğer Background, Security, Miscellaneous sorularına) vereceğiniz YES cevaplarının başınızı çok ağrıtma ihitmali var. Bu soru ve ne anlama geldiğini önceki sayfada açıklmıştım zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |