Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Karaca o zaman o şekilde belirtin ki sizin hangi yılın kazananı olup olmadığınızı bilip o şekilde bilgi verelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci ufak da olsa bir talihsizlik yaşadınız ancak en kısa sürede çözülecektir 🙂
    vizeniz ve yeni hayatınız hayırlı olsun, umarım bundan sonraki hayatınız sorunsuz, sağlıklı ve bol kazançlı geçer.

yolunuz da bahtınız da açık olsun.

ayrıca yaşadığınız bu aksaklık, bundan sonraki arkadaşlarımız için de çok büyük bir deneyim oldu. aktardığınız için de çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhalif güzel bir piknik dönüşünden nerelere.. 🙂
    neyse ki sonu güzel bitti..

vizeniz ve yeni hayatınız hayırlı uğurlu olsun sn. @muhalif
    eşinizle birlikte güzel, sağlıklı ve bol kazançlı bir hayat diliyorum size.

yolunuz da bahtınız da açık olsun!
    buraları ve bizleri unutmayın, daha çok deneyim okumak isteriz sizden.
    ama bu sefer amerika'dan 😎

• Herkese Merhabalar, 4 kişilik aile olarak 5 Ağustostaki mülakat deneyimimizden bahsetmek istiyorum. randevu saatimiz 11.15 di. 11.05 de kapıdaydık. Kapıda son derece agrasif bir bayan güvenlik görevlisi vardı. az önce ismimizi okuduğunu söyledi. Pasaportları kontrol ettikten sonra Covid ile ilgili bir formu tüm aile üyeleri için eşimin ve benim imzalayacağımız şekilde 1 nüsha doldurmamızı istedi. Sonrasında güvelik aramasından geçtik. evrakları içine koyduğumuz bez torba dahil küçük kolanya şişesi ve küçük kızımın elindeki su şişesini bırakmamızı çıkışta alabileceğimizi belirtti.

İçeriye girdiğimizde sıra numarası aldık ve beklemeye başladık. Greencard için beklediğini tahmin ettiğimiz birkaç arkadaşa ne için beklediklerini sorduk. Aynı durumda olduğumuzu öğrenince kısa bir sohbet ile beklemeye devam ettik. sonrasında sıra numaramız yandığında elimizde her aile bireyi için hazırladığımız ayrı klasörler ve belki lazım olur diye aldığımız ve taşımakta sıkıntı yaşadığımız birçok evrakla ve fotokopi ile bankoya gittik.

Bankodaki görevli her aile bireyi için istediği evrakları sırasıyla ayrı ayrı söyledi ve bizde sırasıyla evrakları teslim ettik. sonrasında bize para ödemesi gerçekleştireceğimizi söyledi ve biz bankodan ayrıldık. bekleme salonunda tekrar beklemeye başladık aynı sıra numaramız tekrar yandığında bu sefer ödeme için farklı bir bankoya gittik. burada kişi başı 330 usd ödeme yaptık. fişlerimizi aldık ve tekrar bekleme salonunda aynı sıra numaramızın bu sefer mülakat için yanmasını bekledik. Bu sırada bankoda mülakatta olan bir arkadaşın girişte tanıştığımız kişilerden biri olduğunu farkettik. Mülakatı bitince merakla ve heyecanla geçmiş olsun dileklerimizi ilettik ve sonucunu sorduk. vizeyi aldığını öğrenince tebrik ederek ne sorduklarını öğrenmek istedik. Ancak cevabı alamadan salondaki bir bayan görevli araya girdi ve mülakatı biten arkadaşı işleminiz bittiyse böyle alalım diyerek dışarı davet etti:) çok kısa bir beklemeden sonra 3 numaralı bankoda beyaz gömlekli hafif çekik gözlü bir bayanın olduğu bankoda aynı sıra numaramız yandı. Asıl talihli eşim olduğu için kendisi karşısına geçti bizde hemen arkasında beklemeye başladık. Görevli mülakatı ingilizcemi türkçemi yapmak istediğimi sordu. Eşim türkçe yapmak istediğini söyleyince arkadan Türk bir bayan geldi yanına (ingilizcesi çok sınırlı bir aileyiz)

Bundan sonra bize sağ elimizi kaldırarak verdiğimiz evrakların doğruluğu ile vereceğimiz bilgilerin doğruluğu konusunda yemin etmemizi istedi ve devamında çocuklar için eşimden ayrı ayrı olacak şekilde eşimden ve benden parmak izlerimizi aldılar. Ardından ilk evliliğimiz olup olmadığını sordu. Sonrasında nereye gitmek istediğimizi sordu. Houston cevabını verdik. Neden Houston diye sordu. Eşim uzaktan bir akrabamız ( telefon görüşmesi yaptığımız bu uzak akraba sürecinizde başarılar diyerek bizle irtibatı kesen.......) ve eşimin bir arkadaşı var diyerek cevap verdi. Sonrasında mesleklerimizi sordu. Mali müşavir olduğumuzu söyledik. Amerika da ne iş yapacağımızı sordu. Aynı mesleği yapmayı istediğimizi söyledik. Görevli ingilizceniz yoksa nasıl yapacaksınız diye sordu. Eşim şu anda yoğun bir ingilizce birebir kurs almaya başladığımızI ve aynı zamanda gittiğimizde destek alacağımızı söyledi. Bu sırada görevli sürekli olarak bilgisayara not alıyordu. önünde bizim pasaportlarımız eşimin banka ekstresi ve ev tapumuzun aslı ve fotokopisi ile eşimin lisans diploması ile evlilik cüzdanımız vardı. Sonrasında eşime üniversite mezunu olup olmadığını sordu. eşim üniversite mezunu olduğu ve aynı zamanda 2 yıllık açıköğretim programına da devam ettiğini söyledi( ilk evrakları teslim ettiğimiz bankoda öğrenci belgesini istemedi sadece lisans diplomasını aldı). sonrasında bilgisayara notlar aldıktan sonra bize vizemizi onayladığını ve 5 günlük bir süreden bahsederek pasaportlarımızı belirttiğimiz yerden alabileceğimizi söyledi. ( ben vizenizi onayladım cümlesinden sonrakileri çok dikkati dinleyemedim 🙂 ) sonrasında salondan çıktık ve tekrar ilk girdiğimiz yerdeki güvenlik noktasından çıkarken bıraktırılan eşyalarımızı alarak çıkışımızı tamamladık. Süreci bu şekilde anlatarak merak eden ve bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olması umuyoruz. Arkada kimseyi bırakmadan talihli herkesin vizesini alarak sürecini tamamlaması için dua ediyoruz. Desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

• ⭐⭐⭐

@orchuns Bir Ankara Anlaşması nelere gebe 🙂 Vizeniz için tebrik ederim, yeni hayatınızın siz ve ailenize mutluluklar getirmesi dileğiyle.

• ⭐⭐⭐

@ucakci Öncelikle siz ve kızınızın vizesini tebrik ederim. En kısa zamanda da eşinizin eksik belgeleri tamamlamasıyla vizesine kavuşması dileğiyle. Yeni hayatınızda bol şans 🤞🏻

• ⭐⭐⭐

@muhalif Bir solukta okudum, okurken birçok cümlede son bir senede yaşadıklarımız gözümde canlandı bir kez daha. Hatırlıyorum elbet o mülakata gireceksin diye konuştuğumuzu ve foruma yazdığın "o mülakata ne kadar çok girmek istiyorum" dediğin mesajı; hepsi dün gibi sanki. Ama çok şükür hepsi dünde kaldı, ve artık bugün var. Tüm bu yaşanmışlıklardan sonra hikayenin mutlu sonla bitmesinden ötürü çok mutluyum. Darısı bekleyen tüm DV2021 talihlilerin başına inşallah.

Vizeleriniz hem sana hem de eşine hayırlı olsun; inşallah yeni hayatınız sizlere bol bol mutluluklar, neşe ve huzur getirir. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu vizeniz ve yeni hayatınız hayırlı olsun.
    size ve ailenize abd'deki hayatınızda sağlık ve mutluluk diliyorum 🙂

yolunuz da bahtınız da açık olsun.
    verdiğiniz destekler için de minnettarız!

• ⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu bey, vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda bol şans.

• Herkese merhaba,

Mülakatım 5 Ağustos tarihinde saat 13.15 te idi mülakatımız rutin içeri girip önce evraklar, ardından ücret yatırma ve son olaraksa konsolos ile görüşmeye geçtik ki bu süre 15 dakika bile sürmedi sanırım. Önce parmak izimi aldı siyahi bir görevli vardı Türkçe yaptık mülakatı. Diplomamın aslını görmek istedi gösterdim. Mesleğimi sordu öğretmen olduğumu söyledim ama pandemi dolayısıyla kapandığını bende bir yerde yöneticilik yapıyorum dedim birşeyler yazdı bilgisayara ardından gideceğimi gideceğimi, orada ne iş yapacağımı sordu onları cevapladım. Hesap dökümüme baktı biraz 1400 dolar para ve motosikletim vardı onlara ait kağıdı aldı eline diğer eline pasaport alıp cama doğru getirdi ben elendiğimi düşünüyordum bu kadar az bir tutar ile. Bir anda gülümsemeye ve vizeyi almaya hak kazandığımı tebrik ettiğini söyledi pasaportumun bana ptt ile geleceğini söyledi ve oradan ayrıldım. Perşembe günü mülakat vardı cuma günü onaylandı vizem pasaporta basıldı cumartesi ise elime ulaştı.

• @Uğur-Sarıoğlu Yeni hayatınızda başarılar 🙂

• Yasaklı

@Uğur-Sarıoğlu Tebrik ederim, yeni hayatınızda başarılar dilerim hocam. Darısı biz bekleyenlerin başına. 🙏

• Herkese selamlar birşey merak ediyorum, araç satışı yaptık parayı babamın hesabına aktardık mülakat zamanı benim hesabıma aktaracağız fakat babam bana direk havale etse sorun olur mu ? Yoksa direk elden mi yatırmalıyız birde açıklama kısmına araç satışı yazabilir miyim benim hesaba gönderirken ? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Serkantepe Vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda mutluluklar dilerim. Ayrıca şimdiden iyi yolculuklar 🙂

• @Serkantepe Hayırlı olsun, bol şans 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dolcepts, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Herkese selamlar birşey merak ediyorum, araç satışı yaptık parayı babamın hesabına aktardık mülakat zamanı benim hesabıma aktaracağız fakat babam bana direk havale etse sorun olur mu ? Yoksa direk elden mi yatırmalıyız birde açıklama kısmına araç satışı yazabilir miyim benim hesaba gönderirken ? Teşekkürler.

transfer yapıp o şekilde yazabilirsiniz sorun olmaz.
    paranın kimden geldiğine değil, miktarına bakıyorlar

• @gucarslan Teşekkür ederim sevgiler.

• @Serkantepe vizeniz hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni hayatınızda bol şans 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wasd1991 tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Sargut-0, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ameliyat belgelerim yok yaklaşık 2 3 yıl önce oldum bu ameliyatı hızlı bi şekilde belge alabileceğim bir yer var mı e nabızda yok çünkü bölge bir belge

Ameliyat sonrasi bu belgelerin size verilmis olmasi gerekiyor diye dusunuyorum. Sizi ameliyat eden doktora veya hastaneye sorup kopyasini alabilirsiniz sanirim... Eger belgeleri alabilirseniz goturursunuz, alamazsaniz sozlu beyan edersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |