Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ipek-Ozaydin Aaa gercekten mi? Sizin baya olmus mulakat tarihiniz. Biz B2 ile giris yaptik ve 90 gun sonra greencard basvurusu yaptik. 25 haziranda biometrics randevusu bugun de mulakatimiz vardi. Eksik evrak istemedi hatta ben fazla fazla evrak hazirlamistim avukatla calistigimiz icin eksik bir nokta kalmasin istedik. Sadece posta ile bilgilendirilceksiniz dendi. Uscis hesabini dakika basi kontrol ediyorum nerdeyse oraya yansiyan birsey yok. Siz hangi statuyle basvurdunuz acaba? Hakkimizda hayirlisi artik yuzduk yuzduk kuuruguna geldik. Siz de bir an once olumlu sonuc alirsiniz umarim.

• @feyzaşener Ben L1 vizesiyle basvurdum. 3 senedir ABD'de yasiyor ve calisiyorum. Maalesef bu isleyis bulundugunuz field office'e gore cok degisiyor benim gordugum kadariyla. Olumlu ya da olumsuz herhangi bir yanit aldigimda bildirecegim. Umarim sizin de bir an once sonuclanir. Zamanimiz oldukca az kaldi :|

• @feyzaşener Bende DV22 yim ve AOS yapacağım . Diploma Copy niz onlarda olduğu halde orjinali mi sizden isteyip aldılar ? O kısmı anlamadım

• @Figen benim diploma olayim biraz karisik universite terk oldugum icin lise diplomam universite arsivinde kaldi. Ben mezun oldugum liseden mezuniyet belgesi aldim. Sonra onu avukatimin tavsiyesiyle Amerikaya uygun denklik belgesi yaptirdim. Memur onun fotokopisini alip bana orijinallerini birakti.

• Merhaba arkadaslar,

Uzun bir bekleyisin sonunda interview mektubumu aldim Agustos ayinin 27 icin. Aklima takilan iki soru vardi.

1. Form i-693. AOS basvurusu yaparken yollamistim sadece korona asisi vuruldugumu guncellemem gerekiyor sanirim
      bunun icin asi kartimin fotokopisini ceksem yeterli olur mu?

2. Birth Certificate. Burada evlendikten sonra turk konsolosluguna evliligimi bildirmistim. Buna bagli olarakta pasaportumu degistirmistim. Yeni
      belgemde soyadim ve medeni durumum degisti.

Elimde, buraya gelirken hazirlattigim birth certificate belgem var asli gibidir yaptirarak ingilizceye tercume ettirmistim. Yeni belge olusturmadan bunu kullansam
      sikinti cikabilir mi? Diger turlu konsolosluga gitmem gerekecek.

Simdiden tesekkur ederim:)

• Bende sonradan corona asisi oldum ama bunu bildirmedim kimse de sormadi. Mulakatta asi kartiniz yaninda olsun yine sorarlarsa gosterirsiniz. Bana hic saglik raporuyla ya da asiyla ilgili soru sorulmadi.
    Elinizdeki belgede guncel evlilik soyadiniz varsa yeniden cikartmaniza gerek yok. Ya da e-devletten de cikti alip onu tercume ettirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzaşener, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba benden baska dv2021 talihlisi olarak aos yapan kimse yok galiba. Bugun aylar sonunda bekledigimiz mulakata girdik usciste. Memur I-485 formundaki sorulari sorup nufus kayit orneklerimizi ve diplomami aldi. kisa bir gorusme oldu. Posta yoluyla bilgilendirileceksiniz dedi ve bitti. Bende herhangi bir sorun olup olmadigini sordum. Su an icin bir sorun yok ama ekstra evrak istenirse size donus yapilacak dendi. Biz de sasirdik tabi. Sanki hemen tebrikler buyrun greencardiniz demelerini bekliyorduk. Bugunlerde mulakata girip boyle sonuclanan var mi acaba? Simdi eve ne yollayacaklar heyecanl bekliyoruz.

tum belgeleri sagladiysaniz sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Herhalde gorevli DV konusunda cok bilgili degildi, o nedenle aninda bilgilendiremedi.

Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hilalozkrl, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaslar,

Uzun bir bekleyisin sonunda interview mektubumu aldim Agustos ayinin 27 icin. Aklima takilan iki soru vardi.

1. Form i-693. AOS basvurusu yaparken yollamistim sadece korona asisi vuruldugumu guncellemem gerekiyor sanirim
      bunun icin asi kartimin fotokopisini ceksem yeterli olur mu?

2. Birth Certificate. Burada evlendikten sonra turk konsolosluguna evliligimi bildirmistim. Buna bagli olarakta pasaportumu degistirmistim. Yeni
      belgemde soyadim ve medeni durumum degisti.

Elimde, buraya gelirken hazirlattigim birth certificate belgem var asli gibidir yaptirarak ingilizceye tercume ettirmistim. Yeni belge olusturmadan bunu kullansam
      sikinti cikabilir mi? Diger turlu konsolosluga gitmem gerekecek.

Simdiden tesekkur ederim:)

Su durumda "birth certificate"inizde guncel soyisminiz yok? Eger yasayabileceginiz gecikme sizin icin cok onemli degilse bu belgeyi goturebilirsiniz, ama daha fazla gecikme yasamak istemiyorsaniz yenisini almanizi tavsiye ederim.

• Arkadaslar herkese merhaba. Ben 2021 talihlisiyim ve uzun bir bekleyis ve muammadan sonra sonunda ben de interview asamasini gectim. Yaklasik 3-4 hafta kadar once interview ve biometrics randevu mektuplari ayni anda geldi. Dun gerceklestirdigim interview da basima neler geldi anlatmak istiyorum, belki baskalarina fikir edinebilir. ABD de 2016 dan beri bulunuyorum. Once F1 olarak giris yaptim ve 2019 ekimden beri H1b sahibiyim. 2010 da da Work and travel programi ile 3.5 ay J1 vizesiyle ABD de bulunmustim.
    Randevum sabah 11 de idi ve Newark, NJ deki ofisteydi. Tam 10:45 te pasaportumu ve appointment mektubumu gosterip kapidan giris yaptim ve 14. kata ciktim. Once ‘Adjustment of Status’ yazan 4 numarali giseye gitmemi soylediler. Gorevliye mektubumu verdim ve bana 16. kata cikip orada beklememi istediler. Siram geldiginde ismimle cagiracaklarini soylediler (O kattaki bekleme salonunun cok kalabaliklasmamasi icin tedbirmis). Yaklasik 1.5 saatlik beklemeden sonra salonda tek ben kaldim ve beni tekrardan 14. kata indirdiler ve aradan 10-15 dk gecince bir memur beni cagirdi ve gorusme odasina gittik. Memur bayan once ayakta dogruyu soyleyecegime dair yemin ettirdi. Gorusme gayet guzel ve rahat gecti. Once pasaport ehliyet ve birth certificate istedi ve daga onceden gonderdigim belgeleri dosyasindan cikarip hepsine teker teker bakti. Yani bir soru soruyordu sonra 2-3 dk boyunca belgelere bakiyordu. Sordugu sorular sunlardi;

1. ABD ye en son ne zaman ve hangi sehirden giris yaptiniz?
    2. Ondan onceki girisinizi ne zaman ve hangi statude yaptiniz? (Bir onceki girisimde statum J1 idi muhtemelen o yuzden sordu)
    3. Nasil geciniyorsunuz? Calisiyormusunuz?
    4. Calisma izniniz var mi? (H1b sahibi oldugumu soyleyip evet dedim calismayla ilgili baska bir soru sormadi herhangi maas, paystub vs istemedi. Ama tabi onundeki dosyada butun belgelerim vardi)
    5. Medical raporunuz var mi? (I-693 u ilk basta gondermemistim avukatim onermedi suresi 6 ay oldugu icin. Bu belgeyi benden RFE olarak istediler ve randevudan 2 hafta once kapali zarf olarak postayla gondermistim. Zaten hemen buldu onundeki dosyadan)
    6. Lise veya universite okudunuz mu?
    7. Hic tutuklandiniz mi? Suc islediniz mi?
    8. ABD ye ilegal bir sekilde hic giris yaptiniz mi?
      En son da biometrics fee receiptimi istedi.
      Yaklasik 15-20 dk surdu. Belki o kadar bile degil. Yanima gerekli gereksiz her turlu supportung document almistim nolur nolmaz diye bakmaya gerek duymadilar bile. Ama siz nolur nolmaz alin tabi yaniniza.

Bana ayin 10 undaki biometrics randevumdan sonra dosyami approve edecegini soyledi ve kartin da 3 hafta icinde postalanacahini soyledi. Normalde biometrics interviewdan once yapiliyor ama su an her sey COVID den dolayi karmakarisik ve bizim gibi DV caselerini fiscal year bitmeden yetistirme derdinden dolayi boyle oldugunu soyledi.
    Umarim cok kafa karistirici anlatmamisimdir. Ve benim durumumda olanlara bir nebze olsun yol gosterici olur diye umuyorum 🙂

• @crazycells Tesekkur ediyorum. Sanirim riske atamayacagim,su zamana kadar cok bekledim zaten. Yine de bir sormak istemistim 🙂

Peki Asi karti icin ne yapmaliyim? I-693 formunu zaten daha onceden yollamistik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hilalozkrl, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Tesekkur ediyorum. Sanirim riske atamayacagim,su zamana kadar cok bekledim zaten. Yine de bir sormak istemistim 🙂

Peki Asi karti icin ne yapmaliyim? I-693 formunu zaten daha onceden yollamistik

Mulakatta yaninizda bulundurmaniz yeterli. Bol sanslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrenj, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaslar herkese merhaba. Ben 2021 talihlisiyim ve uzun bir bekleyis ve muammadan sonra sonunda ben de interview asamasini gectim. Yaklasik 3-4 hafta kadar once interview ve biometrics randevu mektuplari ayni anda geldi. Dun gerceklestirdigim interview da basima neler geldi anlatmak istiyorum, belki baskalarina fikir edinebilir. ABD de 2016 dan beri bulunuyorum. Once F1 olarak giris yaptim ve 2019 ekimden beri H1b sahibiyim. 2010 da da Work and travel programi ile 3.5 ay J1 vizesiyle ABD de bulunmustim.
    Randevum sabah 11 de idi ve Newark, NJ deki ofisteydi. Tam 10:45 te pasaportumu ve appointment mektubumu gosterip kapidan giris yaptim ve 14. kata ciktim. Once ‘Adjustment of Status’ yazan 4 numarali giseye gitmemi soylediler. Gorevliye mektubumu verdim ve bana 16. kata cikip orada beklememi istediler. Siram geldiginde ismimle cagiracaklarini soylediler (O kattaki bekleme salonunun cok kalabaliklasmamasi icin tedbirmis). Yaklasik 1.5 saatlik beklemeden sonra salonda tek ben kaldim ve beni tekrardan 14. kata indirdiler ve aradan 10-15 dk gecince bir memur beni cagirdi ve gorusme odasina gittik. Memur bayan once ayakta dogruyu soyleyecegime dair yemin ettirdi. Gorusme gayet guzel ve rahat gecti. Once pasaport ehliyet ve birth certificate istedi ve daga onceden gonderdigim belgeleri dosyasindan cikarip hepsine teker teker bakti. Yani bir soru soruyordu sonra 2-3 dk boyunca belgelere bakiyordu. Sordugu sorular sunlardi;

1. ABD ye en son ne zaman ve hangi sehirden giris yaptiniz?
    2. Ondan onceki girisinizi ne zaman ve hangi statude yaptiniz? (Bir onceki girisimde statum J1 idi muhtemelen o yuzden sordu)
    3. Nasil geciniyorsunuz? Calisiyormusunuz?
    4. Calisma izniniz var mi? (H1b sahibi oldugumu soyleyip evet dedim calismayla ilgili baska bir soru sormadi herhangi maas, paystub vs istemedi. Ama tabi onundeki dosyada butun belgelerim vardi)
    5. Medical raporunuz var mi? (I-693 u ilk basta gondermemistim avukatim onermedi suresi 6 ay oldugu icin. Bu belgeyi benden RFE olarak istediler ve randevudan 2 hafta once kapali zarf olarak postayla gondermistim. Zaten hemen buldu onundeki dosyadan)
    6. Lise veya universite okudunuz mu?
    7. Hic tutuklandiniz mi? Suc islediniz mi?
    8. ABD ye ilegal bir sekilde hic giris yaptiniz mi?
      En son da biometrics fee receiptimi istedi.
      Yaklasik 15-20 dk surdu. Belki o kadar bile degil. Yanima gerekli gereksiz her turlu supportung document almistim nolur nolmaz diye bakmaya gerek duymadilar bile. Ama siz nolur nolmaz alin tabi yaniniza.

Bana ayin 10 undaki biometrics randevumdan sonra dosyami approve edecegini soyledi ve kartin da 3 hafta icinde postalanacahini soyledi. Normalde biometrics interviewdan once yapiliyor ama su an her sey COVID den dolayi karmakarisik ve bizim gibi DV caselerini fiscal year bitmeden yetistirme derdinden dolayi boyle oldugunu soyledi.
    Umarim cok kafa karistirici anlatmamisimdir. Ve benim durumumda olanlara bir nebze olsun yol gosterici olur diye umuyorum 🙂

oncelikle elinize saglik...

hayirli olsun, tebrikler 🙂 darisi zamanlama problemi yasayan diger DV-AOS'cilerin basina...

• @crazycells Tesekkur edıyorum tekrardan 🙂

• Merhabalar, kendi yasadigim AOS-2021 sureci ile ilgili kisa bilgi vermek istiyorum. Suana kadar AOS'a basvuranlar oldugunu gordum ancak onay alan gormedim. Dosyam 10 agustos itibari ile onaylanmis gozukuyor. 7 Agustos 2020 tarihinde B2 vizesi ile Amerikaya giris yapmistim. 6 aylik bitime cok az bir zaman kala AOS yapmaya karar verdik ve bir avukat vasitasiyla esim ile birlikte statu degisikligi isteginde bulunduk. Surecle ilgili tarihleri imzadan gorebilirsiniz. Kendimce onemli olan su detayi anlatayim. 2 Haziran 2021 tarihinde gorusmeye girdik ve gorusme cok kisa ve oldukca rahat gecti. Yoneltilen sorular: isimler, meslekler, dogum tarihleri, evlilik tarihleri ve formlarin sonunda bulunan guvenlik sorularindan sadece birkaci. Toplam gorusme suresi bu sorular dahil 15 dakika surmemis olabilir. Gorusme New JERSEY Newark ofisindeydi. Gorusme sonunda gorevli memur dosyayi hemen onaylayamayacagini, belgelerin tam oldugundan emin olmak istedigini ve odemelerin yapilip yapilmadigini sormasi gerektigini soyledi (Gorusme sirasinda odemeleri yaptigimiza dair makbuzlari vermemize ragmen). Sonrasinda 2 hafta icerisinde sonucu USCIS takip sisteminden sonucu gorebilecegimizi soyledi. Ama yaklasik 9 haftalik sabirsiz bekleyisin sonunda sistem uzerinden "Interview must be reviewed" ibaresinin yerini "New Card Is Being Produced" ibaresini aldigini gorduk ve rahat bir nefes aldik. Kendi surecim bu sekilde gerceklesti. Darisi tum onay bekleyenlerin ve bekleceklerin basina 🙂

• ⭐⭐⭐

@mmeminb Sürecinizi mutlu sonla bitirmiş olmanızdan ötürü tebrikler. Yeni hayatınızda size ve ailenize mutluluklar dilerim. ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mmeminb tebrik ederim. size ve ailenize abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum..

• merhaba @crazycells , turist vizesi sahibi dv2021 talihsizi aos yapmak için yarın abdye gitmeyi denese ve ülkeye girebildi diyelim. 2 hafta da beklemiş olsa ve ağustos sonu i485 doldursa, teoride ve pratikte mülakatın 30 eylül öncesine yetişmesi şansı nedir sizce? uscis'in reddetme ihtimalinin farkındayım.

• DV2021 ile AOS yapab arkadaslar icin yaziyorum, bugun benim ve oglumun statusu “new card is being produced” oldu sonunda. Nedense esimin durumunda henuz bir degisiklik yok ama 1-2 gun beklemeyi planliyorum sorgulamak icin. En son senator’e mektup yazmistim onun mu etkisi oldu yoksa zaten olacagi mi vardi bilemiyorum ama sanirim artik gercekten yolun sonuna geliyoruz. Darisi iyi haber bekleyen diger arkadaslara.

• ASC randevusundan sonra dosya numarama baktigimda 485 icin ''case ready to be scheduled for an interview'' yazarken EAD ve AP icin halen ''case received'' yaziyor. Sizce EAD&AP yi es gecip direkt GC randevusu mu verecekler demek oluyor bu?
    Baskalarinin EAD&AP durumu icin, gordugum kadariyla, bu asamada ''card being produced'' yaziyor.. Dusuncelerinizi paylasabilirseniz sevinirim 🙂

• @mmeminb tebrik ederim. B2 ile Aos yapan bizim gibi bir aileyi ilk defa okuyorum bu forumda. Hayirlisi olsun. Mulakatimiz harfiyen ayni gecmis ama bizim gorustugumuz memur ne fee makbuzunu sordu ne de makbuzu istedi. Bende hatirlatmayi unuttum o sormayinca. Bizim gibi B2 den greencard alan dosya gormedikleri icin mulakatta kesin konusmuyorlar anlasilan. Bizim Mulakatimiz Philadelphia’da oldu. Memur Bize de eksik evrak ya da istenecek extra bir evrak olursa size bildirilecek deyip sonlandirdi mulakati. Benim aklina takilan 30 Eylule kadar sonuclanmazsa herhangi bir mektup ya da uscis sayfasinda bir degisiklik olmazsa greencard alamaz miyiz? @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |