Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Sn @Fouray maalesef size katılamayacağım. Türk ehliyetinin yenisi de eski de geçerli. Siz ehliyet için başvurduğunuzda uluslararası geçerliliği olan bir ehliyetiniz varsa kurs alma zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. İsterseniz DMV nin resmi sitesinden bunu kontrol edebilirsiniz. Biz DMV ye gittiğimizde bizden ehliyetlerimiz istediler. Ayrıca araba kiralarken ehliyetinize bakıyorlar. Tüm ülkelerin ehliyetinin resmi olan bir kitapçık var ellerinde. Bu kitapçığa bakarak size araba kiralıyorlar. Aksi olsaydı oraya giden Türk turistler geçersiz ehliyetle nasıl araba kiralayabilirlerdi. Eski yeni ehliyetlerde şöyle bir karmaşa oluyor. NJ de oturan başka bir arkadaşım bundan 5 sene önce ehliyetini alırken ehliyetinin kitaptaki ile aynı formatta olmadığını söylemişler. Arkadaşım gitmeden önce ehliyetini yenilemişti. Ama NJ de adamların elinde eski ehliyet formatı varmış. Şu anda o katalog belki yenilenmiştir bilmiyorum. Dolayısıyla tüm süreci baştan yaşamıştı.
    Galiba turist vizesi ifadesinde tam anlaşamıyoruz. Kaçak olan bile aldı demek turist vizesi ile alabilir anlamına gelmiyor. Örneğin ABD de kaçak iseniz öğrenim görebilirsiniz ama turist vizesi ile öğrenim göremezsiniz. Turist vizesi ile gelip statü değiştiren kişiler veya statü değiştirmeyi bekleyen kişiler için farklı uygulamalar söz konusu olabilir.
    Nihayetinde çok önemli bir ayrıntı değil turist vizesi ile ehliyet almak. Bu konuya ehliyet alma sürecinde bir hayli sıkıntı yaşamış biri olarak dahil oldum. Ama bilgi paylaşmak yine güzel. Verdiğim bilgilerin yanlış olduğunu düşünmüyorum. Turist vizesi ile ehliyet alanlar şayet varsa bence onların durumları konusunda biraz daha ayrıntılı araştırma yapılabilir. Çok istisnai durumlarda alabiliyor olabilirler. Son olarak o 6 puan dediğiniz konu meşhur bir avukatın youtube videosunda da geçiyor. Sanki 6 points of ID ile biraz karıştırılıyor gibi. Eğer 6 puan denen olay oysa (aşağıda yazdığım) o çok farklı bir konu. Onu da başka bir seferde açıklarım.
    -6 Points of ID
    -Proof of address
    -Your learner’s permit (proof of successful road test)
    -$6 (credit, debit card, cash, check, or money order payable to NJMVC)

Selamlar,

• Eski Turk ehliyetlerinde expiration date yoktu. Yenilerinde var mi bilmiyorum. Expiration date olmadigi icin eski Turk ehliyeti ile ABD'de sorun yasayanlar oldugunu duymustum.

Bu arada, ek bilgi olaraktan, Italya yeni Turk ehliyetini kabul etmiyor. Ama eskisini kabul ediyor. Ilginc bir durum 🙂

• turist vizesiyle dv vizesini karıştırmak veya karşılaştırmak çok yanlış olur.turist iseniz geçicisinizdir her turiste git ehliyet al araba kullanmak istiyorsan yoksa para cezası veririm,hapse atarım denir mi?siz turkiyeye gelen turistlere boyle birşey dendiğini gordunuz mu yada yurtdısına tatıle gıden turklere.

dv vizesinde oraya yasamak çalışmak yerleşmek ve vatandaslık var. yerlestıgınız eyalet herseyı dıyebılır,isteyebilir.kanundur uymakla yukumlusunuz.

gidiceğiniz eyaleti doğru seçmeniz lazım gocmen olarak. gocmen koruma yasasının olduğu 13 eyaletten birini seçmek mantıklı olabılır ilk yerleşimde.iş,iklim,okul,sağlık en onemlileri tabiki
    yerlesmeden once gideceğiniz eyaletin motorlu tasıtlar burosunun internet sitesine girip ehliyet alma şartları nelerdir bir bakmak gerekir.

• ⭐⭐⭐

@jinglebells Konudan bagimsiz olarak acaba göçmen koruma yasası bulunan 13 eyaleti paylaşabilir misiniz?

• tabiki ben daha once listeyı bulmustum arıyorum şuan bulunca paylaşıcam.@Sono

• @arnblt, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Sn @Fouray maalesef size katılamayacağım. Türk ehliyetinin yenisi de eski de geçerli. Siz ehliyet için başvurduğunuzda uluslararası geçerliliği olan bir ehliyetiniz varsa kurs alma zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. İsterseniz DMV nin resmi sitesinden bunu kontrol edebilirsiniz. Biz DMV ye gittiğimizde bizden ehliyetlerimiz istediler. Ayrıca araba kiralarken ehliyetinize bakıyorlar. Tüm ülkelerin ehliyetinin resmi olan bir kitapçık var ellerinde. Bu kitapçığa bakarak size araba kiralıyorlar. Aksi olsaydı oraya giden Türk turistler geçersiz ehliyetle nasıl araba kiralayabilirlerdi. Eski yeni ehliyetlerde şöyle bir karmaşa oluyor. NJ de oturan başka bir arkadaşım bundan 5 sene önce ehliyetini alırken ehliyetinin kitaptaki ile aynı formatta olmadığını söylemişler. Arkadaşım gitmeden önce ehliyetini yenilemişti. Ama NJ de adamların elinde eski ehliyet formatı varmış. Şu anda o katalog belki yenilenmiştir bilmiyorum. Dolayısıyla tüm süreci baştan yaşamıştı.
    Galiba turist vizesi ifadesinde tam anlaşamıyoruz. Kaçak olan bile aldı demek turist vizesi ile alabilir anlamına gelmiyor. Örneğin ABD de kaçak iseniz öğrenim görebilirsiniz ama turist vizesi ile öğrenim göremezsiniz. Turist vizesi ile gelip statü değiştiren kişiler veya statü değiştirmeyi bekleyen kişiler için farklı uygulamalar söz konusu olabilir.
    Nihayetinde çok önemli bir ayrıntı değil turist vizesi ile ehliyet almak. Bu konuya ehliyet alma sürecinde bir hayli sıkıntı yaşamış biri olarak dahil oldum. Ama bilgi paylaşmak yine güzel. Verdiğim bilgilerin yanlış olduğunu düşünmüyorum. Turist vizesi ile ehliyet alanlar şayet varsa bence onların durumları konusunda biraz daha ayrıntılı araştırma yapılabilir. Çok istisnai durumlarda alabiliyor olabilirler. Son olarak o 6 puan dediğiniz konu meşhur bir avukatın youtube videosunda da geçiyor. Sanki 6 points of ID ile biraz karıştırılıyor gibi. Eğer 6 puan denen olay oysa (aşağıda yazdığım) o çok farklı bir konu. Onu da başka bir seferde açıklarım.
    -6 Points of ID
    -Proof of address
    -Your learner’s permit (proof of successful road test)
    -$6 (credit, debit card, cash, check, or money order payable to NJMVC)

Selamlar,

Yanlış anlamayın lütfen size yanlış bilgi veriyorsunuz demiyorum. Sadece bazı durumlarda inisiyatif uygulanabiliyor ama bu bütün eyaletlerde olmaz. Gelecekler için doğru bilgi olması açısından söyledim ehliyet olayını. Bu arada benim düşüncelerimde değil bunlar bizzat resmi kaynaklardan aldığım bilgiler. Bu LİNK egm nin paylaştığı resmi yazıdır ve dış işleri bakanlığından alınmıştır. Linkte alfabetik sıra var ve abd listede yok. Burada maalesef ülkemizin halkına yaptığı küçük bir yanıltmaca var. Ehliyetlerimiz artık uluslarası olacak dediler ama sadece 84 ülkede geçerli. Buna abd dahil değil. Ama TURİNG kuruluşuna ehliyetinizi götürüp üstüne yaklaşık 2bin tl de para ödeyince uluslararası sürücü belgemizi alabiliyoruz. 🙂 Bu belgedeki numarayı abd polisi sistemde görüyor. Ama yeni ehliyetteki numaraları göremiyor. Araç kiralama şirketleri de işe ticari baktıkları için böyle bir istisna yapıyorlar. Ama araç kiraladığınızda cezai durumlarda kredi kartınıza yansıtılır. Keşke tanıdık bir polise denk gelip bu durumu sorma şansınız olsa, sistemden yeni ehliyetinizi tarattığında herhangi bir bilgiye ulaşamayacağını size söylerdi. Zaten dediğim gibi dış işleri bakanlığımız bile bilgileri abd ile paylaşmıyoruz diyor.

• ⭐⭐

Sn @Fouray yok yanlış anlamadım sıkıntı yok. Fikir paylaşımı güzel bir şey. Benim itirazım turist vizesi ile ehliyet ve Türk ehliyetinin geçerliliği ile ilgili idi.
    Zaten Geçerlilik kelimesi çok anlama geliyor bu durumlarda. Örneğin Virginia da Türk Ehliyeti dahil bütün ehliyetler geçerlidir. Ama bazı ülkelerin ehliyeti var ki Almanya gibi bu ülkelerin ehliyetine sahip olanlar sınava bile girmiyorlar. Bu durumda hangisi geçerli bir ehliyet oluyor. Onların ki daha geçerli 🙂 mi diyeceğiz.
    Başka bir örnek. Washington'a çok yakın bir konumda olduğumuz için Büyükelçilikte çalışan arkadaşlar var. Onlar Türk ehliyetini görev süreleri boyunca kullanıyorlar ve ehliyete başvurma hakları bile yok. Ayrıca göçmenliği koruma yasası neden turistler için bir yasa çıkarsın onu pek anlamadım.
    Selamlar

• @ayktsglm, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Merhaba Arizona Phoenix için ehliyet şartlarını yazmak istedim. Öncelikle türk ehliyeti geçerli değil. Direksiyon ve yazlı sınava girmek gerekiyor. Malesef türkçe seçenek yol sınavda bazı eyaletlerde varmış.

-Direksiyon sınavı için 10$ ödüyorsunuz ve sınavı çok basit.park yaptırılıyor birde cadde ve okul olan sokakta tur attırıyorlar ileri gerii sürdüyor flan ehliyeti olan çok kolay yapar.

Sonra bir kağıt veriyor ehliyet yerine geçen ID kart gelene kadar kullanabiliyorsunuz. Bu arada sınava giderken sigortası olan bir araba ile gitmeniz gerekiyor. Yazılı sınav ile direksiyon aynı gün olmayabiliyor benim bir gün sonraydı. Hocaların müsaitliğine bağlıymış aynı gün girende varmış.Ayrıca randevusuz almıyorlar. Tel (602) 255 00 72
    Umarım işinize yarayan bilgiler olur.

Hocam sınava sigortası olan bir araba ile gitmemiz gerektiğini söylemişsiniz.

Bu kendi aracımız mı olacak; ya da kiralık ve sigortalı (varsa eğer) araçlar da oluyor mu?

Eğer kendi aracımız olacaksa, ehliyet almadan araba sahibi olunabiliyor mu? Ya da şöyle diyelim; ehliyet sınavına girebilmek için arabayı aldık (ehliyetsiz), yolda polis çevirse nasıl olacak?

• ⭐⭐

Kendi aracınız olmasına gerek yok. Sizin üzerinize sigortalı olması lazım. Araba kiraladığınız yer bunu yapıyor.

• @arnblt, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Sn @Fouray yok yanlış anlamadım sıkıntı yok. Fikir paylaşımı güzel bir şey. Benim itirazım turist vizesi ile ehliyet ve Türk ehliyetinin geçerliliği ile ilgili idi.
    Zaten Geçerlilik kelimesi çok anlama geliyor bu durumlarda. Örneğin Virginia da Türk Ehliyeti dahil bütün ehliyetler geçerlidir. Ama bazı ülkelerin ehliyeti var ki Almanya gibi bu ülkelerin ehliyetine sahip olanlar sınava bile girmiyorlar. Bu durumda hangisi geçerli bir ehliyet oluyor. Onların ki daha geçerli 🙂 mi diyeceğiz.
    Başka bir örnek. Washington'a çok yakın bir konumda olduğumuz için Büyükelçilikte çalışan arkadaşlar var. Onlar Türk ehliyetini görev süreleri boyunca kullanıyorlar ve ehliyete başvurma hakları bile yok. Ayrıca göçmenliği koruma yasası neden turistler için bir yasa çıkarsın onu pek anlamadım.
    Selamlar

Göçmenleri koruma yasası turistleri korumuyor normalde. Turist vizesinden kastım aslında yasal şekilde ülkeye girmiş kişi. Vize süresi dolup bu yasadan faydalanabiliyor. Malum artık insanlar yasal herhangi bir vize ile gelip sonra çıkış yapmıyor. Böylece kaçak olmamış oluyorlar. Abd kaçak kelimesini yalnızca ülkeye vizesi olmadan girenlere söylüyor. Böylece yasal girip sonradan vizesi bitenler bu göçmenleri koruma yasasından faydalanıp çeşitli hakları elde ediyorlar. Kısacası 13 eyalet bana vergini verdiğin sürece benim kurallarıma göre burada yaşayabilirsin diyor. 🙂

Ehliyette dediğim gibi Türk hükümetinin bize çıkarttığı zorluk. Şöyle düşünün; abd trafik polisi bilgisayarına bizim tc numaramızı taratsa bir bilgiye ulaşabilir mi? Hayır. Ama pasapot no taratsa evet bilgiye ulaşır. Buda tam böyle birşey. Bizim ehliyetlerimizin üzerindeki numaralar abd de geçerli değil. Ama Turing'den alınan uluslararası sürücü belgesinin üzerindeki numara geçerli. Fakat tıpkı sizin söylediğiniz gibi bazı eyaletlerde ve araç kiralamalarda geçerli. İnisiyatif kullanıyorlar bir nevi. Ama bu birazda kumar oynamak gibi, o yüzden bilgilendirme amaçlı söyledim. İşini garantiye almak isteyenler bu belgeyi Türkiyeden alırsa kesin geçerli oluyor.

• Merhaba , California San Diego'da geçen geçen hafta yazılı test sınavı ve sürüş sınavlarını geçtim güncel bilgi olarak eklemek isterim ,

DMW ye gittiğimde parmak izi , göz testi ve fotoğraf işlerini hallettikten sonra test bölümüne geçtim . Bilgisayarların olduğu test bölümündeki pencerede sınavı Türkçe almak istediğimi belirttiğimde bilgisayarlarda Türkçe test olmadığı için Yazılı Test Sınavı çıkardılar ve onları verdiler . Sınav genel trafik kuralları ve Trafik işaretleri olarak iki ayrı parça olarak verdiler . İnternetteki benzer sorulara çalışarak ve birazda kurallara göz gezdirerek geçebilirsiniz . Ben ilk denememde 7 yanlış yapınca( kabul edilebilir yanlış sayısı 6 ) , bir daha ne zaman alabilirim diye sordum ve hemen şimdi bir tane daha vereceğim cevabının ardından ikinci testimi alıp 4 yanlış ile geçtim.

Sonrasında eve gelip sürüş testi randevusu almak istediğimde 1 ay sonraya ancak alırsınız diyen youtube videolarının aksine hemen aynı güne boşluk olduğunu gördüm ve randevuyu aldım . Test sınav sonrasında verilen kağıt ile ilgili vezneye gittim Sınava gireceğim aracın sigortasını ve ruhsatını istediler. Bu sigorta ve ruhsat beni sınava getiren tanıdığımın adınaydı yani şahsıma trafik sigortası yaptırmadım. Ardından asya kökenli kendini ülkeye adamış ve inanmış bir gözlemciyle trafiğe çıktım 15 dk şehir turu ardından kalıverdim yorumlardan bakınca çıtırdan meşhur olduğunu gördüm kendisinin 🙂 .Sonrasında Dmw Sitesinden hemen bir başka randevu yakalamak için sürekli siteyi kontrol ettim ve 2 gün sonrasına randevumu aldım . Tekrar girdiğim sürüş testinden bu sefer 5 dakikalık tur ardından geçtim .

• @Gencovaista haahah adanmış ve inanmış bir asian-american gerçekten böyle pozitif hikayelere ihtiyacımız var

• @ICu ben kuzenimin araci ile girdim. kiralik araclarda zaten sigorta soforun uzerine yapiliyor turk ehliyetine onun disinda eger tanidik kimse yoksa kendi aracinizi alabilirsiniz ehliyet sart degil arac aliminda ama sigortayi turk ehliyeti uzerine yaptirmaniz gerekecek pahali olabilir her firma yapmiyor. o sekilde gidebilirsiniz. 3 secenekten hangisi uygunsa o sekilde islem yapin. ama amerikada nerde olursaniz olun sigortasiz arac kullanmayin.

• Iyi gunler. son birkac gundur New Jersey'de ehliyet islerini halletmek icin cabaliyorum ama sanirim isler pek ic acici degil burada. Bugun Rahway'deki DMV ofisine gittim sabahtan ve siraya girdim dokumanlarimi bildirmek icin ama new jersey'de bu islem icin artik appointment gerekiyormus. Olay baya da sancili aslinda. Ilk once dokuman onayi icin "Permit" appointment'i almak gerekiyor. Sitede bunun icin gun bile yok. 50 kere giristen sonra bir bucuk ay sonraya 30 eylul'e randevu bulabildim.

ondan sonra knowledge test'e girmem gerekiyor ehliyet icin onun icin de en yakin randevu 20 Ekim'e gosteriyor simdilik. yani bu gunden iki ay sonrasina demek.

Burda da ehliyet olmadan yasamak imkansiz. Ev bakmamiz gerekiyor, gelecek hafta da calismaya baslama ihtimalim var ve meslegim insaat uzerine oldugu icin kesin araba kullanabiliyor olmam lazim. Nasil yapacagimizi bilmiyoruz.

New Jersey icin bu prosedur hakkida bilgisi olan var mi?

Benim internetten arastirdigim kadari ile immigrant statusunde iken Turk ehliyetimiz ile gecici bir sureligine bile araba kullanamiyoruz new jersey'de. bu dogru mudur? Benim hem turk hem de Birlesik Arap Emirlikleri ehliyetim var ve ikisi de ingilizce, ama bir isime yaramiyor sanirim.

peki bu insanlar aylarca araba kullanamadan burda nasil yasiyorlar:)

bilgisi olan varsa, ozellikler bu covid surecinde, her turlu bilgi cok yardimci olacaktir.

• Bu ileti silindi!

• @Fouray Ben daha önce yoğun pazar araştırması ve distribütörlük anlaşması için gelmiş olduğum Michigan Detroit'ten B1/B2 vizesi ile ehliyet almıştım...
    O bahsettiğiniz Turing ehliyetini de her ihtimale karşı dünya para vererek çıkartmıştım...
    Ne mi oldu? O TURING adlı kuruluşun hiç bir değeri bulunmayan uluslararası ehliyet olarak lanse ettiği evrakları kimse kaale bile almadı.Ne olduğunu bilen bile çıkmadı.
    TR'den resmi makamlar tarafından verilen T.C.Ehliyeti haricinde SRC ehliyetlerini bile hiç bir kurum ne tanıyor ne de kabul ediyor...
    Bilgilerinize,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eire @u_akcay Link eklerken hata veriyor ondan google bu şekilde yazarmısınız
    stilt how-long-can-you-drive-with-a-foreign-license-in-the-u-s

google arattırırsınız çıkıyor
    newjerseytrafficlawcenter info-guide/international-drivers-licenses/

Türkiyeden olduğu için link olarak hata veriyor

Aşağıdaki ilk sitenin ilk cümlesi eyalet dışından herhangi bir ehliyetiniz varsa 60 gün içinde değiştirmelisiniz. Diğer eyaletler içinde alttan ikinci siteden eyaletlerine baksınlar

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

New York'ta suresi gecmis New York ehliyetinizi degistirmek icin 2 yiliniz var. Eger 2 yil icinde ehliyetinizi degistirmezseniz surece tekrar baslayip yeni bir ehliyet almaniz gerekiyor.

Ehliyeti degistirmek icin tek yapmaniz gereken eski ehliyet ile bir DMV ofise gitmek.
    Ofise gittiginizde bir form dolduracaksiniz ve siranin size gelmesini bekleyeceksiniz.
    Sira size gelince, yeni bir fotograf isteyip istemediginizi soracaklar.
    Eger yeni bir fotograf isterseniz hemen orada cekip size yeni fotografi gosterecekler.
    Ayrica duvardaki bir sira harfi okutup anlik goz testi de uygulayacaklar 🙂
    Bu testlerden sonra yaklasik $85'lik ucret odeyeceksiniz (kredi karti, nakit, cek kabul ediliyor) ve gecici ehliyetinizi alacaksiniz.
    Daha sonra yeni kartinizi posta adresinize gonderecekler.
    Sanirim sadece yenileme yapip, yeni fotograf istemezseniz ucreti yaklasik ~$65.

Merhaba. Ehliyeti yenilediğimizde daha önceden başka bir yerden çektirdiğiniz fotoğrafı onlara verip ehliyetimizde kullanabiliyor muyuz? (California için de soruyorum.)

• @blaxseed, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Bugün (girişten sonraki 17. gün, forum rekoru olabilir mi? 😄 ) Pennsylvania ehliyetimi aldım.Pennsylvania ehliyeti hakkında hiç bilgi verilmemiş bir şeyler karalıyım dedim.

Öncelikle dmv sitesinden anladığım kadarıyla bu eyalete taşınanlar yabancı ehliyetlerini 60 güne kadar kullanabilir turistler ise 1 yıla kadar.

Bu eyalette buranın ehliyeti olmadan araba alamazsınız.Aslında eğer bu eyaletin Photo ID'sini aldıysanız araba alabilirsiniz ancak ehliyet olmadan sigorta yaptıramayacağınız için aldığınız arabayı süremezsiniz.Türk ehliyetine sigorta yapıyorlar mı bilmiyorum, araba galerisinde bize böyle söylendi.

Başvuru ve sınavlara gelelim;

Pennsylvania'da ehliyet almak için dmv sitesinden başvuru formunun çıktısını alıp bir sağlık merkezine gidip sağlık kontrolü olmalısınız.Kontrolde el, ayak ve kafanızı istenilen doğrultuda normal bir insan gibi hareket ettirip ettiremediğinize bakılıyor(elimi it, çek, kafanı sağa-sola çevir gibi), doktor steteskop ile ciğerlerinizi dinliyor , birkaç basit soru sorup ardından formu imzalayıp size geri veriyor.Benim gittiğim yerde ücret $45'dı.

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra yine siteden bize en yakın dmv ofisini bulup gidiyoruz.
    2 adet adres kanıtı isteniyor ben banka kartımın geldiği kağıdı ve SSN'imin geldiği kağıdı götürdüm kabul edildi.Göz testi benim gittiğim yerde makinede yapılıyordu makineye bakıp ekranda gördüğünüz sayıları söylemeniz isteniyor benim bir gözümde 0.50 diğer gözümde 0.75 astigmat var lens yada gözlük kullanmıyorum çok hafif zorlandım göz testinde 0'a 3-4 kere 9 dedim adam her seferinde bir daha oku dedi en son dedim 0 mı o görevli evet dedi böylece hiçbir kısıtlama olmadan geçtim.

Her şeyimiz tamamsa bilgi sınavına hemen orada giriyoruz sınav aşırı basit 18 sorudan 15 doğru yapmanız isteniyor (15 doğru 0 yanlış 1 boş ile geçtim 😁 ), türkçe dil seçeneği yok.Ben sınava dmvnin resmi mobil uygulamasından çalışmıştım uygulamada bile sorular genelde aynı çıkıyordu sınavda da aynı çıktı eğer ingilizceniz çok kötüyse mobil uygulamadaki soruları ezberleyip gidebilirsiniz.Geçince parayı ödüyorsunuz ben debit kartla ödedim hemen learner's permitiniz veriliyor.

Learner's permitinizdeki bilgileri kullanarak dmv sitesinden yada dmvyi arayarak direksiyon sınavı randevusu alıyorsunuz, siteyi her sabah kontrol edin her sabah yeni bir gün için (o günden 3-4 gün sonrası) kontenjanlar açılıyor, akşam bakarsanız eğer en erken Ekim, Kasım yada Ocak'a randevu alabileceğinizi görüp küfür edebilirsiniz.(bana öyle olmuştu)

Direksiyon sınavında araç için ben dmv nin hemen karşısında bu iş için bekleyen insanlardan biriyle anlaştım sınavdan hemen önce $50 verdim, sınav güzergahında bir tur attım 2 kerede paralel park yaptım o kadar.(TR ehliyetim var)Bu arada şunu söylemeliyim learner's permit sahiplerinin araç kullanırken ve direksiyon sınavına girerken yanında 21 yaş üstü PA ehliyetli birinin olması gerekiyor ancak yabancı bir ülke ehliyeti ve uluslararası sürücü belgeniz varsa(bu belge olmazsa olmaz özellikle sordum) sınava girerken yanınızda kimsenin olmasına gerek yok.Sınavın nasıl olduğunu anlatmıyorum sadece şunu bilin AŞIRI basit.

Sınava girdiğim yerde çekilmiş bir pratik

.Evet her şey aynı ne görüyorsanız o.

Sınavı geçtikten sonra dmvde fotoğrafım çekilip gerçek ehliyetim hemen basıldı.Bütün işlemler yaklaşık sınav dahil 40 dk sürdü.

Ehliyet ücretleri:Benim elimde henüz greencardım olmadığı için pasaporttaki mührün süresi kadar yani 1 yıllık alabildim $19.5 ödedim max 4 yıllık alınabiliyor onun da toplam ücreti $35.5.
    (sağlık muayenesi hariç)

Umarım bu eyalete taşınacak olanlara faydalı olur bol şans 🙂

Ehliyet fotoğrafını illa orada mı çektirmek gerekiyor? Önceden çektirip oraya görürsek önceden çektirdiğimiz fotoğrafı kullanabiliyor muyuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |