Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Stiff

inş. eder hocam 😁 parayı ancak bu sekilde zar zor bulabildim..zaten kime para sorsak herkesin bir bahanesi var etrafımızdaki..😁

• Merhaba;
    Amerikada Green Kart alacağımı belirttiğim tanığımın adresini artık kullanmayacağım öğrendim, adres konusunu nasıl çözeceğim..?

• @ALS merhaba, mülakatta adres değiştirebilirsiniz. eğer yeni bir adres bulamıyorsanız Turquoise Horizon adres hizmeti veriyor, kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

• Herkese merhaba; ben ds260 da verdigim adresimi saglik raporu adresine de yazacagim ve adres Newyork da . Mulakatta ise bir arkadasim Texas daki sirketine (sirket resmi olarak var ama sanal bir ofis) is daveti yazacak ( eyaletler arasi saha satis sorumlusu olarak) sizce mulakatta adres ve is farkli eyalet olursa sorun olabilr mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

AIS Kaydı'nda Önemli Değişiklik

mülakat sonrası pasaport teslimi icin yapılan AIS Kaydı işleminde bugün önemli bir değişiklik oldu.

Sayın Vize Başvuru Sahibi,
    30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren vize ile ilgili belgelerin iade seçenekleri değişmiştir. Vize başvuru sahipleri, tercih ettikleri belge iade seçeneğini seçmek için konsolosluk görüşme randevularına katılmadan önce vize randevu hizmeti web sitesini https://ais.usvisa-info.com ziyaret etmelidir.
    Mevcut seçenekler arasında, iki hizmet noktasından ücretsiz olarak belge alınması yer alır. Başvuru sahipleri ayrıca, ek hizmet noktalarında belge alımı ve belgelerin bir ev veya iş adresine kurye ile teslimi dahil olmak üzere, premium, ücreti kullanıcı tarafından ödenen belge iade hizmetlerini seçme seçeneğine sahiptir.
    Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    CSRA Vize Bilgi Hizmetleri Ekibi

daha önce ptt şubesinden teslim alinabilinen pasaportlar, şimdi iki farklı seçenekle de premium hizmet alinarak ucretli teslim alınabilecek.

1- Bedava 2 ptt subesi (İstanbul ve Ankara)
    2- 51 TL ucretli istediginiz subeden teslim alma
    3- 60TL x pasaport sayisi ucret verirseniz eve teslimat

mülakat almis ve hali hazırda AIS kaydı yapmış herkesin bu işlemi siteden yapması gerekmektedir.

https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/ais_ptt_adres_degistirme.pdf

• ⭐⭐⭐

@kratos, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba; ben ds260 da verdigim adresimi saglik raporu adresine de yazacagim ve adres Newyork da . Mulakatta ise bir arkadasim Texas daki sirketine (sirket resmi olarak var ama sanal bir ofis) is daveti yazacak ( eyaletler arasi saha satis sorumlusu olarak) sizce mulakatta adres ve is farkli eyalet olursa sorun olabilr mi?

adres farkliligini sorarlarsa remote calisacagim diye cevap verirseniz sorun olmayacaktir.

• @keysnambır cevap icin cok tesekkur ederim. Bilginize saglik. 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arne-Saknussemm, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar selam. Mülakat için gerekli belgelerde forumda üniversite öğrencileri için şöyle bi öneri yazılmış: "Eğer halen üniversite öğrencisi iseniz ve lise diplomanız yok ise e-devletten mezuniyet belgesi mutlaka alın, alamıyorsanız üniversiteden öğrenci belgesi ve notlarınızı olduğu bir belge ve varsa öğrenci kimlik kartınızı mutlaka yanınıza alın." Sorum şu; ben hala üniversite öğrencisiyim. Öğrenci belgesi ve transkripti okulun öğrenci işlerinden mi almalıyım? Öğrenci işlerinde vurulan mühür önemli mi yoksa bu belgeleri e-devletten alsam da olur mu?

Okuldan ogrenci belgesi ve transcript almanizi tavsiye ederim, yeterli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Tekrar Merhabalar aklıma takılan bir soru daha var fikirlerinizi merak ediyorum banka da para göstermek ile alakalı paramın bir kısmı halk bank da duruyor döviz olarak şimdi Amerika da ki halk bank davası ile alakalı bir sorun olur mu vize mülakatında halk bank da hesabınız var sıkıntı olur derler mi her ihtimale karşılık sorayım dedim.

hayir, bankanin bir onemi olacagini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar selam. Mülakat için gerekli belgelerde forumda üniversite öğrencileri için şöyle bi öneri yazılmış: "Eğer halen üniversite öğrencisi iseniz ve lise diplomanız yok ise e-devletten mezuniyet belgesi mutlaka alın, alamıyorsanız üniversiteden öğrenci belgesi ve notlarınızı olduğu bir belge ve varsa öğrenci kimlik kartınızı mutlaka yanınıza alın." Sorum şu; ben hala üniversite öğrencisiyim. Öğrenci belgesi ve transkripti okulun öğrenci işlerinden mi almalıyım? Öğrenci işlerinde vurulan mühür önemli mi yoksa bu belgeleri e-devletten alsam da olur mu?

@Sono Cevabınız için teşekkürler. Öğrenci olduğum için alamıyorum. Ben de sizin gibi düşünüyorum ama sn @crazycells'in ve sn. @gucarslan'ın da yorumunu merak ediyorum açıkçası.

belgenin orijinali okuldan alacaginiz belge oldugundan, direkt okuldan almanizi tavsiye ederim. Yeterli olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan elinize saglik.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Sono Cevabınız için teşekkürler. Öğrenci olduğum için alamıyorum. Ben de sizin gibi düşünüyorum ama sn @crazycells'in ve sn. @gucarslan'ın da yorumunu merak ediyorum açıkçası.

belgenin orijinali okuldan alacaginiz belge oldugundan, direkt okuldan almanizi tavsiye ederim. Yeterli olacak.

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Arne-Saknussemm eğer imkanınız varsa ikisini de edinmeye gayret gösterin. diger evrakları e-devlet üzerinden aldığınızda kabul eden konsolosluk bunu da kabul edecektir, sn. @Sono'ya katılıyorum. sadece dediğim gibi imkanınız varsa okuldan da edinmeye çalışın bu belgeleri. sizin hazırlıklı olmanız her zaman en sağlıklısı, riskleri minimize edin. hele de bu kadar kısa süre kalmışken..

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Okulum başka bir şehirde ve vakalar arttığı için okula gitmeyi hiç istemiyorum açıkçası. E-devletten alacağım lise mezuniyet belgesi, transkript, öğrenci belgesi ve öğrenci kimlik kartımın yeterli olacağını düşünüyordum fakat şimdi biraz tereddüte düştüm. Süre kısıtlı dediğiniz gibi. Bu risk alınır mı bilemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Arne-Saknussemm eğer imkanınız varsa ikisini de edinmeye gayret gösterin. diger evrakları e-devlet üzerinden aldığınızda kabul eden konsolosluk bunu da kabul edecektir, sn. @Sono'ya katılıyorum. sadece dediğim gibi imkanınız varsa okuldan da edinmeye çalışın bu belgeleri. sizin hazırlıklı olmanız her zaman en sağlıklısı, riskleri minimize edin. hele de bu kadar kısa süre kalmışken..

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Okulum başka bir şehirde ve vakalar arttığı için okula gitmeyi hiç istemiyorum açıkçası. E-devletten alacağım lise mezuniyet belgesi, transkript, öğrenci belgesi ve öğrenci kimlik kartımın yeterli olacağını düşünüyordum fakat şimdi biraz tereddüte düştüm. Süre kısıtlı dediğiniz gibi. Bu risk alınır mı bilemedim.

Tum belgeleri saglamis oluyorsunuz bu sekilde de 🙂 o nedenle telasa gerek yok. ben de konsolosun bu sekilde ogrenci oldugunuza ikna olacagini dusunuyorum. bol sanslar.

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan Merhabalar AIS kaydını yapmıştım daha önceden ptt şubem Sakarya olduğu için 51 tl ödemeyi yaptım mülakata giderken daha önce mail gelen AIS kaydı bilgilerini götürsem sıkıntı olmaz değil mi şube adresim aynı.

• ⭐⭐⭐

@sakaryalı93 Evet, birebir aynı icerik olacağı icin sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

• İyi günler arkadaşlar. mülakat in fotoğraf çektirmek istiyorum hangi ölçüde olması lazım 60×60 yoksa 50×50 bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93 bence de sn. @Sono'nun dediği gibi bir sorun olmaz.

• Yasaklı

📢Turkey Embassy Update:

For Turkish nationals and individuals with current and legal Turkish residency, the U.S. Embassy is providing the following services by appointment only: immigrant visas for immediate relatives and fiances of American Citizens, adoption cases, family-based immigrant visas for relatives of American Citizens and lawful permanent residents, diversity visas (Turkish Nationals only), employment-based visas (Turkish Nationals only)

@gucarslan @crazycells

Merhaba. Sizce bu duyuru ne anlama geliyor? Türkiye de oturma izni olan, çift vatandaşlığı olan ve Türkiye de doğmamış Türk vatandaşlarını mülakata çağırmamaya devam mı edecekler? 😥

• ⭐⭐⭐

@GAHRYMAN Fotoğrafla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki sayfadan ulaşabilirsiniz. Ya da konsolosluk çevresindeki fotoğrafçılarda direk “ABD Vizesi icin” diyerek cektirebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |