Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinsenturk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan hayir henuz formu submit etmedim ancak summary(review) sayfasindayim. Son sayfada tekrar soruyor mu bilemedim.

Son asamada formu gondermeden tekrar soruyor. O kisimda degisiklik yapabilirsiniz... DS-260 youtube videosunun son kismini izlerseniz gorebilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alib, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar kardeşime greencard çıktı ama şu an askerde eylül ayında gelicek 2022 talihlisi onun yerine Ds260 formunu ben dolduracağım ama askerlik bilgilerini nasıl dolduracağımı bilmiyorum. 15 eylül 2021 de geldiğinde askerliği bitmiş olacak o zamana kadar ds260 dorumunu bekletmek mantıklı mı? Bu arada 16xxx sıralarda

Bence de Eylul'de kendisi gelince gonderebilir. Isterseniz siz simdiden doldurmaya baslayabilirsiniz, kendisi de dondugunde tum bilgileri kontrol edip o sekilde gonderir.

2021 yili bitmeden gonderdiginiz surece problem yasamazsiniz.

• Merhaba,

DS 260 dolduruyorum, adjustment of status yapacağım. Alien registration number soruyor, esim (principal applicant) EAD (Work Authorization) kartı var, ve uzerinde USCIS number var. Bunu numarayi mi yazmam gerekiyor? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdpin evet, onu yazmaniz gerek.

• @keysnambır bu dediğinizi anlamadım. kendinize e-mail göndermek ne demek? biz formu submit ettik. sonra bu form onlara gidiyor ve bize kcc'den evraklarınızı toplayın şeklinde mail gelmesini bekleyeceğiz diye biliyoruz. kendimize mail gönderilmesini sağlamak ne demek gercekten anlamadım? açar mısınız?

• Sayın @crazycells 5 yıllık muzik okuluna gitmistim. Bunu egitim kısmında belirtmeme gerek varmi? Eger cevap evet ise
    1.course yerine çaldığım müzik enstrümanın ismini belirtmem gerekirmi?
    2.diploma yerine sertifika diye yazsam olurmu? Cunku sertifika verilmisti diploma yerine
    Çok teşekkürler,

• Arkadaslar merhaba
    Benim aklima takilan bazi sorular vardi. Belki daha once yasayip deneyimleyen varsa bana yardimci olabilir😊
    1-amerikada green card gidecek olan adreste oturan arkadasimin isminin basina C/o yazmadim bu bazen sorun olabiliyormus diye duydum orada oturan kisi ben olmadigim icin. Bunu mulakatta degistirebilir miyim?
    2-employer adres kisminda suanda calistigim yeri degil bagli oldugu merkezi yazdim . Ikiside farkli sehirlerde, firmanin poznan ofisinde calisiyorum ama poznan birimine bagli degilim o yuzden adres olarak (isveren adresi dedigi icin) bagli oldugu merkezi yazdim. Bu bir sorun yaratir mi?
    3-lisede okurken son sinifta baska bir okula gecmistim . Baslangic tarihimi tahmini yazdim ve mezuniyetimi sadece mezun oldugum liseye gore yaptim. Diger 3 sene okudugum okulu vs yazmadim,
    4-bir donem polonyada erasmus yapmistim ve erasmustaki universiteyi egitim aldigim kurumlara yazmadim bu yaklasik 4-5 ay kadardi ama yasadigim adreslerde erasmusta kaldigim yurdu ve o donemi yazdim . Bu yanlıs beyan olur mu bilmiyorum, ama erasmustan somra bir sertifika yada diploma almadım . Sanırım okulu arayıp istenebiliyormus. Şimdi adrese yurtdısında biryer yazıp eğitim aldıgım kuruma orayı eklememem sıkıntı yaratır mı?
    5-çekilişi kazandıgım pasaportumu süresi az kaldıgı için yenilettim ve formu öyle doldurdum. Formu submit etmeden önce bunu kccd ye mail olarak atmalı mıydım ? Yoksa hala atabilir miyim? Çünkü evrak talebi bazı durumlarda geç gelebiliyormus herseyi evrak talebim gelmeden göndersem yanlıs mı olur bilmiyorum:(
    6- suanda is ve ülke degişikliğine gitmeyi düşünüyorum ama mülakat yerimi bulundugum ülke yaptıgım için tedirginlik yasıyorum tekrar formu açtırmak sorun olabileceği için. Bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir?
    7-şuanda polonyada yasıyorum ve çalışıyorum. Henüz oturum kartım yok ama çalışma vizesiyle buraya geldim(yani çalışma iznim var 3 sene geçerli) işverenim biraz ağır davrandı ve başvurmadı işe başladığımdan beri(yaklaşık 7ay oluyor) mayıs ayında başvurum başladı ama henüz parmak izi vs aşamasına geçemedim . Randevunun gelmesini bekliyorum. Fakat mülakat yerime bulundugum ülkenin konsolosluğunu yazdım . Bu konuda endişelerim var,bunun tam doğru geçerliliğini ve ne yapmam gerektiği ile ilgili(gerekirse çok geç olmadan formu açtırıp yeniden düzenleyebilirim) kccdye mail atıp sormam yada aramam doğru olur mu?

• Sayın @crazycells üniversite adreslerini yazarken fiziki olarak ders gördüğümüz kampus adresini mi yoksa ana merkez bina adresini yazmamız lazım?
    Çok teşekkürler,

• Merhabalar. 2022 talihlisi eşim formu yeni yeni doldurmaya başlıyoruz. Eşimin kullandığı iki mail adresi var birini kabul etmiyor form. Sanırım mail adresinde orta Tire (-) var ondan dolaya mı acaba? Bu sorunu nasıl düzeltebiliriz?

• Merhaba arkadaşlar. Aklıma takılan bir kaç soru var size sormak istediğim.
    1- DS 260 formunu doldururken Dvlottery çekilişinde kullandığım pasaport numaramı kullanmak istediğim için pasaportumun bitiş tarihine 2 gün kala DS 260 formunu doldurdum ve submit ettim. Yani DS 260 formunu 25.05.2021 tarihinde submit ettim. Pasaportumun bitiş tarihi 27.05.2021 di. Bu daha sonradan aklıma takıldı acaba yeni pasaport çıkartıp DS 260 formumu açtırsam mı diye. Sizce bir sorun olur mu?
    2- İlk soruya istinaden eğer DS 260 formunu açtırmam gerekmiyorsa yeni pasaportu KCC nin evrak isteğine evraklar ile birlikte gödersem yeterli olur mu?
    3- 2 yıl Amerikada kaldığım için oradaki adreslerimi girmem gerekiyordu. Fakat orada kendi adıma bir adreste kalmadığım için sadece aklımda kalan şehir ve adresleri yazdım problem olur mu?
    4- Bir de Amerikadan dönüş tarihimi hatırlamadığım için hatırladığım tarihi yazdım bir sorun olur mu? Genelde tarihlerini hatırlamadığım okul ve adresleri hatırladığım kadarı ile yazdım.
    Bu yukarıdaki sorular için DS 260 formunu açtırmam gerekir mi yoksa hiç uğraşmasam daha mı iyi?

• @ali-yılmaz Merhaba, büyük ihtimalle - işaretinden dolayıdır evet. Ama zaten hata verdiğinde size sayfanın en üstünde hatayı gösteriyor. Oradan daha net anlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@ufas benim cevap verdigim mesajda ne emaili bekledigi acikca belirtilmemisti. Formu doldurduktan 1 hafta sonra hemen email beklediklerini yazmislardi. Evrak talep emaili boyle kisa surelerde gelmiyor. Belki de bekledikleri email, ds260 formunu submit ettikten sonra formun bir kopyasini kendinize email olarak gonderebileceginiz butona tiklayarak aldiginiz emaildir diyerek ona gore cevap verdim.

• @Stiff sayfanın yukarısında kırmızı renkli yazıyor ama işaret belirtmiyor. Sadece e-mail adresi geçersiz. Biçimin doğru olduğunu doğrulayın yazıyor. Ama eşimin yıllardır kullandığı mail adresi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Stiff sayfanın yukarısında kırmızı renkli yazıyor ama işaret belirtmiyor. Sadece e-mail adresi geçersiz. Biçimin doğru olduğunu doğrulayın yazıyor. Ama eşimin yıllardır kullandığı mail adresi

Muhtemelen Türkçe karakter sorunu var. I ve i harflerine dikkat edin, klavyeyi İngilizce'ye çevirip yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Irem-Eker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar merhaba
    Benim aklima takilan bazi sorular vardi. Belki daha once yasayip deneyimleyen varsa bana yardimci olabilir😊
    1-amerikada green card gidecek olan adreste oturan arkadasimin isminin basina C/o yazmadim bu bazen sorun olabiliyormus diye duydum orada oturan kisi ben olmadigim icin. Bunu mulakatta degistirebilir miyim?
    2-employer adres kisminda suanda calistigim yeri degil bagli oldugu merkezi yazdim . Ikiside farkli sehirlerde, firmanin poznan ofisinde calisiyorum ama poznan birimine bagli degilim o yuzden adres olarak (isveren adresi dedigi icin) bagli oldugu merkezi yazdim. Bu bir sorun yaratir mi?
    3-lisede okurken son sinifta baska bir okula gecmistim . Baslangic tarihimi tahmini yazdim ve mezuniyetimi sadece mezun oldugum liseye gore yaptim. Diger 3 sene okudugum okulu vs yazmadim,
    4-bir donem polonyada erasmus yapmistim ve erasmustaki universiteyi egitim aldigim kurumlara yazmadim bu yaklasik 4-5 ay kadardi ama yasadigim adreslerde erasmusta kaldigim yurdu ve o donemi yazdim . Bu yanlıs beyan olur mu bilmiyorum, ama erasmustan somra bir sertifika yada diploma almadım . Sanırım okulu arayıp istenebiliyormus. Şimdi adrese yurtdısında biryer yazıp eğitim aldıgım kuruma orayı eklememem sıkıntı yaratır mı?
    5-çekilişi kazandıgım pasaportumu süresi az kaldıgı için yenilettim ve formu öyle doldurdum. Formu submit etmeden önce bunu kccd ye mail olarak atmalı mıydım ? Yoksa hala atabilir miyim? Çünkü evrak talebi bazı durumlarda geç gelebiliyormus herseyi evrak talebim gelmeden göndersem yanlıs mı olur bilmiyorum:(
    6- suanda is ve ülke degişikliğine gitmeyi düşünüyorum ama mülakat yerimi bulundugum ülke yaptıgım için tedirginlik yasıyorum tekrar formu açtırmak sorun olabileceği için. Bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir?
    7-şuanda polonyada yasıyorum ve çalışıyorum. Henüz oturum kartım yok ama çalışma vizesiyle buraya geldim(yani çalışma iznim var 3 sene geçerli) işverenim biraz ağır davrandı ve başvurmadı işe başladığımdan beri(yaklaşık 7ay oluyor) mayıs ayında başvurum başladı ama henüz parmak izi vs aşamasına geçemedim . Randevunun gelmesini bekliyorum. Fakat mülakat yerime bulundugum ülkenin konsolosluğunu yazdım . Bu konuda endişelerim var,bunun tam doğru geçerliliğini ve ne yapmam gerektiği ile ilgili(gerekirse çok geç olmadan formu açtırıp yeniden düzenleyebilirim) kccdye mail atıp sormam yada aramam doğru olur mu?

1- mülakatta ya da abd'ye girişte değiştirebilirsiniz.
    2- hayir yarataz
    3- sorun olmaz, doğru yapmışsınız.
    4- hayır yaratmaz
    5- evrak talebi geldiğinde hepsini birlikte gönderin lütfen.
    6- forumdaki kcc başlığında mülakat yeri değişimi konusunu okuyun lütfen.
    7- şuan bu şekilde kalabilir. eger mülakat yeri değiştirmek isterseniz 6. cevabımdaki konuyu okuyun lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BurakKuloglu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar. Aklıma takılan bir kaç soru var size sormak istediğim.
    1- DS 260 formunu doldururken Dvlottery çekilişinde kullandığım pasaport numaramı kullanmak istediğim için pasaportumun bitiş tarihine 2 gün kala DS 260 formunu doldurdum ve submit ettim. Yani DS 260 formunu 25.05.2021 tarihinde submit ettim. Pasaportumun bitiş tarihi 27.05.2021 di. Bu daha sonradan aklıma takıldı acaba yeni pasaport çıkartıp DS 260 formumu açtırsam mı diye. Sizce bir sorun olur mu?
    2- İlk soruya istinaden eğer DS 260 formunu açtırmam gerekmiyorsa yeni pasaportu KCC nin evrak isteğine evraklar ile birlikte gödersem yeterli olur mu?
    3- 2 yıl Amerikada kaldığım için oradaki adreslerimi girmem gerekiyordu. Fakat orada kendi adıma bir adreste kalmadığım için sadece aklımda kalan şehir ve adresleri yazdım problem olur mu?
    4- Bir de Amerikadan dönüş tarihimi hatırlamadığım için hatırladığım tarihi yazdım bir sorun olur mu? Genelde tarihlerini hatırlamadığım okul ve adresleri hatırladığım kadarı ile yazdım.
    Bu yukarıdaki sorular için DS 260 formunu açtırmam gerekir mi yoksa hiç uğraşmasam daha mı iyi?

1- yeni bir pass çıkartın ve evrak talebi geldiğinde kcc'ye iki pass'inda gönderin.
    2- olur
    3- hatırladığınız kadar yasadiysaniz yeterli
    4- yeterli olacaktır

• @knnrn mail adresinde ü harfi var u olarak yazıyorum. İkimiz kontrol ediyoruz ama kabul etmiyor.

• Herkese merhaba, 2005-2013 yıllları arasında KKTC de ikamet ettim(öğrenci olarak) KKTC Ankara Konsolosluğuna bu hafta Adli Sicil Kaydı için başvuruda bulunacağım. Dönüş 2-3 ayı buluyormuş. Öğrenmek istediklerim;
    1- Karakter Sicil Belgesini İngilizce olarak mı talep edeceğim?
    2- Apostil yaptırmama gerek var mı?
    3- Karakter Sicil Belgesi ne bu hafta başvuracam, muhtemel Ekim ortası gibi elime geçecek, CN m 18k. Evrak talebi Ekim den önce mi gelir sizce?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@knnrn mail adresinde ü harfi var u olarak yazıyorum. İkimiz kontrol ediyoruz ama kabul etmiyor.

Email adresinde ü harfi olması mümkün değil. Bana özelden yazabilir misiniz bu adresi, merak ettim.

• @knnrn yani isminde ü harfi var demek istedim 🙂 pardon

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |