Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @keysnambır DS -260 dormu çıktısı için diyorsunuz değil mi ? evet onun hariçinde bizden evrak istmelini kastetmişdim o mail genelde ne zaman sonra geliyor ?

• Merhaba arkadaslar iyi bayramlar, ilk green card cekilisi basvurusu yapildiginda, sisteme yukledigimiz fotograf 5 yil oncesine ait pasaport fotografiydi. Normalde fotografin son 6 ay icinde cekilmis olmasi gerekiyormus. Hala o fotografin oldugu pasaportu kullaniyirum. Bu durum mulakatta sorun yapar mi bize?

Asil talihli olan esimin fotografinda sorun yok ama esim, benim eski fotografimi sisteme yuklemis, dedigim gibi pasaportta da ayni fotografi kullaniyorum. Bu konuda basta ( @crazycells , @gucarslan , @goblis , @Sono ) olmak uzere engin bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacim var, tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@muratcan evrak isteme sureci dv2019 surecinin ortasinda gelmisti. Daha sonraki dv surecleri de normal bir sekilde ilerlemedi. O yuzden tahmin etmek zorlasiyor. Ayrica bunu tahmin edecek kisinin case number’inizi kabaca bilmesine ihtiyaci var. lutfen surecinizi imzaniza tasir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaslar iyi bayramlar, ilk green card cekilisi basvurusu yapildiginda, sisteme yukledigimiz fotograf 5 yil oncesine ait pasaport fotografiydi. Normalde fotografin son 6 ay icinde cekilmis olmasi gerekiyormus. Hala o fotografin oldugu pasaportu kullaniyirum. Bu durum mulakatta sorun yapar mi bize?

Asil talihli olan esimin fotografinda sorun yok ama esim, benim eski fotografimi sisteme yuklemis, dedigim gibi pasaportta da ayni fotografi kullaniyorum. Bu konuda basta ( @crazycells , @gucarslan , @goblis , @Sono ) olmak uzere engin bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacim var, tesekkurler.

fotograftan taniniyorsaniz sorun olmaz, ama bundan sonraki asamalarda sadece guncel fotolar kullanin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clutchshot, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, formdaki present work kısmı hakkında bir soru sormak istiyorum. Bir şirket için evden freelance çevirmen olarak çalışıyorum şirket bulunduğum şehirden farklı bir şehirde ve şirketle resmi bir bağım yok. bu durumda present work kısmında işveren adresi supervisor ismi vs. için ne yazmamı önerirsiniz?
    Ev adresini yazmak uygun olur mu freelance oldugu icin?

Bu durumda freelance olarak belirtip, kendi bilgilerinizi yazmaniz daha dogru olur bence de...

• Merhaba, 2NL var ne demek acaba ? Sürekli karşıma çıkıyor şu twitte olduğu gibi

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever mulakat emaili alan kisilerin sayilarini paylasmislar

• @keysnambır teşekkür ederim 🙏🙏

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkese merhaba, sitedeki form doldurma pdfsinde ve videosunda abd'deki adres sorusu "address you want your green card mailed" ama bende cikan soru "address you want to intend to live after arrival" şeklinde.
    Bu soru neden boyle cikiyor bilgisi olan var mi?

farkli adreste yasayacaginizi veya GC'yi almak istediginizi belirtirseniz onu da soruyor olmasi lazim. Ustundeki sorulara evet veya hayir cevabi vermeniz ek soru sorulup sorulmayacagini belirliyor.

• Merhabalar, 2022 için evrak talep mailleri gelmeye başladı mı?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki mülakat sırasında nerede yaşamak istiyorsunuz diye sorulunca where do you intend to live kısmına yazacağımız abd adresinden farklı şehir/eyalet söylersek ne olur?

Bir sey olmaz, ama neden farkli cevaplar vermeye calisiyorsunuz, tam anlayamadim?

Nerede yasamayi dusunuyorsaniz o adresi bu kisma yazabilirsiniz. Zaten GC'nin gonderilecegi adresi ayri olarak yazabiliyorsunuz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells elimde sadece 1 adres var o da abd'deki bir tanıdığıma ait, bu adresi gc'nin gonderilecegi adrese yazacağım. gidince bu kişinin yaşadığı yerde yaşamayı düşünmediğim için diğer intend to live kısmına da bu kişinin adresini yazdığımda, bu adresi mi beyan etmek durumundayım sorulduğu zaman, merak ettiğim bu aslında. İkinci bir adres yok elimde

Ayni adrese gitmek zorunda degilsiniz. Yeni bir adres de belirtebilirsiniz, ama size gonderilecek GC ve SSN'nin takibini yapabilmeniz icin mumkun oldugu kadar tum surec boyunca tek bir adres kullanmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mac, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, 2022 için evrak talep mailleri gelmeye başladı mı?

hayır, henüz evrak talebi alan olmadı.

• arkadaslar daha once de sordum da emin olmak icin soruyorum,kazanan annem,DS260'da tüm aileyi doldurdum fakat mülakata ve muayneye annemle ikimiz gidip annemin girişten sonra dönmesi ve benim tek kişi yaşamam mümkün değil mi? planı bunun üzerine kuruyoruz ama bi mantıksızlık/sorun yok değil mi burda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver siz 21 yaşından kucukseniz; asil talihli olan anneniz ile sağlık muayenesi + mulakata girip vizenizi alabilir, abd'ye ilk girişinizi anneniz ile beraber yapabilir, sonra anneniz tek başına türkiye'ye dönebilir, siz abd'de rahatça kalabilirsiniz.

kural basit;
    ilk girişi her zaman asıl talihli once yapmali.
    aile bireyleri ya asil talihli ile beraber ya da o giriş yaptıktan sonra yapabilir.
    ilk giriş yaptıktan sonra her bireyin süreci artik ayrı ilerler.

• merhabalar,ds260 formunu doldururken bildiğim dillere Rusçayı eklemeyi unuttum ,herhangi bir sorun çıkar mı? formu açtırmama gerek var mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |