Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Çok teşekkürler,son sorum:telefon numarasını girerken 00902320000000 şeklinde mi yoksa 902320000000 şeklinde mi girmemiz gerekir.

+90 veya 0090 ile başlayabilir.

Yani,
    00902320000000
    ya da
    +902320000000 gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avatar, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Benzer bir soru soruldu mu bilmiyorum acikcasi ama, yurtdisinda yasiyorum. Agustosta Turkiyeye tatile gelme durumum var. Henuz KCCden bir mail gelmedi, zaten yirmi binlerdeyim. Acaba bu belgeleri benden istemeden simdiden toplasam bir problem olur mu? Ayrica 6 ay yasadigim her ulkeden police certificate almami istiyorlarmis sanirim onu da ayni sekilde buyukelciliklerden toplamam icin cok mu erken?

merhaba, ilk olarak sürecinizi imzaniza taşıyın lütfen.

alacağınız belgelerin çoğu zaten e-devletten alınıyor. eger erişiminiz varsa dünyanın her yerinden bu belgelere erişebilirsiniz. bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun lütfen.

police certificate konusu için lütfen ilgili başlığı inceleyin. eksik bilgileriniz var.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• Merhaba bir önceki senenin talihlileri için mülakat görüşmeleri başladı mı acaba yoksa hala konsolosluk o alanda çalışmıyor mu?

• ⭐⭐⭐

@ggulduk 8 Temmuz itibariyle ilk DV2021 talihlileri vizelerine kavuştu. Bundan sonraki ilk mülakatlar 5 Ağustos'ta başlayacak.

• ⭐⭐

Bu arada, ds260 doldurmuş ve evrakları hazır olan arkadaşların talep gelmiş gibi bir defalığına evraklarını göndermelerini tavsiye ediyorum.

Sonra ayrıca talep gelirse, e-devletten aldıklarınızı güncelleyip tekrar gönderirsiniz.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bu arada, ds260 doldurmuş ve evrakları hazır olan arkadaşların talep gelmiş gibi bir defalığına evraklarını göndermelerini tavsiye ediyorum.

Sonra ayrıca talep gelirse, e-devletten aldıklarınızı güncelleyip tekrar gönderirsiniz.

2022'ler için mi diyorsun?

• @goblis evrak talebi icin surec daha baslamadan boyle bir adim atıp kcc nin iş yukunu arttirmak ne kadar mantikli olur ?

• ⭐⭐

Evet sizler için söylüyorum. Evraklarınızın mailboxlarında olması onlara ek yük getirmeyecek. Zamanı geldiğinde bakacaklar. Bu konuda daha fazla kafanızı karıştırmak istemiyorum. Ufak bir tavsiye sadece. Mantıklı bulmayan yapmasın tabi ki.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Evet sizler için söylüyorum. Evraklarınızın mailboxlarında olması onlara ek yük getirmeyecek. Zamanı geldiğinde bakacaklar. Bu konuda daha fazla kafanızı karıştırmak istemiyorum. Ufak bir tavsiye sadece. Mantıklı bulmayan yapmasın tabi ki.

tavsiye için teşekkürler.. Belgelerimi toplamaya başlayacağım.

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@recentibus

1-Çünkü Türkiye'nin idari birimleriyle ABD'ninki birebir aynı değil. Bu yüzden City = İlçe, State / Province = İl şeklinde eşleşiyor.

2- Hangi alan için böyle belirttiniz? Okul, iş adresi gibi yerlerde sorun olmayabilir ama pasaportunuzla ilgili bilgi alanıysa ve pasaportunuzda City of Birth olarak ilçe yazıyorsa güncellemekte fayda olacaktır.

3- Daha evrak talep süreciniz başlayacak, akabinde onay bekleyeceksiniz ve mülakat tarihi alacaksınız. Süreç böyle ilerleyecek. Ne zaman belli olur sorusuna maalesef bizlerin cevap vermesi mümkün değil, bunu KCC ve konsolosluklar biliyor. Ancak mülakat tarihiniz yaklaşık 1,5 ay önceden netleşmiş olur.

1. Teşekkür ederim; peki sorumda da belirttiğim gibi, bu düşünceyi destekleyen güvenilir bir bilgi/kaynak paylaşabilir misiniz?

Şahsi yorumum şu şekilde: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_cities_and_towns_in_Turkey adresinde de görülebileceği gibi, Türkiye için City de Province de "Şehir" olarak kabul ediliyor, ama istisnalardan biri olarak Kocaeli'de yaşıyorsan City kısmına İzmit, Gebze gibi alt birimleri yazmak daha uygun olabilir.

1. Pasaportumdaki Place of Birth kısmında, bir şehir yazıyor; ilçe değil. O yüzden, DS-260 formundaki City kısmına da Province kısmına da o şehri yazmışımdır kesin

• @gucarslan Merhabalar. İş başvuruları yapmaya başlamak üzere olduğum için, bu açıdan kritik olan 3 sorum olacaktı size:

1. Case number'ıma bakınca, mülakatım hangi tarihte yapılır? (Nokta atışı olarak kesin tarihi söyleyemeyeceğinizi biliyorum, ama en azından olasılığı yüksek olan bir tarihe ihtiyacım var)

2. Mülakattan yaklaşık kaç gün sonra, ABD uçağına yasal olarak binmem mümkün olur?

3. ABD havaalanına indiğimde mi "kalıcı çalışma-izni" hakkım aktif olacak YOKSA ne zaman aktif olacak?

Şimdiden teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐

@recentibus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@recentibus

1-Çünkü Türkiye'nin idari birimleriyle ABD'ninki birebir aynı değil. Bu yüzden City = İlçe, State / Province = İl şeklinde eşleşiyor.

2- Hangi alan için böyle belirttiniz? Okul, iş adresi gibi yerlerde sorun olmayabilir ama pasaportunuzla ilgili bilgi alanıysa ve pasaportunuzda City of Birth olarak ilçe yazıyorsa güncellemekte fayda olacaktır.

3- Daha evrak talep süreciniz başlayacak, akabinde onay bekleyeceksiniz ve mülakat tarihi alacaksınız. Süreç böyle ilerleyecek. Ne zaman belli olur sorusuna maalesef bizlerin cevap vermesi mümkün değil, bunu KCC ve konsolosluklar biliyor. Ancak mülakat tarihiniz yaklaşık 1,5 ay önceden netleşmiş olur.

1. Teşekkür ederim; peki sorumda da belirttiğim gibi, bu düşünceyi destekleyen güvenilir bir bilgi/kaynak paylaşabilir misiniz?

Şahsi yorumum şu şekilde: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_cities_and_towns_in_Turkey adresinde de görülebileceği gibi, Türkiye için City de Province de "Şehir" olarak kabul ediliyor, ama istisnalardan biri olarak Kocaeli'de yaşıyorsan City kısmına İzmit, Gebze gibi alt birimleri yazmak daha uygun olabilir.

1. Pasaportumdaki Place of Birth kısmında, bir şehir yazıyor; ilçe değil. O yüzden, DS-260 formundaki City kısmına da Province kısmına da o şehri yazmışımdır kesin

İstisna olarak belirttiğiniz İzmit ve Gebze, Kocaeli'nin birer ilçesi zaten. Kocaeli için İzmit ya da Gebze neyse, İstanbul için de Şişli ve Kağıthane öyle. İzmit'te yaşayan biri City = İzmit ve State = Kocaeli yazıyorsa, Şişli'de yaşayan biri için de City = Şişli ve State = İstanbuldur.

Formda yer alan alanları ilişkisel olarak aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

ABD: Federal Hükümet > State / Province > City
    Türkiye: Merkezi Hükümet > Şehir > İlçe

Bu iki akışın denkleştirdiğimiz ortaya çıkan durumda City = İlçe oluyor.

Örneğin Türkiye'de birkaç şehrin bir araya gelip oluşturduğu bir yönetim alanı olsaydı, o da ABD'deki County ile eş olacaktı. Ancak böyle bir yapı ülkemiz için mevcut değil.

1. Tamam, doğru olanı yapmışsınız, herhangi bir sorun gözükmüyor.
  • ⭐⭐⭐

@recentibus hangi sektorde is aradiginizi bilmiyorum. Belki aylarca suren mulakat sureci olan bir sektorde ariyorsunuzdur. su an Amerika'da olmadiginiz ve de kesin bir tarih veremediginiz icin bazi firmalar sureci devam ettirmeyecektir. Bu yuzden hemen heyecan ve telas yapmayin. Yine de gelmeden is bulabilirseniz super olur.

1. son senelerde istatistik yapacak sekilde duzenli bir isleyis olmadi ve covid'in etkilerini halen devam ediyor. o yuzden tahmin yurutmek gercekten zor olacaktir.

2. Mulakattan sonra vize basili pasaportunuz verdiginiz adrese ptt ile gelecek. ptt memurun elinden paketi alip taksiye binip havaalanina gidebilirsiniz.

3. Calisma izniniz icin SSN'inizi beklemeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@recentibus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Merhabalar. İş başvuruları yapmaya başlamak üzere olduğum için, bu açıdan kritik olan 3 sorum olacaktı size:

1. Case number'ıma bakınca, mülakatım hangi tarihte yapılır? (Nokta atışı olarak kesin tarihi söyleyemeyeceğinizi biliyorum, ama en azından olasılığı yüksek olan bir tarihe ihtiyacım var)

2. Mülakattan yaklaşık kaç gün sonra, ABD uçağına yasal olarak binmem mümkün olur?

3. ABD havaalanına indiğimde mi "kalıcı çalışma-izni" hakkım aktif olacak YOKSA ne zaman aktif olacak?

Şimdiden teşekkür ediyorum

1- Eğer 1 ekimden itibaren DV2022 mülakatları başlarsa, en geç kasım sonuna kadar mülakatınızı almış olursunuz.

2- Pasaportunuz size ulaştıktan hemen sonra ABD'ye uçabilirsiniz.

3- Siz pasaportunuzdaki vize ile ilk girişi yaptıktan sonra ABD için Lawful Permanent Resident olacaksınız. SSN'iniz de size kısa süre içerisinde ulaştırılacak ya da siz gidip bir ofisten öğrenebileceksiniz. SSN'inizin size ulaşmasıyla ABD'deki çalışma hayatınıza başlayabilirsiniz.

• dostlar selamlar,sadece meraktan soruyorum DS260'dan sonra tahmini ne kadar süre sonra KCC evrak talep ediyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver belirli bir süresi yok. 1 ekim'den itibaren sürecinizin başlayıp evrak taleplerinin gelmesini bekliyoruz.

• @gucarslan evrak taleplerinin halen başlamaması sürecin geçen yıldan farklı olmayacağını hissettiriyor inşallah yanılıyorumdur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denttraveller öyle düşünmeyin. sizler için en sağlıklısı, tertemiz ve sorunsuz bir yıla başlıyor olmanız. yasak yok, trump yok, ankara çalışıyor.. bunları göz önene alınca aslında kıskanılacak bir durumdasınız. bunun kıymetini bilin derim 🙂

• @gucarslan şöyle bi geçen seneleri inceledim. Normalde Ekim bülteni 8 bin 9 bin cs ile açılış yapmış ve neredeyse 40 binlere kadar mülakata çağırmışlar. Trump başkan seçildikten sonra ilk Kasım bülteni 2 bin kişi ile açılmış sonra çok yavaş gitmis ve daha az kişiye mülakat verilmiş. Şimdi biden geldi sanırım göçmen yanlısı bir başkan. Tekrardan Ekim bülteninde 8 binlerde açılışlar görür muyuz 😅😂😂

• ⭐⭐

@gucarslan “kıskanılacak durum” bir yerlerden tanıdık geliyor ya hadi hayırlısı 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |