Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @iceberg06 heyecanla okudum, tebrikler gerçekten. Yeni hayatınız eskisinden daha güzel geçsin 🌼🌼🌼

• Merhaba
    Hesapta gösterilmesi gereken parayı işte olduğumdan dolayı ailem yatırsa, problem olur mu

• @iceberg06 Tebrik ederim, yeni hayatınızda umarım herşey gönlünüzce olur 🙂

• @iceberg06 tebrikler ederim. Heyecanla okudum yazdıklarınızı 🙂 emeğinizin karşılığını almanıza da sevindim ayrıca. Yeni hayatınızda başarılar ve bol şanslar 🙂

• @iceberg06 tebrikler 🙂

• @muhalif bu bilgi biraz korkuttu. Ben de DV2022 tek kişi için 7-8 bin $ ve şu anki fiyatı 96 bin tl civarı olan (o zamana kadar 3 aşağı 5 yukarı fiyatı oynayabilir.) arabamı gösteririm diyordum. Ama yazılım sektöründe çalışmamın bir artısı olur diye umut ediyorum. Umarım yanılmam.

@iceberg06 sizi de tebrik eder, güzel bir yaşam dilerim 🙂

• Arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle vizesini ve mülakat tarihini alan herkesi tebrik ediyorum. Darısı bekleyenlerin başına. Umarım herkes en yakın zamanda hayallerine kavuşur.

Biz de mülakat tarihimizi aldık ve benim iki sorum olucak yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    1- Asıl talihli eşim ve biz daha önce WAT ile Amerika'da bulunup çalışmıştık. DS260 formunu doldururken Önceki adresler kısmında 3 ay Amerika'da kaldığımız adresi ve Amerika vizesi kısmında vize bilgilerini girdik ancak eşimin DS260 formunda önceki iş tecrübeleri kısmında Amerika'da çalıştığı işi eklemeyi unuttuğumuzu fark ettik. Bu bir problem yaratır mı bununla ilgili konsolosluğa mail atıp bilgi vermemiz gerekir mi?
    2- Mülakat için gerekli belgeleri toplarken adli sicil kaydı ve nüfus kaydını evrak gönderiminde olduğu gibi e-devletten alınan belgeleri kullanabiliyor muyuz yoksa bu belgeleri nüfus ve adliyeden mi almamız gerekir?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CoinLocker mahkeme kararları hariç aklına gelen tüm evrakları e devletten çıkarıp götürebilirsin. Neden mahkeme hariç dedik. Çünkü sadece bu mahkeme evrakları çeviri yaptırıp götürmen gerekiyor. Diğer tüm evraklar edevlet ve türkçe olarak götürebilirsin.

• @ayvalik10 Tamamdır teşekkür ederim.

• @iceberg06 Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Darısı bekleyen ben ve diğer kazananların başına olsun. 🙏

• Sayın @iceberg06 yeni yaşamınızda sağlık ve başarı sizinle olsun. Kıymetli paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Sayenizde bu inişli çıkışlı heyecanı bir kez daha okuyarak yaşamış olduk. 🙂

• Hesapta gösterilen para başka biri tarafından yatırılırsa sorun olur mu ? Aile üyesi tarafından

• ⭐⭐⭐

Sn @iceberg06
    Yeni yaşamınızda mutluluıklar diliyorum, Şanssınız bol, yolunuz açık olsun.

• @elma bahsettiginiz antikor belirleme testi bize yapildi neticesinde barkodlu ciktiyi aile hekimi kase ve imzalayarak verdi bize. Bazi tahlilleri de bulasici hastaliklar doktoru istedi yine neticesinden barkodlu kaseli imzali evraki sundu bize, isterseniz degerlendirebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells

hesabta para göstermekle ilgili bir sorum var

120 bin tl nakit 140 bin tl değerinde bir araba 3 kişiyiz ve bu para ve araba bu hafta geçeçek üzerime

görüşmem 13 agustosta

bu konuda konsoloslukta bir problem yasarmıyım?

aracın noter satısı ve ruhsatlarını ibraz edebilirim orginallerinide

birde arabayı babamdan satın alıcam buda sıkıntı yaratırmı?

Arkadaslarin da dedigi gibi forumdaki formule ne kadar yaklasirsaniz, sorun cikma ihtimali o kadar azalir. Siz de 15+5+5=25 bin dolar civarinda bir birikim gosterebilirseniz en ideali olur. Bunun altinda gosterdiginiz durumlarda bunu kabul edip etmemek konsolosa kalmis.

Eger arabayi sizden biri siz ABD'ye gitmeden satin alacaksa bu alisverise dair belgeleri paylasmaniz yardimci olabilir diye dusunuyorum.

• @cem1 Vize mülakatı öncesi sağlık muayenesine aşı karnesi olmadan sözkonusu antikor test sonuçlarını gösteren belgelerle girdiniz mi ve bağışıklığınızın yeterli seviyede olduğunu gösteren hastalıklara karşı aşı yapılmasına gerek görmediler mi?
    Sağlık muayenesine giren bazı üyeler seroloji test sonuçlarının kabul edilmediğini ve aşı yapıldığını paylaşmışlardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iceberg06 tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar. 🙂 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elma, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Sağlık muayenesine giren bazı forum üyeleri tarafından seroloji test sonuçlarının (belirli hastalıklara karşı aşı ve/veya geçirilen hastalık sonucu antikor düzeylerini, bağışıklık kazanıp kazanılmadığını gösteren test sonuçları) kabul edilmediği ve muayene sırasında aşıların yapıldığı paylaşımlarını hatırlıyorum.

Ülkemizde maalesef eskiden her birey için aşı kayıtlarının tutulmadığını biliyoruz. Çocukluk ve ergenlik dönemi aşılarımızın yapıldığını bilmekle birlikte bu aşıların yapıldığını nasıl belgelendirebiliriz? Aile hekimleri vatandaşın talebi ve aşılarının tam olarak yapıldığı beyanı üzerine çocukluk ve ergenlik dönemi aşılarının tam olarak yapıldığını gösteren bir belge verebiliyor mu? Verebiliyor ise bu belgelerde aşıların uygulandığı tam tarihlerin belirtilmesi gerekiyor mu? Sadece aşıların isimleri tek tek belirtilerek sözkonusu aşıların yapılmış olduğu yönünde bir belge yeterli olabiliyor mu?

Ayrıca, sağlık muayenesine girenlere ellerinde herhangi bir aşı belgesi yoksa hangi aşılar yapılıyor? Aynı anda çok sayıda aşı yapılabiliyor mı?

eger asi belgeniz yoksa cok da degerlendirilmiyor maalesef. Vurduklari asilari ayni gun olmanizda bir sakinca yok, ayni zamanda tekrar olmanizda da bir sakinca yok. Dolayisiyla telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-G, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba
    Hesapta gösterilmesi gereken parayı işte olduğumdan dolayı ailem yatırsa, problem olur mu

sorunuz tam anlasilir degil maalesef. Hesabinizdaki para su anda nerede?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CoinLocker, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar herkese merhaba, öncelikle vizesini ve mülakat tarihini alan herkesi tebrik ediyorum. Darısı bekleyenlerin başına. Umarım herkes en yakın zamanda hayallerine kavuşur.

Biz de mülakat tarihimizi aldık ve benim iki sorum olucak yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    1- Asıl talihli eşim ve biz daha önce WAT ile Amerika'da bulunup çalışmıştık. DS260 formunu doldururken Önceki adresler kısmında 3 ay Amerika'da kaldığımız adresi ve Amerika vizesi kısmında vize bilgilerini girdik ancak eşimin DS260 formunda önceki iş tecrübeleri kısmında Amerika'da çalıştığı işi eklemeyi unuttuğumuzu fark ettik. Bu bir problem yaratır mı bununla ilgili konsolosluğa mail atıp bilgi vermemiz gerekir mi?
    2- Mülakat için gerekli belgeleri toplarken adli sicil kaydı ve nüfus kaydını evrak gönderiminde olduğu gibi e-devletten alınan belgeleri kullanabiliyor muyuz yoksa bu belgeleri nüfus ve adliyeden mi almamız gerekir?
    Teşekkürler

ilk sorunuzun cevabi da, sorun olmaz. diger sorunuzu sayin @ayvalik10 cevaplamis.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |