Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaslar selam, F-1 vize basvurusu yaptim fakat esim icin F-2 vize randevusu almadim. onun da benim uzerimden yuksek lisans programinin verdigi I-20`si var.
    F-1 vize randevusuna F-2 talep eden dependent ile birlikte mi girmeli, yoksa F-1 onayi sonrasi ona ayri bir randevu mu alinmali?
    tesekkurler.

• Merhaba arkadaşlar, daha önce f1 vizem vardı lisans programı okudum. Şimdi yüksek lisans yapmak için bir okuldan kabul aldım ve tekrardan f1 vizesine başvuracağım. Bir kaç videoda ve internette araştırmamda daha önce f1 vizesi alanlara konsolosluk f1 için mülakatı waive edebilir diye bilgi dolaşıyor. Bu şekilde mülakata gitmeden vize alan var mı? teşekkürler.

• Selam herkese, dil okulu için f1 vize başvurusu yapmak istiyorum. 3 sene önce 3 aylık bir dil okulu için vize başvurusu yapmıştım. O zaman üniversiteden yeni mezun olmuştum yani profilim baya boştu. Şimdi 3 senedir bir yazılım şirketinde yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Profil olarak iyileşme oldu ama dil seviyemi pek yükseltemedim. Şirketimden geri döneceğime dair nasıl belgeler istemeliyim? Düşüncelerinizi merak ediyorum, teşekkürler şimdiden.

• Herkese Merhaba, Değerli yorumlarınız için için şimdiden teşekkür ederim...

Ekim başında 2 arkadaş F1 vizesi için 3 aylık bir dil okulu kabul belgesiyle İstanbul'dan başvuru yaptık. Çoğu kişide olduğu gibi bizdede evraklara bakmadan red yedik 🙂 Vizeye başvururken mevcut durumumuzu paylaşacağım:

2023 Nisan başında beraber Yunanistanda 1 hafta kaldık, Şengen dışında ben Haziranda Kosova ya, arkadasımda aynı tarihlerde Azerbeycan a yolculuk yaptı. Eylül başında Kanada turiste başvurduk, akabinde aynı gün vize randevusu alıp randevuya gittik, hatırladığım kadarıyla konusma şu şekilde oldu:

-Merhaba, merhaba,
    -Neden abd ye gitmek istiyorsunuz? İşimdeki yükselme sınavını başarı ile geçtim, ingilizce yeterliliği veremedim ülkenize gelmek istiyorum.

• Yurtdısı seyehatiniz oldu mu? Atina ve Kosovada bulundum
      -(Burayı ingilizce sordu) Şu an ingilizce konusuyorum beni anlayabiliyor musun? Bu kadar ingilizcem var ama konusamıyorum, kısmi olarak ingilizce biliyorum. Yurt içinde bunu yapamadım.
    • Nerede Çalışıyorsunuz? 12 Senedir x isimli kamu bankasında calısmaktayım.
      -üzgünüz vizenize olumlu dönüş yapamıyoruz.

Neden red oldu şimdi? Arkadaşıma beraber başvurdugumuzu söylemedik, acaba anladılar mı? atina giriş cıkıslarımız aynıydı aynı gün aynı şehirdeki okula başvurduk bundan mı?

Şimdi gelelim asıl soruma: Tekrar başvuruyoruz ve şu şekilde:

Randevu tarihleri farklı günler olacak ve Ankara dan başvuracağız, okul başlangıc tarihimiz aynı zaman olmayacak, aynı okul ve şehre gideceğiz, muhtemelen kanada vizelerimiz onaylanacak, dil okulunu 6 ay yapacağız, ayrıca 1 hafta kadar amsterdam da kalacağım. Sizce bu sefer onay verirler mi? Yoksa hala yanlış yaptığım bir ayrıntı yada birşeyler var mı?

Görüşlerinize saygı duyuyorum, burada üyeliğim olmadan cok sey okudum, cok bilgi aldım sizden,

Saygılarımla.

• @EmreGdk Kendim aldığım yazının özetini sana aktarayım yararı olacaksa...

*** tc li *** pasaport numaralı xxx kişi şirketimizden izin alarak şu tarihte ülkeye döncedek ve iş başı yapacaktır. Ülkenizde alacağı ingilizce eğitim kariyeri açısından pozitif etki yapcaktır vs.

• @XFatihX Valla örnek için çok iyi oldu teşekkür ederim. Vize alabildin mi peki?

• Malesef, az yukarıda red aldığımı ve nasıl aldığımı yazdım, okuyabilir ve tecrübe kazanabilirsin : ))

• Merhaba, ı-20 belgesinin orjinalini istiyorlarmı mailde pdf olarak göndermişlerdi. O belge yeterlimi

• @bunebicimbahane merhaba sizin ramdevunuz ne zaman bende d 160 formunda ailemi ekledm fakat onlara randevu almadm kendıme aldım sadece ocak 9unda. Birde ı-20 belgesinin aslınımı ıstyrlar maıldekı pdf yeterlımı

• @segu777 Ben PDF'nin çıktısını alıp götürdüm, bir sorun olmadı.

• @XFatihX tecrübem var zaten bende red yemiştim 😃

• Greencard başvurusu yapmış olmamız, f1 öğrenci vize başvuru süreçlerimizi etkiler mi sizce?

• ⭐⭐

@EmreGdk "green card başvurusu" derken green card çekilişine katıldınız sanırım. Çekilişe katılmak F1 başvuru sürecine etki etmez. Çekilişi kazanırsanız ve DS-260 formunu doldurursanız artık göçmen niyeti taşıdığınız için F1 vize görüşmesine etki edebilir.

• Merhaba Arkadaşlar bir üniversiteden şartlı kabul aldım ingilizcem iyi fakat yine de toeflı geçemeyeceğimi düşündüğüm için şartlı kabul aldım. Vize görüşmem 16 ocakta bunları götür dediğiniz belgeler nedir? yada vize alan arkadaşların götürdüğü belgeler nelerdir?
    Konsolosluk belli başlı belgeler dışında bilgi vermiyor okuldan bir liste istedim okulumdaki temsilci yüksek lisans sonrası aynı iş yerinde çalışacağıma dair belge ve cv mi götürmemi özellikle istedi.
    Belge için tavsiyeleriniz varsa teşekkür ederim.

• @mamma-mia, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

ben bir community college bulmak istiyorum maliyetlerın daha dusuk (okul ucretı ev kırası vs) beyaz amerıkalıların daha yuksek oldugu bır eyalet bakacagım wisconsin gibi bir yer dusunuyorum onerin var mı?

• @EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Greencard başvurusu yapmış olmamız, f1 öğrenci vize başvuru süreçlerimizi etkiler mi sizce?

Bence göçmen mentaliteni karşı tarafa beyan ediyorsun, ben bu sene başvurmadım. Tek başına belirleyici değildir ama vize memuru 2 arada 1 derede kalırsa greencard belirleyici olaiblir diye düşünüyorum

• @XFatihX, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Greencard başvurusu yapmış olmamız, f1 öğrenci vize başvuru süreçlerimizi etkiler mi sizce?

Bence göçmen mentaliteni karşı tarafa beyan ediyorsun, ben bu sene başvurmadım. Tek başına belirleyici değildir ama vize memuru 2 arada 1 derede kalırsa greencard belirleyici olaiblir diye düşünüyorum

Greencard çekilişine katıldığımızı biliyorlarsa direkt öyle düşüneceklerdir zaten normal olarak, ama bilmiyorum etki etmediğini söylüyordu çoğunluk.

• @Yolcu34 Merhaba benimde aklımdaki süreç sizin gibi. Turist vizesi ile USA ye giriş yapıp kalış süremi uzatmak için F1 geçiş yapmak belli bir süre sonrada EB3 için süreci başlatmak. Acaba direk turist vizesinden eb3 e geçebiliyor muyuz ? @denizci10 Bey sanırım siz EB3 firması ile çalışıyorsunuz. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler

• @Şemre
    Turist vizesi ile EB3 statü değişikliği evet yapabilirsiniz ama turist statüsü EB3 süreci için yeterli olmaz, statünüzü korumanız gerekir (F1 gibi, E yatırımcı gibi) Ya da EB3 sürecini kendi ülkenizden konsolluk aracılığı ile vize olarak alabilirsiniz, süreci ülkenizde geçirirsiniz.

• katarda amerıka f1 vıze gorusmesı yapan oldu mu olduysa tecrubelerını akatarabılırse sevınırım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |