Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

sn. @Nurettin_ tebrikler..
    DV2022'nin ilk evrak talebini aldığınız için kutlarım sizi.

lütfen hemen aşağıdaki linkin ilk iletisinde yer alan prosedürü izleyerek evraklarınızı gönderin ve evrak onayı için bekleyin.
    max 1 hafta içinde evrak onayınız gelmiş olacaktır, bir aksilik olmazsa..

evrak talebine nasıl cevap vereceğinize dair ileti;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri?page=1

tekrardan tebrik ederim..
    imzanızı güncellemeyi unutmayın lütfen 🙂

• @gucarslan ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

• Merhaba,

DS-260 formunu doldururken e devletteki adres kayıtlarımı baz aldım. Normalde bu kayıtlarımı baz almak doğrudur yoksa gerçekte oturduğumuz yerlerimi baz almak doğru olur.? Çünkü bazı zaman aralıklarında sırf nüfus işlerimden dolayı başka bir şehre ikamet aldığım oldu. Fakat gerçekte orada oturmadım sadece ikameti aldım.

Burada formu doldururken neyi baz almamız doğru olur. E-devletteki adres kayıtlarımızı mı yoksa gerçekte oturduğumuz adreslerimi?

selamlar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI gerçekte yaşadığınız yerleri baz almanız gerek.
    e-devlet kayıtlarını değil.. çünkü siz -her ne kadar doğru olmasa da- gerçekte yaşadığınız yere ikamet aldırmadan orada yaşadınız. bu bir sorun değil süreciniz için ama gerçekte nerede yaşadıysanız orayı belirtmeniz gerek DS260'da da.

• @crazycells cevabınız için çok teşekkürler. Öyleyse muvaffakatname ve yeminli tercüman çevirisi ile birlikte yanımda hazır bulunduracağım. İnşallah sıkıntı yaşamayız görüşmelerde. Değerli cevanınız için Çok çok teşekkür ederim.

• @Shila tabi kilitli ds260 formum açıldığında buradan açılma zaman aralığını yazacağım. Umarım daha fazla uzamadan kısa bir sürede formlar açılır. Beklemeye devam.

• Merhaba kafama takılan bir soru var, bilgisi olan yanıtlayabilirse çok memnun olurum.
    Asıl talihli benim, eşim için de ds-260 doldurduk. Eşimin bordo pasaportu var, bir de Kurumunun ona verdiği gri pasaport var ancak bu gri pasaport Kurumunda rehin tutuluyor. Çünkü yasa geri iki pasaportu birden taşıyamıyor, birini teslim edip diğerini alması gerekiyor. Gri pasaportunun (görev pasaportu) da süresi Eylül 2021 tarihinde bitecek ve evlenmeden önceki soyadı var pasaportta, bahsettiğim bu gri pasaportu belirtecek bir yer yoktu ds-260 formunda. Bahsetmemiz gerekiyor muydu, ya da KCC evrak istediğinde bu pasaportu da paylaşmamız gerekiyor mu?
    Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@POLARBEAR25 merhaba. DV başvurunuzu hangi pasaport ile yaptınız acaba?

• @gucarslan Bordo pasaportuyla doldurduk eşimin ds-260 formunu, asıl talihli eşim değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@POLARBEAR25 o zaman gri için şuan bi' şey yapmanıza gerek yok. bordu pass ile devam edebilirsiniz sürecinize..

• @beyc vardı! Bir beyefendi 9 Mayıs'ta talebi gönderip 7 Haziran'da cevap aldı. Bu başlıkta bilgi vardı, geri dönüp okuyabilirsiniz. Ancak başka biri henüz göremedik. Biz de bekliyoruz, 16 Mayıs'ta talepte bulunduk. Sanırım birçok insan o tarihlerde talepte bulundu ve ondan dolayı bekleme sırası çok daha uzadı. Bir de gördüğümüz kadar birçok insan arka arkaya çok fazla e-posta gönderiyor KCC'ye niye cevap vermiyor diye ve o da onların işini daha da zorlaştırıyor... Birçok e-posta yazmamak lazım, zaten otomatik e-posta'da yazmışlar ki fazla yazmayın, biz her e-posta okuyor cevap veriyoruz 🙂 İnşallah hepimizin D-260 formları bir an önce açılır 🙏🏻🇺🇸

• @gucarslan teşekkür ederim

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

sn. @Nurettin_ tebrikler..
    DV2022'nin ilk evrak talebini aldığınız için kutlarım sizi.

@Nurettin_ 1 hafta içerisinde evrak onayı da gelirse sizi süper bir süreç bekliyor demektir bence. Gelmezse de endişelenmeyin. KCC'de devasa bir dosya yığılması var ama tam anlamıyla 1 Ekim'den sonra normale döneceklerdir.

• Merhaba arkadaşlar, danışmanımdan gelen evrak talep maili doğrultusunda sizlere yanlış bilgilendirme yaptığım için üzgünüm. Talep KCC den değil de danışman arkadalımızdan gelmiş.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@istavrit, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Merhaba,

Yeşilkart'a başvuru yaparken doğum tarihinde hata yapmışım birden fazla deneme yaptım eşimin doğum tarihinde gün kısmına eşimin doğum gününü yazmışım hatamı buldum ama bu seferde çok fazla hatalı deneme yaptığım için case numarası engellendi sorunu çözmek için mail attım bakalım ne cevap verecekler...
    Eğer DS-260 formuna erişebilirsem orda doğru bilgilerim ile dolduracağım ama başvuruda yaptığım hata hakkımı kaybetmeme sürecin ilerlememesine neden olabilir mi?
    Teşekkür ederim...

Vize alip almayacaginiza dosyanizi inceleyen konsolos karar verecek, eger masum bir hataysa genelde affediyorlar ama tabii karar konsolosun...

Peki daha önce böyle yaşanmış örnekler var mı küçük hatalardan dolayı alan alamayan acaba?

• @Nurettin_, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, danışmanımdan gelen evrak talep maili doğrultusunda sizlere yanlış bilgilendirme yaptığım için üzgünüm. Talep KCC den değil de danışman arkadalımızdan gelmiş.

Heyecanlandırdınız bizi. Keşke mailin kimden geldiği konusunda daha dikkatli olsaydınız..

• ⭐⭐

@darkside, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Nurettin_, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, danışmanımdan gelen evrak talep maili doğrultusunda sizlere yanlış bilgilendirme yaptığım için üzgünüm. Talep KCC den değil de danışman arkadalımızdan gelmiş.

Heyecanlandırdınız bizi. Keşke mailin kimden geldiği konusunda daha dikkatli olsaydınız..

Alışın bunlara. Süreç içerisinde böyle şeyler çok olacak 🙂
    Daha ne yalan yanlış bilgiler göreceğiz kasıtlı/kasıtsız.
    Her şeye çok heyecanlanmamak lazım aslında teyit etmeden.

• @EzgiLera Merhaba, siz iki sene üstüste mi kazandınız ? İmzanızı görünce şaşırdım 🙂

Genel sorum da bir Excel listesi vardı. O Excel listesi hangi konudaydı ? Bir türlü bulamıyorum. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Stiff Her yıla özel "aşamalar" konularının ilk mesajında bulabilirsiniz. Ama yeri gelmişken paylaşayım 🙂

DV2019 tablosu: https://bit.ly/2L0H2pM
    DV2020 tablosu: https://bit.ly/2V0zMOz
    DV2021 tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ

Bu da bu yilin tablosu: https://bit.ly/3ep3byM

• ⭐⭐

@Stiff, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Merhaba, siz iki sene üstüste mi kazandınız ? İmzanızı görünce şaşırdım 🙂

Genel sorum da bir Excel listesi vardı. O Excel listesi hangi konudaydı ? Bir türlü bulamıyorum. Teşekkürler.

Evet 2 sene üst üste kazandım. Yalnız da değilim. DV2021 talihlilerinden 700 kişide en az 5 kişi daha olduğunu biliyorum benim gibi. Fazlası da vardır 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |