DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@BelmaSarvan Ben bilgili değilim ama bence bununla bir ilgilisi olmaması gerekiyor. Ben doğduğum ülkeden doğum belgesi ve adli sicil belgesi alıp göndermiştim. Sonuçta beni de çağırmadılar mülakata. Türkiye de doğmamış hiç kimseyi çağırmamışlar. Herhalde filtreden geçirmişler doğum yeri türkiye olmayanları.

• @crazycells tr toplam kaç vizer var 2021 tahmin varmı acaba.yanı bu verilen mülakatlar 4/1sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Ben bir de bir şey danışmak istiyorum, yanlış yerde miyim bilmiyorum ama öyle ise kusura bakmayın olur mu.
    Sorum şu ;
    Almanya'da doğdum ama Türkiye'de yaşadığım için KCC 'nin istediği tüm evrakları Türkiye'den temin edip yolladım. Evraklarıma onayda geldi. Fakat mülakat verilmediğini öğrendiğimde neden acaba diye araştırırken forumdan bir arkadaşımız bana Almanya'dan doğum belgesi ve Adli sicil belgesi almış mıydınız acaba diye soru sordu. Bunu tabii ilk defa duydum ve hayır almadım bir şey. Sonuç itibariyle Almanya'da ki yetkili kişilere mail attım ve doğum belgemi uçakla elden teslim alacağım. Polis kaydı içinde Almanya Hükümetine gerekli evrakları bugün hazırlayıp PTT Turpex ile hemen yolladım, bakalım ne kadar zamanda geri gelecek. Hatta bu evrakların eksiklerini bilmediğim için bugün iyi ki mülakat verilmemiş yoksa ben konsoloslukta upsss diye kalacaktım bir habersiz şekilde.
    Sizden öğrenmek istediğim şey ise, bu evrakları yeniden form açtırmam gerekli mi KCC 'ye yollamam gerekli mi yoksa temin ettikten sonra dosyamda kalsın çağırılırsak o zaman götürmeli mi ?
    Teşekkür ederim.

Evet, dogum belgesini dogdugunuz yerden almaniz gerekiyor, ayrica dediginiz gibi bu ulkeden adli sicil kaydi da almaniz lazim.

Bu belgeler olmadan mi KCC sizin evraklarinizi onayladi?

KCC'nin evrak onay emailini bana forward'layabilir misiniz?

[email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells

KARI KOCA VE 1.5 YASINDA BEBEK olarak 25 bin dolar falan yeterli olur sanırım totalde

bence de yeterlidir. Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sonay-Simsek, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells tr toplam kaç vizer var 2021 tahmin varmı acaba.yanı bu verilen mülakatlar 4/1sanırım

DV2021 icin aile uyeleriyle beraber 2874 talihli var... Fakat sayin @gucarslan 'in verdigi sayilar dosya sayilari (dogru mudur sayin @gucarslan ?) Turkiye'deki basvuru istatistiklerine gore Turkiye'deki bir dosyada ortalama 1.5 kisi oluyor o nedenle Agustos ayinda ~320 kisinin vize almasini bekliyoruz...

Diger istatistikler icin su basligi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/türkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-çekiliş-istatistikleri

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, Mail attım Belma Sarvan olarak

• ⭐⭐⭐

@godzilla1923 https://www.tsb.org.tr/tr/kasko-deger-listesi sitesinden aracin degerini gosterir ciktiyi goturebilirsiniz. ruhsatin aslini ve fotokopisini ne olur ne olmaz yaninizda goturun isterseniz.

• 30 Eylül 2021 Perşembe gününe mülakat verirler mi?

• @TR35 Merhaba!Hayırlı olsun. AIS kaydını açtırmak nasıl bir işlem,nereden ve nasıl yapılıyor,zor birşey mi acaba?Detaylı açıklayabilirseniz,sevinirim hem burada olan arkadaşlara faydalı olur umarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Sonay-Simsek, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells tr toplam kaç vizer var 2021 tahmin varmı acaba.yanı bu verilen mülakatlar 4/1sanırım

DV2021 icin aile uyeleriyle beraber 2874 talihli var... Fakat sayin @gucarslan 'in verdigi sayilar dosya sayilari (dogru mudur sayin @gucarslan ?) Turkiye'deki basvuru istatistiklerine gore Turkiye'deki bir dosyada ortalama 1.5 kisi oluyor o nedenle Agustos ayinda ~320 kisinin vize almasini bekliyoruz...

Diger istatistikler icin su basligi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/türkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-çekiliş-istatistikleri

merhaba sn. @crazycells
    ağustos ayı için toplam verilecek vize sayısı (aile üyeleri ile beraber) 211 case / 367 kişi.

resmi rakamlar şuan bu şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SonSamuray, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

30 Eylül 2021 Perşembe gününe mülakat verirler mi?

elbette verebilirler. geçen sene verdiler..

• Yasaklı

@gucarslan Buna yabancı uyruklular da dahil mi hocam. Bir de iranlılar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov hayır. sadece mülakat alan resmi case / aile bireyi sayısı bu.

• Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim. Dalgınlığıma gelmiş, eylül ayı için mülakata gireceklerin sayısı zannettim o sayıları. 🙂 Yani geriye kalan kişi sayısı zannetmişim.

• @gucarslan hocam bu ay ağustos için 2 dalga halinde vize dağıttılar ilk 104 mülalat şimdi bi 100 küsür daha, ilk 104 mülakat alanlardan en son cn sanki 8000 lerdeydi peki bu yeni dalgada en son hangi cn mülakat tarihi aldı bi bilgi var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hykargin aslında iki dalga değil, o konuda yanlış bir anlaşılma olmasın lütfen.

türkiye'de, forumda ve telegram grubunda olmayan talihliler var.
    ilk belirttiğimiz 104 kişi ilk anda mülakat gelen forumdan ve telegramda olan arkadaşlarımızdı.

sonrasında CEAC güncellendi ve anladık ki bir o kadar da grupta ve forumda olmayan talihli var türkiye'de.

ez cümle; tek dalga halinde 211 mülakat dağıttı ankara ve hepsi ağustos ayına.

• Sayın @crazycells , @gucarslan tekrar merhaba bugün itibariyle hala bir evrak onayı e-maili almadık ama zaman geçtikçe pasaport süremin bitişine az kalıyor.Örneğin şuan 7 ay kalmış görünüyor Şubat 2022 de vermiş olduğum pasaportumun süresi bitecek, KCC hala evraklarımı onaylamadı, daha önce Sayın @crazycells ile konuşmuştuk bu konuyu kendisi onay almadan yeni pasaporta başvurmayın dedi ama bunun üzerinden 1 ay geçti, şimdi sizce hala beklemeli miyim ? (not : bu arada 2 hafta önce KCC ye e-mail atıp evraklarımın onayını sordum cevaplanmadı) yoksa Eylül gelmeden ben yeni pasaporta mı başvursam CN177xx bu sayıya onay sizce gelir mi ama gelsede pasaportumun kalacak olan süresi 4-5 ay olabilir diyelim ki ağustos eylül gibi onay geldi , cidden süreci bilmediğimizden kafamız karıştı şimdi güncel olarak önerilerinizi öğrenebilir miyiz ?

Birde https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=NIV burdan biz bişey bakamıyoruz henüz onaylanmadığından böyle bir visa application yok deniyor.Normal mi ?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur sondan başlayayım. ilgili linkten kontrol ederken CN'nizdeki sıfırları (0) yazmanın ve IV bölümünden kontrol ettiğinize emin olun. (NIV değil)

pasaport konusuna gelirsek, eminim sn. @crazycells size pasaporta başvurmayın değil de, farklı bir bilgi vermiştir. çünkü süreç devam ederken elbette de pasaport çıkartabilirsiniz, eski pasaportunuzu saklamak koşulu ile. şuan elinizdeki pasaport ile zaten onay alabilirsiniz, yeterli süresi var. sadece mülakat zamanı minimum süreyi (6ay) sağlayamadığınız için vizeniz o pasaporta basılmaz.

siz yeni bir pasaport çıkartın, bu sorun değil ve mülakata eski + yeni pasaportunuz ile gidin.
    sadece mülakata gitmeden konsolosluğa mail atıp pasaportunuzun süresi dolacağı için yeni pasaport aldığınızı mail ile bildirin.

hepsi bu.

• @gucarslan başvurmayın değil de yanlış tabir etmişim tavsiye etmem anlamında demişti,o da şimdilik başvurmayın gibi oldu o an için, sadece onay alıncaya kadar tavsiye etmem demişti, ama zamanda geçtiği için bu sefer pasaport sürem az kalacak belki ondan onaylamayacaklar diye düşündüm.O halde elimdeki eski pasaportla onayı bekleyip onay gelince mülakat tarihini de bekleyip eski pasaportla, Ankara Konsolosluğuna giderken yeni pasaport çıkarttırayım ve ikisinide götüreyim öyle mi ? Peki mülakat tarihi ya 5-6 ay sonrasına verilirse o zaman eski pasaportuma rağmen mulakat tarihi verilir mi diyorsunuz ? (eskisi Şubat2022 de bitecek?) @crazycells bana mülakat tarihinin açıklanmasını beklememi söylemişti, yoksa pasaport çıkartmak sorun değil sadece başa dönmeyelim işler ilersin derdim, Konsolosluğa yenisini de mail atın demişsiniz KCC ye değil mi ?

Case no da 0ları yazmayınca altta ki bildirim çıktı anlayamadım ne demek istediğini.

U.S. Department of State
    IMMIGRANT VISA APPLICATION
    At NVC
    Immigrant Visa Case Number: 2021EU17XXX

If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.

If your case is processing on paper (you mailed paper documents to NVC for review), then the case status and instructions below apply to your case.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.8k

| | | |