Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@muratisik evet Cunku henuz agustos takvimi açıklanmadı. Biraz beklemeniz gerekiyor. Hem AIS hem de sağlık muayenesi randevusu icin.

• @Sono Teşekkürler

• @gucarslan Merhaba,
    DS-260 formumu dün gönderebildim. Evraklarım hazır ve mail atacağım ama atarken nasıl bir metin yazarak göndermeliyim ve Konu kısmı tam olarak nasıl olmalı. Bu konuda hazır metinler vs. var mıdır ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkkürler.

• ⭐⭐

@akas33, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam Arkadaşlar ben de geçen hafta evrak talebi aldım ve bugun evrakları gönderdim. Benim ve eşimin pasaport süresi Nisan 2021 de dolmuştu, yenisini çıkarmadık, zaman kaybetmemek için eski pasaportlarımızla evrakları yolladım bugün, sorun olur mu sizce?

Geçerli olmayan pasaport ile onay alamazsınız. Neden şimdiye kadar yenilemediniz?

• @goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam Arkadaşlar ben de geçen hafta evrak talebi aldım ve bugun evrakları gönderdim. Benim ve eşimin pasaport süresi Nisan 2021 de dolmuştu, yenisini çıkarmadık, zaman kaybetmemek için eski pasaportlarımızla evrakları yolladım bugün, sorun olur mu sizce?

Geçerli olmayan pasaport ile onay alamazsınız. Neden şimdiye kadar yenilemediniz?

DV-260 ta bu pasaportlarla başvuru yapmıştık, Mülakat tarihi verilirse yeni pasaportu hemen çıkartıp mülakatta versek olur diye düşündüm?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Merhaba,
    DS-260 formumu dün gönderebildim. Evraklarım hazır ve mail atacağım ama atarken nasıl bir metin yazarak göndermeliyim ve Konu kısmı tam olarak nasıl olmalı. Bu konuda hazır metinler vs. var mıdır ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkkürler.

konu kısmına sadece CN yazın ve evraklarınızı ekleyip göndern yeterli.
    mail içeriğine bi' şey yazmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DV-260 ta bu pasaportlarla başvuru yapmıştık, Mülakat tarihi verilirse yeni pasaportu hemen çıkartıp mülakatta versek olur diye düşündüm?

sn. @goblis'in dediği gibi bu şekilde onay alamazsınız.
    hemen yeni pasaport çıkartıp evraklarınızı tekrar gönderin. diğer türlü sürecinize devam edemezsiniz..

• @crazycells hayir ds260 dolduran zaman bebek yoktu.onun icin doldurmadik.shimdi formu actirmalimiyim?

• Merhabalar,

1. Ağustos ayı için bu kadar fazla mülakat alan varken ve mülakat sıralaması 8 binlere gelmişken KCC evrak onaylarını hızlandırır mı?
    2. Eğer hızlandırmazsa eylül ayı için verilecek mülakatlar doğal olarak evrak onayı alan ama Türkiye doğumlu olmayan kişilere verilecek değil mi?
      Teşekkür ederim.

• @crazycells peki evraklari gonderen zaman bebeyinde evraklarini gondermelimiyim?🤔

• Bazı kişiler ds260 ı açtıranlar onay geldiğini söylemiş ama cn:13xxx ds 260 ı 1 gün sonra sonra gönderip ertesi gün düzeltmek için açtırmama rağmen evrak onayı alamadım henüz.17.11.2020 de evrak talebi geldi,2 gün sonra evrakları gönderdim.Ama hala evrak onayı almadım.Ve sanırım ümidimi kestim artık 😞

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Merhaba,

Teşekkkürler.

Green kart vize sürecindeki aşamaların zaman anlamında farklılık gösterdiğini gözlemliyorum. 2021 talihlisi olarak imzam güncel olup bu durumdaki birisi olarak 30 Eylüle kadar görüşmeye çağırılma ihtimalim nedir sizce ? (Deneyimlerinize istinaden.)

Evrak talebi gelmeden, evrakları dün gönderdim sizin dediğiniz şekilde. Bundan sonra ekstra bana fayda sağlayacak yapsam iyi olabilecek her hangi bir eylem var mıdır ?

Saygılarımla.

• güzel gelişmeler olur umarım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SonSamuray, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

1. Ağustos ayı için bu kadar fazla mülakat alan varken ve mülakat sıralaması 8 binlere gelmişken KCC evrak onaylarını hızlandırır mı?
    2. Eğer hızlandırmazsa eylül ayı için verilecek mülakatlar doğal olarak evrak onayı alan ama Türkiye doğumlu olmayan kişilere verilecek değil mi?
      Teşekkür ederim.

1- salı gününden beri evrak onaylarının olması gerekirdi, olmadı. biz de bekliyorduk ama olması ne yazık ki.. önümüzdeki günlerde ne olur mechul..

2- yaşadığımız durum bunu gösteriyor, evet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sameterim, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bazı kişiler ds260 ı açtıranlar onay geldiğini söylemiş ama cn:13xxx ds 260 ı 1 gün sonra sonra gönderip ertesi gün düzeltmek için açtırmama rağmen evrak onayı alamadım henüz.17.11.2020 de evrak talebi geldi,2 gün sonra evrakları gönderdim.Ama hala evrak onayı almadım.Ve sanırım ümidimi kestim artık 😞

ümidinizi kesmeyin. daha iki gün öncesine kadar dünyada sonlarda olan ankara, son hamlesi ile dünyada en çok mülakat kabul eden 3. konsolosluk oldu.. eylül için aynı performansı göstereceklerine inanıyorum.

bu arada lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Merhaba,

Teşekkkürler.

Green kart vize sürecindeki aşamaların zaman anlamında farklılık gösterdiğini gözlemliyorum. 2021 talihlisi olarak imzam güncel olup bu durumdaki birisi olarak 30 Eylüle kadar görüşmeye çağırılma ihtimalim nedir sizce ? (Deneyimlerinize istinaden.)

Evrak talebi gelmeden, evrakları dün gönderdim sizin dediğiniz şekilde. Bundan sonra ekstra bana fayda sağlayacak yapsam iyi olabilecek her hangi bir eylem var mıdır ?

Saygılarımla.

sürece ne yazık ki geç başladınız bu bir dezavantaf ama hiçbir şey için geç değil.
    şuan yapabileceğiniz tek şey beklemek. eminim kısa zamanda evrak onayınız gelecektir..

• Merhaba. Benimle beraber başkalarının da cevap arayabileceğini düşündüğüm bir sorum var. (Önceki postları taradım, cevabı gözümden kaçtıysa özür). Mülakat tarihinde pasaportumun geçerlilik süresinin dolmasına 5 ay 11 gün kalmış olacak. Gün bazında bile 6 ay şartında tolerans göstermeyeceklerini düşündüğümden (doğru mudur?), mülakata 10-15 gün kala yeni pasaport çıkartmayı planlıyorum. Onun bio sayfasını konsolosluğa birkaç gün önceden mail atmalı mıyım ya da herhangi bir mail atmadan direkt mülakata yanımda götürsem yeterli mi? Teşekkürler.

• @sameterim, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bazı kişiler ds260 ı açtıranlar onay geldiğini söylemiş ama cn:13xxx ds 260 ı 1 gün sonra sonra gönderip ertesi gün düzeltmek için açtırmama rağmen evrak onayı alamadım henüz.17.11.2020 de evrak talebi geldi,2 gün sonra evrakları gönderdim.Ama hala evrak onayı almadım.Ve sanırım ümidimi kestim artık 😞

Merhaba, KCC geçen yıl haziran ayında kısa süreliğine (10-15 gün) bunu yaptı. O tarih haricinde formu açıp kapamayanlar için onaylar standart hızda irerliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Gezzio sizin yerinize güncellemeyi yapıyorum 👊🏻

elinize saglik, son aylara girerken listede dezenformasyon yapilmamasi ve listenin bozulmamasi cok onemli. O nedenle bu son birkac ayda listeyi duzenleme isini tamamen size birakalim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |