Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@barış-koç, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

260 formunu gonderdikten sonra gelen mailde bizden istenilen evraklar hangileridir acaba.

Surada bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• @gucarslan Teşekkür ederim cevap için. Evet güvenilirler akrabalarım.

• merhabalar. amerikada adres yazarken şuan belli değilse yine videoda anlatıldığı gibi not available yet yazabilir miyiz ? sorun olmaz değil mi

• @nihat26 Merhaba, evet öyleymiş. Ben de boş bıraktım.

• @gucarslan riskleri ne olabilir yani green card sürecini iptal mi edebilirler ? sormak istediğim eğer kcc onay verirken pasaport süresininin dolduğunu ve bunun için onay vermediğini söylediğinde süreç nasıl ilerlemekte ? yeni pasaport bilgisi istemekte galiba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens evraklarınız onaylanmaz ve mülakat alamazsıız.
    kcc sizden yeni bir pass ister.

• Merhaba herkese, iyi forumlar. DV2022 sürecinde DS260'mı yolladım, kontrollerimi yaptım bir eksik bir hata olmamasını temenni ediyorum, ancak aklımdan çıkmayan bir dert ve korku da var doğrusu. Vize görüşmelerinde yoktan sebeple, ya da tam anlamı işle "random" yahut sebepsiz reddedilme durumları yaşanıyor mu ve bu vize verilme reddedilmenin yıllara göre oranı nedir? Reddedilme sebepleri arasında basit, gözden kaçabilir ama önemli maddeler nelerdir? Genel olarak tüm sorularıma ayrı ayrı yönlendirme yaparak ya da bilginiz dahilinde cevaplar vererek dönüt yapacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Merhaba tekrardan (daha onceki cevap icin @gucarslan'a tesekkurler),
    DS-260 formunu doldurmustum fakat bazi hatalar yapmisim o yuzden formu acma istegi yolladim.
    1- babam bizleri sigortali gostermek icin sirketinde calisan olarak gostermis ben bunu formda belirtmedim calismis olarak.
    2- 26 mayis 2021 de okulu bitirdim fakat diplomayi daha almadim ogrenci olarak yazdim kendimi diploma olmadigi icin dogru mu yaptim acaba.
    3- New york ve Ukraine'da toplam da 3 sene yasadim bunlari da formda adres bilgisi olarak yazmadim gecici adresler diye.
    4- Egitim yillarini yazarken 1 yil atlamisim lise universite arasi.

• bu tarz bilgileri degerlendirdigimizde acaba bunlar ciddi sorunlar midir?

• @gucarslan Bu konuyla ilgili size çok soru sordum farkındayım ama bi sorum daha olacak ds260 formunu hiç açtırmadan evrak talebi geldiğinde direk eski ve yeni pass bilgilerini göndersek ilgili açıklamayla birlikte yeterli olmaz mı ? yani güncelleme kcc tarafından yapılamaz mı ? Ds260 açtırmak şart mıdır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Bu konuyla ilgili size çok soru sordum farkındayım ama bi sorum daha olacak ds260 formunu hiç açtırmadan evrak talebi geldiğinde direk eski ve yeni pass bilgilerini göndersek ilgili açıklamayla birlikte yeterli olmaz mı ? yani güncelleme kcc tarafından yapılamaz mı ? Ds260 açtırmak şart mıdır ?

KCC sizin bilgilerinizi sistemden güncellemez. sadece evraklarınızın doğru olup olmadığına bakar. eğer yeni bir pass varsa bunu sistemde bildirmeniz gerek ki bilgileriniz güncel olsun. bunu ister şimdi yapın ister sonra. ama yapın, ne zaman yapacağınız size kalmış. bunu mülakatta güncellemenizi isteyecekler çünkü..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba tekrardan (daha onceki cevap icin @gucarslan'a tesekkurler),
    DS-260 formunu doldurmustum fakat bazi hatalar yapmisim o yuzden formu acma istegi yolladim.
    1- babam bizleri sigortali gostermek icin sirketinde calisan olarak gostermis ben bunu formda belirtmedim calismis olarak.
    2- 26 mayis 2021 de okulu bitirdim fakat diplomayi daha almadim ogrenci olarak yazdim kendimi diploma olmadigi icin dogru mu yaptim acaba.
    3- New york ve Ukraine'da toplam da 3 sene yasadim bunlari da formda adres bilgisi olarak yazmadim gecici adresler diye.
    4- Egitim yillarini yazarken 1 yil atlamisim lise universite arasi.

• bu tarz bilgileri degerlendirdigimizde acaba bunlar ciddi sorunlar midir?

1- gerek yok
    2- sorun değil, kalabilir.
    3- uzun süreli kalmışsınız bunları belirtmeniz ve ukrayna'da 1 yıldan fazla kaldıysanız police report almanız gerek
    4- bunu da düzeltin

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Bu konuyla ilgili size çok soru sordum farkındayım ama bi sorum daha olacak ds260 formunu hiç açtırmadan evrak talebi geldiğinde direk eski ve yeni pass bilgilerini göndersek ilgili açıklamayla birlikte yeterli olmaz mı ? yani güncelleme kcc tarafından yapılamaz mı ? Ds260 açtırmak şart mıdır ?

KCC sizin bilgilerinizi sistemden güncellemez. sadece evraklarınızın doğru olup olmadığına bakar. eğer yeni bir pass varsa bunu sistemde bildirmeniz gerek ki bilgileriniz güncel olsun. bunu ister şimdi yapın ister sonra. ama yapın, ne zaman yapacağınız size kalmış. bunu mülakatta güncellemenizi isteyecekler çünkü..

@gucarslan yani evrak onayı alırım ancak yine güncellemeyi kendim yapmam gerekecek anladığım kadarıyla öyle değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens evet. cünkü DS260 ile vize basılan pass uyuşmayacak.

• Merhaba Arkadaşlar.

DS 260 formunun tamamını doldurdum. Birkaç sorum olacak sizlere.

1-Dikkat etmem gereken ve doğruluğunu tekrar tekrar kontrol etmem gereken veriler konusunda nerelere odaklı olmam lazım. Bilgilendirirseniz sevinirim.
    2-Form girişini tamamladıktan sonra ne yapıyoruz da formu submit ediyoruz. Nasıl gönderiliyor.
    3-Formu doldurmayı tamamladığım için şu an göndersem olur mu? Erken mi olur ? Geç mi olur? Şu an gönderimlerin son tarihi konusunda kesin bir bilgi yok bu konuda ne yapsam daha iyi olur.

Selamlar

• ⭐⭐⭐

@FUAT-ARI bey,

İlk iki sorunuzun cevabı için: https://yesilkartforum.com/cekilis/

Üçüncü sorunuzla ilgili olarak da dosya numaranız 1000'den küçük sanırım, eğer yanlış anlamadıysam imzanızdan, bir an önce formu doldurup göndermenizde fayda var.

• DS-260 formunu actirmak icin mail'e konu kismina CN falan mi yazmayaliyiz?

• @Shila

burdan faydalanabilirsiniz.

• Selamlar herkese öncelikle ağustos ayında açıklanan dv 2021 lilere verilen 104 mülakatı kutlarım. Umarım dileyen hakeden herkes vizesine kavuşur. Bu açıklama sanırım biz 2022 kazananları içinde çok değerli. Bu ağustos ayında verilen mülakatlar Ekim ayında dv 2022 sürecinin normal e dönerek başlayacağına işaret olabilir mi ? teşekkürler

• meraba ds 260 formu doldurdum bitti anca imzala gönder diyemiyorum sebebini bilen var mı

• KCC Vaka Numaranızı girin bu numaraya nerden bakıcam .?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |