Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan o zamana kadar zaten evrak talebinizin gelmesi imkansız. bu yüzden hiçbir şekilde geç olmaz merak etmeyin.. siz en kısa sürede başvurunuzu yapın. alacağınız evrağın da geçerliliği sorun olmayacaktır.

• @gucarslan applicant'ın formunda sıkıntı yok baba hayatta olmadığı için "Is your mother's address the same as your father's?" sorusu hiç sorulmuyor, fakat accompany olan eşimin formunda sorunun karşılığı boş görünüyor, ancak farklı adresler yazıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@POLARBEAR25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

farklı adresler yazıyor.

farklı adreslerden kastınız size ait olmayan adresler mi?

• @gucarslan evet annem ve babam boşandıkları için farklı illerde yaşıyorlar, adresleri de birbirlerinden farklı. eşim ve ben de başka bir adreste yaşıyoruz. Formu doldururken karşımıza hiç "Is your mother's address the same as your father's?" adres sorusu çıkmadı fakat sonrasında submit etmeden kontrol ettiğimizde bu soruyu önizleme ekranında gördük, düzeltmek için her seferinde sorunun olduğu sayfaya geldiğimizde soru görünmüyordu. Biz de bu şekilde submit ettik, biraz uzun oldu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@POLARBEAR25 şimdi anladım. bu verdiğiniz cevaplara istinaden sorunun size çıkıp çıkmaması durumu ile alakalı. submit sonrası o sorunun boş görünmesi de normal, çünkü doldururken size çıkmadı ve cevaplamadınız. merak etmeyin, bu şekilde kalabilir.

• @gucarslan çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

• @gucarslan Çok teşekkürler.. Hakkımızda güzel olan ne ise o olsun.

• @gucarslan 9095 rezerv nasıl oluyor? Benim numaram 2022EU18XXX. Şansım yok mu?

• @gucarslan öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim. review kısmında soru boş görünüyor ama formu doldururken hiç böyle bir soruya rastlamadım. Submit edince formu tamamlamış olmuyor muyuz? Bu seferde soru boş olarak kalacak problem olmaz mı?

• @POLARBEAR25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan evet annem ve babam boşandıkları için farklı illerde yaşıyorlar, adresleri de birbirlerinden farklı. eşim ve ben de başka bir adreste yaşıyoruz. Formu doldururken karşımıza hiç "Is your mother's address the same as your father's?" adres sorusu çıkmadı fakat sonrasında submit etmeden kontrol ettiğimizde bu soruyu önizleme ekranında gördük, düzeltmek için her seferinde sorunun olduğu sayfaya geldiğimizde soru görünmüyordu. Biz de bu şekilde submit ettik, biraz uzun oldu 🙂

Aynı durum bende oldu .babam için adresi bilmiyorum dedim,annem için adresi yazdım.sıkıntı olacağını zannetmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan 9095 rezerv nasıl oluyor? Benim numaram 2022EU18XXX. Şansım yok mu?

bahsettiğim yıl sizin değil, DV2020 için 🙂
    o konu tamamen farklı..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oscar, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim. review kısmında soru boş görünüyor ama formu doldururken hiç böyle bir soruya rastlamadım. Submit edince formu tamamlamış olmuyor muyuz? Bu seferde soru boş olarak kalacak problem olmaz mı?

evet, submit ettiğinizde form tamamlanmış olacaktır.
    eğer soruları cevaplarken o soru size çıkmıyorsa -ki olabilir- o zaman sorun etmeyin.
    zaten boş bırakılan bir soru olsa formda ilerleyemezsiniz.

• Merhaba,
    Ana sayfadaki tabloda DS-260'ı doldurma sürem olarak 1 Ekim'e kadar sürem var gibi algılamıştım. Burada yanlış anlamış olabilir miyim? Case numaram 16xxx olması bu süreyi etkiler mi ? DV2021 konusunda DV2021 talihlisi olduğunu yeni öğrenen bir üyemizi gördüm. @gucarslan Bey'in yönlendirmesine istinaden kafam karıştı 🙂 DV2021 talihlilerinin mülakatlara başlamasalar da formlarını doldurmuş olduklarını düşünüyordum.

Bir de baba doğum yeri sorusu var DS-260 formunda. Ben babamla görüşmüyorum, doğum yerini ilçe olarak biliyorum ama nüfus cüzdanında ne yazdığını bilmiyorum. Açıklamalarda nüfus cüzdanında yazanın yazılması gerektiği yazıyor, farkındayım. Burada il ya da ilçe kurtarır mı ? Yine de sormuş olayım.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Stiff merhaba. evet yanlış anlamısınız. DV süreçleri resmi olarak 1 ekim'de başlar ve bir sonraki yılın 30 eylül'üne kadar devam eder. örnek olarak, DV2022 süreci resmi olarak 1 ekim 2021'de başar ve 30 eylül 2022'ye kadar devam eder. her finansal yılın süreci 30 eylül itibariyle bitiyor gibi düşünebilirsiniz. bu süre, sürecinizin ve işlemlerinizi yapabilmeniz için size tahsis edilmiştir şeklinde düşünebilirsiniz.

kısaca, 30 eylül 23:59'a kadar DS260 formunuzu doldurabilirsiniz. ama elbette bu süreden sonra mülakat almanız imkansız. kazananlar süreçlerine temmuz / ağustos gibi başlasa bile durum yadsınamaz 🙂 hatta bu şekilde vize alan talihli arkadaşlarımız bile oldu eskiden. eylül başında DS260 doldurup vizesini alanlar bile var.. ama bu elbette tavsiye edilen bir durum değil. talihli sürecine ne kadar etken başlarsa, o kadar iyi diyebiliriz.

sorunuz için de, e-devlet'ten alacağınız vukuatlı nüfus kayıt örneğinde babanızla alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz bu arada.

• Arkadaşlar Merhaba,

Yeşilkart'a başvuru yaparken doğum tarihinde hata yapmışım birden fazla deneme yaptım eşimin doğum tarihinde gün kısmına eşimin doğum gününü yazmışım hatamı buldum ama bu seferde çok fazla hatalı deneme yaptığım için case numarası engellendi sorunu çözmek için mail attım bakalım ne cevap verecekler...
    Eğer DS-260 formuna erişebilirsem orda doğru bilgilerim ile dolduracağım ama başvuruda yaptığım hata hakkımı kaybetmeme sürecin ilerlememesine neden olabilir mi?
    Teşekkür ederim...

• @gucarslan çok teşekkür ederim😊

• 260 formunu gonderdikten sonra gelen mailde bizden istenilen evraklar hangileridir acaba.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@POLARBEAR25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Merhaba, aynı sorun bende de vardı. Bir türlü soru görünmedi, her ön izlemede de boş çıkıyordu, adresleri farklı olduğu için adreslerini yazıp submit ettim. Formu açtırıp düzelttirmem gerekiyor mu sizce?

formda oyle bir problem var, o nedenle o cevabi gormezden gelebilirsiniz. yapabileceginiz bir sey yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istavrit, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Merhaba,

Yeşilkart'a başvuru yaparken doğum tarihinde hata yapmışım birden fazla deneme yaptım eşimin doğum tarihinde gün kısmına eşimin doğum gününü yazmışım hatamı buldum ama bu seferde çok fazla hatalı deneme yaptığım için case numarası engellendi sorunu çözmek için mail attım bakalım ne cevap verecekler...
    Eğer DS-260 formuna erişebilirsem orda doğru bilgilerim ile dolduracağım ama başvuruda yaptığım hata hakkımı kaybetmeme sürecin ilerlememesine neden olabilir mi?
    Teşekkür ederim...

Vize alip almayacaginiza dosyanizi inceleyen konsolos karar verecek, eger masum bir hataysa genelde affediyorlar ama tabii karar konsolosun...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |