Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese tekrar merhaba arkadaşlar,

Goh v Blinken davasına birkaç saat sonra 21 gün kalacak. Bu süreçte çok yorulduk ve yıprandık, sonuç olarak bir arpa boyu yolu belki katetmiş olabiliriz(göstermelik verilen son 18 mülakat). Goh davacıları olarak dava günü canlı yayın yapacağız ve mümkün olursa simültane tercüme de yapılacak. Bu süreçte davayı takip eden arkadaşlar eğer canlı yayını da takip etmek isterlerse bağlantıları telegram gruplarımız üzerinden paylaşacağız.

İnşallah en güzel sonuçları en hızlı şekilde alır ve vizelerimize kavuşuruz. Sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor çok güzel haber bu, çok teşekkürler şimdiden emekleriniz için.
    umarım mehta, bütün davacıları rahatlatacak bir karara imza atar.
    hayırlısı olması dileğiyle.. 🤞

• ⭐⭐

@thementor Merakla bekliyoruz. Tüm yoldaşlara bol şans 🙂

• Son Dakika!

Yargıç Mehta, kendi baktığı DV-2021 davaları (Goh v. Blinken ve Goodluck v. Biden kesin; bugün yargıç olarak atandığı Bade v. Blinken davasının da bunlara eklenmesi muhtemel) için, 19 Temmuz'da ortak duruşma yapma kararı verdi!

Toplam davacı sayısı 26.500'leri bulmamış olsa, davacılar için iyi haber derdim. Şu an işler tehlikeli...

IMG_20210625_005026.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kingocali haber verdiğiniz için teşekkürler.
    sanırım mehta, PI talebi olan davaları birleştirerek ortak bir karar verecek.
    ama charles'ın dediği gibi; "plaintiffs always come first. that is simply how the US system work"

• ⭐⭐⭐

@gucarslan Aslında her iki dava da yalnızca plaintiff'leri kapsadığı için karardan ilk olarak her halükarda davacılar faydalanacak. Kuck bu açıdan haklı 🙂

Tüm DV2021 ailesine hayırlı kararların çıkması dileğiyle.

• Bizim davanın ilk hearingi Goh-un son hearingi. Ama zamanın kısıtlı olması ve bizim davada pi talebi olmasından dolayı Mehta geçen yılki tecrübesi ile aynı anda her iki davayı sonuca bağlaya bilir. Gitmemiz hayırlıysa olsun bu iş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda olacak inşallah. vurduğunuz gol olsun!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bugün GoH davasina katılan arkadaşlarımız için çok önemli bir gün.
    umuyorum ki J. Mehta davaya katılan davaci arkadaşlarımız icin en iyi kararı verecektir.

çok beklediniz, çok sabrettiniz inşallah en güzel sonuçlar sizin olur.

🤞

• Arkadaşlar açık ve net söyleyebilirim ki bugüne kadar izlediklerim arasında DV tarihindeki en iyi savunma bizim avukatlarımız tarafından yapıldı. Düşüncem şu: Öncelik davacılara verilecek ve kalanlar için rezerve yapılacak. Hatta Mehta rezerve kararını şimdi mi vereyim derken benim anladığım rezerve edilecek vize sayısından bahsediyordu. İsimli davacılar için önceliklendirme olacak.

Umuyorum en kısa sürede gerekçeli karar bizim lehimize yazılır ve tüm davacılar/DV talihlileri olarak vizelerimizi alabiliriz.

• Yasaklı

@thementor Kuck çok iyi konuştu. Umarım herkesi mutlu eden bir karar çıkar. 🙏

• ImmPact Litigation Team'den resmi bir duyuru almamış olmakla beraber, konsorsiyumun başka bir avukatından (beni bireysel olarak da temsil ediyorlar), Goh v. Blinken davasının, davacılar lehine sonuçlandığına, Yargıç Mehta'nın, Department of State'in DV dosyalarını işlemekte geç kalmasını "yasadışı" bulduğuna ve dosyaların derhal işlenmesini emrettiğine dair bir e-mail aldım. Dosyası, o tarihe kadar hala işlenmemiş olanlar için de, Eylül sonunda bir "status meeting" yapılacakmış. Gerçek ise (zira, hala inanamıyorum), tüm DV-2021 kazananlarına hayırlı olsun!

• ⭐⭐⭐

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2021 Goh v. Blinken Davası (Mart 2021)

@kingocali https://yesilkartforum.com/forum/post/229378

Paylaştıktan sonra gördüm. @gucarslan 'ın paylaşımından detayları okudum. Ekim'in ikinci haftası DV-2023'e başvurmak üzere, yarın fotoğraf çektirmeye gideceğim inşallah 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kingocali o kadar umutsuluğa kapılmayın..
    bakarsınız sondan başlarlar biz de faydalanırız bu karardan 🙂

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Goh v. Blinken Davası (Mart 2021)

@kingocali o kadar umutsuluğa kapılmayın..
    bakarsınız sondan başlarlar biz de faydalanırız bu karardan 🙂

Biz, DV-2021 davacıları olarak, class talebi olmayan, hatta olan tek class talebi reddedilen davalardan class kararı çıkartmayı başarmış, talihsizliğiyle, Amerikan hukuk sistemini değiştirmiş bir nesiliz. Bir 💩tan (Şair, bu kıtada, chocolate mousse'e atıf yapmaktadır) faydalanamayız 😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

KARAR AÇIKLANDI!

merakla beklediğimiz rezerv kararı nihayet aciklandi.
    bu karara göre J Mehta;

• 6914 vize GoodluckvBiden
    • 481 vize GohvBlinken davacilarina

vize dağıttılmasina karar verdi.
    GoH davacılarınin 2022 mali yil sonuna kadar vize almalarina emrederken, GoodluckvBiden davacıları içinse net bir tarih vermedi.

açıkça söylemek gerekirse bu oldukça ama oldukça kötü bir rezerv kararı. yine de bütün davacılar için hayırlı olması dileğiyle..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Goh v. Blinken Davası (Mart 2021)

KARAR AÇIKLANDI!

merakla beklediğimiz rezerv kararı nihayet aciklandi.
    bu karara göre J Mehta;

• 6914 vize GoodluckvBiden
    • 481 vize GohvBlinken davacilarina

vize dağıttılmasina karar verdi.
    GoH davacılarınin 2022 mali yil sonuna kadar vize almalarina emrederken, GoodluckvBiden davacıları içinse net bir tarih vermedi.

açıkça söylemek gerekirse bu oldukça ama oldukça kötü bir rezerv kararı. yine de bütün davacılar için hayırlı olması dileğiyle..

Hem davacı olan, hem de numarası yeterince küçük olan arkadaşlara hayırlı olsun.

Bildiğim kadarıyla, Goh avukatları temyize gitmeyecekler (Son yayında, "Bizim işimiz 30 Eylül'de bitiyor" dediler). Biz artık DV-2023'e bakacağız. Ama Nicolette Glazer, kendi davalarını temyiz edecek. Darısı, yüzlerce Dolar'larını alan avukatları, vize alamayan müvekkilleri için temyize gidecek kadar haysiyet ve sorumluluk sahibi olan arkadaşların başına...

• Arkadâşlar Anladıģım kadarı ile Sayın Mehta hesaplamayı şu şekilde yapmış.

18 yıllik istatistiklere baktığımızda yıllık ortalama:51,917 vize basılıyor.

Pandemi etkisini hesaplamak için şu yöntemi
    Kullanmış:
    Aile vizesi ile dv vizesi aynı oranda verilmeli hesabı ile ----

2019 mali yılında pandemi öncesi State Department 186,584 (immediate relative visas)aile vizesi işlemiş.

2021 mali yılında bu sayı Temmuz ayında
    118,538 imiş bu da aylık(118,538/10) 11,854
    Vize demek toplam mali yıl ise (118,538+11,854+11,854) 142,246 .
    2019 toplamı ve 2021 toplamına bakınca State Department  aile vizeleri için                     (142,246/186,584) %76 verimle çalışmış olduğunu bulmuş.
    Dıger bir değiş ile pandemi State Department' i %76 kapasiteye düşürmüş.

Dv için de  yıllık ortlama 51,917 normal şartlar altında vize verileceģi ićin bu sayının %76 sı
    39,457 vize Pandemi koşullarında bile basılmalıydı demiş.

Bu rakamdan verilmiş Dv vizlerini çıkarmış.
    39,457-15,001 = 24,456 daha verilmesi gereken vize.

Şimdi de Dv2021 de kaç seçilen ve kaç aile üyesi dahil seçilen var hesabına geliyoruz:

50,756 case başvuru(submitted applications) yapmış, aile üyesi dahil değil.

76,817 case seçilmiş ,aile üyleri dahil değil

137,969 kişi seçilmiş, aile üyeleri dahil.

137,969 - 76,817 =66,152 aile üyeleri

Bu da ortalama herbir case için yaklaşık 0,92 aile üyesi demektir.

50,757 case sürece devam ettiği için 0.92 oranına göre aile üyesi sayısı 46,696 olmalı demiş. Yanı toplam sürece devam eden aile üyleri dahil rakam 50,757+46,696= 97,452

Sonra hesaba şöyle devam etmiş
    97,452 - 15,001(verilen vize) = 82,452
    82,452 - 3,307(red alan vize) = 79,081

Kalan rakam ile verilmesi gereken rakamdan bir oran çıkramış bu da %31
    79,081/24,456 (daha verilmesi gereken vize)
    = %31
    Ve bu rakamı iki davaya da uygulamış
    Goodluck 22,303 'ün %31 i = 6,914 rezerv sayısı

Goh 1,550'nin %31 i = 481 rezerv sayısı.

Hesap bu şekilde. Adil mi? Bana göre hepimizin randevu alabilmesi gerekiyordu. Ne diyelim hakim kalemi kırdı. Rezervin case numarasına göre gideceğini düşünüyorum ,kaldı ki adaletli olanıda bu olur. Bu sebeble
    Benim ve ailem için çok küçük bir umut kaldı(39k) ama umarım en azından buradan olabildiģince çok arkadaşım rezervlerden yaralranır. Grup yöneticilerine ve emeği geçen her arkadaşıma  çok teşekkürler, Bu senin artısı  da kibar, yardımsever arkadaşların hala varolduğunu görmek oldu.

Not:rakamlarda ufak yanlışlıklar olabilir kusura bakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dava avukatı Charles Kuck'in twitter hesabından yapılan bilgilendirmeye istinaden;
    hükümet avukatları GoH davasından yargıç Mehta'nin verdiği karara, yasal süre bitmeden itiraz etti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |