Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @P4BLO hocam öncelikle geçmiş olsun arkadaşınıza ama green card sürecinde boşanırsa eşinden waiver alması lazım bu konu için tam olarak nasıl yapıldığı ile ilgili bir bilgim yok ama illaki Google da kaynak vardır bir de özel mesaj attım size orada bir kaç konu hakkında yazdım.

• Bu ileti silindi!

• @aixl Paylaştığınız için çok teşekkürler.

• Herkese merhaba.Yaşım 23 Yaşadığım deneyimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Yardımı dokunursa ne mutlu bana.

2022 Şubat ayında başvurduğumuz dosyamız 10 ayda onaylandı, 2 ay gibi bir sürede ready oldu. Ben in transit aşamasında randevu aramaya başladım ve randevuyu bulduğum gün dosyam ready oldu. Sağlık muayenesi için konsolosluğun anlaşmalı olduğu unganlardan randevu aldım. Görüşmeden 3 gün öncesine veriyorlar, muayeneden sonra ki gün sonucu gidip alıyorsunuz. Randevu saatim sabah 8 di ama uzun bir sıra vardı konsolosluğun önünde.Randevu saati erken olanları öne aldılar.
    İçeriye sadece pasaport , cüzdanım ve dosyam ile girdim, ilk girişte size yardımcı oluyorlar ve solda ki banko dan pasaportunuza bakıyorlar ve yönlendiriyorlar sıra almamız için. Banka içinde sıra beklemeye benziyor. Sıra numaram ve gişe numaram gözüktü evrak teslimi için gittim.İSTEDİĞİ EVRAKLAR;

ingilizce mi türkçe mi gireceksiniz diye sordu önce.ingilizce tercih ettim.
    I-134 ,
    Adli sicil kaydı e devlet ingilizce verdim apostil de verdim ama ikisi de geçerli
    nüfus kayıt örneği e devlet apostil ve edevlet verdim ikisi de geçerli
    Letter of intent to marry
    Irs transcript 2022-2021-2020
    w2 2023-2022-2021
    ilişki kanıtları

Sonrasında beklediğim alana geri dönüp aynı numaramın tekrar yanmasını bekledim vize görüşmesi için ve yandı;

-memur
    nasılsınız
    -ben
    teşekkürler siz nasılsınız 🙂
    -m neden birliktesiniz aranızda ki bağı anlatır mısın ?
    -b ilişkimizi 1 2 cümleyle anlattım.
    -m her şey çok güzel görünüyor kusursuz
    -b 🙂 teşekkürler
    -m
    ne zaman tanıştınız ve nasıl
    -b
    sosyal medya üzerinden şu tarihte şu platformda
    -m
    ne zaman geldi ve döndü
    -b şu tarihte
    -m ailesi ile görüştün mü
    -b evet ama sosyal medyadan veya görüntülü konuşma
    -m nerede yaşıyorlar ve nişanlın nerede yaşıyor
    -b ..............
    -m her şey güzel sorun yok 1 hafta içinde pasaportunuz size ulaşacak teşekkürler.
    -b türkçe olarak kolay gelsin 🙂 🙂
    -m türkçe olarak kolay gelsin 🙂 🙂

Mükemmel biriydi turuncu kısa saçlı Amerika'lı sanırım aksanı öyleydi.Sohbet eşliğinde geçti hiç heyecanlanmadım eğlenceliydi.
    Sürecin en kolay aşaması buydu.
    Forumda deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum. @ob16222 @Munzurlu-24-62 @DOGANLEYLA Sizlere de ayrı şekilde minnettarım.Hayatta başarılar bol şans.

• Merhaba arkadaşlar bu nüfus kayıt örneğinin 3 çeşidi var. 1-) Kişi Kayıt Örneği 2-) Aile Kayıt Örneği ve 3-)Nüfus Aile Kayıt Örneği birth certificate olarak hangisini almalıyım ve tercüme ettirmemiz gerekiyor mu yardımcı olursanız sevinirim

• @Yusuf-Kose kişi kayıt kendinizle ilgili olanı almalısınız. Diğerlerini alsanız da olur ama karşıda ki memurun kafası karışabilir o yüzden kendiniz ile ilgili olanı almalısınız. Mülakat için mi almak istiyorsunuz bu evrakı ? Eğer öyle ise direk çıktısını alabilirsiniz tercümeye gerek yok.

• @Emir-1 hayırlı olsun dostum. Sana da hayatta bol şans ve başarılar. Amerika’da ihtiyacın olacak 😂

• @ob16222 reis ABD’de şu an çalışma izni ve Green Card süreleri hakkında bilgin var mı?

• @ob16222 teşekkürler cevabınız için mülakat değil kız arkadaşım başvuru için hazırladığı dosyaya koyacakmiş

• @tncymz eyaletten eyalete değişiyor 20 günde alanda biliyorum , 3 ayda alanda , 9 ayda alanda hatta şöyle söliyim bulunduğun eyalette ki ofisler arasında bile farklılık var. O yüzden dosyanın hangi ofise gönderildiği ve bakan memura bağlı. K1 de gc için mülakat yok ama bazı memurlar çağırıyor yani şans tamamen. Ben 8.5 ayda aldım. Benden sonra başvuran birisi 20 günde aldı 🙂

• @Emir-1 Hayrlı uğurlu olsun kardeşim, herşey gönlünce olsun inşallah. Rast Gelsin 🪬

• @ob16222 20 günde green card mı aldı ? Şaşırtıcı bir süreymiş. bu süre çalışma izni için falan sanıyordum.

• Merhabalar herkese ben nişanlımla k1 vizesine 11 eylül 2023 de başvurmuştum şuan dosyam 25 mart da approved oldu 26 martta da dışişleri bakanlığına göderilmiş bundan sonra ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

• @metın-altnkhya hocam dosyanız hala uscis de 🙂 onayda ki yazıda gönderdik diyorlar ama hemen gitmiyor 20-30 gün daha uscis de bekleyecek sonra nvc ye gidecek , nvc den dosya numaranızı alacaksanız sonra da dosyanızı takip edeceksiniz ankarays ne zaman gelirse de randevu işleri var. Bir 1-2 ay daha beklemeniz lazım hocam

• @ob16222 zaten gelen bilgide nisan ayının 9 na kadar kağıdın posta yoluyla iletiliceği bildiriliyor onu bekliycem de şimdi benim merak ettiğim şey abdye ortalama ne kadar sürede giriş yaparım onu tam hesaplayamıyorum ortalama ne kadar daha işlemim var sizce

• nvc deki dosya in transit olduktan kac gun sonra ready oluyor?

• @metın-altnkhya hocam o beklediğiniz kağıt gelir noa2 kağıdı onayla ilgili ama dosyanız nvc ye hemen gitmiyor , eğer süreci değiştirdiler ise fikrim yok. Dosyanızın gittiğini düşünüyorsanız nvc den numaranızı request yapın madem 🙂 , minimum 45 günü gözden çıkarın , yani benim şahsi görüşüm tamamen haziran-Temmuz orada olursunuz bildiğim kadarıyla buradaki arkadaşlar Nisan ve mayıs randevularını aldı. Elçilik tekrar açar mı Nisan ve mayıs için bilmiyorum açıkçası.

• Arkadaşlar merhaba eylülde yaptığımız başvuru 18 mart itibariyle noa2 kategorisine girdi. Belgelerin türkiyeye gelme süreci başladı. Soracağım soru saçma olacak belki ama bu son vize görüşmesinde bu aşamadan sonra red yeme ihtimali nedir acaba, ve çok soruldu biliyorum ama bu aşamadan sonra beklemekten başka yapılacak herhangi bir şey var mı?

• @cre3d yaprağınız beyanlar doğruysa niye red olsun ki , sonuçta ilişkiniz gerçek. Maalesef beklemekten başka seçeneğiniz yok. Eğer ortada ciddi bir sağlık problemi yoksa. Olduğunu düşünüyorsanız kanıtlarıyla birlikte hızlandırma talebinde bulunabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

• 57
  • 116
  • 1
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |