Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ahmet-Krykevic case no category ve pasaport fotosu mailde başka birşey yazmamıza gerek yokmudur

• Eşim GC sahibi, yeni evlendik Azerbaycanda, şimdi benim evraklara başlamam için hangilerinden başlamam gerekiyor,
    gerekli belgelerin listesi varmı?, yalnışlık yapmamak için sizlerden bilgi almak isterdik

• @horoz Case numberi konu basliginda da belirttim ben. Bu saydiklariniza ek olarak Turk pasaportumu gonderdim.

• @nargiz94 bu konunun ilk sayfası 2. İletiye bakarsanız detaylar bar orada, ek sorunuz olursa da buralardayız 🙂

• @hulyaek teşekkür ederim inceleme yaptım,
    Bazı sorularım kaldı rica etsem

1. I-130 formunu online bilgisayarlami doldurub göndermek iyi olur yoksa elle doldurulub poçtayla diğer evraklarla birlikte

2. sorum.
      USCIS göndermede eşim texas da olduğu için evrakları gönderecektir, gönderme adrese ona göre tercih edilecek doğrumu?

• @nargiz94 herşeyi online doldurup, online yükleyin artık online yapılabiliyor.

• @hulyaek teşekkürler form dışında fotokopi yapılanları postayla mı iletmek gerekiyor peki?

• Sevgili @crazycells sanırım birkaç konuda güncelleme gerekiyor. 🙂
    1- bu konunun ilk post una artık illa posta değil, başvuruların online da yapılabildiğini eklemeli bence. 🙂
    2- herkesin kafası "TR den mi başvurayım, ABD den mi" konusunda karışık. Bu konu çok yanlış anlaşılıyor. "evrakları TR den mi yollayım ABD den mi sizce?" diye sorular geliyor. ABD - TR başvuru farkı bu değil!
    Eşiniz başvuru yaptığınız sırada yasal olarak turistik olmayan bir vizeyle ABD demi, yoksa değil mi? ikisi arasındaki fark bu olmasına ragmen, sanki evrakları postalama merkezi gibi algılanıyor herkes tarafından.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nargiz94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@hulyaek teşekkürler form dışında fotokopi yapılanları postayla mı iletmek gerekiyor peki?

hayir, hepsini online yukleyebilirsiniz. Eger ek formlar varsa sadece onlari posta ile gondermeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek ilk firsatta guncelleyecegim. Lakin bu konularin yeni basliklarini olusturacagiz, bu basligi da kilitleyip yeni basligi kullanacagiz. fakat bunun icin pandeminin etkilerinin sifira yaklasmasini bekliyorum, en azindan normale yakin bir seyrine donmesini diyeyim 🙂 Eger su an yeni basligi olusturursak, ilk sayfalarin tamami pandeminin etkileri ve gecikme iletileriyle dolacak.

• @Ahmet-Krykevic Olmadı 🙂 Gelen cevap aşağıda.

The appointment dates will be scheduled by NVC according to case category and the back log of the posts. Please wait for the notice from NVC and please inform our office after July 2021 unless you have scheduled an appointment.

• @hulyaek
    Bana da yani cevap geldi.

DQ: 11 Agustos 2020

• @hulyaek Bana da aynısı gelmiş, temmuz 2021 falan deyince ama yakında bir tarih verirler diye ümitlendim.

• @hulyaek banada aynısı gelmiş bizlerin dq tarihleri farklı ama hepimize Temmuz ayına işaret etmiş

• 🙂 çok komiğiz hepimiz, denedik olmadı gene.
    Ama belki en azından Temmuz sonuna kadar en azından randevu tarihimizin ne zaman olacağını öğreniriz. Eylül mü olur, ekim mi kasım mı en azından onu bilebiliriz.

• @Ahmet-Krykevic Merhabalar, yolladığınız mesajı paylaşabilme imkanınız var mı acaba. Bende aynı durumdayım sizin iletinizi referans alarak kendi metinimi oluşturmak istiyorum. Teşekkürler

• en azından sizlere cevap yazmışlar. bana hiçbirşey yazmadılar.

• Bana gönderilen cevap şu şekilde

This notice is to inform you that your case for an immigrant visa is documentarily complete at the National Visa Center (NVC) and has been since 28-Dec-2020. NVC has received all of the fees, forms and documents required prior to attending an immigrant visa interview. Your petition is awaiting an interview appointment. At this time, no further action is required. We appreciate your patience.

Your case will remain at NVC until an appointment is scheduled, at which time we will send it to the appropriate U.S. Embassy or Consulate General. We will notify the applicant, petitioner, and attorney (if applicable) when an appointment is scheduled.

The U.S. Embassy or Consulate tells NVC which dates they are holding interviews. NVC fills these appointments on a first-in, first-out basis and is unable to predict when an interview will be scheduled.

Visa interviews at many U.S. Embassies and Consulates have been delayed as result of the global COVID-19 outbreak. For the most up-to-date information about the U.S. Embassy or Consulate's operating status, please visit their website at https://usembassy.gov.

The next communication you receive from NVC will be either a notice that your appointment is scheduled, or if an appointment is not scheduled within the next 60 days, we will send a notice confirming that your case is still in line for an interview.

Important: The applicant should not make any permanent financial commitments until they have received their immigrant visa. This includes activities such as:

•   Selling a house, car or property, 

•   Resigning from a job, or;

•   Making other travel arrangements.

Thank you for your continued patience.

Regards,

@Ahmet-Krykevic

• @hulyaek bana da aynı cevap😂 elimizi neye atsak kurutuyoruz😂 ağlancak halimize güler olduk. Az kaldı bakalım şu temmuzu da bi görelim.

• Banada şu geldi Dear Sir,

The appointment dates will be scheduled by NVC according to case category and the back log of the posts. Please wait for the notice from NVC and please inform our office after July 2021 unless you have scheduled an appointment.

Yours sincerely,

Immigrant Visa Unit

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |