DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells verdiğiniz kıymetli bilgiler için teşekkür ederim.2. ve 3. cevap ikna oldum ama 1. soruyu bir de @crazycells ve @gucarslan cevaplarsa içim rahat olacak.
    1.çocukların ds 260 formunu doldururken çocuğun anne soyadını 'Surnames at Birth' diye soruyor.burada eşimin evlenmeden önceki soyadını mı soruyor yoksa çocuğu doğurduğunda sahip olduğu soyadı mı?
    saygılarımla

Kendi dogdugu zamanki soyadini soruyor 🙂

Bende bu konu ile ilgili çelişki yaşıyorum çocuğun doğduğu zaman ki soyadı babası ile aynı değil mi? Yoksa anne, kızlık soyadı mı yazılacak ben anlamadım

cocukla alakali bir bilgi yok. anneniz dogdugunda soyadi neydi 🙂 bunu soruyorlar...
    Forumun telegram gurubunda çocuk için anne kızlık soyadı yazılacak denildi. Ben ekran görüntüsü aldım unutmayayım diye bu yanlış bilgi o, zaman

• Selamlar ve iyi forumlar! Dv2022 talihlileri için KCC'nin belgeleri istemesi için ne zaman bir mail gönderecekleri hususunda bir tahmin yürütmek mümkün mü? Loto çıkınca onlara pasaportla ilgili bir mail atmıştım, geçtiğimiz hafta bana mail yolu ile dönüt yapmışlardı, bu mailde spesifik olarak açıklama yapmak yerine DV-2022 Instructions'dan bir kesitte bulunmuşlardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mac merhaba. normal şartlarda evrak taleplerinin çoktan başlamış olması lazımdı ancak; DV2021 sürecinde yaşana sıkıntılardan kaynaklı sizlerde de bir duraklama var. sizin cn'niz için evrak talebinin ocak'tan önce geleceğini zannetmiyorum.

• Merhaba amerikaya daha önce j1 vizesi work & travel ile gitmiştim. Ds-260 formundaki **Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? sorusuna ne yanıt vermeliyim ? Bir de ssn almıştım daha önce yeni bir ssn istiyor musunuz sorusuna ne yanıt vermeliyim, hayır dersem j1 ile aldığım ssn geçerli oluyor mu ? Bir diğer sorum ise formu mail adresime gönderip bir de formun çıktısını alıp saklamam mı gerekiyor acaba evet ise bunları yapmak kolay mı site yönlendiriyor mu ? Çok teşekkür ederim şimdiden.

• Sayın @crazycells ve @gucarslan veya forumda daha önce eşi Rus, Ukraynalı veya eski Sovyet ülkelerinden olup Türkiye de mülakata girmiş kişilerde belki benim durumum ile karşılaşan olmuştur. Eş ve çocuklarin green card başvuru formunda babadan aldıkları ortanca isim dedikleri (отчество) ingilizcesi (patronymic) olarak geçiyormuş middle name kısmında yazmıştım. Kırgızistan ve Kazakistan bu şekilde dolduran tüm herkese red veriyor. Ukrayna ise sorun yapmıyor. Ama Ankara'nın tutumunu bilmiyorum.. Bu konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden cevap bekliyorum. Ben başvuruda el ve çocukların bilgilerini doğum belgesine göre doldurdum orada bu ortanca isim mevcut ama pasaportta İngilizce yazan kısımda yazmıyor sadece kril alfabesi ile yazıyor.. Bu konu red yememize sebep olur mu acaba? İran vatandaşlarında da babadan gelen ortanca isim var dediler . Diğer bir sorum ise bir hata yaptık anladığım kadarıyla middle name kısmına bunu yazmamamız lazımmış ama doğum belgesini mülakatta istenecek ise tercümede bu ortanca isim gözükeceği için other names kısmında belirtmemiz gerekli mi? Bu durum ile bilgisi olan kişilerden ricam cevap verirlerse sevinirim

• Hocam,hayırlı akşamlar.Affınıza mağruren, birşey sormak istiyorum,hata yapmamak adına. 6 kişilik aileyiz,ds260 ları doldurdum,lakin henüz sabmit etmedim,biz ailece Kırgızistan vatandaşıyız,şöyle bir durum var:asıl talihli eşim pasaport süresi 18,12,2022 de bitiyor, çocukların pasaport süresi ise 20,02,2023 bitiyor.Bu güncel pasaport bilgilere göre doldurduk ve kısmet olursa mülakata kadar gidebilirsek(CN25xxx bu arada),ki bu mayıs-temmuz gibi aylarda olabilir normal gidişat olursa,o zaman eşimin pasaport süresi yetmez vize alabilmek için.İki seçenek düşünüyorum 1)Temmuz ayında eşim ve çocukların yeni pasaportları için bizim konsolosluğa başvurup(2-3 ayda gelir yenileri),yeni pasaportları alıp ds260 doldurup göndermek.

1. 2022 yılı mülakattan önce şubat ayında yeni pasaportlar için başvurup (nisan-mayıs gibi gelir yenileri) bu yeni pasaportlarla mülakata girsek olur mu?Eski pasaportların fotokopileri de yanımızda sunsak.Bu dönemde gelen yeni pasaportlar için KCC mail atıp açtırmaya kalkarsak,cevap gelene kadar geç kalırız diye düşünüyorum,bu yüzden açtırmadan direk mülakata yeni pasaportlarla gitsek sorun yaparlar mı konsoloslukta?Eski pasaportların fotokopilerini de alacağım yanıma.Bu arada bizim ülke çocuklara sadece 3 yıllık pasaport süresi veriyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz,hangisi daha mantıklı olur,fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz?Şimdiden çok teşekkür ederim.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@baikini74, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hocam,hayırlı akşamlar.Affınıza mağruren, birşey sormak istiyorum,hata yapmamak adına. 6 kişilik aileyiz,ds260 ları doldurdum,lakin henüz sabmit etmedim,biz ailece Kırgızistan vatandaşıyız,şöyle bir durum var:asıl talihli eşim pasaport süresi 18,12,2022 de bitiyor, çocukların pasaport süresi ise 20,02,2023 bitiyor.Bu güncel pasaport bilgilere göre doldurduk ve kısmet olursa mülakata kadar gidebilirsek(CN25xxx bu arada),ki bu mayıs-temmuz gibi aylarda olabilir normal gidişat olursa,o zaman eşimin pasaport süresi yetmez vize alabilmek için.İki seçenek düşünüyorum 1)Temmuz ayında eşim ve çocukların yeni pasaportları için bizim konsolosluğa başvurup(2-3 ayda gelir yenileri),yeni pasaportları alıp ds260 doldurup göndermek.

merhaba. siz suan guncel pasaportlara DS260 formunuzu doldurun ve submit edin. sonrasında evrak talepleri size yaklaştığında -ki excel listesinden takip edersiniz- yeni pasaportlar çıkartıp, DS260 formunuzu guncelleyip KCC'ye bunları da gönderip evrak onayınızı bu pasaportlar ile alırsınız.

yapacağınız en sağlıklı yöntem bu olur.

• Merhaba,
    Vize mülakatı için aylar öncesinden hesapta para göstermek için döviz hesabı açıp içine gerekli miktarı koyacağım. Bunun için hangi bankaları önerirsiniz? Hem hesap işletim ücreti ödemeden hem de amerikaya giriste para transferinde sorunsuz işlem yapabileceğimiz bankalar var mı?

• ⭐⭐⭐

@salih25 Hiçbir koşulda hesap işletim ücreti almayan bankalar olarak aklıma ilk gelen Enpara, Cepteteb ve Kuveyttürk. Yine bu bankalarda para transferi banka içi / bankalar arası farketmeksizin tamamen ücretsiz.

İş Bankası, Garanti, Akbank gibi bankalarda çeşitli şartlar karşılığında hesap işletim ücreti almayabiliyor.

• @gucarslan Allah razı olsun hocam,çok teşekkür ederim.

• 2022EU11124 bu iyi bidurumu erken cagrılmak acısından

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Çok teşekkürler. Bu bilgi benim için çok değerli. Öte yandan forumda %10 kadar gereksiz sorular olsada %90 altın değerinde bilgiler ve cevaplar içeriyor. Çok sağolun

bizim icin gereksiz bir soru, baskasi icin gerekli olabilir 🙂 o nedenle cok sey etmemek lazim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells verdiğiniz kıymetli bilgiler için teşekkür ederim.2. ve 3. cevap ikna oldum ama 1. soruyu bir de @crazycells ve @gucarslan cevaplarsa içim rahat olacak.
    1.çocukların ds 260 formunu doldururken çocuğun anne soyadını 'Surnames at Birth' diye soruyor.burada eşimin evlenmeden önceki soyadını mı soruyor yoksa çocuğu doğurduğunda sahip olduğu soyadı mı?
    saygılarımla

Kendi dogdugu zamanki soyadini soruyor 🙂

Bende bu konu ile ilgili çelişki yaşıyorum çocuğun doğduğu zaman ki soyadı babası ile aynı değil mi? Yoksa anne, kızlık soyadı mı yazılacak ben anlamadım

cocukla alakali bir bilgi yok. anneniz dogdugunda soyadi neydi 🙂 bunu soruyorlar...
    Forumun telegram gurubunda çocuk için anne kızlık soyadı yazılacak denildi. Ben ekran görüntüsü aldım unutmayayım diye bu yanlış bilgi o, zaman

Toplumun buyuk bir bolumu icin annenin dogum soyismi, ayni zamanda kizlik soyismi oluyor... O nedenle bilgi cogunluk icin yanlis degil ama sizin durumunuzda gecerli degil 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba amerikaya daha önce j1 vizesi work & travel ile gitmiştim. Ds-260 formundaki **Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? sorusuna ne yanıt vermeliyim ? Bir de ssn almıştım daha önce yeni bir ssn istiyor musunuz sorusuna ne yanıt vermeliyim, hayır dersem j1 ile aldığım ssn geçerli oluyor mu ? Bir diğer sorum ise formu mail adresime gönderip bir de formun çıktısını alıp saklamam mı gerekiyor acaba evet ise bunları yapmak kolay mı site yönlendiriyor mu ? Çok teşekkür ederim şimdiden.

Work and Travel'a ne zaman katilmistiniz? J1 vizenizde veya DS-2019 formunuzda "subject to 2 years rule" diye bir not var mi?

Ayni SSN numarasini kullanabilirsiniz, ama kartin yeni statunuz icin guncellenmesi lazim. O nedenle yeni SSN istemiyorum ama yeni kart istiyorum diye isaretleyin. Sorularin turkceleri icin imzamda bulunan formdan yararlanabilirsiniz.

Formun son sayfasini (barkodlu olan) mulakata goturmeniz yeterli, tamamina gerek yok; fakat kendi kayitlariniz icin saklamak istiyorsaniz hepsinin ciktisini alip saklayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @crazycells ve @gucarslan veya forumda daha önce eşi Rus, Ukraynalı veya eski Sovyet ülkelerinden olup Türkiye de mülakata girmiş kişilerde belki benim durumum ile karşılaşan olmuştur. Eş ve çocuklarin green card başvuru formunda babadan aldıkları ortanca isim dedikleri (отчество) ingilizcesi (patronymic) olarak geçiyormuş middle name kısmında yazmıştım. Kırgızistan ve Kazakistan bu şekilde dolduran tüm herkese red veriyor. Ukrayna ise sorun yapmıyor. Ama Ankara'nın tutumunu bilmiyorum.. Bu konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden cevap bekliyorum. Ben başvuruda el ve çocukların bilgilerini doğum belgesine göre doldurdum orada bu ortanca isim mevcut ama pasaportta İngilizce yazan kısımda yazmıyor sadece kril alfabesi ile yazıyor.. Bu konu red yememize sebep olur mu acaba? İran vatandaşlarında da babadan gelen ortanca isim var dediler . Diğer bir sorum ise bir hata yaptık anladığım kadarıyla middle name kısmına bunu yazmamamız lazımmış ama doğum belgesini mülakatta istenecek ise tercümede bu ortanca isim gözükeceği için other names kısmında belirtmemiz gerekli mi? Bu durum ile bilgisi olan kişilerden ricam cevap verirlerse sevinirim

Sayin @Mutlu-Percin bundan 10 yil once o soruyu yanlis anlayarak takma ismini (hem de ingilizce bir kelime) ortanca isim olarak yazmisti ve bu isim resmi olan hicbir belgede gecmiyordu. Buna ragmen Ankara'daki konsolosluk sorun cikarmadan kendisine Green Card vermisti ve su an kendisi ABD'de vatandas oldu... Son 10 yildir Ankara'daki konsoloslugun bu tur konulari cok dert etmedigine dair ornekler gorduk ve hicbir olumsuz ornege denk gelmedik, o nedenle sizin de bir problem yasayacaginizi sanmiyorum. Ama bunu sadece Ankara'daki ABD konsoloslugu icin soyleyebilirim, diger konsolosluklarin bu konulardaki tavrini bilemiyorum maalesef.

Size daha once dedigim sekilde yazarsaniz sorun yasamazsiniz. Hangi isimle Green Card'i almak istiyorsa o pasaport ismini kullanip DS-260 formunu doldursun, ve diger tum isim kombinasyonlari ayri ayri alias bolumune yazsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hocam,hayırlı akşamlar.Affınıza mağruren, birşey sormak istiyorum,hata yapmamak adına. 6 kişilik aileyiz,ds260 ları doldurdum,lakin henüz sabmit etmedim,biz ailece Kırgızistan vatandaşıyız,şöyle bir durum var:asıl talihli eşim pasaport süresi 18,12,2022 de bitiyor, çocukların pasaport süresi ise 20,02,2023 bitiyor.Bu güncel pasaport bilgilere göre doldurduk ve kısmet olursa mülakata kadar gidebilirsek(CN25xxx bu arada),ki bu mayıs-temmuz gibi aylarda olabilir normal gidişat olursa,o zaman eşimin pasaport süresi yetmez vize alabilmek için.İki seçenek düşünüyorum 1)Temmuz ayında eşim ve çocukların yeni pasaportları için bizim konsolosluğa başvurup(2-3 ayda gelir yenileri),yeni pasaportları alıp ds260 doldurup göndermek.

Su an bu haliyle gonderebilirsiniz formu, hala uzun sure gecerli pasaportlariniz... Daha sonra firsat bulunca guncellersiniz bilgileri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgur-kuru evet, DV2022 icin 11binler cok kucuk olmasa da hala ortalamadan kucuk diye kabul edebilecegimiz bir numara...

• 2022 lerde kcc den mail alan varmı dostlar hala gelen giden yok bana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

1. 2022 yılı mülakattan önce şubat ayında yeni pasaportlar için başvurup (nisan-mayıs gibi gelir yenileri) bu yeni pasaportlarla mülakata girsek olur mu?Eski pasaportların fotokopileri de yanımızda sunsak.Bu dönemde gelen yeni pasaportlar için KCC mail atıp açtırmaya kalkarsak,cevap gelene kadar geç kalırız diye düşünüyorum,bu yüzden açtırmadan direk mülakata yeni pasaportlarla gitsek sorun yaparlar mı konsoloslukta?Eski pasaportların fotokopilerini de alacağım yanıma.Bu arada bizim ülke çocuklara sadece 3 yıllık pasaport süresi veriyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz,hangisi daha mantıklı olur,fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz?Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni pasaportlar elinize gectikten sonra bu soruyu bir daha sorun, o zaman yonlendirmek daha iyi olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

305

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |