DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Ds-260 henüz yollamadık.Bahsettiğiniz gibi pasaport kopyasını yollasak GK ilk başvuru formunda soyisim düzeltme yapabilirlermi ki KCC de?Benim bildiğim kadarı GK başvuru formu düzeltmek veya eklemek imkansız birşey, eğer yalnış biliyorsam lütfen düzeltin beni ve ben ona göre KCC mail atayım,soyismin sonuna bir harf eklesinler diye.

• @bozer340 umarım sorun olmaz gerçekten tekrar teşekkür ederiz. Forumun içinde sayfalara bakarken hepimiz bazı hatalar yaptığımızı farkediyoruz boylece. Umarım hepimiz için hayırlı olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baikini74, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Ds-260 henüz yollamadık.Bahsettiğiniz gibi pasaport kopyasını yollasak GK ilk başvuru formunda soyisim düzeltme yapabilirlermi ki KCC de?Benim bildiğim kadarı GK başvuru formu düzeltmek veya eklemek imkansız birşey, eğer yalnış biliyorsam lütfen düzeltin beni ve ben ona göre KCC mail atayım,soyismin sonuna bir harf eklesinler diye.

ilk basvurudan bahsediyorsaniz, onu degistirmek mumkun degil maalesef. Ben sorunuzdan yeni bir DS-260 formu actirdiginizi dusundum. Full isim ve soyismini DS-260 formunda alias bolumune ekleyin isterseniz.

Hatirlatir misiniz? Ankara'daki ABD konsoloslugunda mi mulakata gireceksiniz?

• Sevgili arkadaşlar; DS260 Formu 1 küsür ay önce doldurdum ve submit ettim ama ülke ve mülakat yeri değişikliği nedeniyle bir ay sonra değişiklik yapmayı planlıyorum. 1-2 beklememde sorun yaşar mıyım yani zaman aşımı veya submit açılmama gibi bir süre aşımı olur mu? Yoksa şimdiden açıp ikamet adresim belli olmasa bile mülakat yerimi değiştirmemde sembolik olarak yarar var mı? Case Number 26xxx bu sıraya göre en son ds260 forum için mülakat konsolosluk ve ikamet değişiklik yapma şansım ne zamandır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ai123, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sevgili arkadaşlar; DS260 Formu 1 küsür ay önce doldurdum ve submit ettim ama ülke ve mülakat yeri değişikliği nedeniyle bir ay sonra değişiklik yapmayı planlıyorum. 1-2 beklememde sorun yaşar mıyım yani zaman aşımı veya submit açılmama gibi bir süre aşımı olur mu? Yoksa şimdiden açıp ikamet adresim belli olmasa bile mülakat yerimi değiştirmemde sembolik olarak yarar var mı? Case Number 26xxx bu sıraya göre en son ds260 forum için mülakat konsolosluk ve ikamet değişiklik yapma şansım ne zamandır?

Bu sekilde belirlenmis bir zaman dilimi yok. Mulakat tarihiniz aciklanana kadar bu tur degisiklikleri teorik olarak yapabilirsiniz.

Adresinizi degistirip yeni ulkeye gittikten sonra KCC'ye ulasmaniz daha dogru olur.

• @crazycells Evet ABD Ankara konsoloslukta gireceğiz kısmetse.

• @crazycells Full isim ve soyismini DS-260 formunda alias bolumune ekleyin isterseniz. Burada ilk başvurudaki gibi çıkan soyismi ve ismi eklesek sorun çözülür mü,konsolos ikna olur mu acaba?Bir harf eksikliğinden dolayı endişe etmeye başladım.

• İyi günler,green card ile alakalı bir sorum olacaktı,fiziksel ve online olacak ödemeler ve konsolosluğa hangi belgeler götürülecektir,iyi günler.

• @crazycells teşekkürler, kısacası 26 bin sürem olduğu için ilk dv2022 mülakatları başlasa bile bu sıralama beni bağlamıyor ve mülakat sıram yani current açıklanana kadar sanırım ds-260 formu açtırıp son ikamet adresim ve konsolosluğu değiştirebiliyorum? Doğru mu anladım yoksa ds-260 formu submıt sonrası evrak maılı gelene kadar mı bu hakkım saklı?

• ⭐⭐

@Ai123 Teoride 30 Eylül 2022’ye kadar mülakat yerinizi değiştirebilirsiniz. Bunu nasıl ve ne kolaylıkta yapabileceğiniz ise zaman geçtikçe değişiyor.
    Evrak onayı aldığınızda dosyanız kilitlenip mülakata gireceğiniz konsolosluğun kuyruğuna atanıyor ve konsolosluğun talep ettiği sayılara göre mülakat randevuları planlanıyor. Onay alana kadar form ve mülakat yeri değişiklikleri KCC aracılığıyla yapılıyor. Onaydan sonra ise, az önce yazdığım nedenden dolayı buna izin vermiyor ve mülakat yerinizi değiştirmek isterseniz her iki konsolosluk aracılığıyla bunu yapmanızı istiyor. Gerisi, kalan süre ve konsoloslukların bu konuda ne kadar istekli olacağına bağlı.

• ⭐⭐

@Cycraft, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi günler,green card ile alakalı bir sorum olacaktı,fiziksel ve online olacak ödemeler ve konsolosluğa hangi belgeler götürülecektir,iyi günler.

Şu başlığı inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/2?page=1

• İyi Günler arkadaşa herkese iş yoğunluğundan dolayı mevcuren yavaş bir şekilde dc-260 formunu dolduruyorum ancak aklıma takılan bir kaç husus var şöyle ki

1-Cep Telefon numarasını nasıl gireceğiz Örnek: 0090505******* şeklinde girdim yani başına sıfır ekleyip türkiye ülke kodunu ekleyerek girdim doğrumudur ?

2- (Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?) ABD yasalarına uygun olarak aşı olduğunuzu kanıtlayacak belgeleriniz var mı? Sorusuna nasıl bir cevap vereceğiz resmi kurumdan aşı kartı talep mi edeceğiz bu soruda nasıl bir yol izlemeliyiz ? ne cevap vermeliyiz ?

3- Is your spouse immigrating to the U.S. with you? Is this child immigrating to the U.S. with you? Eşiniz ve çocuğunuz sizinle birlikte ABD'ye mi göç ediyor? Soruları var Bizim planımız ilk ben önceden gidip orda düzeni kurup daha sonra 6 ay-1 sene arasında eşim ve çocuğumu yanıma alma planımız var bu duruma göre bu sorulara nasıl bir vevap vermeliyim ?

Bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

• @goblis Değerli bilgiler için sağ olun. Sizce 1,5 ay sonra ds formu tekrar açtırarak mülakat yerimi ve ikamet adresimi değiştirsem geç kalmış olur muyum? Yoksa şimdiden açtırma mailini atayım mı?

• ⭐⭐

@Ai123 Geç olmaz. Mülakata gireceğiniz ülkeye yerleşmeden değişiklik talebinde bulunmayın.

• ⭐⭐

@UzakyolSurucu
    1- 0090 ya da +90 her iki şekilde de olur
    2- No diyebilirsiniz. Açıklamaya da "I will get required vaccination during medical exam." yazabilirsiniz.
    3- İki seçeneğiniz var, forum olarak önerdiğimiz yöntem tüm aile bireylerinin vizelerini alıp ABD'ye giriş yapması ve GC'larının basılması. Sonrasında siz düzeni kurana kadar onlar Türkiye'ye dönebilir. Bir yıla kadar burada kalmaları sorun olmayacaktır. Diğer yöntem ise sadece sizin vize almanız ve sonra aile temelli vize başvurusu ile eş ve çocuğunuza sponsor olmanız. Bu daha uzun ve masraflı bir yöntem. Eğer bu şekilde devam edecekseniz, soruya No deyip, sadece kendi formunuzu doldurabilirsiniz. Vize almayacak kişilerin form doldurmasına gerek yok.

• Arkadaşlar herkese merhaba,

DV-2022 talihlilerinden biriyim. DS-260 formumu doldurdum fakat henüz sign etmedim. Kafama takılan iki husus var birincisi şu;

1. Have you traveled to any countries/regions within the last five years? sorusu kafama takıldı.
    • Ben askerliğimi 1 Kasım 2019 - 1 Kasım 2020 tarihleri arasında yedek subay statüsünde yaptım. 3 aylık eğitimimin sonunda atamam kıbrısa yapıldı ve 25 Ocak 2020'de kıbrısa giriş yaptım. 07 Ekim 2020 tarihine kadar askerliğimi orada yaptım. Sonrasında terhis oldum ve Türkiyeye döndüm. Bu sorunun cevabına evet dediğimde karşımıza çıkan CYPRUS seçeneğini işaretlemeli miyim ? Çünkü bildiğiniz üzere KKTC, ABD tarafından tanınmıyor. O ekranda çıkan cyprus seçeneği KKTC'yi kapsıyor mu yoksa yalnızca "Güney Kıbrıs Rum Yönetimini" mi kapsıyor ? Ben bu seçeneğe NO demeyi düşünüyorum çünkü askeri belgeyle geçiş yaptım ve pasaportuma herhangi bir damga vurulmadı. Bu durumla ilgili ne önerirsiniz ? Kıbrısa tatile gidenler ya da durumu benim gibi olanlar askerlik vesilesi ile gidenler vs. son 5 yılda gittiği ülkeleri gösterirken KKTC'yi de gösteriyor mu ? Hangisi süreci riske sokmaz ?
    1. husus ise şu;
    1. 18-25 yaş arası Erkekler için şöyle bir ibare var " I understand that if I am issued an immigrant visa and I am a male between the ages of 18 and 25, I am required by law to register with the Selective Service System in accordance with the Military Service Act." Ben 1996 doğumluyum gidene kadar muhtemelen 26 yaşıma geleceğim ama yine de burada bizden beklenen nedir yardımınızı bekliyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar eğer yardımcı olurlar ise çok sevinirim.

• Arkadaşlar herkese merhaba,

DV-2022 talihlilerinden biriyim. DS-260 formumu doldurdum fakat henüz sign etmedim. Kafama takılan iki husus var birincisi şu;

1. Have you traveled to any countries/regions within the last five years? sorusu kafama takıldı.
    • Ben askerliğimi 1 Kasım 2019 - 1 Kasım 2020 tarihleri arasında yedek subay statüsünde yaptım. 3 aylık eğitimimin sonunda atamam kıbrısa yapıldı ve 25 Ocak 2020'de kıbrısa giriş yaptım. 07 Ekim 2020 tarihine kadar askerliğimi orada yaptım. Sonrasında terhis oldum ve Türkiyeye döndüm. Bu sorunun cevabına evet dediğimde karşımıza çıkan CYPRUS seçeneğini işaretlemeli miyim ? Çünkü bildiğiniz üzere KKTC, ABD tarafından tanınmıyor. O ekranda çıkan cyprus seçeneği KKTC'yi kapsıyor mu yoksa yalnızca "Güney Kıbrıs Rum Yönetimini" mi kapsıyor ? Ben bu seçeneğe NO demeyi düşünüyorum çünkü askeri belgeyle geçiş yaptım ve pasaportuma herhangi bir damga vurulmadı. Bu durumla ilgili ne önerirsiniz ? Kıbrısa tatile gidenler ya da durumu benim gibi olanlar askerlik vesilesi ile gidenler vs. son 5 yılda gittiği ülkeleri gösterirken KKTC'yi de gösteriyor mu ? Hangisi süreci riske sokmaz ?
    1. husus ise şu;
    1. 18-25 yaş arası Erkekler için şöyle bir ibare var " I understand that if I am issued an immigrant visa and I am a male between the ages of 18 and 25, I am required by law to register with the Selective Service System in accordance with the Military Service Act." Ben 1996 doğumluyum gidene kadar muhtemelen 26 yaşıma geleceğim ama yine de burada bizden beklenen nedir yardımınızı bekliyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar eğer yardımcı olurlar ise çok sevinirim.

• @crazycells Merhaba cevaplarınız için teşekkür ederim. Hayır vergi bildirimi yapmadım iade için

• Arkadaşlar dv222'de tahlili olup dv23 çekilişine katılım sağlanabilir mi? Bir hak yeme veya işlemde olan çekilişe bir etki veya negatif düşünce oluşturur mu? Saygılar.

• ⭐⭐⭐

@Ai123, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar dv222'de tahlili olup dv23 çekilişine katılım sağlanabilir mi? Bir hak yeme veya işlemde olan çekilişe bir etki veya negatif düşünce oluşturur mu? Saygılar.

DV-2023 çeklişleri başvuruları Aralık ayı ilk haftalarına kadar sürüyor. O zamana kadar Dv2022 ile ilgili enaz 4-5 tane bülten ve current olacak numaralar yayınlanacak. Bu bültenlere bakarak DV2022'nin ilerleyiş hızına göre o zaman karar veririsiniz. Katılmak istiyorsanız katılırsınız, bunun için kimseye açıklama yapmak veya hesap vermek zorunda değilsiniz. Herkesin şansı ve hayatı kendine. Bir sene katılıp kazandığı zaman numarası büyük diye ertesi yıl da katılıp yine kazanan örnekler çokça var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

231

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |